Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
Markét 😀 to Kuba má 1. narozky (včetně prenatálního období) přesně za týden 😀 😀 😀
a vyrážíme ven, dneska pozdě, malej se vzbudil teprve před chvilkou
Žirafik, pěkný klíčenky. I když ty ceny taky. Ale je to fakt pěkný dáreček, který může mít každý vždy u sebe.
Mě zatím nic nenatéká, ale na to je ještě času dost.
Hodila jsem slíbené fotečky do alba.
Markét, tak to je hezký. Jen vůbec to píchání oušek nezávidím. Ale snad to zvládnete.
Kremrol, taky pěkné!!!
Oběma vám tedy gratuluji, je to takto hezký si číst. 😅
Ahojky.
Tak prvně gratuluji ke všem kontrolám.
Luci super pupík a mimi krásné. 😉 😀
Endi zítra držíme mamce pěsti.Bude určitě ok.
JInak já byla dnes pro lístek na penízky,tak doufám,že přijdou brzo.Dnes už jsem měla na účtě peníze za únor,tak se polepšili.Tak jsem zrovna udělala malý nákup,ale opravdu jen malý.Protože jsme jely s Lucnkou vláčkem,tak jsem toho nechtěla tolik tahat.
Dneska měli ve školce akci,že se hrabala zahrada a pak si děcka opékaly špekáčky.Tak byla Lucka nadšená.Já toho moc nenahrabala.Ale aspoň jsem pokecala. 😀
Zajdi na hrabání se vyprdni, ale špekuly sis dal ne?? já bych si taky dala..mňam 🙂
Luci, krásný mimísek i pupík 😵 😵 ... ale už můžeš skorem fotit zas, když jsi 14tt a foto je z 10+2 😅 ... to už pupík určo zas povyrostl 😉
Tak brou, brou....
Ahojda všechny moc zdravím 🙂
momentálně sem k Vám nechodím jelikoš jsem úplně v prdeli 😢 😢 😢
mimísek jse v pořádku a krásně prospívá ale já jsem na kaši ........mám totální exem od hlavy až k padě dneska jdu na kožní jelikoš mě už nic nepomáhá a strašně to svědí pálí a bolí a nejradši bych tu kůži slíkla a zahodila ale nejde to ...........jsem připravená na nejhorší jelikoš můj stav je fakt bídný a obávám se nejhoršího že budu muset přestat kojit 😢 😢 😢 😢 i když mlíka mám dost ale potřebovala bych fakt něco aby mě snad píchli abych se dala do kupy a mohla fungovat pro našeho Míšánka jelikoš jsem nepoužitelná a když Miška spí musím si jít taky lehnout a načerpat trochu sil a zaspat tu bolest ☹ ☹ ☹ ☹ je mě stoho smutno a připadám si jak prašivej pes béééééééééééééééééé
prostě omluvte mě dámy ale moc optimismem nehýřím jediné co mě za den vykouzlí kousek radosti je ten náš Breburdin když povidá a směje se na mě to mě fakt drží nad vodou jinak bych nejradči pošla jelikoš tohle je fakt neskutečné trápení co trvá už hodně dlouho a teď je to úplně nejstrašnější období prostě mít po těle sem tam pupínek ale tohle je úplně jednolitě červený hnusný od krku přes prsa břicho a nohy a i na zádech prostě auuva že si to nikdo nedovede představit
nejhorší je že jsem volal na to kožní do nemocnice jelikoš se nemůžu dovolat ke svojí souk kožařce a tam jsou teda příjemný jak prdel musím to tak napsat dostala jsem sepsunk ještě jsem tam nebyla našla jsem si číslo na netu a já kráva jsem se dovolala primařce a ne na objednávky jenže to jsem nevěděla ....tak jak si to představuju volat primářskej pokoj ježíííš no tak já si teda jdu pro ten sešit a kdy by se vám to hodilo dneska já co nejdřív teďka ráno ...no tak to máme místo až v 11 ráno už nikoho neberu no prostě mazec ach ..........do telefonu jsem byla klidná jak želva ale pak jsem se rozeřvala jak krokodýl ..........já jsem úplně v prknech s psychou jelikoš na mě působí ještě mateřské hormony a prostě všechno na pendrek 😢 😢 😢 😢 😢 😢
Jitu, to je mi hrozně líto, já jsem si prošla něčím podobným asi před 5 lety, bylo to hrozný, neměla jsem prakticky ani víčka, byla jsem rudá a ještě nateklá a opuchlá, no děs, ale od té doby, co mě daly do kupy, tak mám klid, sem tam něco se mi třeba ještě objeví, ale musím zaklepat ťuk ťuk....
