Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
holkýý kdepak jste ?
Filípek je už vykoupanej, napapanej a už spinká 🙂
za chivlku mi dorazí manža, jsem to ted sklidila po koupání a prádlo a je to 🙂
týnuš 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
no čoveče to si zvykej, že to teď chvilku bude že dycky když už něco bude, najednou na to nebude chuť,
takhle sem si např. koupila sendvičovač-toustovač, protože při těch mých nechutích sem dva dny měla chuť na toust, hihi, udělala sem si je tam přesně jednou a pak sem to až do doby před porodem měla uklizený v kuch. lince a při pomyšlení na toust se mi dělalo všelijak 😀
Dobré ráno!
Tak nás posunu na první stranu. 😉
Já dneska razím s Kájou k dktorce do pradny, jedeme busem, manžel musel djet pracovat daleko, tak to zase bude dobrodrůžo..... Jsem zvědavá, co nám dneska paní doktorka řekne....
Holky, to to letí, dneska jsou Káje už tři měsíce!!!!!!! 😕
Jinak hojte všichni.......
Jinak mi psala Vera, že jim dovolená nezačla dobře.Juli má křeče, zácpu,hovínka jak kámen.V ji musí prstem pomáhat a malá ryčí prej jak těsně po porodu.
No poradila jsem švestkovou štávu a snad už je lépe.
tatka dal dorce 3.000,- takže dvojku nechám na plavčo, už se nám to blíží a tisku příspěvek na židličku.
Chris, to zvládnete, já jezdím budem taky dost často, je to dobrodrůžo 😀 😀 😀 už se těším na vaše míry,ale do depky mě to už nedostane, protože Dorča už má taky faldýýýýýýýýýýýý 😵 😵 😵 aji škraňky a břichooooooo heč
Jinak hlásím že včera dojela židlička Fábula a je krásná jsme spokojeni i Míšánek už v ní včera večer seděl s náma u stolu a hrál si na pultíku bušil do něj o sto péro pískací kačenou 😅
no a dnešní noc kapitola sama pro sebe opět byla bengálská 😎
kupodivu mám dnes dobrou náladu kruhy pod očima ala roští na hlavě a je mě to jedno 😵
Holky, děkujeme ke gratulacím!
Markét, to mě ty míry do depky dostanou, protože to zase bude důkaz, že je krapet otylejší..... 😅
U nás vstávačka 4:30 a pak 7:30 takže na pohodu 😎 😎 😎 Jitu, nechceš si přečíst tu knihu Každé dieťa sa vie naučt spať?? je to tady na konovi ke stažení v PDF, já už ji mám staženou.třeba by jsi tam našla odpovědi na nějáké situace
Ahoj holky,
u nás noc no comment, nechápu co se zase děje. Za to teď výborná náladička, huláká tady bába, dědě, teta, něco jako vyyyje apod. Já jsem taky přejetá, ale kafe už v sobě jedno mám.
A přemýšlím, že úplně přestanu kojit, protože jsem zjistila, že jí v noci rozčiluje, jak to špatně teče z toho prsa a že se musí namáhat. Tak uvidím, chtěla jsem to do jednoho roku vydržet,ale fakt nevím. 😖
Chris a není to tím, že jste s manželem většího vzrůstu? jaká pak otylejší? jen si myslím, že bude třeba celkově větší, nesmí se to srovnávat.
Zuzí, tak menžel má bez pár cenťáků 2 metry a já mám myslím 175 cm.... Asi větší bude. 😅
Jinak u nás se spalo od 21.30 do 7.30 v kuse!!!!!
já jsme se dneska musela odstěhovat do obejváku no prostě u nás byl bengálskej cirkus .....jestli to chcete popsat tak Míša zdlábl v půl osmý kaši pak si pokoukal do 20h a manža ho uspal beze řevu na pohodu já pozbírala prádlo vynesla koše změřila si v klidu kočárek na tu vložku ...šla se vykoupat no a bylo asi 21h kdy jsem šla spát v 22h to začalo kojení to by šlo jenže po kojení řev nechtěl spát dudák chování já i manža opět po 15minutách prso a řev ......tak manža pravil běž si lehnout do obejváku já tady s ním budu a po 2h se vystřídáme no rmálně si vyprávěl chtěl si hráthlavně ne spát jak se zaslo tak řev manža mu dal plyšovej hrací měsíc a byl spokojenej dokud měsíc hrál pak řev tak že natahoval stále dokola měsíc 😕 😠 pak se Míša naprdnul a řval tak mu zkusil dát čaj napil se a stejnak řval no a pak jsme musela stejnak nastoupit já a moje mlíkárny .......pak už jsem ho položila překulila na bok a stejnak kňural a tak už jsem rezygnovaně prohlásila jestli nebudeš spát jdeš ven do kočáru spát pod strom a budeš tam sám a tam si řvy jak chceš tady se spííííííí a byl klid 😅
no a tohle trvalo od deseti do půl noci a pka jsem ho asi ještě 3x do rána kojila 😎 ráno vstávačka v 6h
prostě bengálská noc jak vyšitá
dobré ráno
Jitu 😕 teda chudáku ☹ já myslím taky ty zoubky že ho trápí 😔
Karolínce všechno nej k tříměsíčninám 😲 😲 😲 já tipuju že bude mít kolem sedmi kilo 😉
u nás se spalo dobře, Jakoubek usnul už v půl osmý, pak jsem asi dvakrát dávala dudáka a pak kójo ve 4 a v 7:30
teď tu má ranní rozcvičku na hrazdě 😀
Tak jsem moc nemusela dočítat. 😀
Rinty gratuluji.Jen tak dál.A za chvilku už budeš mít mimi u sebe.Ono to totiž hrozně letí. 😀 😉
Chris gratuluji k čtvrtročku. 😀
Zkusím hodit nějaké fotečky Lucinky v kroji. 😀 JInak já včera nachodila asi 100 km.A ještě v pařáku.Večer jsem měla napuchle možky,tak jsem odpočívala a nic jsem nedělala.Takže je doma bord...Ale mě to nějak nevadí.
