Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
Hahaha...Julče se podařilo zkopírovat odkaz, co tu měl táta!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No tak to přece Mrcha nedorazí, já už to beru víc jak půl roku, vysadím až někdy příští rok.--- možnááááá
No pařit... to je taky silný slovo, ale asi třikrát jsem byla se přiznám a pomohlo mi to. 😉
Zuzi v poho, asi jsi na to chtěla dát důraz, nic fakt končím, musím trochu na vzduch, páj 😲
No Zuzi.. až přestanu kojit, tak přejdu zase na normální antikoncepci.... takže mrcha bude každý měsíc 😀
Joo holky, malá mi už třetí den nekandila (opět zavádím toto téma 😀 😀 😀 ) Je spokojená, prďánkuje o 106, ale bobek nikde. Přijde mi to divný, když jí v poledne zeleninu a večer kaši 😒
hoooj, prej verča- abych nedopadla jak baruška 😀 😀 😀
co už by se dalo dělat, ale furt si myslim, že je to kravina když byl gumisex 😅 😅 😅
jinak je mi stále blbě a snažim se vyvětrat hlavu u pletí a je mi z toho jak to tam na tý zahradě vypadá do breku- konečně už mám chůvičky a mohla bych se o zahradu starat ale cyrilek má zase kvůli zubum tak potrhaný spaní ve dne že stejnak by to nešlo - apropo veru mám ty stejný co ty a sou fakt super, my smenadšení, cena dobrá, výkon perfiš 😉
jo a jak si tru psala že si byla s juli u vody tak teda klobouk doklu, že to vedro ta prdelka vydržela, já už skoro měsíc sem s c. zalezlá doma, protože prostě v tom vedru on spát nebude a to i když s ním zalezu do stínu, prostě asi nebude žádnej teplomil, a u vody si to s ním nedovedu představit
jo a ješšt otázka: když jezdíte s julčou na vejlety, máte ji v šátku nebo nosítku? nebo obyč v kočárku? já jen kdyby se nám poštěstilo si udělat na chvíli prázdninky
Jéé, tady nikdo není.. zrovna když mám takových dotazů 😀
Budu Julče dělat do zásoby mix: mrkev, brambora, květák, brokolice. Můžu to dát zamrazit i s uvařeným a rozmixovaným bramborem, nebo ne??
jo, když se tu při posledním příspěvkui zavedlo fekální téma - dnes mě c. potěšil, protože hovínek nebyl typical sunárkovitej a tudíž nesmrděl 😀 to jeho spaní nespaní má přes den tu výhodu, že si prostě občas enchá nacpat kozenu a pije ode mě, tudíž i zvyšuje množství v mých nádobkách, ale na celou dávku to zatim nikdá není, možná i z jeho netrpělivosti, ale i tak mám raodst, páč je to lepší než nic 😀
s příkrmy nevim, s bobkem my to máme tak, že čím víc MM cyrdik vypije, tím míň kaká a bříšo ho taky nebolí..ale s kaší a zeleninou nemám zkušenost..
no nic jdu ven, protože po obědě to zase bude na mě
pus
Ahoj holky 🙂
vy jste se dneska nějak rozjely 😕
Endy brambory nemrazit,prý jsou pak nepoživatelný,nějak prý snad lepí 😝
BAruš.. Julča doma v chladné ložnici spí pochopitelně líp, ale venku,. když je kočár a drndá se, tak taky usne. Je fakt, že v těch vedrech na sobě měla jen plínu a jinak byla naháček. nebo jsem pod ní dala podložku a byla nahá úplně, když usnula, přikryla jsem jí jen plínečkou. Občas si cucla i čaje a já teda musela kojit jak šílená 😅, ale jinak to šlo 😉
Když jsme na výletě, tak máme kočárek.... je to nejpohodlnější... malá tam spinká a hraje si. Šátek teď na dofču sebou bereme, když budeme chtít na výlet, kde se s kočárem nedá. Ale v těch vedrech se šátkovat nedalo, to bych upekla sebe i dítě, kdybysme se zamotali do šátku. Musím se pořádně naučit ten úvaz, páč já jí nosila jen v kolíbce a to teď už nejde... už jsme dlouho nešátkovali 😅 nakonec si říkám, že nějaké to nosítlo by bylo asi lepší... zacvakneš a jdeš.. a nemáš kolem sebe takový látky.
Jsem ráda, že se chůvičky osvědčily. Já na tyhle taky nedám dopustit. Fungujou skvěle, Julču slyším, i když si začne jen povídat 😉
Hm..s tou bramborou jsem si to myslela... tak fajn.. udělám jen 2 dávky... na dnešek a zítřek a budu to mít jen v lednici. Nechci malou cpát když jsem doma, těma skleničkama. Třeba v tý první lžičce Květák, není jen květák ale i rýžová mouka a voda. Myslela jsem, že tam je jen zeleninka.
Nicméně teď na dofče bude malá na skleničkách, páč někde v chatičce v kempu nebudu vařit mrkev 😀
Dora kadí teda od těch příkrmů každý den a to několikrát(ale třeba jenom bobínek), ale smardu jak v cařihradu 😀 😀 jí mi teda zatím všechno, už ochutnala i masko.Za 14 dní jdeme na to převážení, tak snad to už bude ku spokojenosti všech.
