Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
Zuzi jj pupík už je obrovský.Takový jsem měla s Luckou před porodem a ne v 7 měsíci. 😀 Je mi vcelku dobře.Jen se už pořádně nevyspím,protože se při každém otáčení probudím.Taky už mě bolí kyčle jak pořád ležím na bocích,ale jinak je to zatím ok.Ve čtvrtek jdu na kontrolu,tak uvidíme.Snad bude vše ok.
http://www.internetshouldbeillegal.com/
dobré ránko 😀 😀 😀 jsem usoudila, že Vás o tohle nemůžu ochudit.
PS:není vhodné pro děti do cca 15 let 🤐 🤐 🤐 🤐
Jinak u nás opět divná noc, co dvě hodiny vzhůru, takže nevím.ve čt jdeme na ty naušničky, tak se zeptám na nějáký ten příkrm asi 😖 😖
Ahoj,
krásné a slunečné ráno!!!
Koukám,že včera jsme si všichni užívali krásného sluníčka a teploučka, že tu nikdo kromě Endy nebyl.
Krásné ránko Všem!
Dnešní noc : 19h, 22h, 3h a 6h 😉
žirafíku..... malá je kouzelná, ještě jednou Gratuluji.
Mě včera ráno rodiče přijeli a kolem 17h odjížděli.
Byl pěkný pařák včera, byli jsme po obídku na procházce.
Malej mi usnul v cestovní postýlce, mám jí v obývacím pokoji.
Včera jsem mu jí tak dala, tam může řádit s chrastítkama a
otáčí se mi na jednu stranu a to na levou, zjistil jak na to 😀
Dnes budu mít manžu brzy doma, má toho prý málo na rozvoz.
Odpoledne půjdeme na procházku.
Vařit nemusím, mám ze včera, kuře, bram.knedlíky a špenát 🙂
Peti, ahoj. Tak to docela jde, to vstávání. ... je fajn, že jsi ho dala do cestovní postýlky. On si tam vyhraje, a ty si u toho můžeš dělat, co potřebuješ. A víš, že nikam ti nespadne. Takže už se začíná otáčet z jedné strany na druhou? To je pěkný. ... to máš super, že budeš mít manžela brzy doma, aspoň vám nebude tak smutno.
Já nevím, co si dnes na jídlo udělám. Jsem doma jen s Mišáčkem - pejskem, tak se nějak odbudem, ale tak, aby to zvládlo i mimi. 😉
Luci, žádný odbívání, pořádně prďolovi dopřej 😝 😝 😝 🙂
Nemíku, šťastná to žena....ach ten tvůj manža 😵 😵
Já mám toma taky doma, ale bohužel v posteli, protože měl noční a bude mít celý týden, tak jsme s Dorčou samy samičky 😀 😀
Markét, neboj. Zas až takový odbití to nebude. Jen to bude nějaký lehčí jídlo, ne řízek nebo něco podobnýho.
ahoja holky, tak už jsme od včerejška doma 😉 . Vykvartýrovali nás hodně rychle ...
Markét, video je supr
😕 😕 , bomba 😅
Holky, mám nějak moc mlíka (či mleziva)... mám pořád mokrý kola na triku, tak nevím co s tím 🙄 🙄 . Malá celkem jí, ale hrozně jí trápí škytavka 😖 ... včera škytala snad 3x... no a taky nazelenalou, hlenovitou stoličku, takže by byla hladová 😕 ?
Poradíte zkušené maminky 😵 ???
no market 😀 😀 😀 pánové maji pohyby jak orientální tanečnice 😀 a dokonce je mezi nima i sandokan, kama na to jako chdíš tyvago 😀
Pájo, moje zkušenost a myslím to psala i val- se škytavkou to bude ze začátku pořád..u nás teda ustupovala a ustupuje hodně pomalu, do 2 měsíců škytal prcek skoro furt, tak aspoň 2-3 krát denně
do 3 neděl sem měla kola na triku pořád a v noci sem se převlíkala tak dvakrát, to se časem upraví - zpočátku sem spala s podprdou a v ní sem měla plenu, za noc sem vystřídala myslím nejmíň dvě 😝 😀
jestli má malá zelenou stoličku, zkus si chvíli odstříknout jen tak do pleny,. ona se aspoň nebude tak zalykat a nebude mít tolik prdíků, protože do ní ani nepůjde tolik vzduchu ( a ani tolik před. mlíka) nemusíš dlouho, já to dělala fakt jen chvíli, aby to do C. nelilo pod tlakem
snad aspoň jedna rada nebude planá 😀
to se těšíme na fotky 😵 valim na zahradu, dokud není pařák, odpo mě cyrda nenechá vydechnout, pus
ahoj holky, tak my byli o víkendu zas na chalupě paráda, malej chrní už tři noce za sebou celou noc 😵
akorát pořád nás trápí to kakání ☹ je to pořád stejný ne-li horší, řekla bych, že mu to jde jako někde ze zadního střívka, když se vykaká, tak je to čistý, ale pak si za tím většinou ještě doprdne a tam už je krve docela hodně, já fakt netuším 😖 ta dieta na to vůbec nezabírá a to se fat hlídám, študuju složení všeho co sním...
