= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

lenajsek
autor
30. říj 2009

Ahoj sluníčka moje... zdravím při pátečním večeru, jsu sama doma, Radek jel na hokej. Ještě v neděli pojede busem a pak jak bude nějakej hokej, tak už má nakázaný jezdit autem, aby mohl kdyžtak jet hned domů...

Beri, to je něco, jak píšeš, že Tomík v noci zamlaská že chce papat a ani nepláče, to je super. 🙂 Že pak ani neví že jedl... ale je vzhůru když pije, nebo pije i za spaní? 😀
To je fajn, že tak hezky přibíráte, jen tak dál. 😉

Eli ahojky! Určitě malej taky hezky prospívá, když to vidíš na oblečení... já právě přemýšlím, jestli pořizovat váhu nebo ne, ale zdá se mi to možná zbytečný a hlavně docela drahý, možná ji někde půjčují, nevím... ale asi to člověk pozná na tom oblečení, ne?
Ještě mě napadlo třeba vzít malýho do náručí a zvážit se s ním, ale nemáme digi váhu, máme klasickou a tam prd poznám, že...
Jak to děláte vy, máte váhy na miminka, nebo ne?

Eli, gratuluju ke kontrole kyčlí, super. 😉 A snad bříško moc bolet nebude...
Jinak jsem si taky pořídila rektální rourku, je to taková docela tenká hadička a krátká, jo? Vypadá to jako tenký brčko, ale je měkčí, že?
Já myslela, že je to něco většího, překvapilo mě, že je to tak malý... já jen, jestli mi v lékárně dali správnou věc. 😀
A to se používá tak, že když teda prcka bolí bříško a už nic jinýho nezabírá, tak se ta rourka dá do zadečku a prcek si uleví, jo?
Já se ptám asi jako debil, ale nikdy jsem se s tím nesetkala, tak se nezlobte... 😅 😵

Jinak Evík psala, že teprve včera je pustili domů, že malej moc nepřibíral, tak že kojí + dokrmuje, tak je to časově hodně náročný... ale že se ozve. Tak snad už malej přibírá a je jinak vše v pořádku...

Mějte se krásně kočky, pěknej pohodovej víkend přeji, má být sluníčko, ale kosa...

Jo, jinak jsem byla dneska u holičky, mám to docela zkrácený, fotečka v profilu. 😉
Pááá sluníčka!!!

lenajsek
autor
30. říj 2009

Jo, a zapomněla jsem popřát všechno nejlepší Tadeáškům k svátečku... 😉 😵
Tak ať se mají moc pěkně. 😉
Dobrou noc...

evik80
1. lis 2009

Ahoj sluníčka,
jen v rychlosti. PO dvoudenní radosti, že ten náš krteček přbírá (čt 50g+ pá 60g) tak v so (-30g) a dnes (-40g).
Jsem z toho zoufalá. Dělám co m-ůžu, ale k ničemu to není. Jak je dřív narozený tak nemá sílu sát více jak 10 min z každého prsu a vytáhne tak dohromady 10-20 g, dokrm Nutrilonem 30. Zdá se, že papá pěkně, ale nepřibírá. Na každé jídlo ho musím budit a za chvíli zase usne a kdy bych ho pod krčkem nestimulovala prstem tak bude jen podudlávat a nepolyká. Dětská sestra radí přiládat ve dne po dvou hodinách,ale on nejde probudit. Když ho úplně vyslíknu a oblíknu tak vydrží vzhůru chvilečku a pak zase spí. Žloutenka už je na ústupu. Je mnohem živejší než byl, ale ne během jídla. Včera vydržel řvát 3 hod.
Dnes jen podudlává a dokonce nechce ani lahvičku. Jestli zítra nepřibere tak zavolám doktorce, protože na ko jdeme až v úterý. Nutrilon navyšovat nemáme.
Dnes už i brečím a jsem úplně na dně. Když je člověk ko ale malý prospívá dá se to vydržet, ale když ubývá tak nemám žádnou motivaci.
NO nic, jdu ho zase probudit. O mém hrůzostrašném porodu a příšerné porodnici v Olomouci zase jindy.
Všechny moc zdravím a moc děkuji za gratulace. Ať se Vám všem daří dobře.