každopádně s tím kojením nebuď smutná, sama to víš, že aby byl spokojenej Míša, musíš být v pohodě ty a pokud ti to kojení zatrhnou za cenu toho, že dostaneš něco, co ti pomůže, tak nic neřeš a jdi do toho. Kojit přestaneme všechny, někdo dříve a někdo později. držím Ti moc palečky a protže je u nás dost hnusně a deštivo, budu dneska asi doma a čekat na zprácvičky, až se vrátíte z nemocnice 😉
Ahoj holky,
teda Jitu normálně si málem rozbrečela i mě,jak jsi to napsala.To je mi tě hrozně líto,vůbec si to teda nedovedu představit,ale musí to být hrozný.A jak se chovají v nemocnicích to je fakt vrchol 😠 Moc ti přeju ať se to srovná a snad nebudeš muset kvůli tomu přestat kojit ☹
Jo Luci zkoukla jsem fotky 🙂 Pupík máš teda ukázkovej a mimi krásný.A to nejhorší za sebou,tak gratuluju 😵
Jo a Tomík je zase nemocnej,v úterý začal kašlat a včera už měl tepotu.Včera jsme byli na kontrole na ušním,tak nám bylo doporučeno at mu necháme vzít nosní mandli a ještě když se mu nezlepší ta křivka v pravým uchu tak mu naříznou bubínek a musí mu odsaát nějakou tekutinu zevnitř ☹
holky děkuji moc že Vás tu mám potřebovala jsem se s toho vykecat jelikoš jsem doma sama s Miškou a na něj musím bejt veselá a hodná máma i přes všechno moje bolavé trápení
jinak jsem se konečně dovolala k tej svojí soukromé kožařce tak že půjdu raděj tam než do nemocnice abych dostala čočku po druhé 😠 ...........sestřička byla ochotná a objednala mě na půl 12tou tak že nebudu muset snad dlouho čekat a Miška bude zatím s babi brázdit v kočáře po nábřeží 😎
Ahojky,chtěla jsem napsat krásné ráno.Ale když to tady čtu,tak to moc krásné není.Ach jo.
Jitu.tak držím pěsti,ať ti pomůžou.Já tady toto neznám.Ale musí to být šílené. ☹ A jak píše Kremrolka,když budeš muset přestat kojit,tak to holt zkončíš.Vydržela jsi dlouho.Já kojila plně asi jen 14 dní a pak s příkrmama.Skončila jsem asi ve 3 měsících.Tak hlavu vzhůru a držím pěsti,ať ti pomůžou.
Tevi,tak ať se brzo uzdravíte.My už teda nemáme angínu,ale malá je ještě nějaká zahleněná.Ach jo.Dneska jedem do jeskyně,tak doufám,že to trošku vyčistíme.
holky a teda zapomněla jsem pogratulovat k přírůstkům těch vašich prcků,krásně vám rostou 🙂
Ježíš Písmenko omlouvám se.Malá tady do mě hučí,žec hce madagaskar,tak jsem to zvrzla. 😀 To je ta těhu demence. 😉
jste fakt moje zlatíčka ....zajdi díky moc za podporu 😉 ........já chtěla Míšánka kojit co nejdéle kvůli tomu aby neměl to co mám já je pravda že jestli to zdědil já s tím nic nenadělám a ani to kojení ho nemusí zpasit ale zatím je čistej jak list Boží a ajni pupínek .........slavnostně jsme se vyhli řemínkům na nožičky (tak mě totiš v dětství začal exem pod řemínkama a od těch dob s tím bojiji ....měla jsem klidná období že ani ťuk někdy kolem 17roku jsem ani nevěděla co to už exem je a te´d se to začalo kolem 20objevovat na rukách a podle počasí zima hrůza léto pohoda....no a nejhůře jsem na tom až teď .....celé těhotenství jsem s tím zápasila na nohou ale teď je to prostě nářez.....písmenko ví o čem píšu ☹ ......no nic každopádně jsem připravená na nejhorší uvidíme jak pochodíme a dám Vám hnedle až dorazíme vědět ....pokud mě nezavřou někam do izolace 😖
JJ to jo,myslím,že až začne Dorotka mlvit,tak jak Lucka,tak to poznáš.Ona je tím proslavená i ve školce.Prý tu pusu nezavře ani u jídla. 😀 Mluví a mluví a mluví.Klid je až večer,když spí.Ale někdy mluví i ze spaní. 😀

pavli, já vůbec netušila, že něco takovýho existuje 😅 😕 je to pěkný 🙂
Jo a včera to byl rok, co jsme počali Dorotku 😀 a tak jsme ji koupili naušničky. Píchat budem po 19.5. to jdeme na druhou hexu a to je úterý a sestra říkala, že pak do konce týdne to sfouknem.já se bojím už teď a musím to něják naplánovat, aby mohhl s náma Tom 😖