= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

lenajsek
autor
30. kvě 2011

Ahojky kočky, tak máme další miminko na světě!!!! Před chvílí jsem to četla na Reprofitu Olomouc...

psalůa Jíťa: ahoj holky, dnes v 18hod. se nám narodila Karolínka. váží 4.4kg a měří 51cm. porod trval 10hodin, jsem zašitá snad úplně všude. je nádherná, nemůžu se na ní vynadívat

Jiti, tak obrovská gratulace ke Karolínce, ať se jí na tomhle světě daří, ať je spokojená, zdravá, veselá, ať Vám dělá jen samou radost a ať jste šťastná rodinka!!!! Krása, moc gratuluju!!!! 😵 😵 😵 😵

Víc písnu zítra, jdu do hajan... pááá

lenajsek
autor
30. kvě 2011

Jo a ještě, Jitka měla porod vyvolávanej, po myslím týdnu přenášení... malá je teda pěknej kus ženské 🙂

eliis
1. čer 2011

Ahoj sluníčka,
všechny vás moc zdravím a především naši novopečenou maminku.
Jiti moc moc gratuluji ke Karolínce. Ať vám děla jen a jen radost a taky vám přeji hlavně zdravíčko. Musím říct, že je to teda pořádná ženská. Už se těším na podrobnosti z porodu.
Mončo, tak co holky? Už jsou u vás zabydlené? Určitě se jim u vás bude líbit a budete šťasná rodina. Moc ti to přeji.
My se máme pořád dobře. Buď jsem v práci nebo s malým lítám z jedné návštěvy na druhou. Ale aspoň se nenudíme. Konečně se nám podařilo naučit malého usínat samotného a taky bez dudlíku. Myslela jsem si, že to bude problém, ale vzal to úplně v pohodě. Ani jednou neplakal. Ještě naučit chodit dělat EE na nočník a bude to. Ale to se mu zatím nelíbí. Asi to chce čas.
Holky a co dovolená? Už nějakou plánujete. My asi nikam nepojedeme a jestli jo, tak jen někde na Moravu na pár dní na chatu. K moři bych s malým ještě nejela a ani na to nejsou finance.
A co sraz? Neuděláme nějaký přes prázdniny? Ráda bych vás viděla. A kluci by si určitě pěkně pohráli.
Mějte se papa

lenajsek
autor
7. čer 2011

Ahoj sluníčka....

Kdepak začít... nějak nemám co psát, resp. bylo by co, ale vidím, že kluci jsou moc a moc šikovní, to my máme co dohánět...
Na 18měs. prohlídce jsme se s dr. shodly, že se nám nezdá hodně věcí ohledně vývoje Lukáška, že nedělá dost věcí, co děti jeho věku by měly dělat... tak nás poslala na neurologii a ORL. Na Neurologii jsme byli a tam dr. opravdu potvrdil o pár měsíců opožděný psychomotorický vývoj. Naštěstí na EEG vše v naprostém pořádku, tak jsu ráda, že je mozek tak, jak má být. A ten vývoj se prý snad dožene, že je to i skoro hraniční s normou... že se to vše může dohnat skokově. Kontrola za půl roku, kolem druhýho roku věku.
Pokud budu mít pořád podezření, že není u Lukina vše tak, jak u vrstevníků, chci si vyžádat i psychologický vyšetření, teď je na to ještě brzo.
Nejvíc co mě mrzí, že Lukášek neukazuje prstem, na nic. Takže komunikace s ním je na bodu nula, neukáže si na to, co chce a začne mrčet a kňourat, takže já musím zjištovat, co chce... zajímavý, že se podívá na mě, když ho něco zaujme, nebo když udělá něco, co nesmí dělat, o čem už dopředu ví, že by se mi to nelíbilo a čeká na mou reakci.. ale prstem mi neukáže. Sleduju hodně děti v kočárkách a kolem sebe a všechny ukazují, Lukajda ne ☹ ☹ . Nedá se tím pádem ani ukazovat na obrázky a povídat si o nich... ale musím se na to fakt zaměřit a zkoušet to třeba se dvěma obrázkama a abych já pořád ukazovala a snad Lukášek taky začne... jinak fakt nevím, jak ho to "naučit". Tohle se asi bohužel naučit nedá, to musí asi samo to dítko... nevím.
Trénujeme taky jemnou motoriku, ale jde to ztuha... i když, teď v průběhu pár týdnů se to zlepšilo, ale pořád nedá sám dvě kostky na sebe, musím mu s tím pomoct, ale trénujeme... i vkládání tvarů jedině s mou pomocí, aby sám našel tvary, třeba kolečko, nebo aby sám našel ten správnej tvar a sám ho vložil, nehrozí...
Hroznej problém je i to, že u ničeho nevydrží pár minut, vždycky jen tak dvě minuty maximálně a jde pryč...
S kreslením je to taky bída, nebaví ho to...
O samostatným jezení se radši ani nezmiňuju 😒 On by možná i chtěl sám, ale se lžičkou to je katastrofa, bo cesta do pusy vede, ale drží ji tak nešikovně, že mu většina jídla z toho spadne a pak se začne vztekat, že v puse nic nemá, takže ho nakrmím já... ještě tak napíchnout na vidličku, to jo, to se někdy zadaří, pokud to je jídlo na napichování, že já mu napichuju a on si dává sám do pusy... ale musí mít náladu, no... ☹
Takže úplně závidím, že máte tak šikovný kluky, až je mi z toho fakt smutno kolikrát.
Ale zase musím říct, že sám říká "aba" (rozuměj aa) na nočník, když kaká, na čurání teda ne, ale jsou dny, kdy má vyloženě nočníkovej den a třeba za celej den jen dvě plínky... ale musím to hlídat, posazovat ho já, to je jasný...

