icon

Snažilky Na koníka

avatar
lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 19210 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
  • Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
  • Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.


Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.

Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.

Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.

Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).

Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.

Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
  • Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
  • Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).


Sporné názory

  • Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
  • Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.


Otevřené otázky

  • Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
  • Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
  • Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?


Zmíněné značky a firmy

Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk

Zmíněné produkty a metody

Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy

Místa a osoby

Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market

avatar
jitousek
26. črc 2009

jo ještě s těma zubama .......na prohlídce Mudr pravila že máme na teklé celé horní patro a to dost nejvíce se dere na svět špičák nikoliv přední zuby ten špičák už tam straší od 3 měsíce je lehoulince prořízlej ale nic moc a ne a ne se prodrat ........tak jestli bude Míša mít nejdřív špičáky bude jak malej upírek 😀

jen kéžby už se něco prorvalo ven zlobí nás to pekelně dlouho a kde nic tu nic a to mudr říkala že se to může úplně zastavit a třeba zase za dva měsíce rozjet 😠 to jsou vyhlídky na tesáky 🙄

teď už teda vážně pááááááá 😵

avatar
jitousek
26. črc 2009

jsme ráda že v tom nelítám sama Zuzi ale je to děs padám na držku dneska jsem tu na to sama 🙄 kdaž je doma manža je tu alespoň nějaká opora a střídačka i když většinou tečku za uspáváním dělám já manžovi se to nedaří ale alespoň morální opora 😎

avatar
jitousek
26. črc 2009

říkám si jestli se to dítě naučí spát nechápu proč kolem toho musí bejt pokaždé takovej cirkus 😔 dokud byl ještě chovatelnej chovala jsem ho a zpívali jsme ale on už nechce pere se se mnou a to já teda se s ním prát nehodlám prostě pokládám paviána a nechávám ho nedá se nic dělat jsem taky jenom člověk ale uvnitř mě to tak hlodáááá a bolí že řve řeve řve no nic už fakt končím nebo tu vykecám díru do stránky 😎

avatar
kacena00
26. črc 2009

já mám takovej uspávací bugr každej den a to několikrát 😔 to sem zvědavá až ho taky nebudu moct utáhnout, užte´d to někdy je dost vostrý, když se mi v tom náručí našponuje a já ho sotva udržím..

chjo, to mi teda náděj nedávate, že to přejde..

sem tu znova na pc, páč sem chtěla vědět, jak májí otevřenou lékárnu než naběhnu k tomu Mudrovi 😀 😀

avatar
kremrolka01
26. črc 2009

ahoj holky, už jsme doma z chaloupky
děkujeme všem za přání k svátku, trochu jsem zpátky dočetla 🙂
Baru nazdárek? téda že by další mimi? 😕 no teda byl by to mazéééc 😅 😅 😅

avatar
kremrolka01
26. črc 2009

a co jinak nového? Zajdla ještě vcelku? Co na kontrole, ještě pořád se Lindička neotočila?

avatar
kremrolka01
26. črc 2009

my se měli krásně, fakt dovča, malýho hlídala ráno babička, že jsme se mohli vklidu nasnídat, obědy naservírovaný, odpo zase jezdila s kočárkem máma, takže já si mohla schrupnout,... no fakt balzám 🙂
akorát teda mi to zkazilo p....ý klíště, co jsem měla před měsícem, přesně po třech nedělích mi tam vyskočil červenej flek, tak jsem s tím jela k doktorce a beru antibiotika ☹ no flek to byl nechutnej, skoro 10 cm v průměru, ale už se krásně ztrácí, na krev jdu až za 14 dní aby se potvrdilo jestli je to borelióza, já mám fakt štěstí, klíště jednou za pět let a musí bejt nakažený 😠 měla jsem strach aby malýmu chutnalo mlíko, ale baští o sto šest, tak snad dobrý, akorát ho tím chudáka láduju no ☹
Kuba je strašnej rošťák, zas udělal obrovskej pokrok, pomalu už se udrží na čtyřech a hrozně u toho péruje, je to hrozně legrační 😀