beras
1. lis 2009

Ahojky sluníčka.Leni jsi kočka a ty kratší vlásky ti taky pasujou. 😀 Leni jo,jo ta trubička se strká do zadečku né do ouška 😀 😀 a mimi se vyprdí a i pokaká.Já ji teda doma nemám,protože Tomík kaká jak zběsilej i tak. 😀 😀 Tomík když v noci jí tak u toho chrní ale táhá jako o život.Já ho do postýlky dávám málo kdy ,protože jak píše Eli tak taky tvrdě nespí a hned má oči jako kuličky 😝 😝 Tak to neee.Pěkně ho odšoupnu kousek bokem a chrníme.Mě teda taky nebaví pak u něj stát a přidržovat mu dudel a ještě ho poplácávat po zadourku. 😀 😀 Dnes měla Dáša OPu teda snad se nepletu.Tak Dáši snad vše šlape jak má a ty dáš brzo vědět kolik bylo vajíček. 😀 A ted k Evičce. 😀 Evi je to těžky ale i tak to kojení nevzdávej.Určitě piješ čaje pro kojící a do toho ještě se snaž hodně pít .Tomík ze začátku byl taky k neprobuzení.Nevěděla jsem co s ním.Pak dětská sestra říkala bud jak píšeš vyslíknout a nebo navlhčit hadýrek a utírat je po celé pusince.No u nás ani toto nezabíralao.Jak píšeš ,že měl malej žloutenku tak ted se to už bude zlepšovat.Já jsem si totiž taky myslela,že jí má ,protože pořád spal.Ony ty děti fakt nejdou probudit.Když jsem přijela z porodnice tak i naše dr. říkala at ho budím co dvě hodinky ze začátku .No a to jsem udělala jednou.Byl tak naštvanej,že ječel a stejně nejedl.Tak ted ho nechávám až se probudí ale to pak musí být fofr.Rychle prso ven 😀 a saje jako by mu to chtěl někd sebrat. 😀 Evi neboj vechno se urovná ale chce to čas .Ony ty miminečka jsou víc vystresovany ze všeho jako jejich matky šestinedělky. 😀 😀 A dr. zavolej pokud nepřibere .Tím nic nepokazíš.Bože a co píšeš hrůzostrašnej porod a příšerná porodnice.To nemám jenom já něco extra? 😀 😝 Berunky mějte se pěkně a dnes asi ani ven nepůjdeme,protože teda to je tam tfůůůj. 😝 😀

lenajsek
autor
1. lis 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 37tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, 5/11 KO v porodnici

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit), od 22/10 baští Clostík na minimálku, 1/11 plán OPU, moc držíme palce!!!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI,moc držíme palce do dalšího boje, vypadá to na listopad :o)
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit), 7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 47 cm - moc moc gratulujeme!!!!
Beras (Reprofit) ,11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!!
Evík, 24/10/09 se narodil Alex, 3340g, 50 cm - obrovská gratulace!!!!

lenajsek
autor
1. lis 2009

Ahoj sluníčka,

tak po včerejším krásným slunečným dni to vypadá dneska na brrrrr venku, nebudu ani vylízat, je zataženo, sice neprší, ale nic moc model teda. Včera jsme byli na malé procházce a na výstavě modelů letadel a vojenské techniky a autíček, co pořádali naši kamarádi, tak to bylo fajne. Bylo to kousek od Slavkova, tak to bylo kousek.
Večer mě ovšem chytaly tak šílený křeče do břicha že jsem myslela, že snad rodím... vždycky tak po 8-10 minutách, někdy jsem měla pocit, že mě snad bolí břicho pořád. A bylo mi špatně od žaludku. Tak jsem si tady na koníkovi našla diskuzi jak začínal kočkám porod, našla jsem si v chytré knížce jak by to mělo vypadat a nic se nestupňovalo, šla jsem do teplé sprchy a pak to přešlo a už se pak nic nedělo, tak to asi porod teda nebyl. Mimčo vydrželo do rána, tak jsem ho pochválila, že je hodnej a ať ještě chvilku vydrží... 😀
Ale byla jsem docela překvapená co se děje, trvalo to asi hodinu, jak fakt při menzes, ale tvrdlo mi celý břicho a křeče v celým břiše, tak to asi byli poslíčci. Pak to teda přešlo, že jsem i usnula a zdály se mi i sny.
Manžel je dneska celej den pryč, u rodičů dodělává náš pokojíček v jejich baráku a pak jede na hokej, tak snad to dneska bude už OK, bo auto stojí před barákem. Prý si chce naposledy užít hokej a dát si pivo, pak už bude každej den i do práce jezdit autem. Doufám teda.
Takže tolik novinky u nás... 🙂
Dneska budu dělat další vánoční dáreček, snad se povede. Nadekoruju terakotovou misku a do ní chci dát takový koule oblepený zrnky kávy, tak uvidíme, jak se to povede.

