Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
Vždycky navečer mě začne pálit žáha a nezbavím se toho ničím.Už přestává zabírat i rennie.A to mi to pomáhalo u Lucinky docela dlouho. ☹
Jo a zítra půjdu jen do poradny,protože mamča má angínu a nechci aby to malá chytla,tak nemám hlídání.Ach jo.Tak na cukr půjdu až příští týden.Ještě uvidím,kdy se malá ráno vzbudí,třeba to stihnu když bych jela autem.
Tak jsem byla zalét zahrádku,protože nevěřím,že by tady z těch mraků mohlo pršet. 😠
Kde jstééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé????????????????????????????????????????? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕
Ahojky tak jsme byli na první hexe vše proběhlo ouplně v pohodě akoráte Míša měl odpoledne zvíšenou teplotu a tak že dostal čípeček do prdelky a vůbec nechce spinkat všeho všudy dneska naspal přes ten dohromady tak 3h a teď tu vejrá a povidá chvílema pobekává že chce změnit polohu aby se sním něco dělo a voka nezavře a nezavře nevím co mu píchli asi nějakou pozbuzovací dávku 😅
holky, kámoška se mně ptala, zda má dát očkovat na toho pneumokoka? Co vy na to? Možná už jste to tu probíraly???? Známá dr. říkala, že by takto malé dítě zatím nedávala (2měs.), až třeba později....
Jitu, tak snad zabere... chudinka malej 😕 😕
Kačí, kdepak já rodim 9.5., bo je ouplněk a moje milá PA nebude v práci (7.-10.5. je na dovče), takže to je tutovka 🙄 🙄 ... a pak ev. toho 24.5. to mi to vyvolají 🙄 🙄 ... takže takto je to naplánovaný 😀 😀
Kačí, Chris měla tedy přirozený porod?? Asi jo, jestli dobře chápu.... škoda, že nevíme nic dalšího .... takže nakonec je malá Karolínka dubňátko 😅 😅
Zajdli, tak ta pošta je opravdu hrozná. My u nás máme maličkou poštu s jedním okýnkem, ale problém jsme zatím neměli žádný (ťuk ťuk ťuk).
ŽIrafík, tak to bylo od té paní milé, že si tě tak zavolala a nenechala tě čekat. Je to fakt asi dost o přístupu lidí. A ty jsi narazila na dobré.
Kači, snad ti to na té endokrinologii dnes uteče a moc lidí tam nebude.
Ahojky pěkné ráno.
Tak Lucka ve školce.Dneska spala až do 7 a kdyby nezazvonil budík,tak spí ještě.
Kači,tak snad tě vezmou brzy u doktora.To čekání je hrozné a ještě k tomu s mimi.To je děs. ☹
Dneska jdu jen do té poradny.Tak snad tam bude málo lidí.Tu cukrovku zvládnu příští týden.To už bude mamka ok.
venku to na jaro nevypadá, ale snad nebude pršet... mám v plánu si opéct čarodějnickýho buřta 🙂
Tak si počláte holky na 1.května.To by bylo super datum. 😉
Já peru první dávku mimi oblečků. 😀
U nás je krásně.Svítí sluníčko.Doufám,že to vydrží.Ale jen 18 °C.Ale buřta večer snad dáme.Uvidíme,kdy přijede ten náš táta.
kde jste??????????????????Já jsem se zkultůrnila k gynd.Za chvilku vyrazím pro Lucinku a pojedem do poradny.Tak držte pěsti,ať jsme ok.
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/forum/re...
ahoj holky,
a ted babo raď, že ???
Endy, jak jsi se rozhodla?
Ahoj holky,
Val tak jsem to pročetla a skoro všechny maminky jsou pro,krom jedný myslím.My nechali očkovat adámka po půl roce,takže nám ubyla jedna dávka,takže dostal zatím 2 a v roce a půl přeočkování.Tomášek trpí na uši tak víc co je to za hrůzu a u Adámka jsem tímpádem vůbec nepřemýšlela jestli dát nebo nedat.
Chtěla bych ještě oba kluky očkovat proti meningokovi a adámka na žloutenku,tomík už jí má.Klíště nedávám,slyšela jsem že nic moc,to očkování.
Tevi, já jsme rozhodnutá mu to dát na tom půl roce.
ted jsme pověsila prádlo, venku je nádherně, vyluxovala jsem byt a Filipínek spinká.
odpo ještě vyperu plíny.
představte si,že ségra s tím jejím přítelem dneska letí do Malajsie, nějaká noc v Kuala Lumpur ( tam už byly jednou), pak východní strana malajsie a pak ještě jedou na Borneo.
mají to na 16dní, ségra to zase všechno sama pokoupila po internetu, letenka je vyšla jen na 14tisíc.
takže tímpádem mám odedneška hlídání 🙂 až do 16 května 🙂
budu mít doma už dvě děti 🙂
a to se 15.3. vrátili z dovolený z Thajska-teda ségra, přítel byl na Filipínách,ale chtěl ještě někam vyrazit jen aby byli oni dva.
jojo, to někdo umí žít 😀 😀 😀
Ahojky holky... je nádherně...tak nedočítám 🙂
S tím prevenarem furt opravdu nevím. Doktorka mě trošku tlačí a chce, abychom to dali dobnout už teď ve 4 měsících... já opravdu nevím 😒
ahoj kočičandy!!!
