Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
holky ahoj, dítko usnulo, tak mám chvilku, já se sem s ním nějak teď nemám šanci dostat, je hodnej to jo, ale musím se mu fakt věnovat na 100%
Beru tak jsi dopadla dobře u doktorky, to je dobře a hlavně pozitivní přístup 🙂 tak hlavně všeho s mírou, šetřit se a jak píšou holky, za chvíli je Mikuláš, Vánoce, Nový rok a pak už to poběží hrooozně rychle 🙂
chris snad to má jen nějaké blbé období a brzo to Káju přejde, já když je Kuba protivnej tak taky nevím na co to už svést, zuby.... no ale třeba jen prostě nemají náladu... přeju hodně síly
jinak dnes mi dorazila Manduca, paní jí prodávala, že jí v tom malá nechtěla být, že jí jen 2x ozkušeli a prodává dál, se zárukou, je fakt úplně nová a chtěla za ní 2000, no je to pořád hrozně peněz, ale mám radost že aspoň něco se podařilo ušetřit a myslím že jí fakt unosíme, dneska jsem nosila asi půl hoďky a byl mega spokojnej, ale on je zvyklej z šátku. přijde mi že je mu teda hrozně pohodlná, šátek mi přijde takovej víc tělo "na tělo", když se dobře uváže tak nevíš že něco desetikilovýho neseš, tady to celkem cejtim, ale zase plus že je to mnohem rychlejší než bázat šátek, bude nosit i taťka, hodim ho na záda...
chris co se týče tý hlavičky, tak těžko říct, podle mě jí tam klidně schováš celou když si to přes zip prodloužíš nebo to má kapucku která jí bude fixovat, ale teda třeba mně Kuba cokoliv co mu bránilo ve výhledu odmítal už od nějakých 3 měsíců, takže u takovýho maloše zase nemůžu posoudit, ale zirafik má čerstvě taky manducu, tak ti poví 😉
tak jdu ještě napsat ještě Berušce o plínkách, ale radši do IP ať už tu neplácám
tak jsme po sto letech zase dražila 🙂
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4012796
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4020013
a ještě něco sleduju 🙂
nemáem vůbec nic na zimu, ted sleduju bundičku a ještě by to chtělo nějaký vyteplený kalhoty
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4023060
táááák a vyhráno 🙂
ještě ty zateplené kalhoty a je to 🙂
Beruško, tak hezký sny a to bolení bříška- to se miminko už hezky zabydluej a dělá si měkoučko 🙂
Jééé Evit, ty jsi šikulka 🙂
je nááádhernej 🙂
jsi začala taky dělat potahovnaé joo?
jak to šlo ??
taky bych ho chtěla někdy udělat,ale asi si netroufnu pro Filípka k 1. narozeninám 🙂
asi nechám udělat potahovaný
val zaciatky su trosku tazsie, ale ked prides na ten grif tak to uz ide, nie je to az take strasne a hlavne ked to cloveka bavi
eviiit jsi hotová cukrářka nádhera no s Helíčkem můžete otevřít cukrárnu Česko-Slovenskou 😀 😎 😵 😵 😵 😵
já Míšovi asi dort k narozkám nechám udělat odborníkům na dorty jsem jeliman zvládnu jenom tvarohovej do pečení jsem se ještě nepouštěla a ani mě to neba 😔 😵 😵 ale zase umím jiné věci 😅 😎 😵 😵 javascript:addEmoticon('😵','vBody')
jdu spát něco na mě leze nějaká rýmička a lochtá mě na pravej straně v krku no tak se jdu vypotit dokud dítko krásně hajá páááááááá pááá 😉
Chris, jj, my máme taky manducu 😉 ... malá je v ní v pohodě, ale zatím mi tam nevydrží dlouho... tak půl hoďky..ale my tolik netrénujem 😅 . Nicméně už se mi 2x stalo, že mi tam usnula a vydržela tam něco přes hoďku 😉 . Myslím si, že je pro mimča pohodlná, maminku nikde neškrtí, dobře se nosí 😉 . Můžeš si malou dát na břicho, na bok i na záda 😉
Jitu, tak snad se dnes vyspinkáte a virozka vas nezdolá 😉
Val, pěkně si pochodila, jen co je pravda 😉 . Já poslední dobou nějak nic nemůžu vydražit 😒 . Přjde mi, že tam chodí mraky lidí a cena se pak vyškrábe do takový výše, že to nemá smysl kupovat 😖
jo, pomalu jsem koukala na autosedačky, neb si myslím, že někdy kolem února, nejpozději března budem muset do větší 😅
tak přemýšlím o této (mají jí v akci... 😵 ) http://www.myspulinek.cz/detail.php?zbozi=910419
ale váhám.... tak když budete mít nějaké tipy, budu ráda 😉
Pavlí moc pěkná 😉 já zatím ani nekoukala, ale mám někde uloženou tu co kupovala tevi, ta byla taky moc hezká
já zatím s tím nespěchám, máme to vajíčko do 13 kilo a zatím je tam spokejen a i když je dlouhej krásně se vejde
někde jsem četla, že se s tím nemá spěchat a aby aspoň do toho roku byly ve vajíčku a jezdili pozadu, kvůli páteři, když by došlo k čelnímu nárazu, mají těžkou hlavu a obratle nejsou ještě pořádně vyvinutý a nejsou tak moc pohyblivý
Jiťu taky se o mě teď něco pokoušelo, jakoby aft nebo puchejřek jsem měla v krku, ale poctivě vytírám krk a kloktám řepíkem a už je to v pohodě
evtitko tak zítra si užijte tu mega akci 🙂
já jdu taky do hajan, Kuba má tři a půl hodiny náskok 😀
ahoj krásné sobotní ránko. už je mi fajn 🙂 🙂
holky, ale inzulinu se teda nevyhnu. mám mít na lačno max 5,5 a měla jsem 6,2 ☹
razíme na nákup a pak cournout do města tak zatím pa pa berundy moje 🙂
u nás u je etda Verča naštvaná, že mám koukat do sedadla..takže jsem objednala autosedjdu u tchýně k prvnímu roku. Uvidíme, co koupí..jen jsme se dohodli, že to bude ta 9-18, co se dá ještě jakš takš sklopit pak do lehu.
