Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

pici
10. srp 2010

yasmi... to mi je luto.. netreba sa vzdavat... ideme dalej dufam :D

zmyzulka
11. srp 2010

holky, tak mi právě volala paní doktorka, že to nevypadá dobře, že je tam asi zase mimoděložní ☹ takže zase zítra letím na krev, držte mi prosím pěsti ☹

pici
11. srp 2010

@zmyzulka

budeme na teba mysliet nech vsetko dobre dopadne

jurajka
11. srp 2010

Ahojte snažilky!
Rada by som sa k Vám pridala. S manželom sme spolu už 2 roky a ešte stále sme len dvaja. Podstúpili sme už zopár vyšetrení. Mojej polovičke doktor povedal, že také dobré výsledky spermiogramu ešte nepísal napriek tomu, že to už robí pekných pár rôčkov. Dokonca si aj mňa zavolal z chodby, aby som sa prišla kuknúť pod mikroskop - mimochodom, bol to pekný pohľad 🙂
Moja doktorka je toho názoru, že začína od menej invazívnych metód k tým zložitejším. Začali sme hormonálnym profilom, vraj je dobrý. Dva mesiace mi robili folikulometriu, či dozrievajú vajíčka a aj to bolo v pohode. Dnes mi brali krv, či nemám v sebe náhodou protilátky proti spermiám. Doktorka mi predpísala clostylbebyt - mimochodom už som ho raz 4 mesiace brala, ale bez sledovania, či zaberá. Čím to ide ďalej, tým viac začínam mať veľké oči z toho, že mi začnú robiť tie nepríjemné vyšetrenia - zisťovanie nepriechodnosti vajíčkovodov atď. Chcem sa Vás spýtať, ktoré ste to už podstúpili, či je to až také hrozné a ako to prebiehalo. Prajem pekný deň

zmyzulka
11. srp 2010

@pici děkuju! ach jo... jestli už mi nezůstane ani jeden vejcovod tak je to v pytli! :( a navíc ta svatba do toho, no, holt se budu o svatebním dnu belhat jak babča...

zmyzulka
11. srp 2010

@jurajka tak moc držím pěsti aby veškerá další vyšetření byla fajn a brzy se zadařilo! jinak s průchodností vaječníků já neporadím, mě to udělali zároveň když mi odstraňovali ten druhý, takže nevím co to obnáší

zmyzulka
11. srp 2010

ou jéé, samozřejmě jsem myslela průchodnost vejcovodů a né vaječníků 😀

leya
11. srp 2010

Ahojte! Chcela by som sa k vam pridat tiez, pretoze sa snazime uz tri roky.......prvy rok sme to nechali na prirodu, druhy rok mi bol spraveny hormonalny profil a zistena subklinicka hypotyreoza, mierne zvyseny prolaktin a znizeny progesteron, no a od januara som "ukazkovo stabilizovana" ale stale sa nam nedari. Dnes idem na konzultaciu, co dalej, tak mi drzte palce 🙂. Chcela by som, aby mi spravili odbery na chlamydie, ureoplazmy,.... a tiez imunologicke vysetrenie. Ale to by mala urcit asi skor pani doktorka, ze? 🙂
Jurajka......pises mi z duse.....laparoskopie a inych "prijemnosti" sa bojim aj ja.....ale co nespravime pre drobceka, ze? Tak nam vsetkym zelam to po com tuzime...... 😉

pici
11. srp 2010

@jurajka

ano hsg je velmi neprijemne pokial sa robi bez narkozy.... ja som to absolvovala bez narkozy a bol to masaker.. ale dalo sa to vydrzat... ved co by sme nevydrzali...

pici
11. srp 2010

@leya

laparka v pohode. hsg si nedajte urobit bez narkozy.. neodporucam :D

leya
11. srp 2010

@pici dakujem za povzbudenie.....ja som sa prave vratila z konzultacie s gynekologickou, ze co dalej......a dostala som vymenny listok na laparoskopiu........ 😕 bojim, bojim,......

yasminne
11. srp 2010

Caute nejak sa nam to tu kopi a kopi novymi snazilkami, tak vela zdaru baby! Vysetrenia su dolezite aspon clovek vie na com je a nesnazi sa zbytocne. Len ked vam povedia ze vsetko je uple OK a ono to stale nejde....
Tak drzim vsetkym palce a my niektore si tu fandime ze do Vianoc to musime zmaknut 🙂

yasminne
11. srp 2010

@leya laparky sa neboj ako pise Pici je to v pohode niet sa coho bat. Tiez uz mam tuto skusenost za sebou robili mi ju na jar a uz ani neviem, ze mi nieco take robili, ostali len srandovne spomienky na uspavanie a potom na preberanie sa po narkoze 🙂) a aj jazvicky pomaly miznu mam zazracnu masticku :P no a myslim, ze laparka je lepsia ako cele HSG pretoze sa zisti aj kopec inych veci, ktore mozno cez HSG nevidiet. Tak ale snad Ti nebude treba ani jedno ani druhe 🙂 Daj vediet ako Ti poradili na dnesnej konzultacii.

