Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
Nazdárek holky... já jsem líná jak veš!!!! Čtu si na zahradě a opalovačka 😎 a nic se mi nechce 😀
My do toho Prevenaru asi půjdeme. Začneme asi ve 4měsíci. Uvidíme. Příští týden nás čeká kontrola ve 3 měsících. Holky, vy máte ale macíky!!!!! Já budu šťastná, když budeme mít alespoń lehce přes 5kg 😀 ... malá baští 7x denně, ale přibejvá tak nějak pozvolna 😅
Ahojky 🙂 ,
načuhuju a tak se musím alespoň ohlásit, jsme vpořádku a jelikož stále couráme venku na čistém vzdoušku tak nějak nestíhám koníkovat 😲
Musíme se pochlubit s prvním zoubkem - 7.4. na nás vykoukl potvora malej po dlouhých mukách 😝 , dal zabrat ale je nádhernej.
Jinak mamka přestala kojit - cca týden a vše probíhá parádně, žádný absťák a tak. Asi Adík tušil že zdroj pomalu ale jistě vysychá a tak se s chutí vrhnul na tuhou stravu a žádný drámo 😀
Pořádně jsme vyrostli a už drandíme ve sporťáku - váha něco přes 9kg a 70cm už jsme taky před časem pokořili 🙂
a jak se tady všechny máte???
Koukám řešíte očkování, tak mi na prevenar jdeme za dva týdny.
holky no já nevím kde ty kila bere, mně ani tak tlustej nepřijde, asi má po mamince "těžký kosti" 😀 😀 😀
zuzi tak přeju všechno nej nej nej k zítřejším narozkám, pořádně si to užijte, ten nejkrásnější dárek ale už máš 😵
kamculko to je super že odstavení proběhlo takhle krásně bez problémů, já vím jak nám nešlo kojení ze začátku tak mi PA říkala, naučit se je to těžký ale mnohem těžší je se to pak odnaučit 😎 a gratuluju k prvnímu zoubku!
nám na předporodních kurzech říkala PA že do toho prevnaru by šla až kolem toho roku, že dřív je to pro mimčo zbytečná zátěž, tak nevím, zatím jsem o tom ani neuvažovala, asi to necháme až v tom roce a taky uvidíme co s tím ta naše vláda nevláda udělá
zuzi vše nej ...., zítra by jsem nemusela dorazit tak radši předem
manža má narozeniny dnes, tak chystáme s Adámkem pro taˇku překvápko až se vrátí domu 😉
dík holky, no já to tentokrát zase tak neprožívám, ale přeci jen vyrazím do ruchu, MM bude hlídat tak uvidíme jak mi bude, nemůžu to stejně protáhnout, protože by mi asi ruply prsa a taky se mi stejně bude stýskat 😢
Kamčo gratuluju k zoubečku, našla jsi ho ty? musí to být roztomilý, i když škoda že se tím většinou dětičky tak trápí.
Mně teď tady mlátí vší silou do hrazdičky, dala jsem tam nový hračky, tak mám klid.
ahoj holky,
jsme zpět z kafíčka.
pěkně jsme se vyvětrali a já s epak hezky nabaštila toho výbornýho štrůůdlíčku 🙂
co se týče toho prevenaru, tak my dotoho jdme taky i když to nebud ehrazené, bo jak strašej ,tak bych si to nelajzla.
my začnem od toho 7 měsíce,tkaže až půjdem v 6měsících na KO,tak se o to přihlásím.
Musí se to nějak objednat v lékárně a donést k doktorce na píchnutí.
Zuzi, tak kam to jdeme oslavit ?? 😀
mě je letos taky 30, šla bych někam trsat 🙂
Tanu, já slyšela,že po sportu je mlíko nějak kyselé,proto pak miminku nechutná,takže by se nemělo nějak extrémně sportovat
zuzi, tak vše nejlepší ke krásným kulatinám 😵 . Hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky pro vás obě, holky 😉
Mně bude za necelý měsíc 29, takže zatím mladá holka 😀 😀
Val, tak to budu muset říct kámošce, ta už chtěla začít chodit na spining a to jí před pár dny skončilo šestinedělí 🙄
Holky na květnovkách dávaly dohromady, co zařídít po porodu, tak mi to zas zkoukněte, ať to mám v cajku 😀 :
- vyřídit rodný list (jestli přijde poštou, nebo si pro něj budeme muset a kdy, by nám asi měli říct v porodnici)
- přihlásit mimčo na zdravotní pojišťovně maminky
- odeslat kopii R.L. zaměstnavateli (ten pošle na sociálku, nebo musím i tam?)
- zažádat o porodné
- otec zažádat v zaměstnání o slevu na dani za dítě
- - dítě hlásit na obecní úřad? (trvalé bydliště, popelnice atd...)
- kontaktovat pediatra
teda žiraf máš to v malíku ..........naštěstí za mě zařídil snad všechno manža já jenom v porodnici podepisovala papíry a on chudák lítal po úřadech 😎
žirafí,
rodný list ti vyřídí manža,když budeš v porodnici, dáš mu sebou občanku.
