Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
no malej, velkej a největší 😀 Ale Petrův syn s náma je jen 1x za 14 dní o víkendu, takže se to dá zmáknout, ale když zavolám: "Péťo!", tak se dnes už neráčí jít žádný znich a spoléhají na to, že jeden z nich určitě dorazí. Tak zavolám ještě jednou a pak se z různých koutů domu či zahrady ozve: "A ktereeeeeeeeeeej?" No a odpověď je jasná: malej, velkej, největší nebo všichniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! 😀
heli jsi hodná
malýho jenom kojím, žádný příkrmy, čaje, nic,...
banány jím, ale tak jeden, dva do týdne 😒
no jsem zvědavá co s námi bud dál, jedna holčina na diskuzi o alergii na BKM psala, že jí mají a navíc ještě lepek snad, že postupně takhle vyřazovala z jídla skoro všechno, ryby, kuřecí maso, ovoce, lepek,... to fakt musí být šílený
jináč já jsem Petra a manžel Petr a oběma nám říkají i navzájem si říkáme Peťo, takže další Peťátko jsme taky nechtěli 😀
ja ked budeme mat chlapceka este jedneho tak uvazujem, ze sa bude volat Peter po dedkovi 🙂
sranda byla u babči na chalupě, páč děda dal naší feně jméno Petra 😀 😀 😀 takže vždycky když se volalo na psa tak jsem jsem já zas volala "co je zaaaas?" to bylo na zblbnutí 😀 😀 😀
kremrolko, ještě jsem vyčetla, že to může být alergie na kravské mléko (např. z kojení případně z dokrmování), některé matky to popisují i po nutriílonu. Hele, mě už nic nenapadá, z čeho by to mohlo být.
http://www.porodnice.cz/poradny/44?page=96 tady je zrovna jeden dotaz na odborníka a odpověď, tak na to mrkni
teďka mi brouček usnul pod hrazdičkou na zemi 😀 to už se mi dlouho nestalo
tak pá jdu ho přenést do postýlky a něco dělat
díky 😲 😲 😲
musim koncit, ideme manzelovi oproti a potom do Tesca a na prechadzku, pa a pekny vikend vsetkym
heli tu alergii na mlíko nám doktor říkal že to nejspíš bude, mají to prý až 3% kojenců, což je dost, proto já teď držím bezmléčnou dietu, vůbec žádné mléčné výrobky, ale malýmu se to zatím nelepší
jo, krásný víkend, zase se bude makat venku na zahrádce, jupí, konečně jiná práce než ta kancelářská.............a sakra, a už to začíná, kedlubna versus mimčo 🙂
tak to je fakt zapeklité, třeba je to nějaká dohra ještě, já nevím, to chce asi fakt důkladně nechat prošetřit doktorama.
ahoj holky,
tak jsme konečně dodělala fotoknihu pro manžovýho syna k narozeninám.
kremrolko, snad to do úterý vymizí,třeba to jen chvilku trvá,než se to z tělíčka dostane pryč.
evitko, malej Adámek je teda šikulka, je to moc krásný videjko 🙂
helicku, úplně se mi z toho chtělo brečet,co jsi tu popisovala.
máme něco obdobného u nás v rodině, mamči máma-moje babi, tak ta je neskutečná. Máma si s ní taky celý život vytrpěla, pak už řekla dost a prostě ji už neznala.
Jenže to jsme přišli na řadu my, vnoučata-já a ségra.Co já si vyslechla,pořád teleofnáty a tak ..,mojí svatbou se vztahy zase urovnaly jakžtakž.
ted už dobrý.
jenže jsme u babči byli před týdnem i s Filípkem.Mamča je kadeřnice. Babča už od začátku byla na ní protivná, všechnojí vadilo, máma o ní měla starost. Vyvrcholilo to tím,že mamča prostě řekla,že jedem domů,že za ní přijela a ona je na ní jak na psa.
během chvilky o ničem nevěděla a řekla "pojd mi umejt tu hlavu" ještě tkaovým rozkazovačným tonem a jakoby se nic nedělo.tak jsem řekla v takovým lehce žertu,že teda nevím,jestli by jí máma měla mýt hlauv,když na ní byla tak ošklivá.
no holky, to jste v životě neviděli a neslyšeli co já si vyslechla za nadávky,ani je nebudu publikovat.