avatar
jitousek
27. črc 2009

bré ráno že by první 😉

avatar
pismenko
27. črc 2009

Druháá 🙂

avatar
jitousek
27. črc 2009

teda u nás moc bré ráno nebylo a ani noc kojila jsem snad šestkrát za noc a nářes byl o půl druhé v noci řev a ve čtyři řev i po kojení asi zase zuby hauuuuuuuu já už nemůůůůžu .........no a ráno jsem byla jak praštěná pytlem v pět kojení v půl šesté vztávání Míši dala jsem mu hračky ať si hraje a já vedle něj zavřené oči a dřímala jsem v 6.15 dorazil manža po noční a začal brutál opět řev musela jsme vztát manža se odkýbloval z ložnice do obejváku než jsme se přesunuli no hotovo jsem KO a to je teprva ráno ☹ připadám si fakt nemožně neschopně vyřízeně doma bordel jak v tanku hora žehlení mě bolí šiška a břicho a aby toho nebylo málo opět zase celé svědivé tělo nebaví mě to stále se ptám proč já co jsem komu kdy udělala že si musím porád něco vyjídat až do dna 😢

avatar
jitousek
27. črc 2009

mám pocit že tu vůbec nečiším žádným optimismem asi bych se na to měla vyprdnout a dát si pauzu abych vás tu zbytečně nesmutnila a nezatěžovala ...........je to jenom můj problém měla bych si přenastavit hlavu jenže jak když spánek od porodu znám jen z rychlíku ten mě tak šíleně chybí vím že kdybych mohla spát v kuse 7 hodin aspoň bylo by mě dobře všechno by se zlepšilo i ten exem i moje bolení hlavy i moje nálady pod psa ☹ no jenže jak to udělat fakt netuším 😔

avatar
jitousek
27. črc 2009

jedná optimistická zpráva dnešního dne přijede židlička hurá 🙂 te´d volali no tak aspoň něco

avatar
pismenko
27. črc 2009

Jitu, já chápu, že je to hrůza, ale musíš věřit, že se to zlepší.Já nevím, co bych ti na to poradila 😢 😢

A jakou tu židličku teda budeme mít??Já uvažuju nad tou babypoint, ale furt tápu.

avatar
pismenko
27. črc 2009

mě by měla přijít do středy ohrádka a dneska hračky lamaze, co jsem obědnávala u té lednovky, která rozjíždí ten e.shop.Koupila jsem dorče to štěkající štěně a pak tu vílu.Ale jednu tu hračku nechám na Vánoce.jen nevím kterou.

avatar
jitousek
27. črc 2009

http://www.detatko.eu/Zidlicky/

no Markét přesně tu budeme mít právě že bratránek ji má a jsou maximálně spokojení tak jsme do ní šly nakonec taky 😎
budeme mít oranžovou kolekci Fábula 2008 a právě koukám že oranžovou už nemaj asi jsme vybrali poslední 😵 tak doufám že to bude v pohodě 😎

avatar
jitousek
27. črc 2009

todle je asi jedinej internet obchod kde je maj ty Fábuli nejlevnější jinač se všude pochybuje cena přes dva litry a více 😨

avatar
jitousek
27. črc 2009

zatím mě stále nedorazil rodičák 😠 nevíte do kdy má socka termíny ??? Mateřskou mě vyplácel zaměstnavatel vždy do 13 v měsíci stejně jako vejplatu a teď čekám kdy mě přijdou prachy ze socky na účet a porád nic 😒

avatar
jitousek
27. črc 2009

dneska jdu na poslední rehabilitaci po Obědě tak doufám že se s PPLkou neminem říkal že do 1h snad tady bude