O mluvení taky radši nepíšu, říká jen pár slabik a ještě ne všechny, co by měl už říkat... rozhodně neřekne všechny zvířátka, tam bude i problém s mluvením... ☹ Na ORL jdeme 21/6, tak se chci zeptat i tam, tam se vyšetří, jestli dobře slyší... podle mě to bude nějakej psychickej problém s komunikací, doufám, že to nebude nic vážnějšího, snad ne autismus, nebo nějaká mozková retardace...
Cokoli, co udělá Lukin novýho, tak z toho mám obrovskou radost, jak kdyby se stalo nevím co, přitom u ostatních dětí je to prostě úplně běžný, že se každej den něčím zlepšuje, u nás je to prostě vše jak ve zpomaleným filmu a ještě si to musíme vydřít...

Ale další pozitivum je to, že už nemusíme chodit na rehabilitace, tam jsme skončili, jen za půl roku pokud chceme, máme přijít na kontrolu nožiček... ale chodí už tak, jak by měl, sice ještě doma máme cvičit, ale není potřeba jezdit k nim.. tak z toho mám obrovskou radost.

Na brigádu nechodím, u nás to s hlídáním není moc růžový, rodina se celkem sama od sebe neangažuje a já se nikoho doprošovat nebudu.. i když bych třeba docela chtěla, aby si Lukášek zvykal i na jiný rodinný příslušníky, třeba byl u babičky i někdy sám přes noc, ale nějak o tom řeč nepadla, tak to zkusím mamce nadhodit... aby nebyl zvyklej jen na mě.

No napsala jsem toho dost, tolik o nás... o druhým zatím vůbec neuvažujeme, i když bych sourozence pro Lukáška chtěla a myslím, že by mu i pomohlo to, že by nebyl sám... ale zatím nemám toliko energie se snažit o druhý a vůbec si nedokážu představit, být teď těhotná... Asi počkáme, až bude Lukinek starší a rozumější, až se s ním budu moct nějak aspoň trošku domluvit.. teď fakt ne.

Moni, co holky, jak se jim u vás daří, jak si všichni zvykáte???? Nemáš nějaký další fotečky? Držím Vám palce, ať jste šťastná rodinka a holkám ať se u Vás líbí!!!

Dáši, co vy s Peťkou, jak válčíte?

A co Jiti, novopečená mamko, jak se máte?

A srazík bych brala, ale přemýšlím, jak to udělat s dopravou... no asi bysme museli jet vlakem, bo busem, ale to by Lukin asi do Olmiku busem nedal, ve vlaku se přece jen dá chodit...

Tak se mějte krásně a pááá, pusu dětem!

evik80
9. čer 2011

Ahojte všichni, v první řadě moc gratuluji Jituš ke krásné dceři. Dívala jsem se do deníku a je moc a moc krásná. Přejeme hlavně hodně zdravíčka. Ostatní přijde samo.

A teď hlavně musím povzbudit Lenču a Lukáška. Leni, já bych to neviděla tak černě. Co se týče jezení, tak i u doktorky na takovém tom velkém plakátu píšou, že v tomto věku děti jedí lžičkiou, ale rozlévají. Takže to je dle mě v normě. Alex jí lžičkou, ale také to někdy vysipe. když jí třeba pribiňáka sám, tak to má i na řasách. Co se týče vkládání tvarů, tak něco udělá sám a něco ne. Máme taková zvířátka, to udělá bez problémů, ale když vkládáme do kyblíčku kolečka a pod. tak to taky není 100% a vůbec jsem se nad tím nepozastavovala.

