Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
Markét... je to tak...malé to bodly do stehýnka!!!! začala hulákat, už když jí ty nohy chytly....aby se neškubala.... poslední dobou sebou mele tak, že mám pocit, že mi spadne z přebalováku 😀
To je fakt... že tady Lucík nebyla.... snad je všechno v pořádku .... určitě jo 😉
Lucka byla minulý pátek na prvním velkým UTZ a vše je v pořádku, včera měla být podle mě akorát poradna a výsledky krve. Jinak pokud vím, všechno v poho včetně NT prosvícení 😉
tak to je fajn, že sou lucka i mimi v pohodě
rinty, teda ti povim, že se vůbec nedivím, že se ti podvědomí nemůže uzavřít, může to bejt zvláštní, hezký, ale podle toho co píšeš i dost nepraktický 😀 😀 😀 😀
já sem takový zvláštní stavy měla asi měsíc po operaci št. žlázy, pořád sem chodila jak ve snách, byl to takovej zvláštní hezkej stav 😀
holky já už přestávám vládnout tělem i duší 😝 takže postupně:
večer začal rykot jako blázen, byla sem z toho dost vyplseklá, půáč to začalo bez varování, zničehonic u prsa, uspala sem ho, za hodinu nanovo - vypustila sem z něj litr vzduchu a vykadila ho, seděl na michalovi a oba usínali u televize, v 21 30 sem ho nakojila, chrápal do 0 30 - dobrý - ovšem pak se začal budit po 2 hodinách (furt jí jak uplněj maloš, chjo 🙄 )
no a na završení sme si dali budíček na 6 30. kurňik, kdyby se raději chtěl probrat na první noční jídlo v půl jedenáctý, ráno by to vyšlo na 7 30 a to ještě sem schopná fungovat
ráno už nezabere, je děsně nasranej, když ho zkouším uspat, už se těší, až ho rozbalím a on si bude půl hodiny hrát nahatej pod hrazdou, usne až v deset, a to mě se už nechce, takže u nás takhle 😝
je mi hlavně líto michala, je čím dál víc grogy a do práce chodí čím dál tím dýl, jednoho dne nebude schopen vstát vůbec..
market, oni nám zpočátku fungovaly kapky sab simplex, pak byl nutroš, to bylo děsný, hovňousci jak lepidlo, to byl fakt blbý, a pak sme začali plně kojit a kadil co krmení jak novovrozenec, no a po týdnu se mu to břicho zase zbláznilo a děsně se mu nafukuje...se to pořád nmění všechno, spánek, jídlo, kadění, že se v tom vždycky už začínám orientovat a najednou řach a všechno je jinak
tak já jdu na zahrádku, kurnik, než se vyvalim je poledne, sem jak zpomalenej film, sem zvědavá, kdy to tělo přijme, že prostě nebudu spát tak jak by ono chtělo 😀
Baruš.... zkus kojo čaj od firmy LEROX... hele, já mám vyzkoušený, že jakmile je v tom čaji kmín, tak malá chrupe a je jí dobře. Když si ten kojo čaj s kmínem nedám, tak taky mrzoutíme 😉 Tak zkus ještě toto. třeba to alespoň na chvilku zabere.
Jinak..mamča už je v nemocnici, ale operace až ve čtvrtek. Pořád se to prodlužuje ☹ ale bude jí operovat primář, tak snad je to tak lepší. Už nervama nevím coby 😒
endy dík moc, já myslím, že kdyby se nebudil tím chroptěním a rýmou, tak by zaspal dýl, protože teď je schopnej chrápat od deseti do jedný odpo, jenže v noci, jak s ním nikdo moc nemanipuluje a je v podstatě furt vleže, tak je víc zasoplenej a furt to v něm děsně rachtá
no ale ten kmínek vyzkoušíme zase na ty prdánky, horší je, že mi ten lerosáckej vůbec nechutná...ale se šťávou se to dá 🙂
endy to je fakt na palici, snad už je to poslední změna termínu, budeme na maminku všechny zítra moc a moc myslet,
aj honem jdu baštit, mladej se asi brzy vzbudí - moje prsa slouží jako biolog. hodiny, cítím, že se zase začly stahovat a pracovat a téct 😀 😀 😀 (v to sem např před deseti dny ani nedoufala 😅 😕
Baruš... to je fajn, že jste se zase tak krásně rozkojili.... 😉
Já jsem taková popelnice. Mě ty bylinkový čaje chutnaj všechny stejně 😀 😀 😀
Jinak v Sama doma je už dneska Kubelková. Herdek, ta po tom dítěti vypadá skvěle 😉
hm tak v tomhle sem teda zase popelnice já - vypadám, jak kdyby mě z tý popelnicwe vytáhli 😀 😀 😀
sem si to taky řikala, když sem na to koukala, navíc mluví moc hezky, tak mi byla dost sympatická dneska, ale budu se muset podívat na net na dnešní pořad - na jeho konec, páč mi nějak uniklo, proč se tak tlemila ta druhá moderátorka, že ani nemohla mluvit 😀 , prostě se s diváky nerozloučila a tak radši vypli zvuk 😀
