icon

Snažilky Na koníka

avatar
lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 19210 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
  • Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
  • Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.


Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.

Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.

Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.

Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).

Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.

Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
  • Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
  • Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).


Sporné názory

  • Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
  • Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.


Otevřené otázky

  • Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
  • Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
  • Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?


Zmíněné značky a firmy

Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk

Zmíněné produkty a metody

Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy

Místa a osoby

Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market

avatar
lucianas
autor
16. zář 2009

Ahoj,

Markét, je to vážně smutné. I slzičky jsem měla v očích. ☹ 😔 No jo, život je prostě takový. Někomu dopřeje delší život, někomu bohužel ne. Je mi to vážně líto.

Jitu, držím na dnešní kontrolu palečky, ať je to v pořádku a malej je zdravý jako rybička.

Jinak si myslím, že Kačenka má s tím tempem v diskuzi naprostou pravdu. Přeci je to složitější se sem dostat, jak jsou dětičky, tak se člověk víc motá kolem nich. To je pravda. Takže je to tu takové volnější. Ale mě to vůbec nevadí, aspoň konečně stíhám i dočítat a jsem plně v obraze. 😉

avatar
lucianas
autor
16. zář 2009

Taky jsem tu už od roku 2007, někdy od toho října. A jsem moc za to ráda, dost mi to pomohlo v těch nejtěžších chvílích.

avatar
zajdla
16. zář 2009

Hojky,pěkný den.

My jedeme dneska na nožičky.Beru i kamošku z porodky,tak aspoň nepojedu sama.

Musím rychle povysávat a trošku pouklízet.Večer byl zase ječák jak blázen.Šla jsem spát kolem 23 hodiny.Ale zase se vzbudila na mlíčko až 3,30.Tak aspoň něco.Teď dospává v kočárku. 😀

avatar
zajdla
16. zář 2009

Luci kde mám fotečku bříška?Uřž se těším.Já se už jen budu kochat bříškama.Další mimi už nebude. 😔

avatar
zajdla
16. zář 2009

Jdu vysávat,než se hladoš vzbudí.

avatar
kremrolka01
16. zář 2009

ahojky, tak u nás se včera taky nechtělo do hajan jako obvykle, večerů kdy ho uspím "normálně" bez řevu a řekněme do osmi by se za měsíc dalo spočítat na prstech jedný ruky
na druhou stranu spí v noci celkem dobře, budí se tak 2 x za noc aby si jen chvilku podudal prso a taky pak celkem do dlouho ráno spí, no a pak přes den nula nula prd takže něco stihnout = nadlidský výkon

dneska máme odpoledne schůzku s projektantem, tak jsem zvědavá, představa už by byla, teď jen jestli je to proveditelný a za kolik 😅

avatar
lucianas
autor
16. zář 2009

Zajdli, vidíš. Jdu na to. Dobře pochoďte na nožičkách.

Kremrolko, ale hlavní je, že spí přes noc. Chápu, člověk nic neudělá, ale kdo to zná z vlastní zkušenosti, tak určitě pochopí. Chce to pak zapřáhnout toho chlapa doma i, buď, ať jde s kočárkem ven nebo si s dítkem hraje, nebo se pustí do úklidu on. .... to se mi to vykládá, že? No,uvidíme, jak se zapojí ten můj.

avatar
kremrolka01
16. zář 2009

luci jj počkej ten mazec 😝 😀

avatar
kacena00
16. zář 2009

hoj holky!!!! tak se musim pochlubit, dnes sem jela poprvé autem do pejru - bála sem se toho jak čert kříže- přeci jen člověk se něco naučí jako já cestu do tábora a pak buď hodn jezdí nebo krní jak já... tak sem ráda, že sem too i s malošem zvládla, já blbá totiž zapomněla zaběhnout na sociálku ještě než bude malýmu půl roku, tak sem si zažádala o rodičák a nastavila tříletou mateřskou