Evi, to mě mrzí že malej tak nechc pít, držím palce, ať se to brzo zlepší a ať krásně pije a krásně přibírá... snad bude vše v pořádku!!!! Věřím, že Tě to stresuje, ale když budeš ve stresu Ty, bude mi malej, tak tomu věř že to bude dobrý... moc na Tebe a malýho myslím a určitě ne jen já... 😉
A v porodnici teda děs běs? Jejda, to je mi moc líto kočko... ☹ ☹ Snad Ti vše malej vynahradí a to zlý bude brzo zapomenuto.... A snad i žloutenka malýmu brzo ustoupí... zkrátka moc držím palce!

Beri, já vím, že se to strká do zadečku a ne do ucha, jen mě překvapilo, že je to tak tenký, ale asi to bude ono. 😀 🙂 Já to pro jistotu pořídila, může se to kdykoli hodit, že.
Dneska uvažuju že bych objednala z MMB odsavačku na mlíko, než ji pak třeba kupovat narychlo za plnou cenu, když tam mají o polovinu levnější a třeba použitý jen jednou... Radši ji mít dopředu než pak kdyby byla pořeba ji shánět... ale nevím.
Co vy, pořizovaly jste odsavačky dopředu, nebo až po po porodu, nebo třeba ani nemáte?

A fakt ty dítka tak usínají u toho kojení a nejdou probrat, jo? No to jsou věci... to jsu fakt zvědavá, jak to bude u nás, jestli to zvládnu... toho kojení se fakt docela bojím, ale nějak to jít prostě musí.

A kdepak jsou ostatní maminky, Šárinka, Ivetka, Elis a ostatní? Bohunka má s dvojčátky určitě práce až nad hlavu, snad jsou v pořádku a mají se k světu...

A Dáši, jestli máš dneska OPU, tak mooooc držíme palečky, tfuj tfuj tfuj!!! Jak budeš mít chvilku tak prosím písni, jak to dopadlo a jak to vypadá, ju? Moc na Tebe myslíme!!!

A Jiti, jak je Tobě, co žlučník, už je to po té opraci lepší? A jdete teda do toho IUI, nebo ne? Taky držíme palce...

Mějte se krásně a pěknou neděli, i když zataženou...

lenajsek
autor
1. lis 2009

Jo Beri, děkuju za pochvalu účesu. 😉

daisy14
1. lis 2009

Ahoj holky, tak už mám OPU za sebou a výsledek? no nic moc 😒 Jen dvě vajíčka, zbytek nedozrálých, doktor říkal, že jsme měli tu stimulaci ještě trochu protáhnout a něco ještě dopíchnout. Tak jsem dost zklamaná ☹
Zítra mám volat, jestli máme v misce nějaká embryjka a když ano, tak hned v úterý na transfer. Sliznice je prý výborná, takže nemáme házet flintu do žita. No takže neděle nic moc, navíc celou cestu do Brna a zpátky v mlze, hrůza, naštěstí žádný velký provoz, ale stejně to byla nervozni jizda.
Jo a když jsme přijeli domů a zobla jsem Utrogestan, do půl hoďky jsem byla v kómatu 😀 Už jsem zapomněla jak to na mě působí, takže radši budu zavádět, ať neusnu zítra na stole v práci.

Tak hezkou i když moooc zamlženou neděli všem!

jitulik24
1. lis 2009

Ahoj Leni, vidím že porod se pěkně blíží 😉 . No co se týče IUI, tak pořád čekám na MS, nějak si dává na čas a zrovna když jí člověk s láskou přivítá ☹. Snad si pohne, už nechci čekat 😅. Už je mi dobře po žlučníkových problémech ani památky. Dáši držím palce, ať vše vyjde jak má a brzy hlásíš // 😵 .

daisy14
1. lis 2009

Jitu, díky. To je dobře, že už máš po zákrocích a jsi v pořádku. Tak ať to brzy vyjde s // 🙂

daisy14
2. lis 2009

Ahojky, tak máme dvě embryjka 🙂 🙂 zítra si pro ně jedem, snad vydrží.

beras
2. lis 2009

ahojky sluníčka 😀 datliju s Tomíkem na rukách.Ted se zase kroutí ale musela jsem nakouknout na tebe Dáši.No a koukám,že nádhera.Tak pořád mačkáme palečky.A podívej mě naše jedno jediny embryjko leží na rukách.Tak hlavu vzhůru a et si užij.Já na něj vzpomínám dodnes hlavně na to jak jsme tam pak s manželem zůstali sami a říkali si ,že budeme mít Štěpánka. 😀 No a nebýt toho,že tady od nás jedna holka má kluka Štěpána a je to od berunky kamarádka a berča řekla,že je torozmazleej sp.... 😀 😀 a to ona teda nechce.Mám dřevěnou ruku 😀 Jak bude čas tak sem hodím fotky s čím Tomík usíná. 🙂

