Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
hoj holky 🙂
ted jsme byla zjistit vlaky do Doks a jedem na výlet na parník , tak se Filípek poprvé sveze vláčkem
i když vlastně už se vezl v parní mašině ,ale bude to rpo něj další zážitek, tka jsme zvědavá, mašinku miluje, manža má takovou větší jako budíka a každé ráno si s ní v posteli hraje a pouští se mu a ted mu ještě manža jednu na hraní koupil
holky mějte se papa
Val tak super.malému se to bude určitě líbit.
Tak jsme zpět z poradny.Máme 4590g.Vše ok.Koupila jsem nějaké přírodní kapičky na prdíky,tak uvidíme.Je to babycalm.Prý jsou lepší jak sabík.Ale můžou se až od ukončeného 1 měsíce,tak ještě pár dní počkáme.
Ahoj holky!
Tak dneska mi to nedalo a zavolala jsem naší doktorce. Zítra ve 14 hodin máme přijet, že se musí na Káju podívat a pak mi řekne, jestli se něco děje, že tak špatně jí. ☹ Jsem z toho dneska docela hotová a je mi z toho smutno, my nemůžeme mít chvíli klidu. 😢 I jsem to obrečela. Hlavně mám strach, aby malé nebylo něco vážnějšího. 😔 Koukala jsem tad yna jednu diskuzi a holky tam psaly, že když jejich dětem rostli zoubky, taky trpěli nechutenstvím, tak si říkám, jestli nám taky fakt nelezou. Kája má furt ruce v puse, ale fakt furt!!!
Podotýkám, že nevypadá, že by jí něco trápilo nebo tak něco, takže doufám, že zítřejší kontrola proběhne dobře. Myslete na nás, holky!
Zajdli, Babycalm je prý hodně dobrý. myslím ale, že někde holky psaly, že se klidně můžou podat i dřív!!! Stejně tak Sabík se prý podává už v porodnici a přitom na krabičce je taky napsáno, že je od uk. 1. měsíce...... Teď ale nevím přesně od kolikátého....
Ahojda holky volám SOS !!!!
dneska jsem byla se svejma ušima začali mě bolet musela jsem to vyřešit abych nebyla ještě ke všemu hluchá mám lehkej zánět sluchovodu 😒 😢
aby toho nebylo mámo do baráku dítě má asi sranděru co plína to strašnej kakanec jenže mě to vůbec nenapadlo jsem blbá 😔 měla jsem s ním jít k doktorce až te´d když přišel z kočárku a byl opět posranej si říkám že to už nejni od rána normální ........co od rána ale večer když jsme přijeli ze zahrady manža ho dal na zem jen tak hrát bez plíny aby se vyvětral a posral se na koberec 😕 ☹ což se nikdy nestalo a v noci jsem ho taky přebalovala jelikoš byl pokaděnej a smrděl moc toho v tej plíně po každy není ale něco tam je .......a když jsme před tím kadili dvakrát denně maximálně tak už mě to přijde divný ....ale mělo mě to secvaknout ráno a ne až teď když už nikde nikdo není ........nevím co mu můžu dát tak jsem ho místo polodní zeleniny nakojila ale co myslíte že se dětem dává na průjmíky???? Endy Julinka tuším že měla taky nějakou virózku že ???? Pomoooooc nevím co mu můžu dát k jídlu případně podat nějaký lék teplotu zatím nemáme a jen káďujeme o 100péro opět slyším že je něco v plíně 😖 chjo se s toho po.....