jo, endy ještě prej bejvá kojokrize ve třetím měsíci, tak to už máme za pár a začne to nanaovo, ale to aspoň nebudu tolik vyjukaná, předtím sem to vůbec nečekala 😝
jooo a sluníčko stále spí 😕 doufám, že si náš pacholíček ten režimek neobrátí 😝
baf..........to zase dostanu vynadáno, že sem vůbec nechodim 😀
Ale jsem vpořádku, 18.5. jdu na velký ultrazvuk, včera u doktorky jsem viděla zase srdíčko mimíska, tak mě to potěšilo, 1 kg navrh, se docela držím, jenže mě stále nechutná jíst, ale snažím se baštit aspoň to ovoce a zeleninu a jedno teplé jídlo denně
jj, heli, to si piš, že dostaneš vynadáno 🙄 🙄 .... takže hudry hudry..... proč za námi občas nepřijdeš 🙄 . Týjovka 18tt, ty téééééda jedeš 😅 ... jenom 1kg?? 🙄 ... já mám už 15 🙄 🙄
jsem tu z vycházky a obídku - sežrala jsem polévku, hranolky a kuř.medailonky, kávu se zmrzlinou, banán se šlehačkou a čokoládou 😅 😝 😝 , byla to paráda 😵 ... až na to že jsem hodila držku 😒 .... naštěstí nakolena, takže mám odřený koleno, lýtko, trochu kotník a bolí mně rameno.... to víte padat z takový vejšky ... jsem už nějak nemotorná a těžiště těla je posunutý, tak jsem takovýhle trdlo 🙄 🙄 ... do břicha jsem se nebouchla a snad se ani vevnitř nic nepošramotilo tím úlekem a trhnutím 🙄 🙄
jsem holt trdlo májový ... chudák ta naše princezna 🙄 🙄
Endy, ve čtvrtek budeme mamče moc držet palce.... určitě to dobře dopadne a pan primář to zvládne na 1 😉
Ahoj baby 🙂 tak máme 5630g a 63cm 🙂 takže je to žížala vcelku hubená, ale prospívá na 1*
Bodanec v klidu, akorát začla ryčet, když ji to sestra vytahovala, ale chvilku jsem pochovala a byl klid. Pak jsme razili na kyčle, tak taky na 1* a už tam nemusíme 😵
no jsem zvědavá, jak to bude večer nebo v noci, máme kdyžtak parelen čípky a když bude mrská nebo bude mít přes 38 tak máme 3/4 dát. tak uvidíme 😒
Ahojky Markét.. tak nakukuju, co hlásíš!!! Máte krásný míry!!!!! Skoro jsme vás dohnaly váhově... ale na délku máte teda modelkovský míry.... to my jsme o 3cm menší 😉
My dávaly ten Nurofen... a zabralo to bezvadně.... ale čípek je asi jednodušší, páč malá ten sirup plivala a musela jsem jí to dát na 2x, páč půlka toho skončila na pyžámku 😉
Ježíš žiraf... neměla jsi v tý kavičce rumíček 😎 😉 ? ... teď na sebe už musíš dávat bacha. Jeden kotrmelec a už tě povezou 😉 abys pak neměla dubňátko!!!!!!
Endy, no kdyby byl aspoň rumíček, tak je to na co svéct, ale takto můžu jen říct jaký jsem střevo 🙄 🙄
Markét, já myslím, že jste úplně akorád 😉
Teda holky vy jedete.
Heli jsem ráda,že jste ok.Jen jedno kilčo,to já už přibrala 4,5. ☹
Endi ve čtvrtek budem mamči držet pěsti. 😉 Jo a ten nurofen je i v čípkách,ale nevím od kolika měsíců. 😉
Já jsem dávala ze začátku jen čípky,protože malá všechno blila. ☹
Žirafíku teda.Dávej pozor.
Písmenko tak super míry.Dorotka je šikulka,že zvládla i dobře očkování.
Žiraf 😕 😕 😅 ty trdlo májový 😀 😀 , ale neboj airbagy určitě fungují 😉 😉
Veru, taky budu držet pěstičky, ale tady se opravdu špatné zprávy nenosí, takže to bude dobré a v pořádku 😉
Jinak my máme vykoupáno a sladce se spinká, prákticky už od kojení, tak jsem zvědavá, snad to zasspí a ráno bude OK.
Holky a co je s tou Luckou?? ozvala se?? Snad bude jenom bez netu... 😒
Tak to je super, já jsem moc nedočítala, jen to tak prolítla, takže mi to asi uniklo 🙂
Tak jsem teď skončila s žehlením.Nějak se to nakupilo.Začínala jsem v 8.To jsem šikovná co?Tak jdu do pelechu.Jsem zvědavá,kdy bude Lucka vstávat.Ráno jedem do Hodonína vláčkem.Malá se už těší.Tak dobrou noc.
ahoj holky
Markét gratuluju ke kontole 😵 máte krásný míry, mě už z toho našeho sedmikilovýho valibuka pěkně bolí záda a to se milostpán musí před spaním uhojdávat na rukou, to jsou muka pro záda 😝
Veru ve čtvrtek to mamče určitě dobře dopadne, budu na vás myslet
Pavlí teda po takovým nášupu bych taky asi padla do nejbilžšího pangejtu 😅 😉 😀
Kubík dneska hezky usnul, brečel jen malinko, hezky jsme ho s beruškou (Jarkou) vyvenčily
tak jsem teď ještě jedno krmení odstříkala do zásoby do mrazáku a jdu taky do hajan
dobrou 😲 😲 😲

do nožičky.....božíčku, to nepřežiju ☹ 😒 😖 😔 😢 😨