Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
Ahoj,
Jitu, kdo ví, od čeho to má. To už asi nemá cenu teď řešit. Hlavně, aby se to z něj dostalo brzy a byl zdravý, jak rybička.
Ahojky!
Tak zase strana 3.....
Hlásím, že u nás nic nového. Dneska jedeme odpoledne k našim. Jo a o víkendu budeme s Kájou poprvé u našich nocovat, tak jsem zvědavá, jaká bude noc. Slavíme totiž se ségrou narozeniny. Máme obě kulaté, tak máme pozváno pár přátel, tak jsem na to zvědavá.
JInak co se týče našeho soužení s nedostatkem vody, tak je to pořád stejně, ale už si zvykám... 😔 Nic jiného nám nezbývá. Co je ale horší, Káje začalo opět hnisat ouško - dírka na naušnici. nechápu, jak jí to mohlo začít znova hnisat, když už to měla zahojené. To máme jít v pondělí na očkování a jak to tak vidím, zase nás nenaočkují. 😒
tak my jsme udělali úmluvu a dneska jsem si vyrazila do města tak jsem si pěkně pokoupila a zařídila co je potřeba bez Míšánka a hnedka mám dnes lepšejší náladu 😉
ahoj holkííí, jak se máte?
zdravím z Prahy, nakonec jsme tu zůstali s Kubáskem u rodičů, páč Petr má pracovní cesty skoro celej tejden a co taky sami doma, že?
v sobotu jsme měli třídní sraz, akorát jsem si teda moc nepokecala, radši jsem šla až po tom co jsem uspala Jakoubka, jenže on se mizera asi 20 minut na to probudil a začal řvát, máma s ním chudák zoufalá chodila po bytě dvě hodiny, jakmile si s ním sedla, nedejbože lehla tak spustil hysterák, no tak mně povolala po desátý zpátky, dorazila jsem před jednáctou, malej rozpláclej na mámě, hlavu na rameni, vyčerpáním už usínal, ještě na mně přes ty červený oči kouknul a usnul 😔 prý mu máma říkala, že už děda jel pro maminku a že se vrátí, koukali z okna a čekali a už byl hodnej
chjo on je takovej závisláček, přes den vcelku může být s kýmkoli, ale večer prostě chce jenom mně, tak snad z toho vyroste
jinak je zlatíčko, hodnej, papá hezky, hezky tu i usíná, takže mi dělá radost 🙂
a co jinak novýho? jen jsem tak zpátky pár stránek prolítla a moc jste toho nenadrbaly, všichni se ještě dovolenkujou 🙂
Jituš to mě mrzí s malým, kde k tomu chudák přišel, i když ono se není moc čemu divit když se podívám na Kubu, taky všude vleze, všechno cucá, včera jsem byla u kámošky co má malýho kloučka a taky hračky všude a Kuba samozřejmě hned všechno do pusy, to se nedalo uhlídat, jen jsem se otočila tak šup do pusy támhle lopatku co má malej na písek, atd. atd. hrůza 😠
heli tak jak to vypadá na kontrole, už asi chodíš na monitor viď? Honzík se ještě nechystá?
Tak jsem byla poplatit složenky,nechat vyčistit fusak na zimu.Pak pro Lucinku ve školce.Před školkou je hospůdka.Mají tam očenou zmrzku a hřiště pro děcka,tak jsem tam skončila.Byla tam i kamoška s malou.Tak si holky pohrály. 😀 😀 Teď hledí na kouzelnou školku,tak je klídeček.
