Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
holky díky za pochvalu, ty chicco fakt teď letí bych řekla
jituš ono co dneska není z číny? to tam toho paní asi moc neprodává 😀
u nás už se spí, dneska spinkal Kuba za celej den jen hodinku po obědě, odpoledne už byl silně přetaženej, ale dali jsme dřív kaši i koupání a v sedm už chrněl 🙂
jůůůů tak jsem taky zkoukla Danečka, ten je malinkateeej a krááásneeeej 😵 😵 😵
má správnej nosík 🙂 ty jo to už snad ani není pravda takový malý miminko
fakt si to užívej luci hrozně to utíká 😉
ahooj holky,
nooo tím,ež králvona začala chodit do rachoty, tak už na nás nemá vůůůbec čas, to je jasné.
noo asi ted pasujeme berušku na královnu, bo ta tady bude ted pořád na dalších 7 měsíců 🙂
my jsme byli na prochajdě a pak se pdoívat v rosmanovi, mají akci na kaše za 59,- a k tomu dají dozu na kaši, tak dobrej kup, jsme vzala dvě, jednu fialovou a jendu červenou.
pak jsme ještě koupila kaše na dobrou noc s lepkem, ty mají jen za 47,-
joo a taky mi dnes přišlo z hami klubu jedna sklenička jídla-nějaké těstoviny se zeleninou, pak jedna přesdnídávka a celá krabice sunaru na noc, dobrý 🙂
Jj Tevi myslíme to stejné třepetání.to jsem ráda,že to dělá Adámek taky.Já si myslela,jestli to není nějaké divné.JJ je to roztomilé.
My jsme byly dneska pouštět draka.Měli ze školky drakiádu.Drak nám krásně lítal.Ale nejvíc se vyřádila maminka,protože to Lucku za chvilku přestalo bavit.Slíbila jsem Lucce,že o víkendu půjdeme znovu i s tatínkem a ukážeme mu,jak nám ten drak krásně lítá.Je fakt suprovej.Lepší jak ten loňský. 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4046438
tak jsem suprově vydražila 🙂
jsou to moc super kostky,které se skládají jako lego a dá se k tomu dokupovat i postavičky
http://matysek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=130...
http://matysek.mimishop.cz/katalog.php
cau holky, budu psat bez diakritiky, pacto nejsem na svem pc...
u me trochu nestihacka, o vikendu byla pout, v patek sme sli s kamaradama do hopody a rodice se navratily az v 5 hodin, v 7 je synek vzbudil, takze si dovedete predstavit, jak cerstva sem byla 😀
pitiva trochu bylo, ale hlavni problem bylo nevyspani, v nedeli sme se vydali k moji kamaradce a u te sem doted,. takze se hlasim teprve ted kdyz ona venci pejska kt. hlida.
s cyrdou pojedeme domu zejtra odpo, az se tu stavi tatinek z prace, nejmin 2 hod. cesty, takze zase nebudu
jen zdravim, a chci dat vedet ze sme ok.
nez sme odjizdeli, ptala se tu verus po plenkach, dyztak co vim ti pisnu do mailu nebo nekdy pokecame na skypeu, juuu tpo bude vzruuuuso, ja sem desnej nerv 😀 😀 😀
Petrus, nebyly ste nahodou na zricenine u chynova??? pripomina mi to ta cesta a pak to spolecne foto, jen si nemuzu vzpomenout jak se to jmenuje 😀
jdu kouknout na danecka, pac sem zvedava na mikromiminko jelikoz jedno sem doma mela chvili taky 😀 (asi tejden nebo dva 🙂 )
Baruš čauky!!! Fajn že jste v pohodě 🙂 téda to jste si zapařili do pěti, to už byste po Cyrdovi toho chtěli moc aby spal do oběda né??? 😀 😀 😀
jj konečně jsme se dotali na Choustník, díky za tip, moooc pěkné 🙂
http://petrawe.rajce.idnes.cz/Vylet_na_Choustnik/
luci malej je sladous teda 😉 😀 ale jak sem tak koukala z poordnice ste se vraceli s poordni vahou bez 30 g, to bylo u nas to same 😀 tak si myslim, ze to mrnousek brzy dozene a oproti ostatnim detatkum bude mi t kraaaaaaaaaaaasne vahove prirustky 😀 😀 😀
tak dodatecen gratuluju a at vam dela hlavne samou raodst
no, sak ja sem se statecne zvedala a hrala sem si s nim a krmila ho a pak ho uspala a pak si s nim zase hrala a byla na nej prijemna, pac sem vedela ze za to nemuze ze nam prestaly fungpovat hodinky 😀 ale po obede sme jeli domu a ja si moc rada lehla i s malym a s tatynkem do pelechu a pak sme si s cyrdulkou zase hraly, koupaly, schystala sem nas na navstevu ke kamaradce a na vic sem se nejak nevzmohla, tak se omlouvam, ze sme ani nedali vedet, co s nama je..
