Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
Mě zašili taky dobře, já seděla prakticky hned ten večer, trochu mě to táhlo, ale jinak taky pohoda 😅
Hojky.
Heli ty slevy pro ty maminky jdou udělat i přes internet.POšleš tam jen ofocenou těhu průkajdu.Já zakryla rodné číslo a pak mi přišla knížečka domů poštou.
JJ sáva homeo.
JInak manža mi opravuje pračku,tak nová nebude.Až se mimi narodí,tak budu asi prát 2x denně,protože je to jen 3 kilovka a moc prádla se tam nevleze.ˇužasně šikovnej. 😠 Snad ji pokazím schválně.Nebo mě z toho jeb...
Hlavně,že se teď vyplázne za autí ani raději nechci vědět kolik.
Holky tak jsem zplodila něco k porodu....
MŮJ POROD
Termín jsme měli jediný a to 14.5.2009, nicméně naší „žabičce“ se na svět nějak nechtělo, a tak nezbylo než čekat… V sobotu 16.5. mi odešel kus „hlenové zátky“, tak jsem si říkala…snad konečně nějaký příznak blížícího se porodu, nicméně dál se nedělo vůbec nic. V pondělí 18.5. jsem byla na monitoru, který byl v pořádku a nic nezaznamenal, pak jsem byla v ordinaci u dr., která provedla Hamiltona, což jsem ani neucítila, začala jsem jen trošku špinit. Ve čtvrtek měla být další kontrola, ale tu už jsem nestihla… V noci ze středy na čtvrtek jsem se i kolem druhé v noci jsem probudila „trošku mokrá“, ale nic velkého, tak jsem si ještě schrupla , ve 4 jsem se vzbudila znovu a to už „to“ teklo trošku víc, takže jsem vzbudila manžu a vyrazili jsme. Porodnici mám za rohem, takže jsme dojeli kolem půl páté. PA se na mne trošku zlobila, že jsme nejeli hned, neb jsem měla pozitvního streptokoka, a tak bylo potřeba dorazit včas a dát vykapat ATB. Nicméně jak se později ukázalo dorazili jsme hodně dopředu. Natočili mi monitor, kde už byly znatelné kontrakce, takže jsem se s manžou přesunula na sál. PA mi doporučila epidurál, kterému jsem se rozhodně nebránila. Nicméně bylo potřeba počkat, až budu otevřená alespoň na 5 prstů, zatím jsem byla jen na jeden… takže nezbylo než čekat… Chodila jsem sem a tam po pokoji, hopsala na míči, chodila do sprchy, ta celkem zabírala. Kontrakce stále zesilovali, manžel sledoval monitor a hlásil, kdy „ to“ zase přijde a kdy odejde. V 10,30 mně dr. znovu vyšetřila, to už jsem byla skoro na 5 prstů, takže volali anestezioložku, na kterou jsem čekala jako na smilování, neb kontrakce už byly hodně bolestivé a já si nic horšího už nedovedla představit. V 11hod. mně tedy konečně napíchli a já cítila neskonalou úlevu, která trvala něco přes dvě hodiny… během kterých se kontrakce ale zvolnili, což byla předzvěst dalších, dlouhých hodin do začátku porodu. Po druhé odpoledne ale začali zase zesilovat a kolem třetí už se dr. začala na mně chystat a mohlo se to rozjet na plno. Křičela jsem bolestí, tlačit mi nešlo, manžel mi otíral čelo a všichni mi vysvětlovali, jak mám dýchat, jak tlačit, ale já je vůbec nevnímala, byla jsem mimo… Chvíli jsem brečela, pak se třásla a kdyby mně někdo praštil klackem, byla bych mu asi vděčná, taková to byla bolest a vyčerpání (i z hladu neb tou dobou už jsem byla 24hodin bez jídla)… Pak se ve mně něco zlomilo a já si z posledních sil řekla, že do toho musím dát všechno, že prostě musím,neboť nechci aby se maličká tak dlouho trápila v tom stísněném prostoru v porodních cestách, a tak jsem se vzepřela a z posledních sil jsem tlačila. V největším tlaku mně dr. nastříhla, což jsem tedy vůbec necítila a malá byla na světě, to bylo 16,18 odpoledne. Manžel mi později vyprávěl, jak vyjela hlavička, malá na něj koukla a zase zajela, neb jsem přestala tlačit. Také to, že se narodila a byla taková namodralá, vdechla plodovku, tak jí musely odsávat, no já naštěstí nic z toho neviděla, moc jsem nevnímala. Na konci už nás čekal jen „porod placenty“, která už tedy byla trošku přezrálá, takže jsme prý rodily akorád no a taky šití, který teda bylo dlouhý a nepříjemný, nicméně proti všemu předtím „procházka růžovým sadem“. Potom všem jsem byla přesvědčená, že už do toho nikdy nejdu, nicméně teď, teprve týden po porodu, je vše zapomenuto, šití skoro necítím a raduji se z toho krásného, co nám život nadělil. Je to dar nebo spíš zázrak? V každém případě teď už vím,že to za všechnu tu bolest stálo, neb holčička je zdravá a krásná a člověku přináší jakési naplnění do života. Na závěr musím poděkovat manželovi, který mi byl a je velkou oporou. I když k porodu přistupoval s obavami nakonec vše zvládnul na jedničku a teď je z něj pyšný tatínek a z nás konečně rodina .
