Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
Ahoj holky 🙂
U nás noc jako obvykle,adámek se budí jednou za noc a to už hrozně dlouho 🙂
Holky jak jsem chodila chvilku do srpnovek,než se narodil adámek,tak tam jedna holčina Adajar prodila asi kolem 20tt,ted nevím přesně,prostě smutný 😔 No a ted se jí narodil klouček,zase je to srpnátko,narodil se asi ve 27tt,má jenom něco přes 800g 😔 Snad to zvládne,držím palce.Jí snad zjistili nedostatečnost děložního hrdla,takže asi nikdy nebude schopná donosit mimi.
Hodím odkaz na album.
Jo taky jsem si početla story od písmen,a teda nemám slov,možná bych udělala to co radí Val,požádala bych o snížení dřív než oni o zvýšení.
ahoj holky,
tak u nás dneska noc taky na pipinu☹
v 0,45 jsem musela dát dudana a v 1 jse mkojila, jsme mysella,že mě mrskne, bo jsme zase usnula a ve 2 hodiny zase pláč,tak zase dudan,no ale nezabral, mručel tam,tka jsme chvilku vydržela, bo jsme si myslela,že zase usne, no ale prdlačka, tak jsem řekal manžovi at mi ho donese do postele, opět jsme kojila a v průběhu noci ještě 2x, takže nevím co to bylo ?? že by nás začly trápit hroní zoubky ?? už delší dobu slintá jak bernardýn,že mu musím uvazovat kolem krku plínu a neob má bryndák
předtím jsem ho vždy jen otřela a stačilo,ted už teda nestačí 😅
HOlky, tak to ať drahouškové hulákaj o 106, že?????? Než takovýhle lapálie 😖
no holky, u nás byl nezvyklý pláč od 1 do 3, pak jsem to nevydržela a jeli jsme na pohotovost.Předevčírem mi totiž spadla z postele a měla jsem strach, co když to má souvislost.
Jenže mrška jakmile jsme se s ní zaobírali, nosili, chovali apod. tak začala být smíšek, vykládat apod.
Byli jsme na pohotovosti, tam nás poslali na ORL, že prý si sahá na ucho, šli jsme na ORL, tam prdlačky, všechno v pořádku, tak nás poslali na chirurgii a tam na rentgen, jestli nemá něco s hlavou, takže za hroznýho řevu jsme absolvovali RTG, tam vše v pořádku, to už bylo asi půl 5, Sárinka úplně mrtvá v autosedačce.
Pak jsme asi půl hodiny čekali, než přišel doktor, kterje se tvářil jako co tam otravujeme a kdo nás tam poslal. Pak jsem jí musela vzbudit a on jí celou docela důkladně prohlédl. Nenašel nic, takže diagnoza je Neklid a nepokoj.
V 6 jsme se vrátili domů a já myslela, jak půjdeme spát. Vůbec mi nešlo usnout a ve 3/4 na 7 zase pláč a chtěla si hrát. Kdybyste viděli kolik má energie, jak tady péruje na všech 4, no já fakt nemůžu.!!!!
Takže jsem totálně K.o. a nevím, kdy se vyspím,jestli někdy vůbec?
tevi, to je smtuné s tou holčinou,ještě že se povedlo nějaký ten týden o udržení, ta váha je celkem dobrá, určo to malej zvládne !!
Dora právě usnula po snídani v postýlce, tak snad se z toho vyspí 😝 😝 😝 Jinak mě jebne....už přestalo pršet, tak snad odpoledne na chvilku vypadnem, nebo se tady s ní zblázním.
jdu na kávičku a koláček(ráno jsem si to povolila) a pak musím vařit doře na oběd a na svačku bude dneska mrkvev s jablíčkem, tož su zvědavá.ta švestky ji vůbec neprohnaly, měla jenom jedno bobíka ráno a jinak nic.taky mě napadlo, že jí třeba s těch švestek bolí břicho 😕 😕 😕 , ale prdí, tak nevím
Markét.... Julča měla posledního bobka v neděli 😕 😕 😕 už to opět začíná. 3 dny nic a pak den kdy bude jen tlačit a ječet a ječet, páč to bude bolet 😖
zuzko, noo tak to jste teda měli noc ☹ naštěstí to nebylo nic k tomu pádu, to by bylo horší ☹
mě filíepk spadnul tenkrát z gauče,naštěstí je nízko jak je rozložený,ale taky jsme se bála
markté, to je dobře,že jsi si to povolila, snad šmakoval 🙂
endy, tak zkus čaj z jablek a hroznů od hippu, ten filípka prohnal,že se prokadil skrz bílé kalhoty do autosedačky, píšou tma právě že je to zažívání
ahoj holky! no vedle na tématu sou taky nespavý noce tak nevim nevim, teda zuzi to je taky dobrý... 😖 příště snad radši ject hned aby se tohle nemuselo absolvovat v nocim, aspoň já sem posera a jakmile se mi to stane, že odněkud stane a neděláím si iluze, že ho uhlídám, tak pojedu, já sem poseroutka..
jiank tu adajar já znám protože sem holky chodila šmírovat, měli všechny podobnej osud o mimi přišli nějak okolo 20 tt po odběru plodovky a tak mi je líto, že když už se tam tak hezky těhulkuje, že zase takovej nervák... 😔 snad to malinkej zvládne..