Já měla MS jednou a od té doby zase nic, tak nevím.Antiko neberu 🙂
Kuk holky, tak já jsem taky zatím naštěstí bez mrchy ... ťuk, ťuk 🙂 ... antiko neberu a do druhýho mimi jí do huby nevezmu, neb si stále myslím, že mohla za ten můj předešlý potrat 😒 , neb jsem se těma hormonama ládovala 10 let, pak jsem vysadila, hned jsem otěhu a bylo to špatný 😒 ... takže teď o ní nechci ani slyšet... Na gyndě mi jí sice vnucovali (jasně, dobrej byznys, tak proč ne 😠 ), ale já s díky odmítla.
Jinak jsem trošku naštvaná, neb když je manža doma tak Týna chrní jak zabitá ... kojo 22,30 7 10 ... a teď pořád spí ... když jsem doma sama, tak to neznám 😠 ... si manža pak myslí, že se tu asi kopu do zadnice 😠
Jo a babyvak jsem zatím vůbec nevyužila 😠 , ze začátku kvůli abdukčnímu balení a teď se mi zdá, že se tam malá snad ani nevejde... nějak je tam pokroucená 😖 ... tak nevím 😖
já nevím, jak je to možný, ale vždy když řeknu nahlas jak hezky spí, tak se zákonitě vzbudí... to už se mi stalo milionkrát 😅
ten babyvak v tom jde jen kolíbka ne? to už ej na ni velká bych řekla..
sem koukala na to, jakej je ten index spolehlivosti kondomu, se poseru - 2-15 žen ze sta za rok s gumou otěhotní... tyvole já nechci bejt ta z toho sta
hm, tak já mám s tím kočárkováním fakt zatim asi smolika, i když byl odstrojenej, tak bylo šílený haloooo, asi holt to vedro snese hůř no, třeba moje švagrová by se mohla opejkat i v těch čtyřicítkách na slunci a já sem radši za tohle chladnější počásko, a on asi taky bude v tomhle spíš do mě..
já uvažuju taky o nosítku, ale furt nevim, nevim, obojí má výhody i nevýhody...
žiraf mě to u c. taky funguje
teda tady jedu na stránkách kde se píše o používání antikoncepce a pěkně mě štve, že to slehání u kondomu (a i u jiný antikoncepční metody) se svádí jen na uživatele
my sme žádnej problém s použitím teda fakt neměli 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Kači, když to skončí v balónku, tak otěhu nejde 😅 ... takže leda, když se to špatně nasadí nebo je tam dírka (vytvořená buď nehtem při manipulaci 😅 nebo už ve výrobě 🙄 )
tady to dneska jede 🙄 🙄
Taky přeju Kubíčkovi na chaloupku 😲 😲 😲 😲
Máme nějáké nové fotky, kdo chce juknouti 😵
zdárec palec zkusím Vás dočíst letecky jsem zblikla že baru řeší jestli nejni v tom jooo no paní to by byl teda pánečku gól 😎 😔
Jinak včera jsme byli na 6 měsíční prohlídce a Mišutka váží 8310g měří 70cm tak že habááááááán no jak ináč..... ptala jsme se na to naše kašování a noční kojení a prej je to normálka hodně dětí to tak má prostě je to tím že už pomalinku cejtěj že prsejčka nebudou a najíždí se na jinou stravu tak že si chtěj v noci spíše zadudat než se najíst stačí jim si cucnout a sinkaj no 😎 prej mám vydržet že se to brzo srovná tak já teda věřím jooooo 😵 😵 😵
začali jsme též s příkrmama jedeme na mrkvičce přidali jsme bandoru ochutnali jsme brokoličku ta nám teda moc nejede a už jsme mu zkusila dát i jablíčkovou přesnídávku ta mu teda jela hooodně no jak jinak 😵 😵 😵
koukám že všichny vzorné matky uspávají u nás se sedí v sedáku a vypravuje máme oblíbené slovo jeje jeje jeje 😵 😵 😵
tož to já vím Pájo, že nee, jenže právě že my žádnej takovej problém neudělali, páčto už sem za pár let bez hormonálky celkem zběhlá v badonku 😀 😀 😀
ale začínám bejt čím dál tím víc nervní, páčto je mi na blití fakt celje den, ráno to začalo tím, že michal uvařil ovocnej čaj - fuj, ty sem nemohla před rokem ani vidět - to byl furt jen černej čaj, kofola a nebo minerálka ve skle - no tak sem si už dojela na pumpu pro kolu 🙄
jím jak vrabčák, ale když se nenajím je mi zle, když se najim je mi chvíli zle a pak je mi blbě dokud nevytrávím - chvilku je mi celkem obstojně, ale pak už je mi zase zle od hladu, ty vodo, to mi fakt uplně připomíná to loňsko, já nehrajuuuuuuuuuuuuuu 😅 😅 😅 😀
nojo, nebudu malovat čerty na zeď a v pondělí si koupim test a ten vyjde pochopitelně negativní
pak by mě ale zajimalo, co mi je...

Teď bude psát Julča:
, n§hhttp://auto.bazos.cz/inzerat/3769709/Skoda-Octa... půkl.
MBBN CU