Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
Ahoj holky,
Zajdi, to je hezké 🙂 ono to bude kouzelné jak se bude Lucinka o Lindušku starat a bude si jí chránit 🙂
Litu, noo já už u nás taky slyšela,že už ted ženský po pordu si zapisují děti do školky, docela šok, taky se musím nějak poptat.
Ted se rodilo hodně dětí v tom roce 08-09,takže bude opravud hodně plno, byl to zlomový rok,skoro třicítky začly rodit 😀 😀
JJ, zlatá léta 80 😀 😀 😀 😀
Tak mi pomalu jedem, držte palec, já tipuju 6500g Tom k 7000g tak jsem zvědavá 🙂
čau holky!!! market taky držím palčáky 😉
no my zatim nejsme ani přivítaný, budu muset zaukolovat michala, toho teď budu ukolovat, až se z něj bude prášit, včera dostal megasprďunk, ůprotože nemá čas na dohodu, aby mi aspoň 2-3 odpo v týdnu malýáho pohlídal, hlavně že v neděli mel čas celj den po sobotní rozlučce pochlůastávat, a ještě se divil, že sem nasratáá, pchhhhh
takže ten dostane k tomu i ukol vyšpízovat jak se to tu má se školkama
http://www.kojenecke-obleceni.eu/zbozi/body/?ve...)
holky tady maji hezký věci 😵 😵 😵 asi se neudržím a začnu maloškovi rozšiřovat šatník, máme teď sockovský období a už mě to neba 😀 😀
Nazdárek ženy.... téééda, tady to jede po ránu 😀
Julča papala v 5 ráno a teď ještě drní 🙂 Já jsem taky ještě v pyžááámku 😀
Jinak jsem až do neděle sama 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Manža odjíždí dnes po práci naposledy na kola s kamarádama. Ala rozlučka s Moravou. Asi se tu zblázním, fakt!!!!! Začínám se těšit do města... na bazén, aerobic atd!!!!!
Markét držím palečky.... já tipuju 6800g 😀 však Dorča bašťánkuje krásně, a i masíčko... tak se to určitě projeví. 😉
Baruš, jen ho zaúkoluj,až se z něj bude hulit 🙂 to je potřeba,at si ty chlapi nemyslej,že vše budem obstarávat my
krásný bodýčka Baru 🙂
já te dmám bodýček hafo, přivezla dcééra z anglie, ted příští týden zase přijedou,tak něco doveze, jsme jí říkala o overaly na spinkání, pořád se ptá,co má malýmu přivézt.
jiank mají u vietnamců taky hezký bodýčka a pyžámka z apár kaček a je to bavlna, body co jsme koupial se ani nehne, žádný žmolky ni a to jsme je i vyvařovala a pyžámko taky super, takže tohel se u nich dá koupit dobře 🙂
jsem svlíkla postele, ted jsme pověsila tmavé prádlo,pak zapnu ještě ty cejchy.
filípek mi ted už 3/4hodinyk spinká, pak příjd ejedna holčina - je to dcera mamčinýho přítele a bydlí kousek od nás, chce si filípka půjčit na procházku 🙂
endy, to ti věřím,že se na jednu stranu do města těšíš,že budeš mezi lidmi, ono stačí se do toho města projít a ty lidi vidět než když jdeš po vesnici kde nikdo a nic není 😕
hoj děvčata 😅, tak u nás se kojilo 22,30 a pak už ve 4 🙄 , což teda nebývá zvykem 🙄 😖 ... no už mlčim.... at nerozzuřim Jitouška 😅
Teď se naštěstí spinká 😵 od 9
S těma školkama mám taky hrůzu, neb tady jsou fakt našlapaný 😝 😝
Holky, malá se pořád tak potí až má vlásky mokrý ☹
Val, já taky občas zběhnu ťamanům na nákup 😉 a nebo teď mám v oblibě frcy... přece jen jak ta holka roste, tak se to nový nevyplatí...