eliis
2. lis 2009

Ahoj holky,
mám chvilku čas, tak vás jdu pozdravit.
Daši, dvě embryjka jsou krásné. Na zítra budu držet pěstí. Hlavně musíš věřit a myslet pozitivně.
Jiti, jsem ráda, že už máš po zdravotních komplikacích. Snad se MS umoudří a brzy přijde.
Leni, nový účes ti moc sluší. Já už se snad k tomu holiči taky dostanu 😖 . Jak se jinak cítíš? Co ty křeče, neopakovalo se to? Myslím si, že už se to fakt pomalu blíží - teda pokud jsi už neporodila 😀 . Tak se drž!!! Jo a odsávačku mléka jsem dopředu nekupovala. Nikdy nevíš, zda budeš mít mléko.....tak jsem to nechtěla zakřiknout. Mléko jsem naštěstí měla a odsávačku jsem zatím nepotřebovala.
Evi, moc mě mrzí, že máte problémy s papáním. Hlavně to s kojením nevzdávej. Věřím, že je to náročné a vysilující, ale je to pro malého to nejlepší. Jinak jsem fakt zvědavá na tvůj porod, když píšeš "hrůzostrašný".
Beri, jak vidím, tak vás prdíky taky trápí. Dáváš malému nějaké kapky? Nebo mažeš bříško mastičkou "pupík"? Tadeáška to pořád trápí a tak už se bez rourky ani nehnu. Jen začínám mít strach, že je něco špatně. Ráno se po probuzení kroutí, tak mu pomůžu rourkou - to se pěkně vyprdí a vykaká. Pak ale celý den nekaká a večer ho tím pádem začně bolet opět bříško, takže před koupáním opět pomáhám rourkou. Neměl by kakat častěji???? Zítra ráno pro jistotu skočím k doktorce na převážení a hned se na to zeptám. Jinak mi dnes známá v lékárně doporučila kapky baby calm, tak si pro ně zítra zajdu a snad nám pomůžou. Už se těším na fotečky Tomíka. Určitě už pěkně porostl.
Kromě těch prdíků se máme celkem dobře. Jen teď nechce moc spinkat. Včera dokonce vydržel být vzhůru od 19:00 do 23:00. 😒 A přes den, když usne, tak taky nespí bůh ví jak tvrdě. Už mě i napadlo, že má třeba hlad, že mu prostě moje mléko nestačí. Právě proto radši k té doktorce na převážení zajdu. Aspoň budu klidnější.
Sluníčka zdravím vás a přeji vám dobrou noc.

wikky
2. lis 2009

Ahojík Sluníčka,
tak jsem si vás konečně dočetla 🙂
Zdravím Evičku a držím pěstičky,ať to zvládne na výbornou,chce to hlavně zůstat co nejvíce v klidu,i to bohužel miminka vycítí,když maminy pláčou a jsou nervozní...
Eli,nám BabyCalm pomohl a je fajn,že je to čistě přirodní produkt a tudíž ho můžeš používat při každém kojení.No hold kluci na ty prdečky trpí,je to nepsaný zákon,ale většinou se to do 3 měsíců upraví,u nás to polevilo zhruba ve 2,5měs. a teď už s Tadeášem šijou všichni čerti,tak prdíme jak o život bezbolestně 😀
Už má brouček skoro 6,5kg,máme za sebou polovinu lekcí kojeneckého plavání,líbí se mu to a je ve vodě spokojený,pořád jen papá moje mlíčko a vypadá,že mu to zatím stačí.
Lenčo,přidávám se k ostatním a chválím nový účes,budeš šikovná mamina 😉 no už se ti to krátí a já s napětím hltám každou sms,jestli už není od tebe!!!
Beru,Tomík je kus chlapa a tatínek je právem pyšný 😎
Jituš,je dobře,že žlučník si vzal dovolenou a máš pokoj,teď už to půjde jak po másle a IUI bude úspěšná a pokud náhodou ne,svěř se do ruku doktorů z Reprofitu a nebudeš litovat!
No nakonec vzkaz pro Dášu,holka,je to náhoda,ale úspěch bude zaručen,bo 1/11 přesně před rokem jsem měla v Brně ET a povedlo se,je to magické datum a moc moc ti přeji,aby jsi za pár dní hlásila //.
Mějte se fajn a pokud jsem na někoho zapomněla,omlouvám se,pokusím se nakouknout častěji 😉
Pa pa,berušky,hezký večer 🙂

