Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
královno, pojď tu udělat pořádek 😠 heršvec... málo lidiček sem chodí... a Týnka ani bříško nepřišla ukázat 😠
stejně si myslím, že postupem času všechny diskuze asi zaníkají ☹ ... neb většina aktivních diskuzí třeba se společným termínem je rok 09,2010, občas 08.... ale starší už moc ne.... tak jsme možná taky odsouzený k zániku království Na koníka 😒 .. .obvzlášť když ani vladaři nemají čas, viď královno 😅
To snad nezaniknem,ne?I když až se začne chodit do práce atd,tak už asi moc času nebude. ☹ Ale já si to už bez koníka nedovedu představit. 😉
JInak někdo se tady sháněl po Věrušce.Tak Věrka nás sleduje.Až bude ten správný čas,tak se ukáže.Psala mi k narození Lindušky. 😀
No, musíme na tom pracovat!!!!!!!! 😀
NAZDÁREK VĚRUŠKO!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲 😲 😲 😲 Pěkně se kurýruj.... a zanedlouho se těšíme, že budeme mít další těhulku!!!!!!
Pavlí, to je teda bordel ☹
noo škdo,aže se Rinty u nás taky nepochlubila fotkou s bříškem ☹
ale my určo nezaniknem 🙂
můžem někdy uspořádat srazík až nám povyrostou dětičky,aby se někdo netáhl s miminkem 🙂
já jedu za měsíc s holkama z českolipska tady z koníka co chodíme na kafča a tak, tak jedem do Josefova Dolu na 2 noci
jéé tak to jestli nás Beruška sleduje, tak tě mooc a mooc zdravím a chybíš mi tu holka jedna 🙂
Val... jéé...tam to znám. Je to od nás koušíček. Původně jsem měla mít v Pekle svatební hostinu 😀
ahoj holky!
Zase třetí strana????? 😕
Já nějak nezvládám sem chodit, neb moje dítě mi dává teda pořádně zabrat. 😒 Už kolik dní je strašně protivná! Navíc se začala budit v noci. Spinkala krásně celou noc a teď se od 1 budí. Takže já než všechno večer pofackuju, usínám kolem 23 . hodiny a ona je už v 1 vzhůru a takhle to jde až do rána. ☹ Takže za noc napsím tak 4 hoďky. Dneska jsem už teda vystá jak citron.... Teď ještě Kája spí, tak jsem si lehla na hoďku s ní. Nevím, co se děje. Navíc strašně špatně jí. Včera měla jíst v 2 hodin, tak jak blbá lítám, abych jí udělala jídlo, aby mohla jít spát a ona dvakrát usrkla a už to nechtěla. Mučila jsem jí ještě nějakou dobu, jestli si t nrozmyslí, ale ani smykem. Jedla až ráno v 5 hodin a to měla co dělat, aby to mlíko do sebe nasoukala. 😖 Fakt děsný!!!!!!!
Chris.... mimoušové prostě taky občas nemají svůj den a všechno je naruby... mě mladá dneska taky celý den mrčí a mrčí 😕
Endy, doufám, že se to brzy vrátí zase do starýh kolejí, jinak asi vypustím duši...... 😠
JJ... já taky. Do neděle měla mladá zácpu, od včera jedeme v průjmu. cca 7 plínek denně 😀 též se nenudím 🙂 už tady kličkuju mezi krabicema, tak občas propadám hysterii 😅
Endy, no vidíš to 🙂
se tam těším, bude nás 6 mamin 🙂
chris, třeba byla napucnutá z jídla přes den a večer neměla pocit hladu.
kdyby měla hlad, určitě by papala a taky to teplo je,tkaže není divu.
včera měl filípek rozmix.melou a chutnalo mu to.
dneska jsme mu rozmixovala hrušku a baštil taky jak o závod 🙂
Val.. a tu hrušku si vařila, nebo čerstvou??? Doktorka mi říkala..že bych mohla některé ovoce dát i čerstvé 😉
dala jsem čerstvou a byla sladka, myslela jsem že do ní budu muset dát tu sušenku,ale nemusela jsem
ahojda holky!!!!
chris, tak to je peklo, fuuuj tohle noční buzení, denní mručení a ještě k tomu odmítání jídla..mě to cyrilek dělá, když má nervy a nebo je nevyspalej...ale minulý týden k tomu ještě přispělo to, že ze dne na den chtěl prodloužit intervaly mezi jídly..takže sem musela přenastavit režim, aby se to dalo dohromady i s dobou pravidel¨nejch spánků...
snad jí tohle období brzy přejde, sou teď děti nějaký jančivý...aspoň podle toho co ¨řikaj holky z vedlejší dikuze...