Jinak už mám zabudovanou tu novou troubu od tatínka.Prý ji mám k narozkám a za Lindušku. 😀 JInak opět naše zkurv....kuchyňská linka nezklamala.Opět jsem nemohli troubu zabudovat.Udělal malý otvor na výšku.Manža nadával jak špaček.Nakonec ji mám zabudovanou v potravince.Je výš,tak jsem ráda,protože aspoň holky nebudou nic mačkat a nepopálí se.A je tam nějaké ochlazování dvířek a fučí to teda dobře,tak jsem ráda,že je to nakonec nahoře,protože jinak bych se u vaření uvařila i já. 😀
Dobré ráno kočky 🙂
Nejprve všechno nejlepší Káje k tříměsičninám 🙂
Chris, jj, letí to stráááášeně 😖
jéé tak to jim ta dovča verče nezačala dobře, chudinka julinka ☹
Jitoušku, tak to byla teda rychlovka s tou židličkou coo? Super,že se Míšánkovi líbí, pak ho taky vyfot a ukaž nám juu? 🙂
já jsme posnídala a Filípek usíná v postýlce 🙂
chris, tak to malá spinká nádherněm to se krásně vyspíš 🙂
ym dneska opět buzení v 3,19 😒 nevím co si to zase navyklnul, už vydržel do 5 - 5,30.
no ale pak další kojo v 6,30, od 6 byl vzhůru
takže už je zase v pelechu,ale nějak si tam povídá a uspává se 🙂
jsem zjistila,že je pro něj asi lepší,když hraje rádio v obýváku a on ho slyší,než úplný ticho
Ahoj,
Týnko, gratuluji k úspěšné kontrole!!!!
A co jinak nového za ty dva tři dny, co jsem nebyla na koníkovi, vše v pořádku???
Zajdi, tak co dneska budeš péct v nové troubičce ? 🙂
holky, u nás dneska zataženo a docela chladno ☹
jsme s eměli jet koupat a nic z toho nebude.
manža je v autoškole u zkoušek 😠 😠 😠
a taky už budu muset začít balit, v pátek ráno vyrážíme na romantiku 🙂
Val, tak to u nás je zase azuro, sluníčko svítí a i teplotně je dost teplo. Bych šla se vykoupat hned, ale můžu leda tak do vany. 😀 .... tak už se vám to blíží, ta krásná romantika, že?
hoj holky,
tak já nějak pořád lítám... aby se holka unavila a měla rozptýlení, neb doma mi vydrží chvíli v lehátku, chvíli kouká na kolotoča a pak chce chovat nebo povídat 😅
Včera jsme byli s kámoškama na prochajdě, pak na kávě v restauračce, pak jsem naložila malou, cestou přibrala tetu a jeli jsme na koupák... a tam se jí zase líbilo 😵 . Jsme tam pod stromem a ona neví, co dřív pozorovat, zda stromy, lidi nebo vodu 😅 . Pak za námi dorazil i manža vykoupal se a jeli jsme dom...Dorazili jsme ve 20,30, nakojila jsem, vykoupali jsme, ještě jednou kojo a ve 22,45 mi usnula.... a chrněla do 7,30h... to jsem jí budila na jídlo 😕
Kájo, vše nej k čtvrtročku 😵 a v poradně to vidím na cca 7,2kg 😉 (my máme kolem 6kg a pěkný faldíky 😕 a dvě brady 😝 )
Jitu, lituju Tebe i manžu ☹ Stejně je mi divný že se tím řevem tygr neunaví 🙄 ... snad nás to taky nepotká, neb já jsem z malý za celý den tak upaťkaná, že mým heslem je: když jsem chodila do práce makala jsem 8hodin, teď mám dvanáctky, někdy i čtrnácky 🙄 🙄 a to 7dní v týdnu 😝
Val, tak s tím rádiem to znám ... včera jsme jeli z koupáku a v autě řev, tak manža zesílil rádio a byl klid a za chvíli se i spalo 😕 😕
jitoušku a zkoušela jsi malému dát ten gel na dásničky ?? třeba by mu to pomohlo a nebo koupit něco z hřebíčku a potírat mu to, to by ti v lékárně řekli.
Luci, jj, už s enám to blíží a moc se těším , zrovna i hlásej teplo, takže nám to super výjde 🙂

3.strana děfčáátka 🙂
tak jsme zpět doma, vyšli jsem v 15,30, Filípek koukal z kočáru kde co lítá, pak jsem potkala kámošku,tak jsme pokecali.
pak jsem mu dala přesnídávku na náměstí a zase spinkal 🙂
já si dala zrmzku a langoše.
venku teda bylo ještě v ty 4 hodiny teda dost parno, jakoby bylo poledne