beras
3. lis 2009

Ahojky sluníčka 😀 drak usnul tak píšu.Eli Tomík má v plíně když né nálož tak aspon prcnuto. 😀 Hlavně si dávej pozor na tu rourku.Včera jsem se o tom bavila s tetou a ta říkala,že jí nepoužívat pořád.Jenom fakt když už je nouze.Chtěla jsem jí teda taky koupit ale nekoupím.At pěkně synek prdí sám.Nám teda zatím stačejí Sab kapky.Někdy je dávám každy kojení a někdy třebas ob dvě nebo tři.To spaní je taky jak na houpačce.Teda klepu,že i když se v noci při přebalování třebas vzbudí ale za chvilku chrní.Včera už jsem byla k.o. před půl osmou a to spal a v devět jsem nakojila,pak o půl noci ve tři no a ve čtyři se začal kroutit a totálně se posrajdušil.Tak jsem ho přebalila a zalomil to do půl osmé.No jo ježe já musím vstát 😝 v 6.15a nachystat berunce snídani a svačinu takže stejně nespím.No ale přes den se tomu kolikrát pěkně brání.Místo očí má jenom škvírky ale pusu dokořán a jede na plnej výkon 😀 tak si pořve a to ho aspon unaví.Včera jsem mu holt vysvětlila,že tatínek není doma a bude si muset pořvat.On totiž manžel by ho nejradši furt dlachmal a při každým zamrčení choval.No nejsem matka necita ale tohle teda u mě neobstojí. 😒 Šári teda Tadeášek už je taky kusanec a s plaváním je teda šikulka.No takže jsejm si odskočila nakojit a opět byla nálož 😀 Jiti tak hodně štěstíčka při IUI.Leni a co ty už máš dotvořeny vánoční dárky?Evi jak to vypadá s váma?

wikky
3. lis 2009

Čaute kočky,teda spíš jen Beru 😀
Tadeáš taky chrní a já čekám na opraváře na pračku 😠 Doufám,že mi ji opraví a nebudu muset jít dnes narychlo vybírat novou,i když tahle už slouží 11let...
Jinak my rektální rourku nepoužívali vůbec,vystačili jsme si s teploměrem,prý její používání opravdu není moc dobré a děti si na to rychle zvyknou.
Jdu ještě honem mrknout na Mimibazar,bo jsme koupili kombinézu a ona nám je už malá ☹ ☹ ☹ tak kdyby jste někdo potřeboval...

lenajsek
autor
3. lis 2009

Ahoj sluníčka!
Včera jsem tady nebyla, byla jsem celej den v Brně, nejdřív u zubařky na preventivce, naštěstí nic nevrtala, pak jsem se šla mrknout do města na nějaký botky na zimu, aby se mi pěkně šlapalo s kočárkem, ale nic jsem neviděla... ☹ A pak jsem jela na intenzivní přípravu k porodu do porodky a pak s Radkem do Ikei ještě nakoupit pár krabic a do Tesca nakoupit... tak jsme se vrátili až o půl sedmé večer, to jsme se akorát nevačeřeli a ani PC jsme nezapínali.
Už to cestování blbě snáším, byla jsem totál K.O.
Poslíčci se neopakovali, ale sestřička na tom kurzu říkala, že to byli určitě poslíčci. Tak uvidíme, kdy to zase nastane. 🙂
Ve čtvrtek jdu na první kontrolu do porodky, asi tam bude strašně moc těhulek, tak to vypadá na čekačku několik hodin.... ☹ Nedá se nic dělat, musíme vydržet.. vezmu si s sebou knížku a bude. Jsu zvědavá, co mi dr. řekne, jak to s náma vypadá. 🙂

Šári, já doufám, že si na SMSku ještě chvilku počkáš, zatím moc chválím mimčo, že je hodný a že je ještě v bříšku.... i když přenášet teda nechci. Sestřička nám včera radila milovat se, klidně i dvě deci červenýho vínka (asi udělám svařák), že se to tam hezky prokrví a to by v tom byl čert, aby mimčo nevylezlo v termínu... Tak uvidíme. Prý je lepší trošku nedonošený, než pak vyvolávat porod po termínu, kdy se přenáší...

Holky, co to tak čtu, tak kluci fakt mají problémy s těma prdíkama, já sice mám tu rourku, ale asi ji budu používat taky jen v případě nouze, koupím pak i ty kapky, jen nevím jestli je rozdíl mezi tím Sab simplexem a Baby calmem... to chce asi vyzkoušet, že?