jináč teda náš malošek dnes má medaily a ještě jedničku s hvězdičkou - jeli sme dlouhou cestu z tábora do Budějic vlakem, zpočátku byl vypsychlej, poplakával, pak hodně pozoroval a nakonec usnul, já neměla doma chleba, tak sem si před cestou osmahla řízek a uvařila brambory a s cyrdikem na hrudi sem přesně ve 12 dala oběd 😀 😀 takže sme děsný čundráci
no a doma holky mi večer už druhej den za sebou cyrilek zbaštil mrkvičku 😵 😵 musely sme teda dělat táááááááákovoudle srandu aby to dal, ale je vidět, ž snad pomaloučku, polehoučku se to časem poddá
takže mám mega radost, cyrilek je velkej kluk 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Tak jsem zase tu. Mladá usnula, tak jsem zvědavá, na jak dlouho.... Je mi jí líto, že je taková rozmrzelá. ☹ Navíc jsem už pak tak na prášky, že jsem protivná i na ní a to mě žere nejvíc. 😢
Endy, problémy s kakáním znám, mě o tom nemusíš nic vyprávět!!! 😉
Kačí, tak to znáš, takže víš, jak se asi teď cítím.... Dneska jsme měli režim jídlo až po3,5 hodinách místo obvyklích 3..... Je fakt, že tím asi víc vytráví a pak sní aspoň něco, ale taky žádná sláva.... Ale asi tenhle režim zkusíme na delší dobu a uvidím....
JJ holky s miminama je pořád něco.
Naše slečna jí na etapy.vyžahne 50 a za půl hodinky si dá ještě 30.Večer je to skoro po hodinkách.Ale je fakt,že pak spinká dýl.Tak uvidíme.Zítra jedu konečně vyřídit tu pojišťovnu a vyzvednu zrovna v lékárně kapičky na prdíky.Snad nám brzo zaberou.Ještě máme napsanou nějakou mastičku na prcinku,protože ji má nějakou olezenou.Chudinka. ☹
chudák holka malá v tomhle vedru mít něco na pipince...tak ať se brzy vyzdraví, aporopo, ta fotka lucinka chová je k sežrání 😵 😵 😵 obě kočky se vám povedly 😵
jdu pa, tak brou ženy
Chris neboj ono se to srovná ......hlavně nemá cenu dělat dětem zbytečně režim je to blbost režim neexistuje u miminek je vše jinak to jen my máme nastavenej nějakej budík s hranicema a časama co kde a kde jak má být kdy máme jíst kdy spát kdy je čas na hraní kdy na tohle a tohle ...........nemá cenu to hrotit a koukat na hodiny .....mě taky ze začátku říkala mamka a už máte nějakej režim ???? Já na to ne a neřeším to prostě se to srovná a poddá časem ........jeden den jsou děti milionově ukázkoví a druhej den je člověk nepoznává a je s toho vykolejenej 😎 prostě věř že se to upraví a časem budem vzpomínat na to jak byli bobánkové k poňufání uteče to a za chvíly z nich budou klackové a čáry 😅 na roztrhnutí 😵 😵 😵 😵
brou já jdu taky na kutě Míša krásně spinká a já jdu za ním za hodinu přikvačí manža z práce tak doufám že mě nevzbudí jako včera bochnutím dveří a šmachtáním po bytě 😒 😔 bala jsem otrávená jelioš jsem právě usnula a sladce spala no apak začala bouřka a lejt no a do toho Míša hlady řvát tak že paráda než jsem zase zabrala byla nejmíň půlnoc tak že pááááááá 😉
kuk holky,
Chris, tak to je mrzutý ☹ ... naše holka taky byla celkem protivná, ale celý víkend zlatíčko 😵 , v noci na dnešek jsem kojila i ve 3 v noci, což nebývá zvykem a přes den mrčela, ale nic hrozného... dneska je první den, co se vůbec nevykadila, ale včera se pokadila 2x a to dost... měla tam i trošku červených nitek, ale to se občas stane, ne?
Kaci, tak to jste supr trempouši 😵 ... to je člověk pak štěstím bez sebe když se s mimoušema něco zvládne, viď? To znám ...
Holky, scháním plavčo s mimčem na podzim a tady je všude tak plno 😝 😝
přidala jsem pár foteček 😵 ... a hajdy na kutě 🙄 ... už si tu nadávám, že tak dlouho čumákuju 😝
třetíííííííí, co to co to ??????
Pavlí, červené nitky, to by se stávat nemělo !!
vynechej ted nějakou dobu mléčné výrobky a uvidíš, jestli se to ztratí.
jestli si vzpomínáš, filda to měl taky, vynechala jsme mlíko po ránu abyl klid a kremrolka s tím bojovala hooodně dlouho,takže na to pozor, mohla by mít pak třeba alergii na kravské mléko

endy, tak to jí ještě nic nedávej, až kdyby měla 38 po odečtení
zkus jí dát napít a zse přeměř, třeba to pak bude už lepší.
no u nás se ochladilo jen ráno,ale ted jsme byla na balkoně, jsme se byli podívat s fildou na popeláře-se mu hrozěn líběj auta a velký, noo a už je venku zase hic