Pavlí tak to vás pustili opravdu brzy, buď ráda že máš mlíčka hodně 😉 hodně koj a zkusila bych i odstříkávat jestli ho máš hodně, aby se ti pak nesnížila tvorba až bude malá chtít víc bumbat
škytka je normální s tím si hlavu nedělej, mají to ještě z bříška, Kuba taky hodně škytal, zkus jí pak třeba dát ještě cucnout, to na škýťu pomáhá
s tou stoličkou nevím, může se ještě zbavovat smolky, tak může být trochu zabarvená
to s tím odstříkáváním mi pomáhalo nejen na prdy, ale i na tu stoličku, taky nás to zpočátku tráůpilo, že ji měl trochu nazelenalou 😉
a teď mažu, pa
luci gratuluju k dobrým výsledkům triplů 😵
nemo toje Lukášek šikula že už se přetáčí, Kuba je v tomhle lenoch, že by se snažil aspoň na bok to nehrozí
Markét 😀 😀 😀 téda to je hustý video 😀 😀 😀
Holky, jak vy to děláte, že Vám tak spinkají ☹ ☹ ☹ Já se fakt obávám, že ta moje malá drndička má prostě hlad 😔
pavli vítej doma, vše už asi bylo řečeno.To kojení se upraví samo, tak jak píšou holky.Ze stoličkou si taky hlavu nelámej, Dorotka kakala kolem 3 měsíce zeleně pořád 😝 😅 Upraví se to samo, ona je ještě moc maliká 😵
Těším se na photo 🙂 🙂 🙂
Kremrol, tak to kurňa nevím.Je to blbý, ale buď ráda, že ho to moc netrápí.Jako že nemá žádný bolení, zácpu nebo tak něco 😢 Kdy jdete na KO??
Mě se Dorotka už taky točí a přes noc velmi cestuje v postýlce.Dnes byla vzhůru nohama 😀
Ahoj holky,
Písmen super video,hned jsem ho přeposlala kámoškám 😀
Žiraf vítejte zpátky,to byla teda fakt rychlost 😅
Doufám že se někdo nenaštvete,ale my měli taky super noc: 19.00-6.30 😨
přestávka na vyrovnání teplot uf..
market, my máme zase pruderní odpoledne už delší dobu...
vypadá že bude spát - podle zvuků to poznám a když ho vezmu do náruče, tak začne okamžitě tuhnout a předtím spustí šílenej jekot, dám ho do kočáru - a z něj na mě vejraj dvě velký oči, který mi řikaj chci si hrát, tak si hrajeme povidáme to asi tak 10 minut, načež se spustí neskutečnej řev, usnout nejde, nabídnu kozenu, páčto je to např. už hodina po jídle a mohl by mít hlad nebo v tomhle vedru žízeň, to se vzteká odmítá, jako by to bylo něco fuj, opět do kočáru, usíná, usne na 15-20 minut, načež spustí neskutečnej řev, pochovám, hrajeme si, řev, chce spát, zkusím to, dvě velký modrý oči z kočáru... atak dokola až do tý doby než je koupání - prostě má strašně krátký periody spaní a bdění a já jako nevim...
nejdřív sem to taky přikládala hladu, ale on prostě kozouchy plive, a dá si říct až za nějakou dobu a to fakt pije, takž e vím, že hlady to není..nějak sem to už odpozorovala, ale fakt mi to teda i doteď někdy dělá děsný potíže, protože se u prsa kroutí stejně když: mu to přestane týct jak na začátku - tak hodim druhý - když u druhýho už je sytej a než se spustí ten reflex co otevírá stavidla takže někdy faktys nechápu o co mu jde..
nějak ten odpo cirkus nedovedu odbourat, ale je fakt, že v noci a dopo je zlatej.. tak snad si to dorotka nějak nepřevrátila ten režim..
Ahojky!
Pavlí, tak to je dobře, že jste už doma. 😉
Jinak my už zase a snad definitivně přikrmujeme Nutrilonem. Malá mi postupně začala řvát hlady po kojení jako tygr. Takhle nám to vyhovuje, jak jí, tak mě. Ona je najedená a nebrečí a já jsem aspoň psychicky v pohodě. To prostě nešlo. Průjem je snad pryč - nechci to teda zakřiknout, akorát se mi Kája osypala na hlavičce. Tchýně tvrdí, že jsou to potníčky. 😒
Palí, škytavka nás taky hrozně trápí. malá škytá i třeba 3x - 4x denně!!!!
Jo Baru, ptala ses, jestli byl manže u porodu.... Jasně, že byl!!!! Pak mi říkal, že vůbec nemě přemýšlet nad tím, tam nejít. 😉
Písmen že by nějakej spurtík?Je to možný že se budí hlady.A pokaždý chce papat,když se vzbudí?

Dobré ránko kočky.. 😉
Já mám dokonalé miminko 😉 Usnula hned po papání v 19:30, ve 4 vypadl jen dudáček a papala až v 6:30 😀 takže spala celou noc 😉 K ránu jsou teda prsa na prasknutí, to je jediná nevýhoda... ale malá je ráno tak hladová, že mi uleví během chvilinky 😉
Jestli nebude pršet, tak půjdeme na výlet... už se těším... dalších 20km mě asi nemine 🙂