Kostky na sebe skládá už do roku, na to je šikovný, ale zase nočník, tak tam čůrá jenom ráno. To je zase Lukášek velmi šikovný. na co jsem ještě zapomněla? Začal chodit až v 15 měsících a nic mu neuteklo a nám také ne. Je fakt, že prstem ukazuje pořád a na všechno, ale jsou děti, které neukazují a je to v pořádku. Mluví hodně, ale oproti jiným dětem (hlavně klukům) je v tomhle trošku dopředu. Nevím, jestli je to tím, že čteme od 3 měsíců a nebo je to nějak v genech. nevím. Ale oproti holčičkám, je pozadu.

Každopádně si čtěte, ukazujte si zvířátka (určitě to děláte) a tak Ti nemám co poradit. Uvidíš, že čas vše spraví. Začátkem prázdnin bych si chtěla udělat s Alim výlet vlakem. Myslíš, že bysme se mohly setkat třeba ve Vyškově, když do Slavkova vlak nejezdí?

Držte se. Myslíme na Vás.
pa E+A

PS: Zdravíme i všechny ostatní.

beras
11. čer 2011

Ahoj sluníčka 😀 , Leni pto co jsi napsala jsem přečetla jedím dechem 😵 .Lukášek je taky moc šikovnej a určitě všechno bude nebo prostě musí být dobry.Tomík teda dělá x milion věcí ale za prvé sám nejí max si napichuje rajčata na vidličku.Ty on děsně miluje a sám si na ně chystá talířek a mele mňamo,mńamo.O malování nemůže být ani řeč zatím.Stačí,že máme zdi zrychtovany od autíček,olízany ,flekaty a věřím tomu dát mu do ruky pastelku tak tam bude taky.To,že Lukášek u ničeho nevydrží.Tak u nás to nejsou ani ty dvě minuty možná tak dvě sekundy 😀 .Jo vlastně když sebere na chodbě v šuplíku šroubovák a opravuje si auto tak tam ty dvě minuty asi vydrží 😀 Ze zvířátek řekne hafo,číčí,koko,chro chro,kač a králiká má pojmenovanýho děda protože tchán má králíky tak prostě děda.Vkládání tvarů to tam rve a je mu jedno jestli to je kolečko nebo čtvereček 😕 Je pravda ,že prst má napřaženej často a ukazuje co chce nebo i když něco slyší tak zvedne prstík.Teď jak vytáhnu kolo tak už si ukazuje na hlavu a prdolí,že chce heumu 😀 😀 .Taky dost často sedíme nad knížkou.On má svojí oblíbenou kterou jsem mu koupila na vánoce v levných knihách.Pefektní tvrdé desky má a je taková větší.Jmenuje se Velká kniha o statku a ta je fakt perfektní.No už ji i zneužívá,že když někam nedostane tak si jí dá pod nohy a zkusí jestli to s ní bude lepší.Leni 🙂 hele třebas fakt je Lukášek trochu pomalejší ale podívej Tomík je starší a taky to ještě nedělá.Ono to bude i tím,že je to tvoje první mimčo a máš čas ho pořád pozorovat a sledovat ale on zase tak nešikovnej určitě není.Věř tomu,že to na sto pro dožene.Jo a teď čtu ještě o nočníku.Tak Tomík ví,že se počůrá to dojde a říká aa .Kakání se mu taky podaří přijít kolikrát ,že už to má v plíně.Třebas přiletí a křičí aa tak ho dám na hrnec a po chvilce se zvedne a řekne nič a když ho vrátím tak řve.Nechci ho tam držet násilím ale hlídám ho protože vím,že za chvilku se fakt potentuje.Tak když se podaří tak máme na den dvě plínky a to už je pohoda.Tak doufám,že trochu pookřeješ tím co jsem napsala 😀Jo berunky ještě musím napsat,že jsem se ve čtvrtek stala tetou krásné neteřinky Denisky.Tak dnes jí chlapci náležitě zapíjejí .Teď tady byl manžel a říkal,že se tam sešlo celkem 9 litrů slivovice.To je tady tak když každej co je pozvanej něco donese tak snad to chlapci přežijou 😀 😀 😀Tj . Je jich tam něco kolem 20 ti k tomu stovka bečka no jsem zvědavá co se mi vrátí domů 😀 .Tak beruš jdu zahnat do pelechu a jdu si v klidu číst,Mějte se krásně .Pa 😀