leya
11. srp 2010

@yasminne no vysledok konzultacie s gynekologickou je, ze po troch rokoch snazenia a stabilizacii mojej hormonalnej nerovnovahy 😝 nadisiel cas na laparoskopiu, ktoru si mam co najskor vybavit. okrem toho (nezavisle na laparke) mam ist na nejake hematologicke vysetrenie (spominala genetiku, trombo-mutacie a antifosfolipidy).....ale hlavne si mam co najskor vybavit tu laparku.....este nikdy som nebola uspavana, ani som nemala nic zasite, ani nic operovane......tak si to teraz uzijem 😉
no a ten vas plan, ze do Vianoc......sa mi velmi paci a je v sulade s mojim zivotnym postojom 😉 😝 drzim palce vsetkym!

pici
11. srp 2010

@leya

ja idem na laparku koncom septembra. na druhu.. na laparku by som isla aj kazdy tyzden... je to fakt v pohode... a ked ti budu robit hsg pocas laparky tak este lepsie.. lebo zaziva by som si to uz nikdy nedala robit. nebolelo to ale bolo to neprijemne... hlavne som nevedela do coho idem.. a ked mi moj doky na otazku boli to? povie ani nie.. tak viem, ze tam bez narkozy nejdem... :D

pici
11. srp 2010

@yasminne

co za zazracnu masticku to mas? vies teraz po druhej sa mi tie iste rany budu hojit asi o dost tazsie tak by som si ju zadovazila

leya
11. srp 2010

@pici a kvoli comu ides na druhu laparoskopiu? budem kazdopadne drzat palce, nech to dopadne podla tvojich predstav 😉 este lepsie by vsak bolo, keby si uz ani nestihla ist, lebo.....II........ 😉

pici
12. srp 2010

@leya
som po liecbe a laparka je taka kontrolna plus mi spravi driling vajecnikov, aby boli lepsie stimulovane.. a co bude potom sa uvidi... stale mi este nenabehol normalne cyklus a myslim ze kym dojdem z nemocnice tak to nebudeme ani silit.. opytam sa dneska dokyho

jurajka
12. srp 2010

Máte pravdu, čo by sme nespravili pre mimčo 😉
Moji dvaja krstní synovia sa už hodný čas modlia za "sesternicu na týranie" 😀 Tak by sme im radi spravili radosť, ale ani "bratrancom" by sme doma nepohrdli...

jurajka
12. srp 2010

@pici
prajem veľa zdaru u dokyho 🙂

pici
12. srp 2010

@jurajka
ja som jedina s kamosiek co nema deti, aj v rodine. obe svagriny maju.. ale! o to viac sa tesia na moje :D xixi

no ja idem k dokymu si len gynoflor dat predpisat a dohodnut sa co dalej :D

leya
12. srp 2010

@pici no u mna je to podobne.....sice v rodine sa s detmi nikto neponahla, ale kamosky, s ktorymi sme zacali snazilkovat, uz stihli otehotniet aj porodit a niektore deticky uz oslavuju prvy rocik.......aspon sa mam s kym pohrat.....🙂

leya
12. srp 2010

no a mam termin na laparoskopiu.....30.8........nejako sa to zrazu pohlo.......na moj vkus prirychlo....... 😕

yasminne
12. srp 2010

@pici kupis v lekarni CONTRACTUBEX gel obsahuje vytazok z cibule a treba mastit niekolkokrat za den dobre povtierat jazvu mozes aplikovat hned ako ti vyberu stichy. Ak budes poctiva tak uvidis ze jazvicky budu menej a menej viditelne...ja si to este stale mastim ale uz nie tak casto ako v prve tyzdne no fakt su minimalne vidtelne.

yasminne
12. srp 2010

@leya to je dobre cim rychlejsie to budes mat za sebou o to rychlejsie aj zabudnes, ze ti ju robili :D a drzim palce nech vysledky su dobre a nech sa mozete hned pustit do snazilkovania.

yasminne
12. srp 2010

@pici pocuj Pici, ked vzdy spomenies ten nazov ze "driling" tak mi behaju zimomriavky. Znie to ako by ti ich mali drvit :D prepac ...to budu robit pri tej laparoskopii?? nikdy som o tom nic nepocula

pici
12. srp 2010

@leya

super cim skor na nu pojdes.. tym skor budes vedeit co je vo veci.. naozaj to nic nie je... ked sa trosku pohrabes v diskusii tak som tam opisala cely priebeh tej mojej :D

pici
12. srp 2010

@yasminne

poznam to :D

pici
12. srp 2010

@yasminne

je to poprepichovanie vajecnikov, aby ovulovali... ja som mala endo asi na vajecniku / moj skromny odhad/ preto som neovulovala....

jurajka
12. srp 2010

Už len z tých názvov mi behá mráz po chrbte 😕