Ahoj holky 🙂
tak jsem konecne dodala par aktualnich foto
u nas jsme vsichni tento tyden nemocni, zacal manza v nedeli vecer, v pondeli odpadl, ma prisernou anginu s vysokyma horeckama, ja to same o den pozdeji, takze on dneska vstal a ja lezim v posteli, ladujem se antibiotikama, vcera jsme se nastridacku dopovali ibuprofenem a komu zrovna pusobil, ten se staral o Anicku a ten druhy lezel, no parada
😠
Ani ma ted desnou rymu a kasel, nevite, co pomaha mimcu na kasel?
jdu taky kouknout na Danyska 🙂
Šmarjápano... to je ale drobotina u luciasů 🙂 ... to je mimineško malinkatý, roztomilý 😵 .. a jak je mu to tričenko veliký 😅 ... já bych si ho chtěla tak poňuchat 😵 , já to naše obr dítě pomalu neunesu 😝
Beru, dávám Ti hlas ke kralování 😅 , neb musíš zaskočit za zaneprázdněnou Markét 😉 . Btw- chválim za tabulečky .. konečně mám zas lepší přehled 🙂
Péťo, to jsou teda panorááááááááámata 😲
Kaci, tak rodičové slavili a synek ani vyspat nenechal, jó?? To známe 😝
Péti, já taky uvažuju do budoucna o Chiccu nebo ev. Britax nexus 😵
Teda ten je nuf nuf miminko 😵 a jak jim to s maminkou spolu krasne slusi! 🙂 tak jeste jednou vam preju moc a moc stesticka 🙂
Rinty, preju peknou oslavu vyroci, to bude o vikendu romantika! 😉
Ahoj Evit, dik
nádherné fotečky malého Danielka je krásňočkej mooooc mimísek fakt už ani člověk neví že měl doma taky takového malého žabáčka jak píše baru užívej si to ulítne to ani neví člověk jak 😉 😵 😵
ahoj večer 🙂 já si tak pěkně chrupla a ted se mi nebude chtít určitě spát 😀 . MM už je doma dělá si véču - sám chudák neb já hepím u PC 😀
musím vám pochválit fotečky jsem zase jednou projela všechna albíčka to je dycinky fuška, ale stojí to za to 😀 já se kochám i starýma fotkama, ale dycinky to prolezu durch abych měla přehled 🙂
no a mám vás pozdravovat od Evikmi pamatujete????
Baru jo jo o plenkách poklábosíme na skype nebo ti písnu mejláka cobysem všecko chtěla vědět joooo 😉
Ne ne berundy královna je jen jedna a holt si na nás bude muset vyčlenit čas. Nebudu nikoho schazovat z trůnu 😀 😀 to by taky mohlo skončit bitkou 😀 😝 😝 a já ted musím být v klidu 🙂 .
Tabulku jsem spáchat musela já mám v těch vašich píďátkách tak 🙂 trošinku drtobátko hokej 😀 , ale zasejc jsem učinila objev, že maminy s dvěma dětma nemaj děti 😀 Teda děti jako děti. Bud to jsou dvě cácorky nebo dva klukánkové. Tak to koukejte některá napravit 😀 Jo a kdože je na řadě S DRUHÝM MIMOUŠKĚM????
evitkamakicka , žeeeeee????? takže Evi ať se taťulda snaží a je to holkááááááá 😀
Beruško, to jsou teda stresy, tak snad se dobře zavrtá 😉
Pavis, to už je teda slečna, koukám, že korále u Vás taky vedou 😀
Dobre ranko,
beruska no tatulda chce druhe dievcatko tak uvidime ci sa podari
dobré ráno no koukám že tady je zase pěkné mrtvo 😠
jinak u nás se hajalo od 21h do 5.30h kdy proběhlo kojení a hajali jsme až do 8h já jsem se tak krásně vyspinkala pooo strašně dlouhé době jsem ani já v noci nestrašila tak že jsem krásně odpočatá akorát ten řápák a rýma mě stále sužuje ☹ ale jinak dobrýýý 😵 😵 😵
Jitu, tak u nás se hajalo uplně stejně 😵 a s tím chrchlem je to taky obdobný 😠 . Takže u jitousku a zirafiku jak přes kopírák 😒
Věru, vše nej k dnešnímu svátečku 😵 . Posíláme kytičku a pusinu éterem 😉
Žiraf ty taky marodíš no to mě nějak uniklo 😉
to teda královna v záskoku ....no někdo musí mít pravomoce aby se tu zjednal pořádek ...zase jednou pro vždycky 😅 😎

Luci zkoukla jsem nové fotečky a Daneček je fakt krásnoučkej,takovej bobeček malinkej 😵
Beru super tabulky,ta poslední je hezky přehledná,jak to s náma vlastně vypadá 🙂