že co si mylsím,že za to co nám dala,že jí máma nemá mýt hlavu ??
vůbec to nepochopila jak to bylo myšleno, nenechala si to vysvětlit,takže tam hulákala na cleou vesnici, já tam s Filípkem.
okamžitě jsme jeli domů a řekla jsme jí,že nás vidí naposledy, no prý at nejezdíme.
druhý dne u mamči jakoby se nic nestalo a že se k nám přijede podívat.
noo to na to at zapomene, protože mě nebude cvičit jako cvičila mámu.
a přesně jak tu někdo psal, je tam velká závist.
u ségry závist,že jezdí po doolených,že radjěi by měli sedět doma.
umámy závidí,že je mladá a ona už stará,to tak právě pak bývá,ale už v t+ěch lidech nějaká zloba je a pak si jí vylývají na dětech.
takže helicku,musíš se od máminých problémů odprostit, to je její život,který si ona zvolila a ty si žij ten svůj život s manželem a dětma, to je ted tvoje rodina!
to co tvoje máma řekla, to se už vrátit nedá, jsou to silný slova,kort když se řeknou vlastnímu dítěti.
takže hodně sil, lepší už to nebude, s přibývjaícím věkem jen a jen horší..
co tady tak kdo k tomu za ten den napsal ☹ , tak je vidět, že v každé rodině je asi něco a bohužel asi platí: rodinu si člověk nevybírá 😕 , ale zaplať pánbůh, když je tam ta harmonie, jak popsala Helenka, že si představuje její vztah k dětem, no a potom taky za přátelé, kteří nás mají rádi, a mnohdy tu rodinu nahrazují 😵
no to víš,že to hned očíhnem 🙂
Dorotka je teda už velkáá a je to teda fešanda 🙂 a taky pěkněj smíšek coo?
ahoj ženský!!! 😀
jak se tady pořád máte? my se máme fajn, už jsem konečně došla na sociálku a přihlásila jsem si ten rodičák na 3 roky, taky jsem zašla do práce a tam taky požádala o rodičák. už mi zbývá "jenom" zubař a ta gynda, antikoncepci stále odkládám
ahoja jandi, máme skvěle.... 😉 . Jen nás občas nějací ty příbuzní pozlobí... a některý mimča sem tam maminky potrápí, jinak pohoda 😎 . No a já chci rodit, ale to asi víš 😀
Dala jsem do alba pupek... a jestli není finální, tak bude čoromoro 😠 😀
Markét, ta je krásná 😵 😵 . To už není žádný mimčo, ale úplná slečna batolátko 😵 😵
Ahoj holky, Tom je opět v práci, takže jsme doma samy 😒 😒 Venku prší, takže fakt paráda....
žiraf, tak co?? neporodila jsi???
Ahojda tak já zdravím též z deštivé soboty 😒
já jsem tu koukala na doporučení písmenka na druhou šanci jelikoš Míša usnul tak jsem měla prostor 😵 😵 😵
teeeda bulela jsem tu u toho jak želva dojetím 😢 😵 😵 😵 😵
Ahojky.Pěkné ráno.Tady opět zamračeno.Ach jo.
Heli to je mi líto že je taková ta tvoje máma.Ale jak psaly holky,tak si léčí mindráky.
Žirafíku zdá se mi,že na té fotce máš to bříško už trošku důle.Tak se to už blíží. 😀 😉 😉
JInak my včera u tchýně docela v pohodě.Jen bylo pár připomínek,že by mohli přijet i oni a ne pořád jen my.
Koupila jsem si pořádné sportovní boty nebo už ty moje byly na ostudu.Měla jsem je 5 roků. 😀 Vyhmátla jsem dobrou cenu z 1190 za 599.Měli totiž poslední 2 páry. 😀 KOnečně jsme koupili i čerpadlo do studny,tak se může zahrádka zalévat o 106.POroste pořádně i travička. 😀 😀 😀
JInak Lucinka má opět antibiotika.Ráno u doktorky,ta se jí koukla do krku a prý je tak hrozně zahleněné,že má antibiotika do nosu a ještě i v sirupu.Ani mi nepřipadala až tak nemocná.Jen že mluvila pořád přes nos.A to jsem ji chtěla nechat naočkovat.Ještě,že jsem na to upozornila.Kdo ví,jakou by měla pak reakci.Tak bude zase 14 dní doma ze školky.Hlavně,že stihla aspoň to focení.
Dneska peču prejt,zelí a vařené nové brambory.Už se těším.To bude mňamka. 😀 😀
jinak dnešní noc sunar v 20h kojo v 00h to jsem Míšu brala z koše a byl mokrej jak když spadl do rybníka celé pýžo nevím jak se mu to povedlo ale plína byla nadojená plínu co dávám ještě přes papírovku byla suchá bodý celé durch a pýžo taky deka suchá a pročůral prostěradlo fakt nechápu jak to udělal 😕 další kojo ráno v 4.30 pak v 6 a v 8 a teď už zase kručí v koši chjooooo 😒 tak já padám

inac moj otec je Peter 🙂