evik80
12. čer 2011

Ahoj holky, ještě musím napsat. Že vím jak se Lenča cítí. Taky jsem se tak cítila, protože oproti Tomáškovi, Tadeáškovi a Lukáškovi byl Alex ve všem hodně opožděnej a pak to všechno dohnal. Byl poslední, který se přetočil ze zad na bříško (6 měsíců a den), snad poslední seděl (10 měsícú) a chodit začal až v 15 měsících. Všichni byli proti nám tak šikovní a my jsme pořád jen blinkali. V tom jsme teda byli první! 😀
Leni, zdá se mi, že toho chceš po Lukáškovi moc. Ale ono je těžký to nesrovnávat, když Franta dělá to a Pepa ono. Já kdybych srovnávala Aliho s Nelinkou, tak on proti ní neumí nic. Ta už mluví ve větách a časuje slovesa.
Máte ještě dudlík? My teda jo, sice jen na spaní, ale bez něj ani ránu.
A když už jsme v tom, kolik mají kluci zubů? Alex má jen 11 zubů, chybí špičáky, pětky a dvojka.
Jak psala Beras, Lukášek je šikovný kluk a třeba za měsíc všechno dožene. Já taky neřeším, že Ali dává kolečko do čtverečku a trojúhelníček do hvězdičky.

Pa E+A

eliis
12. čer 2011

Ahoj sluníčka,
Leni, musím souhlasit s holkama. Nemylím si, že by byl Lukášek nějak moc pozadu. A to co mu nejde se za chvilku naučí. Tadeášek taky u ničeho nevydrží. Vše ho baví jen pár minut. Neposedí snad ani minutu. Teda jen u krtekča ano. Co se týče jídla, tak sám jí jogurt, přesnídávku, rohlík a někdy druhé u oběda. S polévkou ještě počkáme, protože by byla asi všude jen né v žadulku. Nočník právě trénujeme, ale je to boj. Někdy se v pohodě vyčůrá a jindy tam sedí 20 minut a nic. Vstane a počůrá se. Bobek do nočníku neděláme vůbec. Vkládání u nás taky není na 100%. Když mu ukážu prstem kde to má dát, tak to už umí, ale sám jen vyjímečně. Kreslení se mu líbí, on teda jen čmárá. Dá mi tužku a musím nakreslit to co chce. Pak si jí vezme on a celé to počmárá. Zvířátka nam celkem jsou. Zvládne - zajíčka, kočku, psa, prase, kozu, ovečku, kravičku, medvěda, kohouta, slepici, ptáčka, lva......ale někdy si to taky plete. S komínem problém nemáme, to ho baví a tak mu to jde. Ale nezapomeň že Tadeášek je starší. Lukášek to určitě všechno zvládne. A to že to bude později nevadí. Držím palce, aby bylo vše v pořádku.
Evi, Tadeášek má zubů 16. Už čekáme jen na pětky, ale ty prý rostou až kolem dvou let. Tak je snad ještě čas. Dudlík měl malý taky jen na spaní. Měla jsem štěstí, že si ho rozkousal a tak jsem mu ho později utrhla - ukázala jsem mu, že má dudlík auau. Asi 5 dní spal s tím zbytkem co zůstalo s dudlíku. Žužlal ho, ale když usínal tak ho jen držel. Pak jsem mu ho vzala a ani si to neuvědomil. Pokud ho nemá Ali rozkousaný tak mu tu špičku ustřihni. Kamarádka to tak udělala a taky to pomohlo.
No nic holky, jdu si uvařit kafe a relaxovat. Všechny vás zdravím. Mějte se . pa

lenajsek
autor
13. čer 2011

Ahoj kočky...

Děkuju moc za pozitivní zprávičky... ono je to u nás asi tak, jak píše Evík, všichni kolem nás jsou už šikovnější, tak to ve mně prostě tak hlodá, no... u nás je to prostě i hodně tím, že nemluví a neukazuje... ☹ Pokud nezačne, tak se obávám, že to bude komunikační problém a budem časem muset fakt navštívit toho psychologa... je víc věcí, co prostě Lukášek nedělá, spíš jako to sociálno, třeba když mu řeknu, aby mi něco dal nebo podal, tak to neudělá, hodí na zem, nebo fakt neukáže, moc nenapodobuje, i když, tak nápodoba se teď trošku zlepšila, ale pořád to není ono...
Já vím, že vše má svůj čas, ale zase nechci nic podcenit, něco zanedbat.. to je právě to, dětik který se vyvíjejí zcela normálně, dělají vše tak nějak samy od sebe, aniž by je člověk musel k něčemu nutit, učit... to u nás prostě tak není.