Endy, já jsem na vesnici vyrostla, tak vím o čem mluvíš, ale tenkrát to bylo jiný.... teď už jsou jiný možnosti. My jsme na malém městě-8tis. obyvatel a vcelku spokojenost-hlavně, že nemusím pro všechno dojíždět autem... až na ty silnice tady 😖
Jojo, takhle vesnička je trošku extrém... a navíc, když jsem neměla v 90% ani auto, tak to bylo na odstřel 😕 Začínám se těšit... o hodně méně práce na bytě (šůrovat barák je děs) a zbyde mi víc času na procházky, bazén.. a když občas pohlídá Ségra tak i zajdem s manžou do dividla či kinečka..... no.. začínám se těšit.. jen aby ta fáze stěhování už byla za náma.... neb to je moje noční můra 😢
Pavlí co Jitouška, ale i mě 🙂
v tý době jsme kojila filípka i v noci po dvou hodinách 😠 😠
takež máš zlatý dítě na tu noc 🙂
mě se iflíepk dneska probudil v 1,tka jsme nakojila a pak chrupal do 6 🙂
minulou noc to bylo v 1 dudák, ve 2 kojo a v 5 kojo 😠 jako když je to malý miminečko
nooo Pavlí,zase jsis to spaní zakřikla, to je mi líto 😕 😅
mě už se taky ozývá ložnice 🙂
jsme se orzhodla debordelizovat,tak jsme najela na skříně u manži
Val, debordelizace, to je akce 😀 ... já snažím třídit min, 2x ročně, neb těch hadrů pořád přibývá.... před vánoci jsme to dávali na charitu, vcelku i pěkný kousky 😅
Ty jsi kojila i v noci a 2 hod? to by mne jeblo 😝 ... já jsem z toho dne tak vyflusaná, že už pak padám na hubu 🙄 🙄
Endy, aspon pri tom stehovani i cast veci treba protridis... aspon neco pozitivniho 😅 . Jinak vesnice je romantika 😵 , ale vsechno taaaak daleko 😒 a bez auta to je uplne konecna 😝 , neb busy tam jezdi tak 2,3 denne 🙄
Žiraf... jojo, chystám se půlku šatníku vyhodit... jenže tady na vesnici to není kam dát.... 😠
Ahoj holky!
Pavlí, jak jsem ti včera psala, Kája se mi od včerejška strašně potí. ☹ Docela mě to leká, protože takovéhle pocení u ní neznám. Včera se mi osypala na ručičkách, jen mezi lokty a zápestím. Myslím si, že to je tím, že jsem jí dala nové pyžamko, ale je vyrobené z takového lehkého a plátýnka a jak jsem koukala, není to 100% bavlna. Tak si myslím, jestli jak se právě potí, tak se asi spotila a proto se osypala. Na dnešek jsem jí dala bavlněný overálek a myslím, že jí to trochu mizí. Jsem z toho auf. ☹ ☹
Jinak dneska jsem začala dávat Káje už 180 ml Nutrilonu, neb ta 150 nám nějak přestávala stačit. Teď spinká venku v kočárku, ale za chvíli má zase papat, takže čekám, že se už bude budit.
Jinak jsme kompletně vyměnili šatník. Malé věci jdou do krabice a k našim na půdu. V šatníku káji mám už velikost 68 a 74.
Jo a už máme hotové plány na baráček. Teď už zbývá vyběhat jen stavební povolení a můžeme začít. No, říkám JEN, ale to vyběhávání asi bude taky trvat pěkně dlouho. Nedělám si iluze, stavět začneme nejdřív na začátku příštího roku. Ale i tak mám hroznou radsot, protože se to konečně trochu hnulo. No a ještě úvěr.....
Pavlí jojo kojo v noci byla hrůza, naštěstí pak ráno spinkal,že jsme to dospávala s ním v posteli a vylejzali jsme tak mezi 10-11 🙂
já jsme před chvílí půjčila synátorka, ted jdu povléct a udělat lečo, manža za chvilku dorazí
endy, dej to k popelnici,oni si to po tmě rozeberou 😀 😀
chris, to je možné,že tím jak se zpotila,tak proto se osypala, bo to nesálo,když to nebyla bavlna.
filíepk se večer taky potí po jídle a když ho kojím před spaním, pořád ho dávám spinkat jen v bodýčku .
nám ta mastička zabrala hned druhý den,ale ted se to zase trošku objevilo,více se zpotil a bylo to, tak jsme mázla a zase ok.
joo a zase nám vylezli pupínky jakoby na boku a zádech od jednorázovek,přitom mu je moc nedávám,když jsme doma, tak má látkovky,ale imazol taky hned zabral
Val, snad to je jen tím. Včera byla ještě protivná, tak jsem byla přesvědčená, že na ní něco leze.
