icon

Snažilky Na koníka

avatar
lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 19210 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
  • Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
  • Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.


Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.

Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.

Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.

Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).

Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.

Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
  • Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
  • Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).


Sporné názory

  • Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
  • Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.


Otevřené otázky

  • Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
  • Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
  • Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?


Zmíněné značky a firmy

Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk

Zmíněné produkty a metody

Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy

Místa a osoby

Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market

avatar
jitousek
26. kvě 2009

to my až budem baštit ze lžičky tak abych si pořídila speciální oblek nejlépe pláštěnku potáhla celou kuchyň igelitem a dítě navlékla taky do gumového skavandru ..........my totiš jak jíme ten sunar s flašky tak nám to teče po bradě máme brindák a plínu a jsme jak malé selátko 😀 😎 😎 😎 😎

avatar
jitousek
26. kvě 2009

zítra jdem na další hexu tak se netěším ☹ a nevím jestli jsem to psala a doktorka se mě ptala jak to probíhalo u tej první tak jsem jí říkala že byla teplotka a byl nevrlej a ona mě řekla ať si vezmu preventivnně paralenovej čípek sebou a ať mu ho v čekárně potom zavedu prevnt. do zadečku ale mě to přijde divoký až přece bude mít nějaké příznaky tak pak to řešit a ne jen tak z plezíru nebo já nevím jsem asi divná ale brát si prášek jen tak bez příznaků mě přijde divný 😒

avatar
zuzanka26
26. kvě 2009

Jitu musela jsem s tím už začít ( půl roku), ale už teď si uvědomuju nevýhody - že musím být doma nebo aspoň někde kde se to dá ohřát ve vodní lázni apod.
Já to dělám zatím tak, že má na sobě u toho jen bodíčko, to jí potáhnu takovou hnusnou starou utěrkou, která se může zničit 😀 pak dám omyvatelnej brynďáček a ještě má u toho papírový utěrky. Zatím an tu první lžičku se kření hrozně a pak už papá, jen je to dlouhý a chce to trpělivost. Včera ke konci už u toho hodně povídala, tak jsem pochopila, že už nechce.

Jinak už mi začala od neděle říkat slabiky, hlavně dě tě ně, občas da nebo ta ale to většinou potichoučku, je to srandovní. A když jí to chytne tak huláká ajajajaj 🙂

avatar
kremrolka01
26. kvě 2009

ahojky, dneska bude pařák, už teď tu máme přes 20 stupňů
my razíme k doktorovi, včera už se mi to Kubajsovo hovínko fakt nelíbilo ☹ samá krev 😢 😢 😢
od neděle je o dost horší, tak babo raď čím to může být, přece kdyby to bylo tím mlíkem nemůže se to takhle zhoršovat když ho vůbec nejím, zkusím ho přemluvit ať mu udělá výtěr jestli to není nějaký zánět, vím, že doktoři nemají rádi když se jim do toho kecá, ale tohle se mi opravdu už nelíbí, nerada bych s Kubíkem skončila někde v nemocnici

Markét homeo určitě zkus, já ho brala hnedka jak jsem najela na tu dietu, najednou prsa prázdný, ale pomohlo, pak jsem si ve složení přečetla že tam je laktóza, tak jsem je hned vysadila, ale tři dny bohatě stačily anebo budeš přikrmovat, já bych v tom taky nějakou tragédii neviděla, prostě jednou stejnak to mlíko přestane těm naším prďolům stačit, ta kaše na noc se vám neosvědčila?

Baruš teda ta storka byla včera dobrá, jsem to ještě četla Petrovi, tak jsme se zasmáli, silně mi to připomnělo našeho kohouta u babi, to byl děsnej pták, fakt nebezpečnej, ale še ljen po chlapech, to byly nálety, tak taky skončil v polívce, si ho děda vychutnal 😅

Jituš no to jsou radosti ☹ doufám, že uspějete

avatar
zuzanka26
26. kvě 2009

tak to dej až doma před spaním.
U nás když byla jednou ta teplota, tak jsem jí to tam zavedla,ale jsem nezkušená, takže jsem jí to nedala moc hluboko a ona mi ho za dvě minuty vyprdla a teď babo raď když jsem nevěděla, kolik z toho čípku v ní zůstalo a zároveň jsem další měla dát až po 8 hodinách a mělo to být na srazení teploty 😅

avatar
jitousek
26. kvě 2009

😀 jééééééééé to je hezký zuzi to je malá šikulka když už takle keckoníkuje 😵 😵 😵 😵