Ahojky holky.
Dnešní noc hrozná, naspala jsem jen půl hodky.
Malej po 22h dostal teplotu (38,4C) hned čípek jsem dala.
Po tom čípku mu to kleslo a ráno kolem 5h opět kolem 38C teplotka, znovu čípek.
Ráno kolem 8h jsem volala dětský dr. říkala že to může mít 2dny, je to z té injekce.
Řekla mi at si jdu koupit do lékárny NUFOFEN pro mimi na teplotku, tak ted kolem 13 jsem mu dala, měl 37,5,
Celou noc jsem ho měla u sebe v posteli a hlídala ho, no spala jsem ted 2hodky přes den.
No uvidíme, snad do večera se nám to ztratí.
Chudinka je hrozně mrzutej 😔 😔
Písmenko Dorotce moc sluší naušničky. 😉 😀
Žirafíku pěkně jsi to popsala ten porod. 😉
Nemo tak ať vás to brzo přejde ty teplotky. ☹
Jééé žiraf... hezkej popis porodu 😉 Koukám, že taky není žádné trauma a že do toho půjdeš znova 😅
jj, holky, ta příroda to stejně umí zařídit... 😉 . Špatné člověk zapomene a z krásného se raduje 😵
Ahoj holky!
Tak jsem dokrmila, ale Karolínka nějak nechce zabrat, tak si brouká v postýlce.
Pavlí, hezky jsi en porod popsala. 😉 Já teda stále tvrdím, že druhé dítě už nikdy, ale kdo ví, třeba časem změním názor. 😵
Dneska jsme byli na kontrole po tom průplachu slzného kanálku a vše v pořádku.
Chris tak super.Ten proplach většinou pomůže.Pak jsem si říkala,že jsme na to měli jít hned a ne jí pořád kapat do očí.
Nemo, Tak ať je malému brzo líp!!!
žiraf, jsem moc ráda, že to je s manžou dobrý 😵 😵
Hoolkyýý.. hele, jakou tu variantu rodičáku zvolíte??? Te´d tady s manžou koumáme 😀
Už jste o to žádaly a co je k tomu potřeba????
Zdarec palec, my byli chvilku venku, ale to počo nic moc teda.
Já jdu do té zvýšené výměry na dva roky a to čistě z finančních důvodů.my bychom to prostě na za těch 7600,- které dávají v té základní tří leté neutáhli. Po těch dvou letech pro mě bude jednoduší zaplatit si na pár hodin chůvu nebo vypomůžou babičky a já se vrátím na chvilku do práce a budeme se snažit o druhé mimčo.
tak asi tak no 😝 😝
dorys dostala právě svou dávku kaše a zase to do ní padalo jak do popelnice 😅 😅
Jo a tomuhle taky nerozumim:
9. Jaká jsou pravidla pro možnost návštěvy jeslí, školky apod.?
Aby rodiči pobírajícímu Rodičovský příspěvek dále trval nárok na něj, musí dodržovat tato pravidla a tuto skutečnost pravidelně hlásit na příslušném ÚP:
* do 3 let věku dítě může navštěvovat kromě jeslí nebo jiného obdobného zařízení i mateřskou školu, a to maximálně 5 kalendářních dní v měsíci.