ale zároveň si musim postesknout jaká já sem kráva...budu zavádět malýmu do stravy ten lepek, tak sem mu vybírala přesnídávky s lepkem, nějaký baby sušenky...věděla sem před cestou dom, že bude mít hlada, takže mu dám do ruky sušenku, jak si tak chystám věci do baťohu a poutám malýho, došlo mi,ž e mu tu sušu nechat nemůžu, aby se mi nezadusil...no a co ta kráva blbá bára udělá??? ten zbytek sušenky po malým sní...doteď sem byla zvyklá že jí bezlepkově, tak sem si nemusela dávat pozor...no co už..mám za to,ž e sem popelnice.. ☹ zkoušela sem i blinkat, ale bohužel se mi to teda nepodařilo.. sem na sebe celkem naštvaná, si musim zavolat na imunologii, jestli mě nevezmopu dýl, jak dlouho od expozice lepkem mám přijet, aby výsledky z krve byly nějak objektivní..no, takže z listopadu bude tak leden už vidím...

avatar
kacena00
16. zář 2009

pájo, já tady od začátku nebyla jen sem načuhovala, bylo to už dlouho, co se mi to stalo poprvý a tak mi zpočátku přišlo hloupý vtrhnout do diskuze.. ale třeba si pamatuju beruščino vánoční cukroví, její prdelky mě tehdá fakt dostaly 😀 😀

avatar
kacena00
16. zář 2009

luci, jojo, můj se zapojuje, ale i tak máme doma bordel že se stydím..včera sem byla s malým na kyčlích, nákup, pak uspávačka a odpo krmení, hned na to zábava, večerní koupl, krmení a dlouho ten smrad nemohl usnout, takže sme nechtěli rachotit nádobím...takže ani to nádobí není umytý, no hnus - ještě že máme jen dvě místnosti 😖 😀

jo a pájo to setkání bych ještě zkusila naplánovat, přeci jen děti už jsou větší, naočkovaný, tak holaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa holaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

vydávám AKUTní VÝZVU, pojďme se setkat v práglu, tam se nás sejde nejvíc!!!

pote do prahe děcká, třeba houpací kuň na smícháči je prý kavárnička pro mámy s dětma, tak já jdu zkusit najít odkaz ju?

avatar
kacena00
16. zář 2009

http://www.cirkuscafe.cz/

http://www.nahoupacimkoni.cz/

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... - tady se píše že je to tam malý, ale třeba by se dalo domluvit, kolik se nás tam vleze i s dětma - a navíc my když sme měly sraz s budějickejma tak na minipidi místě v oblíbeněm pratrapačlovíčkově se nás vlezlo i se sedačkama a jedním kočárkem taky dost - myslím, že tak deset osob

avatar
pismenko
16. zář 2009

Ahojte, jen v rychlosti nahlásím míry 7400g a 71cm 🙂 dneska doraostala první půlku rohlíku a byl to mazec, vůbec nevěděla co s tím, jenom s ním třískala kolem dokola,ale pak pochopila a řvala ak tur, když jsem usoudila,že stačí a sebrala jsem jí ho 😀

avatar
jitousek
16. zář 2009

zdravím všechno osazenstvo 😉

tak jsme dneska byli na tej 8 měsíční prohlídce měříme 74cm vážíme 8730g (no po tej sranděře si myslím že půl kila bylo dole teď to budem dohánět 🙂 ) a výtěry výsledek bude až v pátek dopoledne 😒 jsem si myslela že zejtra a prdlačku na to že je všední den myslela jsem si že je laboratoř rychlejší ......no ale já si teda počkám hlavně aby tam ta baktroška už nebyla 😎 taaak na nás porááád myslete do pátku mám nervy jak špagát

avatar
jitousek
16. zář 2009

jee Markét jsme se snad dohodli na stejno info o prohlídkách 😀 😵

avatar
zajdla
16. zář 2009

Tak na kyčlích ok,jen na noc máme dávat ještě 2 plínky.Tak jsem ráda.Ještě jdeme ve 3 měsících.

avatar
tanuki
16. zář 2009

v kavárně cirkus jsem byla, moc se mi tam líbilo! Koberec s hračkama, Verča tam pořád jezdila snákupním košíkem 😀 a prodávají tam i přesnídávky, jogurt..paráda.