Ty dáváš na doma látkovky, jo? My teda jedeme na jednorázovkách stále.
Teď jsem tady četla jednu diskuzi o zarůstání pipinek u holčiček. Myslela jsem, že tohohle jsou holky ušetřené, ale asi ne. 😒 Navíc tam holky píšou, že se to stává prý z jednorázovek. 😕 😕 Snad se nám něco takového vyhne.
pro páju, když byly našemu malošovi 2 měsíce 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝to bylo kojení tyvoe
kacena00 • 1d • 24. březen 2009 v 10:22
ahoj holky, no market...to je fakt podivný, taky mám dítě vedle...fuj.. tak nevim, opravdu nemůžeme s dítětem být 24 hod ne?
tanu nás to s tím kanálkem asi taky čeká, doktorka si hned při první návštěvě všimla, že má jeden ten slznej kanálek nateklej...
Péťo to mě sejří že sem tam, nemohla bejt, jenže jak sem psala, že rýma už se lepší takl včerejší ráno sem nedělal nic jinýho od 5 hodin než jen odsávala a odsávala... a při představě, že tam tyhle zvuky budeme vyluzovat celý dvě hodiny...no, nakonec to přes den není tak hrozný, nicméně je stále zasoplenej žlutou rýmou, chjo, sem si naivně myslela že i u miminka trvá tejden
jo a s kojením - u nás paráda...mladej vyžaduje kojení co dvě hodiny nejen přes nden, nýbrž už také několik nocí, plus mě překecává při kojení co je cca od půl třetí ráno ke komunikaci...kdybych ho mohla hodit do pelechu, nechala bych mu i svítit - všimla sem si že když zhasnu a není uplně grogy, řve- ale on mu vypadne kvůli tý rýmě dudlik - řev, a to po kojící půl hodině trvá třeba hodinu až hodinu a půl, na chvíli zabere a už se dožaduje další dávky mlíka, takže včera sem byla uplně v hajzlu...- kráva šla sem spát o půlnopci...no včera v deset a taky to není ideál, zřejmě musím chodit spát s malým nebo umřu, kruhance pod očima už mám jak vejr
chris, jojo stále v látkovkách, jednorázovky jen ven, na návštěvu a na noc.
taky jsme to zahlídla to téma, musí se jim pipča správěn vytírat taky,aby k tomu nedošlo.
ted nechávám filípka dost bez plenky na zeni na té dečce počůrávací a líbí s emu to,že luftuje 🙂
Takže máme 7100g a 70cm 😀 😀 😀 😵 😵 😵 Jsem happy 🙂 🙂 byli jsme pochváleni a máme tak pokračovat, jen omezit tu ranní kaši na polovinu dávky a přidat ovoce 🙂 🙂
valím, tom jede za chvilku do práce, tak pak dondu 🙂 🙂 🙂
JJ, zarůstá a proto se musí ty pysky po každým koupání roztahovat, aby se tomu předešlo, ale to Chris ví, ne??Nám to říkali v porodce a ukazovali jak na to.Jinak se to řeší operativně 😖 😖
Tý jo.... Chris..tak to má malá stejnou skladbu šatníku jako Julča a to jí bude v pondělí 7 měsíců 😀
Jééé Markét.. tak to je krása!!!!!!!!!!!!! To je teda skok 7100g 😀 To jste nás asi dohnaly holky....my měli 6700g, ale mám pocit, že moc nenabíráme. Je fakt, že zatím jen zelenina v poledne a kaše večer... chci najet na to ovoce, ale mladý to nějak nechutná 😖

JItu to nevím jak je to ve městě.Já jsem šla normálně k zápisu,jak hlásili u nás v rozhlase.Jinak kamoška sledovala kdy bude zápis a pak tam šla malého přihlásit.Když tak se zeptaj nějaké kamarádky,jak to u vás chodí. 😉