Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
Jsem teda zvědavá endy jak jste se znova zabydleli v jablonci 😉 a těším se až nám to pěkně vylíčíš 😵
jdu na tu půdu hu hu hu už to dopralo káva je vypitá buchtička snědená jituška je odpočatá no i když bych ještě kliďánko seděla ale musím letět 😉 😵 😵 😵 😵 tak zatím ještě přiletím dneska na kukanou 😎
Jééé Jitu, ty už dáváš rohlíčka???? to naše dítě má všechno stále jako pyré. Když jsou v zelenině kousky, tak dělá, že se dusí 😀 Musí být všechno hladký jak kašička.
Jinak náš režim: 7 - KOJO
8:30 - ovoce 250ml (uvařené jablko a k tomu třeba banán a broskev)+3x Sunarka sušenka - pyré
10:00 - KOJO (tuhle dávku se snažím předělat na sunar)
12:30 - maso a zelenina (cca 270ml)
14:30 - KOJO (opět snaha o sunar)
17:00 - svačinka (většinou bílý jogurt nebo přesnídávka)
19:00 - kaše (cca 250ml)
20:30 - KOJO
No a náš otesánek má cca 8500g 😉
Stěhování byl záhul, ale už bydlíme,... je to jednoduchý na úklid.. tak si to docela užívám. Zatím vůbec ale VUBEC nelituju!!!!!!!
Pro info: sem chodíme s Jůlinkou plavat www.misutka.eu
Joo a holky zahrádkářky.. nevíte jak se jmenuje tahle rostlinka??? Ta s těma fialovýma lístečkama?????? Strašně se mi to líbí a chci si jí objednat na netu, páč v zahradnictví jsem jí nikde neviděla: http://bydleni.lidovky.cz/pohadka-tisic-a-jedno...
No, valím luxovat. Manža je s Juli na vejletě. V pět jsou zpátky, tak ať něco stihnu!!!!! 😉
Ju ju endy rohlíka dáváme už od naší sranděry jako dietku ho měl a teď už normálně jíme ....dokonce i chleba už ochutnal 😉 z máslem kousek a jak mu šmakoval 😀
teš už to bude s jídlem v poho jsem se ptal doktorky a už v podstatě může skorem všechno prej i majdu by mohl když uvařím než se samo sen¨bou okoření a ochutí tak to už můžou 😎
Endi sousedka to kvítko má,tak se jí zeptám,jak se jmenuje.Já ho měla taky,ale už mi chcíplo. ☹
tak ta kytka taky nevím jak se jmenuje ale jestli mě zrak nešálí jsou to takoví ty motýlci 😎 ale jak se to jsmenuje to nevím 😒
Jitu....já zatím Juli nemůžu dávat nic pevnějšího, páč jestě nemáme zuba 😀 Ale až bude, tak jí dám taky ochutnat pečivo. Ona už vyloženě loudí, když s manžou něco jíme 🙂
Zajdli díky...snad bude sousedka vědět... a opravdu to jsou takový motýlci. 😉
Jééé žiraf, to je trápení.. .ale každý si tím musel projít... je to jen na chvilku a pak už budeš mít pokoj 😉
hele my máme jednoho pofidérního špičáka a nic moc zub a Míša láduje jak divej já mu ten rohlík trhám na pidikousínky a když to má v přesnídávce nebo v ovoci tak se to rozmočí jako ty sušenky tak že houby kousání na to není potřeba zub .......jo a taky mu chutnají od hippu takové kolečka rýžová nebo jaká jsou ..se vyjadřuji jak tele no prostě je to takovej polystyrén a vždy mu to dám do ruky a on to žoulá a ono se to pěkně rozpouští je s tím teda trošku binec ...ale účinně to zabírá když jíme jelokoš on chce taky to co vidí že máme my a to by se jeden s ním nenajedl i když jí první a pak my nebo já tak stejnak hučí že to chce taky😵 😵
Holky zhorčili se nám prdíci.Ach jo.Malá řve jak tur.Nevím,jestli je to k té rýmě a viroze,ale je to hrůza.Stačí jí dát flašku do pusy,udělá pár tahů a řve jak tur.Nejhorší je to vždycky večer.Se asi zblázním.Málo baští a ještě toto.Ach jo. ☹
nám pomáhla někdy masáž a někdy nahřátí tím pytlíkem s peckama od třešní mají ho v DM dá se to nahřát na topení a pak se to přiloží na bříšo a můžeš s ním i masírovat je to příjemné ty pecičky v tom 😎
kapky byli na prd po těch jsme blindili měli jsme teda jen ten sabsimplex nebo jak se to jmenuje do drahejch jsem nešla prostě jsme 3 měsíce přežili jak se dalo jo a ještě pomáhala poloha na tygra u tej malej i usínal na rukách 😉
nebo ještě pomáhá taková poloha joko na malého buddhu jjsme tomu říkali 😵 dáš si jí zádíčkama mězi prsa a nořičky ji stiskneš jako by kolínkama k bradě to taky pomáhalo na vyprdění se a ulevení od bolení bříša 🙂
holky já se asi poseru radostí 😵 😵 😵
jsem vyhrála svojí první historickou aukci 😀
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4077952
to je legrace jsem teda nečekala Míša nám něco zahraje 😀 😀 😀 😀
Jitu vyzkoušela jsem ž všechno.už to bylo lepší,ale te´d posledních pár dní,je to hrůza.Možná,že ji bolí bříško i z toho soplíku,co má.Už máme i ty drahé probiotické kapky.Připadá mi to,že se začne kroutit jak jí dám ten sab.Zkusím to bez toho.V noci jí kapičky nedávám a baští v pohodě.