Ahojky, nestíhám nesvačím nedočítám, omlouvám se 😲 😲 Dneska jsem byla už na 2,5 hodiny bez dory v práci a dalo se to,zítra frčím už na 7:15, máme slavnostní zahájení a od středy už normálka 😅 😅 No jsem zvědavá, motivují mě ty prachy 😎 😎 😎 😎 ,snad to budeme obě zvládat.obávám se, že já budu vystresovaná a dora v pohodě 🙂 🙂
večer juknu,tatku už máme na odpolední,tak až uložmí mrně dondu 😀 😀 😀 😀
Dobrý den, cena souhlasí nový stojí 8990,- a já k tomu dokoupila přenosnou tašku pro dítě, která nebyla součástí já osobně za kočár platila 9660,- kočár jsem používala velimi spoře měla jsem dva a max 4měsíce a sporťák vůbec,tak je jako nový.
odkaz na nový. http://www.batolatko.cz/FIRKON-TWIST-kombinovan...
😅 😅 😅 😅 😅
Jitu kup v lékárně smectu a hylac.Dávkování je na každém balení a můžeš udělat i rýžový odvar.Snad budete brzo ok.
zajdi díkyyyyyyyy moc 😲 😲 😲 😉 konečně se někdo ozval
jinak kadí jak alík teď během deseti minut tři plíny ☹ 😢 😢 😢 😢
ale vůbec nejeví známky nějaké nemoci teplotu nemá podezřívám růst zubů prej to může taky bejt k tomu můj bratr prý svůj růst zoubků doslova prosral
Jitu, zeptej se v lékárně. Myslím, že Nestlé dělá přímo mrkvovou kaši na průjem, tak to zkus.
jiťu já myslím, že při průjmu jsou vhodná rýže (rýžový odvar, rýžová kaše), mrkev, banán
a zeptala bych se v té lékárně, už je velkej tak třeba i nějaký ty kapičky by mohl
nevím od kdy se teď dává živočišné úhlí? to je výborný, babička dělala zdravotní sestru a dávali ho prý už úplně malinkejm dětem
a hlavně hodně zavodňovot, čajík třeba po lžičkách, zvýšit počet kojení, ať není chuděrka dehydratovanej
ať to zvládnete!!!
my neměli takhle častěj průjem, ale taky vodovější a častější tak jsem jeden den nasadila jen mrkev a druhej den to bylo ok
chris jsi zlatíčko díkyyy moooc 😉 😵 😵 😵 holky moje ještě že Vás mám jsem s toho fakt vykolejená a hlavně s toho jak jsem blbá a nenapadlo mě to hned ráno 😔 byla jsme zahleděná sama do svého problému a prostě jsem tomu nevěnovala pozornost jen že víc kadí a ještě jsem říkala no aby ne když tolik jííí je jak otesanek aby nekadil fakt jsem tele 😢 mladý chjo chjo
tak manža koupil smectu tak uvidíme akorád nevím co mu dám večer kaši by asi neměl co 😒 ???
tu kaši od nestlé už asi neseženem
Tak jsem na dnešní kontrole opět dopadla dobře - se slovy paní doktorky, je to docela dobré (no, snad tím myslela, že je to v pořádku). Jen výsledky krevního obrazu nejsou nic moc. Hned měla dotaz, že málo piju, tak jsem to přiznala. Takže doporučeno více tekutin a předepsáno železo v tabletách (1x denně). A další kontrola za 14 dní. Tak jsem i ráda, že jsme dopadli s mimískem relativně ještě dobře. Vypsala mi papír se žádostí o mateřskou, ukončila neschopenku. Asi to odvezu osobně do práce, ať je to rychlejší.
Jitu, nemáš zač a jak píš Kremrolka, rýžovou klidně může. A neobviňuj se. Tak si zajdete k doktorce zítra ráno. Uvidíš, že to nic nebude.
Luci, tobě gratuluji ke kontrole!!!! Do října to hravě zvládneš!!! Už se ti to ale mílovými kroky blíží!!!!! 😉
Luci gratuluji ke kontrole.
Jitu ať je průjmík brzo zažehnán.