avatar
jitousek
27. črc 2009

jo musím se pochlubit náš Breburda se konečně začal překulovat sám na břicho teď tam na dece heká a tahá za něco ale jsem ráda že už konečně na to přišel jsme trošku opožděný no 😔 🙂 ale prej kluci jsou línější než holky říkala doktorka on se vždy jen překulil na bok a na břicho nic teď už na to přišel
ale stejnak na zádech a na boku vše si nahmatá a přitáhne co by se namáhal si asi říká
tak nám bylo ukázáno cvičení a fígl jak ho k tomu přimět dát mu hračky hodně za hlavu aby se prohnul a donutil se překulit ale tenhle fígl ho moc netankuje tak že já ho protahuju 😎 snad to vypilujume
kremrolka píše že Kuba už che lézt teeeda to je drak jestli my polezeme tak možná na podzim 😒

avatar
jitousek
27. črc 2009

tak koukám že tu nikdo zase není chjo chjo 😒

avatar
zuzanka26
27. črc 2009

Ahoj holky,

my máme zase nemocnýho psa, má záněkt močových cest a bere antibiotika, po kterých zvrací, takže já jen uklízím blitky a celý obývák smrdí po blitkách, i když to drhnu Vanishem, pořád to tady cítím....
Noc nic moc, kojila jsem jednou ve 4,ale nemohla jsem jí uspat, pořád kňourala. Pak jsme spali do půl 7 a pak ještě do čtvrt na 8.

Jitu, v takových chvílícj, kdy už fakt nemůžeš, si musíš aspoň něčím přes den udělat radost sama sobě, něco si kup nebo si něco poslechni, jak to půjde, tak dej malýho manželovi a zalez si třeba s knížkou nebo na chvilku do vany nebo něco takovýho.

Já už jsem si teď tak nějak zvykla, říkám si, halvně že jsme zdravé.

Kremrolko, to jsi měl teda vyděsila, že až po 3 týdnech flíček po klíštěti, já pořád lseduju to místo, kde to měla Sárinka, není vůbec poznat, že někde něco měla, tak se modlím, ať to nenaskočí později.

Jo holky, my koupili taky babypoint fábula žlutou židličku, teprve včera jsme jí dávali dohromady s kamarádkou, Je docela pěkná a zatím je v ní Sárinka hrozně maličká 🙂

avatar
zuzanka26
27. črc 2009

omlouvám se za ty překlepy 😖

avatar
jitousek
27. črc 2009

fakt Zuzi je v ní maličká vždyť už jí je osm měsíců 😎 to jsem zvědavá na našeho Breburdu 😵
jo já mám dnešní radost židli a rehabilitaci 😵

avatar
jitousek
27. črc 2009

musím změřit kočár už se ozvala paní co šije ty vložky do kočárků 😉 další radost 😎

avatar
zajdla
27. črc 2009

Ahojky,pěkné ráno.

Jdu vás dočíst. 😉

avatar
jitousek
27. črc 2009

markét hračky jsou moc krásné taky bych si nechala jednu líbit pro toho našeho Breburdíka ale te´d už nemůžu utrácet nějak jsem se rozjela a pení ze se kutálej 😅 😵 😵 😵

avatar
jitousek
27. črc 2009

zajdi stále celá ???? 😵 😵 😵

avatar
pismenko
27. črc 2009

zapla jsem dole Tv a je tam nějáký svět Elmo(taková ciparna 😀 😀 ) a dora je z toho u vytržemí 😀 😀 😀

avatar
pismenko
27. črc 2009

Já jsem taky na tu fabulu koukala a tomovi se nepozdává, on chce pořád dřevo dřevo, ale podle mě je ten plast takovej lepší na údržbu a i mi příjde ta židlička bezpečnější než ty dřevěný.už to, že to má taky ty popruhy a dá se polohavat i záda...no stejně to nakonec rozhodnu já, ať s menší či větší nevolí se tom bude muset podřídit 😅 😅

Strana