ahojda jdu vás pozdravit a podat info 🙂
Takže jsem dneska byla na kontrolním UZV mám vajíčka nalevo i napravo tak snad to bude OK. MM byl na SPG tak není to ani nejlepší, ale ani žádná tragédie. Ještě ve čtvtek jedu na další kontrolu a pokud vše bude OK tak bud v sobotu nebo v pondělí pojedu na vložení. No a pak už budu jen 14 dní čekat zda se zadařilo nebo ne. Tak mi prosím moc držte palce jo. MM je naladěn na velmi pozitivní vlnu a tvrdí, že tohle je poslední co podstupujem a pak prý až na další mimčo. Tak jsem zvědavá na kolik mu ten optimismus vydrží. Já taky myslím positivně teda snažím se o to tak snad...... 😉 😉 😉 😉
Ještě jsem vás teda nedočetla to se přiznávám, ale dohoním to 🙂
Jo a jsem domluvená se Zuzankou, že se ve čtvrtek sejdeme kolem 13:00 h na Florenci takže jestli se tady ukáže Tanu at dá vědět jestli se přidá jo a Kremrol ozvy se nemůžu se ti dovolat . Už se těším , že aspon někoho z vás uvidím. Musíme se zase domluvit na nějakém pořádném srazu s dětičkama. 🙂
tak zatím pa vyrážíme s MM ke známým na kávičku 🙂
Ahojky, u nás vcelku dobré, akorát jsem dneska jela s malou k doktorovi,protože nám brutálně zrudl pupík.tak tam má nějákou infekci 😒 ,ale máme mazání a nezhoršuje se to, tak uvidíme zítra.Jinak se nám trochu pokazily noci,dost kňourá,ale dá se to přežít. V práci to jde,pomalu si zvykám a dorča je fakt na hlídání hodná, tak mi to dost usnadňuje 😵 😵
Beru, moc na Vás budeme myslet, ať se dílo podaří 😉 😉 😉
Dobré ráno, včera jsem byla na první kontrole u Apolináře - zase mám o 0,5 kg méně, za 3 týdny už je to celkem 1,5 kg, ale dr říkala, že když to nebude padat dál, tak to bude dobrý, když bude, začnou to řešit. Další kontrola příští středu
Dobré ránko přeji Všem.
Jak se všichni máte?
My celkem dobře, malej se už krásně na nožičkách udrží a dělá malinkaté krůčky, dáblík jeden 😀
Dnes uvařím a jdu s ním ven na prochajdu, at si užijeme ještě sluníčka 😉
Jinak vážíme 8kg a na tu hexu, co má dostat stále čekáme 😠
Přidám nové fotečky.
Lucí........ už se ti to blíží, za chvíli a máš mimčo už konečně doma 🙂
Čauky.Pěkné ráno.
Heli tak to už bude každou chvilku.Když už poslíčkuješ.I když někdo má poslíčky dlouho.Já stihla jen jeden monitor.Tak třeba se už dalšího nedočkáš. 😀 😉 Tak rychle to uteklo.
Nemo tak to je Lukášek šikulka,když už začíná capkat.Ale to teprve začne tóčo. 😀 Alwe už se na to těším taky.Ale my si ještě pěkně dlouho počkáme. 😀
To teda jo, abych pravdu řekla, tak se mi nechce každý týden jezdit takovou štreku do porodnice. Když jsem čekala Péťu, byla jsem tam 2x a pak jsem jela rodit, tak snad je příští kontrola poslední a taky se Honzík narodí dřív, bylo by to super, je to opravdu únavné jezdit takovou dálavu
Ahoj,
Beru, jsem ráda, že opět tě tu vidím. A čtu hezké zprávičky. Budeme na vás myslet, aby se zadařilo a byla jsi naší další těhulkou. Moc ti tady držíme palečky a věříme, že to vyjde. Už musí!!!! Je fajn, když je i manžel tak optimisticky naladěn. To už opravdu vyjít musí. .... užij si to v Praze a holky pozdravuj. Hned bych jela taky, nebýt to tak daleko.
Heli, třeba se vážně dalšího monitoru už nedočkáš. Ale hlavně, ať jde vše v pohodě a bez problémů. 😉
Nemo, Luky je šikulka. Už se snaží o první krůčky, to je krása. a pak to běhání za ním, to teda bude. Ale aspoň je člověk v pohybu, že? .... jj, blíží se to. Už se moc na mimi těšíme a nejraději bychom ho/ji měli u sebe už teď. Ale přeci jen, ať ještě pár týdnů vydrží, aby bylo kompletně vyvinutý, ne?
Zajdli, tak to jste si to krásně užily, v hospůdce, na točené zmrzlince. Mńam, taky bych si dala. Letos jsem opravdu zmrzlinám moc nedala. Spíš jsem to řešila ledovou kávou, nebo tak. Ale taky ne v takovým množství, jako leta předtím.
Kremrol, dětičky vážně v tomto ohledu uhlídat nejde, tomu věřím.
Jitu, to musel být krásný odpočinkový den.
Markét, tak snad to nic nebude a to zarudnutí pupíku zmizí. ale je lepší s tím zajet k doky, to jsi udělala dobře.