* od 3 let věku dítě může být v zařízení buď 4 hod. denně, nebo 5 kalendářních dnů v měsíci bez ohledu na délku trvání pobytu v jednotlivých dnech.
Ale i když si vyberu tu delší (3. letou variantu), tak úderem Julčiných 3 let mi přestanou chodit veškerý peníze, ne? Tak proč stát omezuje to, na kolik hodin dám malou do školky???
jojo veru, i když dáš tříletou, tak úderem 17.01.2012 ti to končí, ale pokud si dáš sníženou - do 4 let věku dítěte, tak pobíráš do 21měsíců věku 7600,- a poté po zbytek doby 3800,- měsíčně.
A pro všechny varianty platí, že si můžeš při rodičáku vydělávat kolik chceš peněz. Takže když si dáš třeba tří letou a za dva roky se vrátíš do práce, tak budeš pobírat mzdu i rodičák.
jojo, tu kašičku ji dávám před koupačkou
ad1 ji to chutná
ad2 co s tím, když je to orevřený
ad3 neberu to jako příkrm
ad4 déle mi po tom chrní
ad5 to by bylo asi všechno
Joo, tak ty jí to dáváš místo jednoho kojení, jo?? Tak to jo 🙂 To holky za chvilku těch 200g doženete a předeženete nás 😀
Mě jen přijde divný, jestli to vadí, když budou Julče 3 roky, peníze od státu už mít žádný nebudu a stát bude zasahovat do toho, jesli jí mám ve školce na 4 nebo 5 hodin denně ☹ 😠 Ale snad se to týká jen té snížené varianty, páč jinak 😠 😠 😠 😠 😠 😠
no myslím, že oni ti to nejlépe vysvětlí na té socce, až půjdeš žádat.já tam zajdu po neděli, protože 10.6.mi končí mateřská 😕 😕
Endi to je pro tu nejdelší variantu.Že budeš pobírat 3800 a malou můžeš dávat do školky na ty 4 hodiny.Tak to mám i já teď s Luckou.Chodí do školky na 4 hodinya já mám 3800.A teď k tomu i marodku. 😀
Ale nemáš záruku,že ti malou vezmou na ty 4 hodiny.Protože přednost mají dětičky na celý den.Já platím školku celý den,ale Lucka je tam ty 4 hodiny.Jinak by mi ji nevzali.Je hrozně moc dětí. ☹
Taky se příští týden chystám... jenže ještě musím počkat na potvrzení ze školy o výši mateřský, co mi do teď chodila... to oni k tomu potřebujou
Jéé Zajdli..tak už se mi trošku rozsvítilo 😅 Díky za odpověď!
Fičíme teď pást koníky, koupat, krmit, uspávat... jupííí.... večerní tóoočo je tadýýýý 😀
ahooooooooooooooooooooooooooooooj
předně- kremrolky Kunásek je uplně suppeeeeeeeeeeeeeeeeer, s tím je prča!!! jako Péťa se musí ohánět, je to rarach, ale fakt je vtipnej!!!
žirafko, tys mě dojala a já si opět uvědomila, že sem svůj porod ještě nepopsala 😝
když mluvíte o gramáži dětí, tak sem si vy opice dvě uvědomila, že Cyrdulkova gramáž je ze 3 měsíců a týdne myslím, takže žádný takový že je tlustší 😀
jo a holky sem to dnes řikala Péťě... normálně jak mám v levý kozeně tu zatvrdlinu, tak mi z něj Cyrduch pije jen chvilku a pak ho prudí, že to teče pomalu a zabalí to...přijde na řadu pravej kozouch a já sem si dnes při pohledu do zrcadla po sprše uvědomila, že oproti levý začíná bejt pravá giga.... chjo.............. se posejřím, až přestanu kojit, budu mít levou na srulování a pravou normál, no frajerka!
Baru já ti dám Kunásek 😀 😀 😀
hele normálně je společenky unavenej a vytuhnul už v sedm... u nás rovná se zázrak 😉
Cyrďula je taky božííí 🙂 ten má kukadla jak zrcadla a byl hrooozně hodnej 😲
a tady jsou klucííí s Bárou 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Tak to je super Markét 😉 Já se jdu zase prolejt meltou, neb se mi zdá, že nemám tomu svýmu žroutíkovi co nabídnout 😕
Žiraf. už bude jen líp a líp 😉