Ohledně nočníku, dneska jsem ho nechala doma jen ve slipech bez plínky, no tak samozřejmě jak jsem předpokládala, vůbec mu nevadí mokro, takže to bude u nás ještě veselo.. 😀 Navíc čurá snad každých 15-20 minut, možná někdy i kratší intervaly, tak to fakt budu asi furt posazovat na nočník, bo na čurání si sám neřekne, ani si sám na nočník nesedne...
A to kakání, to taky nehlásí dopředu, jen vypozoruju, že asi bude tlačit, tak se ho zeptám co dělá, několikrát a on řekne aa, takže jdem na nočník.. ale myslím že by mu to bylo šumák, kdyby měl i hovínko v gatích. Někdy to samozřejmě nestihnu a vykadí se do plínky... Ale chci fakt dávat plínku na doma co nejmíň, snad se to někam pohne. Přijde mi škoda, když ho vysazuju od 10měs, aby se to někam dál nepohnulo, i když vím, že Lukáškovu psychiku neovlivním...
Zkoušíme pít z hrníčku, někdy se teda hodně pobryndá, ale někdy pije pěkně, ale musím mu to držet. S tím jídlem, to fakt na samostatný jezení zatím nevidím, když mu chci dát lžičku do ruky, aby se nakrmil sám, začne se vztekat, tak toho hned nechám, než aby mi bojkotoval jídlo, to ho radši budu krmit. Jo rukama, kdyby jedl, tak to je naprosto v pohodě, to by se obsloužil. 🙂

Ad vkládání, když u něj sedím a má fakt dobrou chvilku, třeba dneska dopol, tak si vezme nějakou kostku, ukážu mu kam ji vhodit a někdy se mu podaří to tam dát samotnýmu, třeba kolečko. Ale většinou mu s tím ještě pomáhám. A ten komín, jako stavět na sebe, to ho fakt vůbec nezajímá, to já musím vzít kostku, dát mu ji do ruky, aby ji dal nahoru, sám to nebude dělat.
Jo u čeho vydrží, tak to je u jídla, když má nějaký dobrůtky v misce, nebo u trhání letáků a nebo u Včelích medvídků. 😀 😀

Holky, moc ráda se s Váma uvidím, snad bysme i zvládli cestu do Olmiku a zpátky... sice jsme tak daleko vlakem ještě nejeli, ale snad by to šlo... Lukin by se pak vyspal v kočárku, ostatně, asi jako vaše dítka, že...
Chtělo by to ale pak, aby se jezdilo někde, kde je klid na to spaní...

Evi, moc ráda vás uvidím, do Vyškova klidně můžem zajet, tak co se domluvit na koupaliště?????? 😉 😉 Jinak totiž moc nevím, kam zajet... Vyškovskej koupák je pro děcka super, loni jsme moc nevyužívali, letos chceme chodit častěji.
A Alexek je taky moc šikovnej, Lukášek začal taky sedět v 10 měs, lozit v roce a chodit v 16, takže ještě později, jak Alexek. 😉

Budem zkoušet i to malování, bo i grafomotorika je pro děti důležitá, tah rukou... je jasný, že zatím je to fakt čmárání, ale pro zápěstí je to super a tím se stimuluje zase nějaká jiná část mozku... prostě, ideální je zkloubit vše dohromady. 🙂

Ad dudlík, máme ho taky jen na spaní, bez něj Lukášek fakt neusne. Má od MAM takovej hodně plochej, tak snad na zuby tolik nevadí.. v noci ho pak vyplivne. Zkoušela jsem párkrát dát na noc nebo i na polední spaní nez běj, ale výsledek, půl hodiny mrčení, vyhazování věcí ze šuplíku u komody, co má u postýlky, pak začal i plakat, tak to nemá asi smysl... asi to nebudu hrotit.
A Lukin má kromě pětek všechny zoubky. Takže čekáme na poslední 4 stoličky a bude to komplet.
Jen si je teď nechce moc nechat čistit, furt zavírá pusu, nebo se odvrací, je to někdy boj... 😝

Ani nevíte, jak vám závidím, že se s prckama už trošku domluvíte, že vám ukážou co chtějí, nebo řeknou.. Lukin místo toho kňourá, nebo se začne vztekat... to je u nás asi největší problém, komunikace. Kdyby aspoň ukazoval, bylo by vše o hodně jednodušší... ☹ ☹

Moc díky ještě jednou a napište, kdy by se Vám srazík hodil, my budem akorát poslední týden v červenci a první týden v srpnu na dovolené, jinak je nám to jedno... 😉
Páááá!