Eli, tak snad bude malýmu líp a nebude ho to tak trápit... a držím palce na kontrolu u dr, určitě mu Tvoje mlíčko stačí, uvidíš... 😉 Možná jen se mu prostě nechce spát, nevím... pak písni, jak jste dopadli. 😉

Evi, moc na vás myslím, držím moooc palečky, aby se papání zlepšilo... 😉

Dáši, tfuj tfuj tfuj na dnešek, ať ET dopadne v pohodě, šťastnou cestu domů, bo tady dneska sněží... 😒 Hezky prcky opatruj a posílám těhu bacily!!! 😝 😝 😝 😝 😉

Jiti, taky moc držím palce, aby MS dorazila co nevidět a mohli jste jít na další IUI... s tím žlučníkem je to fajn, že už máš pokoj. 😉

Šári, jakou máte kombinézu, jak je velká? Nemáš fotečku? Já mám dvě, ale jedna je jen 56 a není moc teplá... jestli máš nějakou teplejší a trošku větší, tak bych o ní i uvažovala... písneš mi do IP nebo mailík, nebo SMSku?
TAk ať oprava pračky dopadne v pohodě, někdy ty spotřebiče prostě nevydrží, ale snad se to ještě podaří zprovoznit.
A to je fajn, že se malýmu ve vodě líbí... odkdy jste vůbec chodili? Ona chodila ta lektorka k vám domů, že?

Moc vás všechny zdravím, i vaše broučky, opatrujte se a pusinky posílám! 😉

lenajsek
autor
3. lis 2009

Beri, vánoční dáreček mám hotovej z části, dneska jdu dodělávat další část. Pak jak bude hotový, tak ho vyfotím a pošlu odkaz. 🙂
A dala jsem vyvolat fotky za poslední rok, to vždycky sesumíruju fotky z různých výletů, narozenin a pod pro babičku a dědečka, je jich letos asi 180, tak jsem jim koupila ještě fotoalbum a pak je tam dám. Babička hrozně ráda listuje albama, a jak všichni už fotíme na digitály, tak z těch fotek nikdy nic nevidí, tak vždycky jednou za rok jim to sesumíruju a nechám vyvolat jako digi fotky. Tak snad budou mít radost. 🙂
Pro Radka už pár drobností taky mám, pak vyřeším zbytek rodiny nějakýma drobnůstkama, a největší dáreček bude u nás pod stromečkem a bude pak spinkat v postýlce... náš mrňousek, kterýho jsme si tolik přáli... no ostatně jako vy všechny ... 😉

lenajsek
autor
4. lis 2009

Ahoj sluníčka!

Psala mi Evka, že jsou s malým v nemocnici, kvůli té žloutence. ☹ Je mi malýho líto, že tak trpí, tak snad to bude brzo dobrý a budou brzo doma v pořádku a už nebudou žádné komplikace. Mám všechny moc pozdravovat.
Tak na ně myslete, ať se to brzo zlepší.

Dáši, jak jsi včera dopadla, jak dopadl ET? Držela jsem palečky... snad proběhlo vše v pořádku a máš krásný embryjka v bříšku. Opatruj je a pohlaď bříško a odpočívej... máš neschopenku, nebo budeš chodit do práce? Venku je odporně, tak já bych radši zůstala doma...
Moc držím palce!!!

Všechny sluníčka zdravím, opatrujte se a písněte jak se vám daří... 😉
Šári, píšni, co ta kombinézka... 😉

Páá sluníčka, dala jsem do albíčka nějaké nové fotky, už máme fakt vše nachystaný. 🙂
Pááá!!

lenajsek
autor
4. lis 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 38tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, 5/11 KO v porodnici

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit), od 22/10 baští Clostík na minimálku, 1/11 OPU, 3/11 ET? - moc držíme palce!!!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI,moc držíme palce do dalšího boje, vypadá to na listopad :o)
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit), 7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 47 cm - moc moc gratulujeme!!!!
Beras (Reprofit) ,11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!!
Evík, 24/10/09 se narodil Alex, 3340g, 50 cm - obrovská gratulace!!!!

daisy14
4. lis 2009

Ahojky Lenajsku, mám pocit, že až porodíš, tak už tu nebude chodit vůbec nikdo, ale třeba se mýlím 😉
My jsme si včera v té sněhové vánici dovezli domů 2 embryjka 🙂 🙂 jedno naprosto ukázkové na 1*, druhé nic moc, ráno bylo dvoubuněčné a před transferem zjistili, že se taky rozjelo Tak teď už jen čekat.
Jsem do konce týdne doma, v práci je momentálně docela honička, tak jsem radši v klidu doma. Nemocenskou jsme si nebrala, myslím že je to zbytečné. Však uvidím 🙂

lenajsek
autor
4. lis 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 38tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, 5/11 KO v porodnici