Opět str.3
Luci už se ti to krátí.Jsem zvědavá,co v bříšku schováváš.Já bych to nevydržela nevědět.U Lucinky i u Lindy jsem to chtěla vědět.A na ultrazvuku to šlo teda parádně vidět. 😀
Zajdli, to je pravda, krátí se to. A den D se blíží. ... taky jsem zvědavá, a vlastně i okolí, co v tom bříšku vlastně je. Ale je to jedno, hlavně, když to bude zdravý. Já vím, je to fráze, která je opravdu hodně používaná, ale je to tak. 😉
ahojky, beru díky za pozvání na sraz, to je divný že jsi se nedovolala, oba telefony mám funkční 😕
šla bych moc ráda, ale vůbec nevím jak se budem vracet domů, záleží na Petrovi, dnes by měl dorazit sem do Prahy a kdyby tady měl něco pracovního i na čtvrtek tak bych ráda přišla, ale možná se už zítra ráno budeme vracet domů
heli to je vzrůšo, těším se na další koníkovské miminko 😵 , ty monitory jsou otrava, zvlášť když musíš dojíždět, tak snad už na sebe Honzík nenechá dlouho čekat 🙂
ahojky 😉
tak já jsem dneska randila s kočárem doipoledne s mamkou po městě přišli jsme asi ve 14h domu
Míša se najedl ve městě na lavičce měla jsem pro něj jídlo sebou pak si ještě dal ode mě mlíčko a pokračovali dál prostě docela pohoda 😉 😎
teda holky fakt tady to jde od deseti k pěti ☹ kdyby nás lucka neposunula tak se za chvíly propadnem na 4 stranu 😠
Beru možná myslela mě? 🙂 Tak to je bezva, zítra můžu🙂
Teda holky, přijde mi, že okolo je to samá těhule nebo mimi 😉
Ahoj holky!
Nějak nemám čas psát. 😉 dneska se za námi stavila kolegyně z práce a pak jsme šly s kamarádkou na procházku, tak nám to hezky uteklo. Snažím se využívat hezkého počasí, dokud je a jsem převážně venku, Káju a ani mě to doma nebaví. 😉 Jinak ouško nám stále hnisá, už uvažuji o tom, že koupím naušnice z chirurgické oceli a dám je malé,abych věděla, jestli fakt nemá třeba na zlato alergii. 😒
Jinak asi nic nového. Na víken budeme u těch našich, tak jsem na noc zvědavá, už balím věci a mám už dvě tašky. 😅 Manžel je na prášky, že toho tolik táhnu, ale je lepší mít věcí víc než míň, že? 😀
hoj holky, měla sem tu na dva dny kamarádky máme od sebe děti po 3 měsících a třech dnech 😀 cyrduch je nejmladší, takže si dovedete představit, jakej mazecv to bylo enž sme se např. někam vypravily 😀
když sem koukala na ty dvě jak lozej a stoupaj si a sou samy sobě dost nebezpečný, tak sem si řikala, kéž by mi cyrielk ještě dlouho takhle hezky hajal na zádech a na bříšku
ačkoliv, on se postavil v kyblíku, opřel se zádama a stál, tak mi obě s úšklebkem řikaly, že to na sebe nenechá dlouho čeksat 😀
jo a jinak máme svůj první klofáček, zubáček, každej den vyleze o trochu víc 😵
Hojky.
Malá řvala do teď od 7 hodin.Měla zase boleníčko bříška.Už ať ty koliky přestanou.Do toho ještě Lucinka chudinka pořád něco chtěla.Tak jsem koupala Lucii s Lindou na ruce.Úžasné.
Dneska chtěla spát u mojí mamky,ale mamka ji nechtěla.Ach jo.Byla smutná,tak jsem to nějak zamluvila.Domluvila si,že pro ni zítra přijde do školky děda.Tak mu musím ještě zítra zavolat,jestli to platí.
Zítra chci zajet do města a kouknout se po nějakých botách na tu svatbu.Ještě musím manžovi koupit košili.To zase bude peněz.Ach jo.
Dobré ráno, stále 2v1. Dnes jsem se i docela vyspala, akorát to čůrání a těžce se mi vstává v noci. Ale ráno jsem byla nějak utahaná. Nevim, proč, spím tak nějak na půl pořád a číhám na porodní bolesti 😀

jo strana 3 je poslední dobou klasika ☹