moncato
19. čer 2011

Ahoj holky..... 🙂

Jituško...moc moc velkááááá Gratulace k malé Karolínce...je úžesná...pořádnááá "baba" 😀
Promiň, že mám takové zpoždění, ale ještě pořád jsme neměli vyřešený internet doma....a s těma dvěma ďáblama se to moc ani nedá, k tomi pc..... 🙂

Jinak všem hlásím , že holky jsou od 25.5. doma.......23.5. jsme se stěhovali...tak si to dokážete představit co to bylo.-.....furt jsem nemocná...od té doby co jsou holky doma tak nevím, už jsem měla angýnu, průjem i ze zvracením tak nevím co to má být....to je možná z toho stresu před tím a teď se mi to projevilo........ 😖

jinak Evu jsme přejmenovali na Marii......tak, že holky jsou obě na M.......jinak první 3 dny byly super a pak žačly zlobit, ale pořádně .....jeden den jsem to vůbec nedávala...strašně na sebe žárlí...hlavně teda Monička......když se přiblížím k Marušce tak je zle..... 😒

A nejvíc ze všeho mě štve, že začly a před tím to teda nedělaly........vztekat se.....kopou nohama a Monika začla uplně bláznít piští a řve jak kdyby ji někdo ubližoval, vynucuje si pozornost......zbytečným pláčem....nejvíc se bojím co na to sousedi...protože to je fakt jak kdyby jsme ji něco dělali....akorát na ostudu...............nic nezabírá naplácat, nevšímat...nic....tak nevím doufám, že to brzo přejde.....nebo nás zavřou za týrání........ 😝

Posílám do alba fotky těch našich koček a pokojíčku co jsme jim udělali a přichystali den před tím než měli přijít.......tak čučnětě.......zatím pa...

eliis
14. zář 2011

Ahoj sluníčka, jak se máte???? Je třeba to tady opět trochu rozjet..... Přes léto je to s tím časem horší, ale přes zimu se tady snad budeme potkávat častěji.
U nás nic moc nového není. Tadeášek roste jako z vody. Nedávno jsem ho měřila a má 92 cm a váží cca 14kg. Je to už velký chlap. Věty zatím neříká, ale je to čím dál tím s řečí lepší. Opakování slov mu jde a když je to moc složíté tak používá jen koncovky. Je čím dál tím víc samostatnější - co se týče jídla, hraní si....tak to je fajn. Jen ten nočník nám vůbec nejde. On prostě vůbec nevnímá, že se mu chce čůrat nebo kakat. Počkám ještě měsíc a uvidíme. Když tak s ním zajdu na urologii. Jak jsem již psala, když byl v létě na zahradě nahý, tak učůrával cca co minutu. Tak nevím, zda je to normální.... Máme za sebou druhou kontrolu u zubaře. Vše je v pořádku, jen moc nechtěl otevřít pusu. Pětky zatím nemá, ale něco se už asi rýsuje. Nahmatala jsem dole nějaký hrot, tak to bude asi ono. Jinak venku je naprosto spokojený a pak nechce jít domů. Na motorce jezdí jako drak, až mám z toho někdy hrůzu. Spustí se z kopce a jede fakt rychle. Naštěstí už umí brzdit. Ale i tak mám strach.......však to znáte. Rád si hraje s ostatníma dětma a nemá vůbec problém vybojovat si nějakou hračku. Prostě jí dotyčnému sebere a hraje si 😅 . Samozřejmě mu neustále opakuji, že jí nemůže mít jen pro sebe, ale jako bych mluvila do dobu. Nejspokojenější je u kamarákdy na velké trampolíně. S tama ho nikdy nemůžu dostat. Ze začátku vyžadoval, ať tam jsem s ním, ale teď je spokojený i sám. Zatím musím říct, že je naprosto bezproblémový a že hodnější dítě jsem si nemohla přát. Tak doufám, že mu to vydrží a že jsem to teď nezakřikla.
Doufám, že se tady sluníčka brzy ukážete a ozvete se. Mějte se. papa

lenajsek
autor
28. říj 2011

Ahoj holky!!!

Po hrozně dlouhé době se ozývám, nějak nebylo co psát...