JInak Linda dneska dostala od kamarádek takové hnízdečko z kuliček.Něco jak je kojící polštář.je to super.malá je v něm moc spokojená.Chce ho i Lucinka,tak přemýšlím,že jí ho taky objednám.Zkusím to někde najít na netu a hodím odkaz.
brý večer hlásíme se s posránkova ☹
před koupáním Míša vyzunkl čajík se smectou a usnul mě prďolka v náručí tak jsem ho přendala do koše a spal hodinu pak jsme koupali a udělali odvar z tej rejže a do toho jsem mu dala kaši snědl to všechno a hned se posrandil až na mě 😖 a měl v plíně hleny s kouskama krve 😢 😢 😢 😢 😢 tak nevím asi to je známka opravdu nějakého průjmu že ??? ☹
JItu to jo.To je průjem jak dělo.Ta krev mě teda docela zaráží.Hlen bývá u průjmu.bylo té krve moc? 😕
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
to je ono koupila jsem si to přes net od jedné paní tady s trutnova a Miška na něm spal asi tak do 4 měsíce u nás v posteli a pokládala jsem ho do něj i přes den 😎
Lucinka v tom hnízdečku sedí taky.Moc se jí to líbí.Nemůžu to na netu nikde najít.
Musím žehlit.Mám tady hymaláje. ☹
ne ne jen v tom hlenu jako malinko narůžovělo nebo jako žilky nevím jak to popsat no rozhodně ne louže krve ......ale on má taky chudák bolavou prdelku opruzenou s toho jak ho porád otírám celej den a jak porád seříkuje 😢 ta ksi říkám jestli to nejni i trošku tej krvičky s toho oprudění ☹
zajdi kdyby jsi ho chtěla pro lucku tak ti ho klidně prodám mě tu jen leží ladem ale jestli už na to není veliká 😎
no to ti nezávidím ty velehory já teda zlikvidovala v sobotu a včera jsme vyprala a dnes mě tu žehlila chvilku mamka moje stavili se a zrovna se mě to hodilo jelikoš manža šel na noční a já tu jsem sama s naší pokáďovanou Breburdinou 😔 tak mě tu pomohli vykoupat a děda si s Míšou pohrál ........ale on vůbec nejeví známky nějaké nemoci jen plní plíny teplotu nemá a je veselej směje se .....což teda mě vůbec jako nevadí a ani nechci aby měl že jo ale ta sranděra mě zaráží .......říkám si po čem od koho a kde jsme k tomu přišli ........jestli je to k těm zubům které nikde nejsou vidět jen ten jeden já nevím
Jitu,tak čtu, co máte za trápeníčko 😖 😖 Snad ten odvar z rýže pomůže(banán bude taky dobrá volba).Snad jenom něják blbej střevní virus a nebude to nic vážnýho 😒 😒 😒 Držím palečky. a nezměnili jste třeba UM nebo nezaváděli nějáký novoty v jídle????
Luci, gratulka, už je to fakt za chvilku 😵 😵
kuk holky, teda Jitu ☹ ... no hlavně, že jste bez teploty a že je malej v poho ... a zítra se uvidí...
Chris, zoubky to být můžou... u někoho začínají už kolem 4.měsíce...
Luci, gratuluju ke kontrole 😉... s pij, pij 😉... Co stěr na streptokoka, už Ti dělali??
Holky, budu čekat na zprávičky, jak jste dopadly u dr.... My jdeme zítra na kontrolu s kyčlema.
Holky, zvažuju koupit pro malou houpačku.. nemáte některá??? Ona mi totiž nikde nevydrží.. přes den spí tak 2x půl hoďky, takže já nemám chvíli klidu 😝 ...
Zajdi, Himaláje na žehlení tu mám taky a vůbec se mi do toho nechce 😝 ... hlavně do těch našich věcí 😒 ... mimi věci mi neva, to jede ráz na ráz 😵

Žirafík, že by byla přeci jen malá spíš na dechovku a na lidový písničky? 😕 ... tak třeba se jí podaří prodat, však uvidí.