prodnice hned po porodu hlásí matrice,že se narodilo mimčo
na zdrávku máš přihlásit do 8 dnů
my přihlašovali asi po měsíci a nic se nestalo, taky může vyřídit manža spolu s rodným listem tam vyplní nějaké údaje
rodný list dáš zaměstnavateli a manža by si měl uplatnovat slevu na dítě, to by mu měli v tvém zaměstnání potvrdit papír a ten si on dá do své mzdovky
o proodný si dojdeš zažádat na sociálku u vás příslušnou
pediatrovi by jsi měla zavolat po porodu a domluvit se na schůzce,aby malou zkontroloval, obvykle se chodí dva dny po propuštění z porodnice
na obec jsme malého teda nehlásili, poplatek za poplenice nám přišel sám
je to možný že tělo vylučuje nějaké látky i do mlíka já nevím jen mě to přišlo komické jako že mlíko v prsu zkysne 😅 😵
Pavli, nám rodný loist udělali na počkání v den, kdy jsme šli z porodnice
o porodné se musí zažádat do jednoho roku od narození
na obec se hlásit nic nemusí tak jak píše Val
pediatra by jsi měla mít domluveného už před porodem a pak mu cinknout, až se vrátíte z porodky a domluvíte se
UŽ SE TO BLÍÍÍŽÍÍÍÍÍ JÁÁ SW TĚŠÍÍÍM 😵 😵
ahojholky, uf market, to sem ráda, já si řikala, že sem už možná porodný prosrala...ale zase na druhou stranu sem se uklidňovala že na šestinedělky se snad tak nekvaltuje, půjdu tam v pondělí
tanu koukám, že si na tom jak já, u mě je to střídavě oblačno, už dva dny byly s kojo fajne, ale večer to nějak tak stojí za starou belu a dnes sem opět dokrmila nutrilonem, ale myslím, že krom nevyspání (to si totiž taky myslím, že na mlíko má vliv) to u mě kazí permanentní blbej psychickej stav,
dnes sem zvlášť v hajzlu už od oběda, ačkoliv vyhrotilo se to až teď k odpoledni, já už prostě nemůžu tatínek musí mít všechno, ničeho se nevzdá, ale přitom nic nestíhá, tady je to stále nedodělaný,když sem ho poprosila aby se mnou v pacově došel do dom. potřeb že začneme aspoň koupelnou(nějaký police, držák na ručnáky apod) tak nemá čas, ale se včelama se dělá celý odpo a večer přitáhne zase až v půl devátý, dítě uřvaný, hladový, já ho hojdám, nestačím dát jídlo sobě, takže sem hladová taky...a spousta jinejch dalších věcí, takže sem byla poměrně dost jedovatá, všechno mu vyčetla a vytmavila mu jak stojí jako manžel, kterje mě nechá tady v tom mrdníku a hlavně že je u těch svejch zvířecích zázraků. který taky nestíhá pořádně, že není ano na dvorku kus hezkýho placu, kde bych si poseděla, v pdostatě tady není žádnej takovej kout.. a mě už to fakt nasralo, takže máme tichou domácnost a já se na M. pomalu nemůžu ani podívat, jak ho momentálně nesnáším
jo a já letos taky "oslavila" třicítku! 😝 (na zač. dubna)
Zuzi tobě moc gratulíruju 😉
Ahojky pěkné ráno.
Zuzi gratuluji k narozeninám. 😀 😉
Kači ono se to někdy tak nehromadí,že to musí ven.I já to musím někdy pořádně vyventilovat až se manža diví,co všechno mu řeknu.Chvilku je tichá domácnost a pak se to zase vrátí do normálu.
Dobré ráno,
Kači taky dodatečně všechno nej, snad za rok si to už oslavíme normálně ne? 😲
Dostala jsem od manžela 30 nádherných růží, nechal je donést k nám domů a velkou knížku Culinaria- Itálie....
jsem nadšená, fakt nádherný 😵
Sáríček teď znova spinká 🙂
ahoj holky, tak dneska máme venku počásko na nic, ale přiznávám, že mi to mimořádně vyhovuje, Míša kouká na Školku, Verunka je pod hrazdičkou, já jsem si udělala kakao a mám havájo. musím sem hodit fotku Verdi, abyste viděly, kolik jí toho zbylo z kohouta na hlavě, je to teď náš skoroplešounek 😀 .včera jsme s manžou byli nahoře v pokojíku, m.přidělával světlo a Míšenka se koupala. Mysleli jsme si, jak ta naše mladší ženská chrndí a když jsme přišli do ložnice, mladá byla přetočená a žrala plyšovou opici 😎
mějte se krásně!!!
Ahojda zdravíme
Zuzko vše nej k dnešním narozkám hodně štěstí zdraví a pohody a malá ať dělá jen a jen samou radost ....pěkně to oslavteeeeee 😎
ahoja holky,
Baru naprosto Ti rozumím a očekávám to samé, neb jak znám toho svého chlapa tak se taky ničeho nevzdá.... 🙄 . Chodí z práce kolem sedmé, 3x týdně posilovna, ´1x týdně zábava ... No a jak jsme se včera bavili tak se v ničem moc omezovat nebude, neb co by mu pak prý zbylo, když je jinak pořád v práci 🙄 ... Ptal se jak dlouho trvá koupání, že to by stihnul třeba i před posilovnou 🙄 . No snad pomůžou babičky.... ale mrzí mě že ani pořádně neuvidí jak malá roste.... toho pak možná jednou může litovat.... 😒
Dneska jdu s býv.kolegyňkou na obídek, tak už se těším, neb naproti tady bušej dělníci, rekonstrukce MŠ a mě už z toho bolí kebule 😒
Týjovka, tady je 30-nic. Baru tak dodatečně Ti přeju taky vše NEJ a žádný stresíky s manžou 😅
jandi hihi to je dobrý 😀
holky včera se ten náš malej breburda poprvé začal řehonit na hlas nejprava se sám sebe leknul 😵 a koukal co to jako bylo a pak to bylo na celé kolo já jsem měla tak šílenou radost že jsem ho pořád rozchechtávala až mě tekli slzi štěstím a smíchy 😵 😵 😵 😵

holky mě je zítra 30 let 😖 tak asi mládí skončilo a měla bych být rozumná no ale nějak mám pocit, že jsem furt tele 😲