Ale v první řadě bych chtěla zpětně popřát Vašim klukům jen to nejlepší k druhým narozeninám, ať se mají krásně, jsou veselí, zdraví, usměvaví a dělají Vám i nadále jen samou radost!!! 😵 😵 😵

Jak proběhly oslavy a co jste dávali za dárky?
My už máme taky něco nakoupeno, nějak toho začíná přibývat, ale rozdělíme dárky pak jak na narozeniny, tak na Vánoce a rozdáme ostatním členům rodiny, aby to bylo jako že od nich... ale zatím je to vše u nás v obrovské krabici... 😀
Jako hlavní dárek na narozeniny chceme dát elektronickou pokladnu, nákupní vozík a nějaký potraviny, jako že obchod, ještě nějakou peněženku chci koupit, aby jsme si hráli jakože na něco...
A pak spoustu dalších věcí jako garáž od Wader, mozaiku pro děti od dvou let, navlíkací korálky, kreslící magnetickou tabuli, kreslící tabuli na fixky, co se dá přidělat na nábytek, nebo na zeď, prstový barvy, plastový zvířátka, domácí nebo i ze ZOO, aby neměl jen auta no a nějaký auta, vrtulník a bagr, co se dá rozšroubovat a zase sešroubovat dohromady, dřevěný kostky, vláčkodráhu z Ikei, smetáček s lopatkou a smeták, knížky a samo nějaký oblečení, zimní boty a pod... 😀
No je toho fakt hodně, ale je to za celou rodinu a má to na dvakrát, tak snad si s tím pak vyhraje... a některý hračky už zase uklidíme, s čím si už tolik nehraje.
Ještě mu chceme do pokojíčku pořídit stoleček a židle, ale na to bude místo, až zmizí dětská postýlka...

Nevím, jak vaše děti, ale Lukin spí ještě v dětské postýlce, i když už tam má hodně dlouho velkou postel se zábranou... možná kolem těch Vánoc bude spát ve velké posteli, ale uvidíme... každý ráno pláče, že chce ven a sám se nedostane, tak ty rána jsou takový uplakaný... 😝

Jinak pořád nemluví, všechno co si nějak pojmenuje, je "ba" nebo "be", občas řekne máma a tím to pro něj hasne... chci se domluvit s jednou neziskovou organizací, kteří mají na starosti nějaký vývojový vady dětí, včetně opožděného vývoje řeči, jestli by se na Lukina nepřijeli podívat, prý je možnost návštěvy i doma v přirozeném prostředí dětí... a domluvit se, co dál.. jestli by věděli oni, jak ho motivovat k mluvení, nebo nedoporučili nějakou speciální logopedii, která umí pracovat s tak malými dětmi... Docela z toho mám strach, jestli to není nějaká fakt porucha řeči a komunikace, ostatní děti už fakt mluví, člověk se s nimi domluví, v tomhle věku, my pořád nic...
Ani neumí kývnout hlavou, jako že ANO, ani zakroutit, jako že NE... naučila jsem ho, když něco chce, zeptám se, ho, a on udělá rukama prosím prosím, abych fakt věděla, že to chce... je to boj...
Když nemá vše hned, řve a vzteká se, když mu něco nejde, taky se vzteká, jsou dny, kdy fakt mám úplně dost... někdy řve a kňourá už od rána, fakt to není klidný dítě... 😒
Ale už jsme doma delší dobu bez plínek, venku v létě se taky učil čurat, ale teď v chladnu ho nenechávám, ale jdeme třeba někam na záchod, když někam jedem a vyčurá se ve stoje do kyblíku a má plínku suchou třeba fakt celej den, když někam cestujem...
S dudlíkem pořád spíme, zatím mu ho nechám, další řev před spaním bych asi nepřežila... jsu ráda, že když mu dám na noc dudlík, tak sám usne v pohodě a spí celou noc...
Teď už chce jíst i trošku sám, ale lžičku drží tak, že si ji těsně před pusou otočí, takže mu vše vypadne, moje nervy... 😀 😀 😝 Tak to mu dávám něco, co by na té lžičce drželo, nějakej hustší jogurt, jinak se snaží napichovat vidličkou. Převážně ho krmím já, ale sem tam si dá do pusy i něco sám.
Doma pije z hrníčku, někdy když to má hodně plný, tak mu ho musím držet, ale někdy se obslouží sám...
Skákat ještě neumí, zato už ujde docela velkej kus sám bez kočárku, už pomalu asi budu jezdit třeba za mamkou do Brna bez kočáru, autobus nám zastavuje kousek od baráku, když najdu dobrej spoj a v Brně si najdu takovou MHD, abysme nemuseli nějak daleko šlapat...

Tož tolik asi novinky u nás, ještě máme jedno zamražený embryjko v Reprofitu, necháme ho do příštího roku a případně bysme zkusili na jaře použít.. do té doby, děj se vůle přírody... 😉 🙂 🙂

Mějte se krásně, opatrujte sebe i dítka a všechny moooc zdravíme!!!