Ahoooj a krásnou sobotu všem, Věry, to jsi mě dost zarazila s těma hodnotama, bo 6,2 se mi zdá dost v pohodě 😕 Já se kouknu schválně doma, do těch tabulek co mám u glukometru. Ale pokud mám pamatováka, je to tam rozlišeno do 3 sloupků, výborné, uspokojivé a neuspokojivé, nebo tak nějak a myslím, že je tam na lačno do 7 uspokojivé, ale nechcu teď kecat, ještě na to mrknu. Každopádně 6,2 se mi zdá spíš na nějakou dietu než inzulín, tak kočka, co jsem Ti hodila kontakt, psala myslím jednou, že měla přes 10 (nevím, kolik přesně) a nevím, zda to bylo na lačno, či po jídle. No tak uvidíš, jak se to vyloupne. Snaž se papat, podle toho, co Ti doporučí a třeba se to ještě nějak upraví 😉
Dobré dopoledne 🙂,
tak jsme se docela dneska vyhajali kojení 2x za noc a vztávačka v 8h 😎
Jinak Val super úlovky na aukci jsi borec mě tohle dražení nějak nejde ☹
mamka mě koupila pro Míšu nádhernej zimní kabátek asi ho vyfotím a hodím do alba 😎 je prostě uža žůža méďánek v něm 😵 😵
ahoja, task jsme byli courout po městě a už se nám tu hřeje oběd 😝
jéé, Péti mčera nějak unikl tvůj příspěvek 😕 😕 .... já vím, že by mimča měla být co ejdýl ve vajjíčku, nicméně to naše dítě tááák roste, že nevěřím, že jí tam v roce napasujem 😒 .
Tanu, vím, že je lepší kupovat 9-18, sklopnou do lehu, nicméně u nás je to problém, když manža měl v roce 15kg, já 11 nebo 12... takže bychom jí na dlouho fakt neměli 😒
Jitu, gratulačka k vyhajání 😵
Ahojky, přeji hezkou sobotu.
Tak malá v noci vstávala "jen" 4x...... 🙄 Jsem jak zbitý pes. Navíc začíná být přes den dost náročná.Nejradši by vůbec nespala, nechce jíst.... Takže fakt na nervy.
Dneska jsem už uklidila hlubokou korbičku a nandala sporťák na kočárek, tak jsem zvědavá. Jsem si myslela, jak bude v tom sporťáku malinká, stracená a ona je přes celý sporťák.... 😕
ahoj holky,
Beruško,tak jsem se podívala na to kolik jsme já měla cukr a já měla před vypitím 5,8 a po vypití glukosy jsme měla 8 !
šla jsme pouze do diabetologický poradny a měla jsem dietu,kterou jsme pořádně držela asi tak měsíc a půl a pak normálka jsem už jedla a v poho.
pak jsme měla cukr už v pohodě 5,1
Ahojte ..prepacte ze rusim ja sa chcem len spytat..za ten NT screening sa aj nieco plati ? 😕 neviete ?
Val, mě se Kája do korbičky vešla jen tak tak a teď jak jsem jí začala dávat teplejší čepičky, tak už měla hlavičku skoro naraženou na stěnu korbičky, takže jsem do toho už šla. V pondělí nám přijde fusak a s tím jí teda do korbičky nenarvu...... Ono se jí tam snad bude v něm líbit, protože konečně uvidí ven. 😉
Akorát horší je, že teď na netu sháním novou pláštěnku a oni mají, ale hrozně hnusná a stojí okolo 800, to je origoš X-lander a neorigoš na ten náš typ nedělají, ta stojí okolo 300 Kč.... Takže nevím, jak to udělat, budu muset holt objednat tu origoš, i když se mi teda vůbec nelíbí. 😒

Ahojky...ako sa dnes mame? ja dnes nic nestiham, pripravujem oslavu na zajtra, este som stihla ist aj na jazdu a upiect tortu...kuk do albumu ci sa vydarila 😅