Hlásím se do bordelové skupiny. děsně mě štve, kolik času strávím v kuchyni- pak se to sní, pak se to okolo musí ještě uklidit a po ničem ani památky a takové práce okolo 😠

avatar
zajdla
16. zář 2009

JJ je to děs běs.Já taky nějak nestíhám.

Žehlím 2 koš s prádlem.Ještě pár kousků a jdu do pelechu.Holky už spí obě.Linda vytuhla ve 21,30 a Lucka až teď v 22.Ach jo.Jsem zvědavá,jak ji ráno vzbudím. ☹

avatar
helicek
17. zář 2009

čau ženský, tak fakt to byl porod 😀 😀 😀
sice jsem volala k apolináři, jako jestli jo nebo ne, tam mi řeki, ať počkám a prostě to už nešlo, málem jsem porodila v autě, ale protože tatínek jel jak závodník, tak to stihl a Honzíka jsem porodila na sále, za pár minut, jen pro zajímavost, tatínek z práce vyjížděl ve 12:26, jel přes Prahu 10 až k nám za Starou Boleslav, vyměnil auto, naložil nás a odvezl nás do nejbližší porodnice, protože to jinam ani nešlo stihnout a Honzík se narodil ve 13:19. Fakt fofr, nic mě nebolí, plně kojíme, Honzík začal už druhý den přibívat na váze, takže když jsme šli domů, tak měl přes porodní váhu, fakt žrout po tatínkovi. V noci kojíme tak co dvě hodiny do půlnoci, pak co tři hodiny, takže super, teď zase už spí, tak já jdu uklidit, protože chlapi tu nechali bordel, ale jsou šťastní, že jsme už doma. 😀

avatar
pismenko
17. zář 2009

Heli 😵 😵 😵 jsem ráda, že jsem první kdo Ti bude gratulovat.Ať je honzík klidné, spokojené, zdravé a hlavně moc moc šťastné miminko 😲 😲 😲 😲 😲 A porod fakt super, tiše závidím 😉 😉 😉 😉 😉

avatar
pismenko
17. zář 2009

A koukám, že se narodil 11.9., tak to bude přesně na rok, od našeho štěněte 😀 😀 😀

avatar
evitkamalicka
17. zář 2009

ahoj kocky,
co mate nove? vobec nestiham

avatar
jitousek
17. zář 2009

juuuuuuuuuuuuuu tak právě na Tebe myslíkuju že by jsi už mohla býti doma a ono jo hurááááááááááá

jsem první a Vítám na světě Tvého malého Honzíčka hurá hurá hurá 😵 😵 😵 😵 ..........teda to byl fofr ještě že to taťka stihnul do nejbližší porodnice a kde jsi teda nakonec rodila ???

Helííííííííí já su tak šťasnááá že tu máme další krásné koníkovské miminkoooooooo 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

avatar
pismenko
17. zář 2009

Jitu, druháááááááááááááá 😝 😝 😀 😉

Ahoj Evi 🙂

avatar
jitousek
17. zář 2009

nejsem první ale to vůbec nevaaaaaaa 😉 koukám že Markét je rychlík jako včera 2 minutky rozdíl .....rychlopisačka 😎

avatar
jitousek
17. zář 2009

evi máme nové mimiiiiiiiiiiiiii 😵

avatar
jitousek
17. zář 2009

Však neboj Markét druhej bude taky takovej fofr 🙂 třeba 😎

avatar
evitkamalicka
17. zář 2009

ano vsimla som si teraz

Heli gratulujem

avatar
jitousek
17. zář 2009

a co tuvůbec děláš nemáš makat ve škole 😎 ???

avatar
pismenko
17. zář 2009

jdu až na 10:00 😀 😀

Strana