Joo a ještě mě napadlo, nechtěly byste založit skupinu na FB? Je tam dost holek, co chodily i sem a co už sem nechodí... nikdo by nám tam nekoukal, jsou tam i fotky a já na FB jsu docela často, myslím že je tam nás takhle víc... pouvažujte!

ivet69
22. led 2012

Ahojte děvča, nestíhám to ani všechno pročíst, tak jsem vás chtěla aspoň pozdravit. Danielek má přes 2,5 roku a je to divoch! Pomalu už uvažuji o práci a mám z toho hrůzu. Dělám už 1,5 výšku a je to ve zkouškovým náročný. Minulý týden jsem udělala poslední zkoušku, tak zase do května klid.
Daňa už chodí s tatínkem na tréning na tenis a dokonce na Silvestra už jezdil na lyžích. Strašně to letí. Máme už to doma chlapiska. Včera už dokonce řekl sprosté slovo🙂 Tak to už může i do školky🙂
Mějte se všechny s dětičkama krásně!!!
Iveta + DANIEL

daisy14
8. bře 2012

@ivet69 @lenajsek @eliis @moncato @evik80 @beras a další...

Ahojky, sluníčka, vypadá to, že už tu nikdo nechodí a všichni jste na FB.🙂 No já osobně se zatím FB vyhýbám, nějak mě neláká, stačí že jsem závislá na MK 😀.

Dětičky rostou jako z vody všem, i my už máme za sebou první rok. Nejkrásnější rok díky naší zlaté Peťce a taky nejsmutnější díky odchodu mého tatínka, takový je holt život. Peťka nám dala pořádně zabrat a někdy ještě dává🙂, ale převažuje radost a štěstí. Momentálně si tu mateřskou užívám, je to krásné období, jen mě mrzí, že všechny mé kamarádky už mají děti od 3 let výše, tudíž už chodí do práce a nemají čas ☹ . Takže zimu trávíme většinou samy dvě a myslím, že jí ten kontakt s jinými dětmi chybí. Je totiž šílený mamánek, návštěvy vítá mrčením a trvá tak půlhodinky než je vezme na vědomí. I uspávat může jen maminka, s tatínkem brečí a nedá si říct, takže to tatínek vzdává a já nastupuju na znovuuspání. Otočila si nás kolem prstu 😵
Za měsíc začne zase plavání, a snad konečně přijde jaro a bude o zábavu postaráno. Vyrazíme na dětské hřiště nebo pískoviště a bude to, už se těším. Do té doby snad už malá bude chodit, zatím obíhá nábytek a už pěkně chodí za jednu ruku, ale jak má udělat krok, vrhá se k zemi🙂 No jednou na to přijde.
Jinak nás trápí jen noci, dodnes jsem se nevyspala déle než 4 hodiny v kuse ☹ malá buď mrčí nebo rovnou křičí. Občas má jakoby noční můry, občas ji bolí bříško, hrozně se šponuje a pláče, a od nového roku vykřikuje ze spaní. Vykřikne, otočí se a spí dál a já furt ve střehu, v noci je všechno víc hlasitější, někdy to bývalo i 10x za noc, teď tak 3x, ale štve mě to. Nevím co stím, doktorka mi dala jakési vitamíny, že to snad přejde, ale mě to nepřijde normální že tak blbě spí. I odpoledne v pohodě usne, po půlhodině vykřikne, sedne si v postýlce, já přijdu položím ji pohladím a ona zas usne na hodinu. Ale dělá to tak pořád, tak nevím co s tím. Už dlohodobě spí na bříšku a teď spává s vystrčeným zadečkem a nožkama pod sebou. je to srandovní a pro mě nepohodlné, ale jí se to asi líbí.

Mám na Vás dotaz, jak jste zvládly očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím? Nás to čeká v dubnu, prý už na začátku, ale chci to posunout. Tady na MK se dočítám jenom negativa a o blbých reakcích, tak se trochu bojím. Měly jste nějaký klidový režim po očko až 14 dnů, kdy se prý můžou objevit horečky apod.? V dubnu slavíme v rodině čtvery narozeniny a další dvoje od přátel, tak to chci nechat až na konec měsíce a pak už bude krásný květen, tak abychom neseděly doma jak tvrdé y🙂
A prý k tomu můžu ještě nechat očkovat proti neštovicím, ale to už mi připadá hodně hnusu najednou?! Díky za odpovědi.
Tak jsem občas už myslela na to, že v R. máme v mražáčku 2 embryjka, ale nějak se mi do toho ještě nechce, kurnik 😀. Ale léta běží a já už moc času nemám, tak se budeme muset rozhodnout co nejdřív.

Sluníčka mějte se krásně, doufejme, že brzy přijde jaro a začne krásné počasí! Pa Dáša