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit), od 22/10 baští Clostík na minimálku, 1/11 OPU, 3/11 ET - 2 bojovníčci, moc držíme palce!!!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI,moc držíme palce do dalšího boje, vypadá to na listopad :o)
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit), 7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 47 cm - moc moc gratulujeme!!!!
Beras (Reprofit) ,11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!!
Evík, 24/10/09 se narodil Alex, 3340g, 50 cm - obrovská gratulace!!!!

lenajsek
autor
4. lis 2009

Dáši, super!!! Tak se opatruj, sebe i bobky v bříšku a držím palce!!! Snad se aspoň jedno uchytí, my jsme měli taky jedno pomalejší, a nakonec se rozjelo krásně a ještě všechny předběhlo a buď je to to, co mám v bříšku, nebo to, co je v mražáčku. 🙂
Tak ať to dobře dopadne! A dojeli jste OK? No jako nevěřím svým očím, že v Brně sněží, to se fakt stává málokdy. Tady u nás ve Slavkově ne, tady je tepleji a jsme v dolíku, tak tady není taková zima, ale v Brně to byl včera mazec a dneska taky...
A holky taky píšou, když je drobci nechají, tak to holt bude asi bývat už pořád, ale hlavně, že se ozvou a že jsme pořád ve spojení, to je fajn.

Tak uvidíš, jak se budeš cítit, jestli do práce půjdeš nebo ne... a kde Dáši vůbec děláš, nebo co děláš?

daisy14
4. lis 2009

Dojeli jsme v pořádku, ale bylo to na nervy, pro mě 🙂 Tady u nás na severu bylo tepleji, než v Brně, ani zimní boty jsme neměli, naštěstí jsme z parkoviště jen vběhli do R. 🙂 No v neděli na OPU jsme jeli v mlze, tentokrát zase sněžilo, no doufám, že do Brna už dlouho autem nepojedu 🙂
A pracuju v kanceláři, takže je to v pohodě, jen práce před koncem roku přibývá ☹

lenajsek
autor
4. lis 2009

Dáši no jo, počasí si člověk nevybere, bohužel... ale třeba vám to pak vynahradí // na testu, to škaredý počasí a pak mimčo/mimča v náručí a ještě na to budete v dobrým vzpomínat.
A jo, v kanceláři... no, dneska je to s prací tak, že je člověk rád, že nějakou má, i když jí přibývá, co... 😖

daisy14
4. lis 2009

Přesně tak, hlavně že práce je a do budoucna i bude 🙂 Mizím odsud, za chvíli dorazí mamka, tak spolu zase zdrbnem 😀

lenajsek
autor
4. lis 2009

Tak papa, a drž se!
A já taky mizím, za chvilku dorazí manžílek, jdu lenošit.. pááá!

eliis
4. lis 2009

Ahoj holky,
Evi je mi moc líto, že jsi s malým v nemocnici. Snad se to brzy zlepší a pustí vás. Moc na vás myslím, tak se držte!!!
Dáši, ty se teď hodně šetři a pěkně se starej o své bojovníčky. Pevně věřím, že brzy vystřídáš Lenajska v těhulkách.
Šári, teda Tadeášek je už velký chlap. Je fajn, že se vám plavání líbí. Jinak kapky už mám doma. Od kdy jsi je malému dávala? V lékárně mi řekli, že je můžu dávat hned, ale na nich je napsáno, že se mají dávat dětěm až od ukončeného 1 měsíce a malý má měsíc až v sobotu. Tak nevím....Já jsem to riskla a malému je včera dala. S tou pračkou mě to mrzí....tak snad se jí podařilo opravit.
Beri, chtěla jsem se zeptat, zda malého v noci přebaluješ před každným kojením??? Já už jsem to vzdala. Nechci ho moc probrat, tak jen tak z boku mrknu jak je na tom a pokud není moc pročůraný nebo pokakaný, tak ho tak nechám. Jinak to vstávání kvůli svačině a snídaně ti nezávidím. Je to škoda, že takhle vstáváš, když malý ještě spinká. To já bych to malé asi nachystala den dopředu 😝 .
Leni mrkla jsem na fotečky a máš to všechno pěkně nachystané. Tak teď už můžeš klidně rodit 😀 . Zítra tě čeká kontrola v porodnici, tak ti držím pěstí, aby bylo vše v pořádku. A jak to vůbec máte s tím jménem? Vím, že se vám líbili 3, tak už máte vybráno?
Jinak jsem včera byla s malým u dr. a vše je v pořádku. Malý váží 3550 g a měří 53 cm. Takže za 14 dní přibral půl kila a vyrostl o 4 cm. Taky jsem se ptala na to kakání a vůbec to prý nemám řešit. U miminek je normální že kakají několikrát denně, ale taky je prý v normě pokud kakají jen 1x týdně. Na to, že používáme rourku neřekla nic, tak to asi nevadí. Včera jsem malému večer dala ty kapky a k mému překvapení se za 2 hodinky pěkně pokakal a vyprděl. V noci spál krásně - napapal se a hned usnul. Dnes už kakal 2x a vůbec se nekroutí. Takže ty kapky nám fakt pomáhají. Přes den dávám místo 10 kapek jen 4, ale na noc mu dám plnou dávku. Jo a taky mu ty kapky chutnají. Kapu mu je přímo do pusinky a hned po první kapce začně pěkně mlaskat a hned sebou přestane šít a čeká na další. Tak jsem mooooc ráda.
No nic, malý spinká, tak toho musím využít a postavit se k žehličce 😝 😝 😝. Mějte se pěkně.