avatar
zuzanka26
26. kvě 2009

no a u nás zuby nikde, já je tam teda vidím dole ale ještě mají kus cesty, než vylezou, tak odhaduju za 2 měsíce 😀

avatar
jitousek
26. kvě 2009

teda kremrol držím moc palečky ať už se ta vaše záhada s bobečkama rozluští jelikoš to je trápení 😢 nevědět co je mimískovi a dělat něco a stejnak je to k prdu no prostě ať už holka víš na čem jste tfuj tfuj tfuj 😵 😎

avatar
zajdla
26. kvě 2009

Jitu určitě napiště nesouhlas s tím,co se tam děje.Správně by měli prošetřit i tu jednu stížnost.
Já bych zkusila ty homeo před tím očkováním.Malá byla bez reakcí a je to přeci jen menší zlo než ten paralen.
http://zdravi.doktorka.cz/odstrante-negativni-n...

Zuzi krásně baští mrkvičku.Akorát ty pohromy po tom jídle.Ale postupně se naučí baštit krásně.Pak už budeš vyvařovat svoje jídlo a malá se bude oblizovat ještě víc. 😀

Kremrolko a nemá ty hovínka tvrdší?jestli má tu krev jen na povrchu ,tak to může mít trhlinku v zadečku.Malá to měla taky po tvrdých bobkách.

avatar
kremrolka01
26. kvě 2009

Zuzi malá je krásná a pěkně už baští, to je dobře
ale jak píšeš člověk si najednou uvědomí že je s tím větší práce než vytáhnout prso 😀
Petr se mě taky furt ptá, tak co dala jsi mu už tu mrkvičku když doktor říkal že může pomalu začít? a já řikám, že ne, že jak mu to začnu jednou dávat tak budu muset už pořád 😀 tak se toho trochu bojim, a takhle je to přece jen pohodlnější a co když je spokojnej a mlíko mu stačí

Jiťu díky, hlavně ať už se to vyřeší

Zajdi nene, on má fakt klasickou kojeneckou stoličku, a navíc jak jsem psala, prostě to má tak, že se vykajdí a je to čistý, ale pak se za tím ještě na pultu nebo za chvilku do plínky připrdne a je to najednou samá krev, jako kdyby mu to šlo fakt někde ze zadního střeva, jsou to takový žilky, to by mu trhlinka nemohla udělat

avatar
zajdla
26. kvě 2009

Tak uvidíš Kremrlko budu držet pěsti,ať to není nic vážného.

avatar
zuzanka26
26. kvě 2009

Kremrolko, hlavně si vydupej nějaký vyšetření, ať už ten doktor s tím něco udělá.
Snad to nebude nic vážnýho, když je jinak spokojenej a nepláče, tak to bude možná opravdu něco vevnitř, co ho ale nebolí. 😒 Chudáček, držím palečky. 😔

avatar
tevina
26. kvě 2009

Ahoj holky,

Kremrolko držím pěsti,at vám to dobře dopadne.

Filípkovi přeju taky vše nej k svátku 😵

avatar
jitousek
26. kvě 2009

no zajdi měli a já si myslím že nekompromisně stavba nemůže začít dokud s tím všichni nebudou souhlasit a že v tomhle nehrahje žádnou roli jak říkal jenatel že nadpoloviční většina lidí z baráku s tím souhlasí podle mě se to týká nás hlavně a když těm ostatním je to putna anechtěj s tím nic miít jelikoš se bojej a maj stažený ocasy ještě dřív než se něco děje prostě nechápu ty lidi jsou ještě poznamenaný jiným reimem uměj jenom krafat po straně ale když dojde na lámání chleba a k věci všichni se stáhnou do ulit a mlčej grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠 😠 😠 😠 prostě mě to vytáčí podepsat papír hned že souhlasej a nepromyslet to a říkat že nemaj na právníky a že si to stejnak postavěj to je prostě strašnýýýýýý ....asi jsem idealista ale kurva 😕 neudělat nic a nechat si ode všech porád srát na hlava 😕 kde to jsme 😅 ............pardóóón pustila jsem si hubu na špacír ale je to pravda 😎

avatar
endlessblue
26. kvě 2009

Dobrý ránečko, teda tady to jede...my se až teď vyhrabaly z postele...