přesně jak píše verča, radši ať mám to nejbekavější dítě z celý vysočiny..
jo holky prosim pěkně máte tu někde kontakt na tu paní co šije ty vnitřky do kočárku¨? a kolik tak orientačně ten jeden vyjde? vím, že se to bude lišit od kočárku, ale baj oko, dík
teda Zuzi to je jak ze špatného nočního filmu 😖
jo jo jak jsme byli na tej přednášce o zelenejch potravinách tak tam jeden přednášející lektor pravil že na dětičkách je vidět to úžasné zdraví že zatím mají svoje tělíčka hbitá jelikoš jejich PH je tak jak má bejt jenže my "hříšníci" co splácáme za den kde co tak jsme překyselený a tudíš je náš organizmus unavenej vyčerpanej a hotovej prostě přirovnával to jako že mimískové kojenci jsou jako malý mercedeskové a my ne se rozjedem tak jsme jak stará hajtra škodovka co má pomalé zapalování 😀 ........A víte proč jsou dva rodičové???? Aby se mohli o ty svoje mercedesky střídavě starat když ten jeden už padá na držku tak musí nastoupit na chvíly ten druhej ..........takhle hezky to pravil 😎
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=1168
tady je Baru a já jsem za to dala 349 i s poštou 😉
dobré ránko, téda zuzi to byla noc 😔 ale hlavně že je Sárka v pořádku, to je teda treperenda
a nemůžeš někoho zaúkolovat ať si jí na pár hodin půjčí, mamku, ségru a aspoň chvilku se prospat?
Kubík chrněl bez přestávky až do šesti, pak kójo a pak jsme ještě spolu vytuhli v posteli do osmi
no vážím si toho moc, každý ráno ho pusinkuju, že nechal mamku tak krásně vyspat
jsem zvědavá až nám polezou zuby nebo něco, se z toho po.... vůbec nejsem zvyklá v noci vstávat a když už se někdy stane, že se Kuba častějc budí tak jsem jak praštěná palicí
třeba máma říkala že já byla to samý, strašně hodná, ale začla jsem řvát v momentě kdy jsem se naučila v postýlce vstávat a neuměla si sednout, to prý vstávali několikrát za noc 😀
val no to je jasný, přece nebude ležet když může sedět a koukat 😀
Tak mi dítě vdechlo celou meruňkovou přesnídávku. Chci dneska koupit ovoce a zkusit jí svařit meruňky a švestky, ať nejí ty přesnídávky. Jenže jí to mnou udělaný ovoce nejede...chjo... a pak má mít bobana 😔
jitu 😀
no joo holky, jenže on už nevydrží ani u kojení ležet, už si ho dávat do polosedu,nebo si lehnu na záda a on je vedle mě na kolínkách a tak baští,zaryje papulu do mýho mega prsa a že ho mám opravdu mega a takhle si libuje, mlíko mu někdy vyteče jak se z toho začne smát, si prostě s tím prsem laškuje, lotr jeden 😀
endy, tak jí do toho dej tu sušenku, koupíš to stopro v DM i v jiných drogérkách, ony ty sušenky jsou sladké,tkaže se jí to tím přisladí a bud ejí to chutnat a neob dotoho rozmixovat kouske banánu
fakt chudák ta holčina 😢 😢 😢 😢 😢 opravdu radši budu mít doma paviána a bengálské noce než tohle 😔 trápení
Val....hehe, to jsou teda kojo způsoby 😀 😀 😀 😀
Já kdybych si lehla na záda...tak nenakojím...neb tam malá nic nenajde 😀
Banán malé zatím nedávám... banán prý taky staví stolici.. tak ho chudák ještě nedostala. Ale zkusím ty švestky s meruněma a šupnu do toho tu sůšu.. uvidíme 😉
jo my jsme měli včera švestky a dneska teda bobkujem jak králíci žádné posrando veliké 😎
tak nám tu lezemozol spoza mraků asi se usrojíme a vyjdem na tu prochajdu do města mám samé pozařizování jako potvrdit záručák stavit se pro recept zajít do knihovny a koupit novej nástavec na mixér ........co myslíte manža to rozdělal se slávou včera jsem už na něj šla tvrdě že jestli se na to nepodívá nebude už potřeba že za chvíly malej bude jíst normálně a ne mixovanou stravu .....no tak to rozdělal a zjistil že je to na H.... a že to nepůjde spravit ať si koupím v etě novej nástavec no a to jsem na to musela čekat skorem 20dní než to zjistil 😠 😠 😠 😠 fakt někdy jsou ty chlapy na zabití 😎

Dobré ránko.... tak já se radši nebudu rozepisovat.... malá usnula v osm večer a vzbudila se v 7 ráno 😉 Ale až zase bude mrčet, tak vy budete mít andílky, tak je to vždycky 😅
Jinak Markét, to je teda síla. Myslím, že 2000,- na holku na střední je až dost. Navíc, pokud chodí kočička ve značkovém! 😠 😠 😠 Asi bych opravdu udělala rychlý protikrok a zažádala o snížení.. páč soudy často vyhovují matkám a dělají vše v zájmu dítěte... ale ty jsi taky matka a máte taky mimouška, ne???? 😉