wikky
4. lis 2009

Ahojky sluníčka,
Leničko,poslala jsem ti mailíka s fotkama kombinézy,akorát jsem to musela poslat ve dvou,bo jsem je měla vyfocené ve větším formátu 😉
Eli,kapičky jsem dávala zhruba od tří týdnů,tak můžeš mít svědomí čisté,nám taky pěkně zabíraly.A já třeba přebalovala opravdu po každém kojení,protože jsme měli pořád plno v plínce,ale zase ho to alespoň netrápilo a nevadilo to,když pěkně přibíral.Teď už je pokakaný jednou za dva dny,tak ho v noci nepřebaluju,ale on stejně vstává jen tak kolem 1h v noci a pak až ráno kolem 6h,no to už ta plínka váží tunu 😀
Dáši,tak se držte i s bobkama,tož to holka musí vyjít,ať máme čerstvou těhulku!!!Tfuj tfuj tfuj,myslíme na tebe 😉
Evička snad s Alexem nebude dlouho v nemocnici,dají je do pořádku a bude to o.k.,ale je to nepříjemné...
Jinak pračku nám opravář odvezl do "nemocnice"(do opravny),bude za týden,tak mám asi jako prát na valše,že...Naštěstí mám mamku naproti na patře,tak to jistí její pračka.No mám si nachystat 2500Kč,když tam nebude nic horšího.Nejdřív jsem se na to chtěla vykašlat a jít si pro novou,ale rozmluvil mi to,je prý ještě poctivě vyrobená a určo nějaký ten čásek poslouží,uvidíme.
Na to plavání kojenců,chodí lektorka k nám domů,plaveme zhruba od 3 měsíců,ale je to vhodné už od 6 týdnů,respektive hned jak je zahojený pupíček.Čekají nás ještě zhruba 4 lekce a potom pofičíme do bazénu.na to už se těším 🙂
Taduš už se vedle vzteká,tak jdu tatínkovi na pomoc,pa pa berušky,já se zase objevím,hezký večer...

beras
5. lis 2009

Ahojky sluníčka 😀 ,já už chci at na obloze taky aspn jeden den svítí a né ten hnus šedej každej den 😝 .Dáši super ,že máš oba bojovníčky u sebe. 😀 Už se tady zase začíná něco dít a ted budeme netrpělivě čekat až budeš hlásit krásnej výsledek.Jinak já když jsem jela na opu do Brna tak to bylo pondělí a v neděli večer ve zprávách hlásili děsnou ledovku tak jsem z toho byla celou noc na prášky. 😝 Ráno kupodivu byla mlha jako mlíko ale stejně jsem měla větší strach z té cesty jak ze zákroku. 😀 Leni užívej si lenošení,protože to za chviličku zkončí 😀 teda aspom u mě to tak zatím je 😀 Já jsem kolikrát tak doblblá,že musím před kojením zapojit závity abych si vzpoměla ze kteryho prsu jsem kojila 😀 Eli přebaluju ho asi dvakrát za noc teda pokud tam není poklad.Radši taky moc do něho nezasahuju at není poplach 😀 😀 .Kapky nevadí,že má měsíc až v sobotu.Na sabech je taky od měsíce a dr. už mi ho napsala ve čtrnácti dnech.Šári o pračcemi ani nemluv mě se ta naše taky nějak přestává zdát. 😝 Takhle před vánocema to je radost 😝 😝 Evičce držím palečky at už jsou brzo doma.Ted mají skoro všechny novorozenata žloutenku.Jak není sluníčko tak je to na houbec.Kyž jsem byla v porodnici tak tam ležely skoro všechny děti pod světlem.Berunky musím jít za drakem.Pa