Markét, pak nahlaš, jak to dopadlo s tím homeo.. možná začnu taky brát... připadám si hrozně vysátá 😕

Holky, je tady někdo, kdo ještě nepřikrmuje??? Já nevím... naší holce stačí jen na kojení jedno prso!!! Ale zase moc nepřibírá, tak nevím.

Včerejšek po očkování byl docela v poho. Mrzoutila, tak jsem jí v 18h nakojila a drndala do půl osmý. Pak zabrala.... spala do 23h. to jsem jí změřila teplotu (nic.. takže super), nakojila a vytuhla a spala až do 6:30h. Takže já v noci už vůbec nekojím... mám trochu výčitky, jestli to není špatně

avatar
tevina
26. kvě 2009

Zuzi Sárinka je krásná,kočička 😵

avatar
endlessblue
26. kvě 2009

Jitu...to teda bojuj... fakt!!!!! Nenechte si postavit nějakou velkou krávu u baráku....!!!!!!!!

avatar
jitousek
26. kvě 2009

je Filda má svátek tak to taky s míšou přejeme vše nej nej nej ať je mu na světě hej ať krásně roste a dělá mamce a taťkovi jenom samou radost 😵 😵 😵

avatar
tevina
26. kvě 2009

Endy někde jsem četla nebo slyšela,že mimča od 4měsíců už v noci nepotřebujou jíst.Hlad by mít neměli a to že se budí bude asi něčím jiným,chtějí např pomazlit...

avatar
endlessblue
26. kvě 2009

Jééé...Sáári je vlasáááček!!!!! 🙂

avatar
endlessblue
26. kvě 2009

To je sranda.. stejně asi nebudeme nikdy v klidu.. komu se dítko budí, řeší že se budí... komu se nebudí.. .řeší, jestli není apatický, že se nebudí..chichi 🙂

avatar
endlessblue
26. kvě 2009

Joo a už jsem tu dlouuuho neviděla Tanuki.. a o Pavis a IBAG,.... ani nemluvim 😕

FILDO, VŠE NEJLEPŠÍ K SVÁTEĆKU!!!!!!!! 😲

avatar
zuzanka26
26. kvě 2009

Endy však Julča je taky vlasáček, jsem se koukala na fotečky. Je krásná, fakt modelka 😉

avatar
zuzanka26
26. kvě 2009

My jsme se s Tanu viděli, holky Verunka je tak šikovná, plazí se pěkně rychle dopředu, krásně se kutálí, prostě fakt šikulka! a bude to krásná blondýnečka s modrýma očima. 🙂

avatar
endlessblue
26. kvě 2009

Zuzi, děkujeme za pochvalu!!! 😀 😀 😀

Včera v poradně bylo miminko týden staré a váha 3100g... booože, to mimi bylo fakt poloviční jak naše holka. Ta tam ležela vyvalená, jak buřtice a přitom je pomalu o 2 kg hubenější než chlapíci ledňáčci...
Já bych už snad ani s takovým malým mimískem neuměla zacházet 😕

avatar
endlessblue
26. kvě 2009

Holky dáváte už pít čajíky??? Jak teď přišla ta vedra.. tak o tom uvažuju... ale nevím.. radši si malou častěji nakojím 😕

avatar
valentynka
26. kvě 2009

ahoj holky,
čtu poslední příspěvek a hned zareaguji.

Endy, dávám Filípkovi čajíček jak začaly ty první pařáky, pouze v těch vedrech.
aspon osvěžit papulku.
četla jsem,že takhle malé děti tak nějak maximum za den čajíčka 150ml, dělám mu tu 160ml lahvičku a stejnak ji nikdy nevypije celou, někdy si jen ucucne 10-20 a pak to vylejvám,ale aspon něco.
takže se vůůbec neboj.
začala jsme dělat fenyklový a ted mu dělám bylinný pro děti bez aromat a barviv

avatar
pismenko
26. kvě 2009

Filípkovi všechno nej, posíláme s Dorotkou 😲 😲 😲 😲 mlask 😲 😲 😲 😲

Ty homeo měli i u nás v lékárně, tak mám v sobě první dávku a uvidím...zázraky nečekám 😒

Zajdla s Rinty ze mě budou mít radost 😀 😀 😀

avatar
pismenko
26. kvě 2009

Mě říkali, že stačí na osvěžení lžička převařené vody 😅 😅 😕 😕

avatar
endlessblue
26. kvě 2009

Markét.... sedni si v klidu a uvidíš, jak se ti to začne samo nalejvat.. že Doris ani nezvládne baštit 😀 😀 😀

Strana