teda val, za tu dobu co se tu kamarádíme byla ta tvá segra někde v exotice snad 280 krát neeeeeeeeeeee????sem jedna velká bledá závist sama!!! 😀
holky něco sem zmáčkla a nevim co a mám koníka mega velkýho, jituu!!poraď ty si to tak taky jednou měla a já už nevim, čím se to dalo do pův. velikosti 😀
tak holky, dnes sem byla poprvé autem dál jak do pakova, byla sem až v táboře, uf, to byl adrenalin, po takový době ještě s malým za sedačkou... a ať chce bejt člověk opatrnej sebevíc málem to do mě nahulil jeden kretén čelně jen proto, že zřejmě neodhadl rychlost moji a svoji a jal se předjíždět. ještě že jedu svou připo..70-kou a viděla sem ho a řikala si, stihne to nebo ne a docela sem si včas řekla asi ne, přibrzdila a sjela ke straně - šťastnou shodou okolností to bylo v místě,kde je rozšířená silnice, protože tam staví autobus..bylo mi pak zbytek cesty pěkně na zvracení a tep sem měla děsnej a srdce až v krku, s tím dítětem si člověk ještě víc uvědomuje nebezpečnost našich silnic, protože sou plný takovej blbů..
na endokrinologii sem došla s Cyrilkem v šátku a čekala schválně přede dveřma, málem tam vlezla nějaká důchodkyně ale sestřička jí kupodivu poslala zpět a vzala mě. vtipně sem se šla zvážit, obě sme se tomu zasmály, že jako kolik asi odečíst a tak sem nahlásila asi už neaktuální váhu z gyndy 😝 😀
výsledky budou v úterý
s kojením je to už lepší, není to ideál, ale nemusim přikrmovat, uf...
v noci je to sice hustý, jak malej víc leží(přes den se s ním víc hýbe a tak se mu tolik neusazují ty hleny), tak je zahleněnej a budí se protože se mu blbě dejchá, takže potom je vidět, že chce i jíst, takže se stane, že je nutné kojit i po hodině a čtvrt, ale nějak si už to tělo navyklo na režim, kdy spim trhaně asi tak 6 hodin, i když dnes to bylo 5,5 hodiny. s tím, že jedno krmení si prostě neodpustíme šaškovat hodinu 😝 to se malej buď vzbudí u krkání ale dnes se k tomu ještě pokadil. takže buď krkanec nebo dnes přebalování ho probuděj a minimálně hodinu mu trvá než se vypovídá, po přebaleníještě vidím, že je potřeba odsát, využiju že je vzhůru aby nebyl zaflusnutej, pak jídlo, další krkání, jako na potvoru se mu nechce, no a než se nadějeme hodina je v řitce 😀
další kojo za 2 hodiny já kráva radši neiodsávám, abych ho moc neprobudila - a to mám za to, jednak šel chudinka spát a už byl zahleněnej, protože usínal s pláčem a do hodiny byl vzhůru, potřeboval odsát a rovnou chtěl jíst. a už nezabral, takže dnešní ranní šichta začala v 5 30 😀 ještě že aspoň mezi desátou a druhou spinká, andílek můj 😵
jo a skojením sem to tentokrát udělala takto - vybodla sem se na odsávání mlíčka během dne, toho mám z první kojokrize plný brejle, půlhodinu jíst, pak odsát, a mezitím se už dítě budí a chce jíst, no na bednu 😝 prostě sem u doktorky zjistila, že se dá ušátkovat hladovej, takže sme šátkovali, nedávala sem mu příkrmy, protože sem neměla na to vaření systém, spotřebovala sem nádobího a furt sem u toho byla sprostá a vytočená a půclík to stejně plival a já se ještě snažila jak kravka krmit přes prst stříkačkou, abysme to jo ještě nezhoršily, tudle nudle
u doktorky vyšlo najevo, že přibírá až nadstadartně - v době kdy bylo kojo v pořádku si ten pacholek nažral- za 3 tejdny 900 gramů 😅
takže hlady může chvíli trpět, teď jen vydržet ten brekot, to mi trhá srdce - vyřešil šátek
večer sem po jídle použila odsávačku a na jedno noční kojo sem se musela přinutit k odsávačce, páč jak sem vyčetla prolaktinu se nejvíc tvoří v noci
a jinak sem si řekla, že to prostě přes den vypustím, protože jinak se z toho zblázním a bude to uzavřenej kolotoč z kterýho nevyjdu
a ejhle, ono se zadařilo, puclík se aspoň nepřežírá (aspoň myslím), použijem obě prsa, ale po jídle není řev 😵 😵 😵 su tak šťástné 😵 a v úterý budu vědět ty výsledky z endokrinologie, tak třeba bude ještě větší zlepšení a už nad tím nebudu muset špekulovat 😵 😵 😵
ahojda tak Míša včera usnul až v 23h probudil se v 1.30h na kojení a po kojení řval jak tygr teplotu už neměl ale asi o to bolelo a byl rozmrzelejže jsme kolem něj šaškovali já i manža jelikoš mě s chování boleli ruce a byla jsem nevyspalá a taky nevrlá a nadávala jsem na očkování že si teda jako hudák malej užil a my s ním .......nakonec ho manža uchoval v poloza na tygra usnul a v půl 5 na novo 😠 a od 6 h na nohou v 8h usnul a spinkal teda až do 10h já jsem si šla lehnout v obejváku s ním na gauč abych se dospala 😉

Já pořád peru,peru,peru.
Paní mi dnes napsala,že mi posílá ušitou vložku do sporťáku,tak se už těším. 😀 Jsem zvědavá,jestli mi pošle i ten kousek látky,aby mi mohla švadlena přešít kousek boudy na kočáře.
Jinak se už chystám týden oprat nějaké mimi oblečení a co myslíte?Oprala jsem??????? No neoprala.Ach jo.Hlavně,že jsem si koupila už dětký prášek a aviváž.
Ale dnes jsem teda aspoň poslala tu nanny.Mám jedno plus. 😀