Jinak gratuluji k vydražení piánka.Je super za super cenu. 😉
Jitu, koukni co jsem vydražila já 4.10. 😀 😀 ... s poštovným 198,- 😝
Zajdi, my střídáme sabsimplex a babycalm, na noc mažeme pupíka 😉 . Zkoušela jsem vysadit a nějak to zatím nejde 😒
Vzala jsem si opět paralen 😒 a je mi zas o něco líp... kéž by už ty puchejře nevylejzali a malá to ode mě nechytla, ale to si přeju asi moc ☹ .
Endy, mě to ani tak nevadí si tím projít, ale štve mě, že to asi chytne malá ☹ ☹
Ahoj holky!
Už jste přemýšlely o vánocích? V obchodech už mají kolekce, tak je nejvyšší čas popřemýšlet o dárkách 😀
Máme se fajn. Míša chodí do školky, je nadšená. Veruka je lumpík, všude vleze. Já si teď s Verunkou užívám mateřskou tak, jako při Míše, když je Míša je školce, je to prima. Jezdím dvakrát týdně odpoledne na koně, to hlídá, koupe a krmí manžel, je to fajn relax a taky to manžu donutilo se pořádně postarat.
Verunku pořád kojím, ale už jen dvakrát za noc, jinak už nechce. A baští parádně. Já vždycky navařím ve větším, nandám to do mrazáku a pak to jen vyndavám. Je to prima.
Věrko, mám z Tebe strašnou radost!!!
ahoj holky,
Jituš, tak gratulka k aukci, na tohel piánko jsme taky koukala, hledám ted nějaké hračky pro Fildu k narozkám a k Vánocům
Pavlí, to je pech ☹ snad se to nebude rozlejzat a malá puchýřkům odolá ☹
joo a jahůdka taky príma, mám v plánu taky něco takového.
ještě mají kytary a nebo telfony
Jani, no vítej po sto letech, i když si to už asi nepřečteš, bo asi nedočítáš ☹
super, že si tajkhle vyrazíš vyčistit si hlavu a manža se postará 🙂
Ahojky,pěkné ráno.
Tak Linda se snad už rozbaští.V noci papala ve3,6.Tak snasd už to bude dobré.
Val pěkný telefonek.Tak příjemnou aukci. 😉
Žirafíku já měla i sab i baby calm.Teď jí zkouším dát ten sab do mlíčka.Doufám,že je to i tím nachlazením. ☹
ahoj holky zdravím v neděli a hlásám, že dočtu´až zítra . dnes mám fofr a odpo jdu k sestře a budu u ní spát. Možná juknu u ní, ale neslibuji tak spíše až zítra jo. Tak pěknou neděli a Pavlí držím palečky at se to lepší 😉
čau holky, dneska už můžu fungovat, včera to byl děs běs
jak tu byla ta tchýně, tak jsme v pátek večer dělali chlebíčky, koukali na zpěváky v televizi, no než to skončilo tak jsem se pozvracela, no říkala jsem si, že jsem se asi přejedla, šli jsme spát, pak se kolem půlnoci malej vzbudil a já rovnou letěla zase na záchod, od tý doby jsem zvracela asi do 4 ráno každých 3-5 minut, i když už nebylo co, malej tam řval jak tur já k němu nemohla, myslela jsem že fakt umřu, nevim co bylo horší jestli porod nebo tohle, do toho průjem, teplota, celý tělo mě bolelo, no musela jsem to chytit od Petra, ten to měl v úterý, no a já se mu ještě posmívala jak chlapi nic nevydrží a hned umírají 😔 teď jen doufám že to ještě nedostane Jakoubek ☹

Ahojda předem všechny zdravím 😉
Zuziku to mě je moc líto s tím pejsánkem Vaším chjo chjo chjo 😢 😢 😢 znám to moc dobře doma je prázdno a díra po zvířátku všude ho člověk vidí když nám umřel kocour Lukáš ještě dneska mě vyhrknou slzy do očí .....všechny jeho místečka byla prázdná nikdo mě ráno nepřišel do postele zapříst ranní sonátu a večerní taky když jsem přijela z Prahy nikdo mě nevítal čmuchanou a nelezl do batohu ☹ je to strašný a nejlepší lék je pořídit nového chlupáčka .....naši už nepořizovali kvůli mojí alergii já jak jsem vypadla tak to bylo čím dál horší když člověk s tím alergenem je tak to jde ale jak s ním není je to šílený ......no každopádně pokud to jde pořiďte si čtyřnožce co nejdříve co se oklepete s této velké rány ☹ je to fakt jediné nejlepší řešení 🙂 hodně síly Zuzi
Já od rána stála u žehleníí uf zasluhuju vyznamenání dva koše jsem zdolala hurá sláva vivat 😀
teď mě doprala pračka jdu věšet na půdu další nálož ......a to ještě do toho povlíkám kluci vypadli na procházku tak že musím kmitat jak fredka než zas přijde malej raubířek 😵 😵 😵 to bude zase hladovej a do všeho leze všechno chce no však znáte 😉
jinak u nás s tím pitím to je teda taky teď na 4týru jak byl nemocnej tak pil jak duha a teď sotva 10ml za den a to je do něho ještě natlačím málem násilím vůbec neche pít ........ráno jí ovoce to sní 3čtvrtě misky takové malé no a k obědu dneska zpráskal polívku normální porci talíř zeleninovou jsem mu tu zeleninu jen rozmačkala vidličkou ....odpoledne až přijde dostane asi banán a ten sní taky celej a k tomu buď musí bejt nadrobenej rohlík nebo sušenky a když má rohlík tak ho vyluxuje taky celej teda jen tu střídu .....a večer kaše a to sní 260aše no plná flaška a v noci ještě občas kojím přes den někdy taky ale už pomálu 😎 otesánek hadr že??? 😵