Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page... myslím toto,on to není puding,ale chutná to tak i ta konzistence je taková
tak jdu jen nahlásit, že pucheřků je více než 100 😖 ... a jsou všude... uplně všude 😝 ☹ .. .teplota zvýšená a pobbolívá mně v krku 😒 . Kurňa, to je takovej hnus toto 🙄 . A furt čekám na to, že to začne zasychat a pořád jaksi nic 😖
Nazdáreček... tak naše mládě má šílenou rýmu. Vysajeme jí to odsávačkou.. a do půl minuty jí teče z nosu voda jak ďas!!!!! Hrůůůzááá. Z plavání jsem jí už odhlásila. Dnes spala do půl jedné.... a odpo už ani minutku. No a doteď pobrekává, nemůže usnout...dýchat.. nic...
kapeme Libenar.. ... a nic nepomáhá... asi probdíme noc... ☹
Jinak koukám, že Julča je asi největší žrout... přemýšlím, že asi přibrzdím 😅
Žiraf drž se.... malá je kojená, třeba má takovou imunitku, že to nechytne! 😉
endy, asi by to už chtělo něco drsnějšího než Libenar... to stačí jen na takovou pidirýmu..
Ahojky,Pěkný den.
Endi jak píše Tanu,zajdi si k doktorce pro pamykon.Nebo jsou nasivin kapky,ty jsou i pro prďošky jak je Linda. ☹
Dobré ránko. Noc děs.
Malá skoro nespala. Pořád se mlela. Nemůže spát bez dudlíku, ale zase s dudanem v puse to nejde udýchat. Snažím se odsávat, ale to je vždycky jak vraždění neviňátek. Sebou tak mele a ječí, že zvládnu každou dírku odsávat tak 2 vteřiny, to asi nestačí, že???? 😒 Otrivin je asi taky slabej, že??
Jinak jsem zkoukla všechny fotečky... krásně mimouškové rostou.. Nádhera!!!! 😉
ahojda berundy jdu se poctivě napráskat, že to se mnou tento týden vypadá bledě 😀 . MM má noční , mamina odjela na rekondici a já chodím chrupat k sestře takže tady nepobudu až v pátek to už budu doma. 😉 😉 😉
Tak jen abyste věděli, že se nic neděje ju?. Kdyby něco někomu písnu SMS.
Jo jinak minulý týden jsem tuším psala to veselo jak mi vytekla ta myčka né tak snad bude do pátku nová pže pro mě je za trest mýt nádobí 😝 😝 😝 no holka nám statečně sloužila přes 9 let tak holt má nárok no. Sice se to stalo v blbý čas neb se rozhodla odejít ve čtvrtek na můj svátek a hlavně ve středu jsme si na chodbu objednali novou skříň. No tímto stylem nebudeme mít ani na kočár 😀 😀
Jinak Pavlí drž se to se holt nedá nic dělat jakmile to propuklo musíš vydržet do konce. A blbý dotaz nebylo by lepší kdyby to malá taky chytla a měla to za sebou????? Já nevím v jakém dětském věku se to projevuje. Jen vím, že jsem si jako malá vyžrala všechny tyto nemoce. Tak držím palečky 🙂
No jinak počasí děs běs od rána tady prší 😝 ve 12h jdu na nehty před tím musím na polikliniku a pak dom MM jde už před 17h na noční má 12 😠
Holky maminky necháváte si některá dělat nehty??? potahovat gelem a máte je co máte miminko???? tak přemýšlím jak dlouho budu mít krásné nehty. Znám holčiny co jim nehtíky nevadí, ale co vy????
to mám otázky co? ale tak výbavu neřeším, kočár taky ne. testy bud vyjdou nebo ne s tím stejnak nic nenadělám tak aspon myslím na to zda pak budu mít čas a vůbech chut chodit ke kadeřnici , na kosmetiku a nehty 😀 😀
dobré ráno,
tak u nás je venku pěkně hnusně a to prej hlásej už sněžení na odpolko brrrr to nám to teda začíná nějak brzo 😒
jinak já se chystám na to ušní ucho mě bolí čím dál stejně na prdlačku ☹
jinak žiraf na to aby to zaschlo je potřeba ten pudr sice člověk vypadá jako indián ale asi by to nebylo marné takhle můžeš čekat hooodně dlouho a hlavně ten pudr když je vychlazenej z ledničky tak to pak tak nesvědí 😉
ahoj holky,
Pavlí, to je teda síla, se to asi pěkně rozjíždí ☹
tak at už je brzy líp.
beruško, no já si je po porodu ostříhala na krátko,abych ho neškrábla, bo se mi to párkrát stalo.
no já měla umělé jen jednou, i kdžy bych je chtěla,abych měla hezké ruce, tak je to pro mě nějak nepraktické a stejnak jsem doma a nikam nechdoím,tak je to jedno
Ahoj holky,
tak jsem vás dočetla. u nás už je trochu líp, i když pořád hodně smutno.
četla jsem co dětem dáváte a teda Julča fakt vede v množství, to by u nás neprošlo.
My máme:
v noci ( není to každý den stejná hodina) 180 ml mlíčka
ráno 7:00-7:30 120 ml mlíčka ( horko tažko)+ kousíčky rohlíku nebo teď zkouším chlaba s máslíčkem, ale moc si nedá, jen kousíček
dopoledne 9:30-10:00: activia nebo jogurt 120 ml
poledne: 12:30 oběd maso+ zelenina asi tak 200 g-250g podle toho jak to trefím
odpoledne 15:30-16:00 ovoce nebo přesnídávka cca 150 g ( to moc nechce)
večer 19:30-20:00 kaše 200 ml ( je trochu naředěná) nebo mlíčko s kaší
a spinká mi dopoledne od 10:00-11:00 někdy i až 11.30
odpoledne většinou 14:30-15:30 ale ustálilo se to až poslední dobou.
Někdy když někam jedeme, tak neplánovaně usne v autě a pak spí i 3x za den třeba po půl hodině.
Ale spaní v noci je horší, budí se i 4x za noc, někdy něco potřebuje, někdy jí asi trápí zuby a jen se převaluje.
Jitu uši to znám, to jsem si hodně vytrpěla!!!! držím palce ať je to rychle pryč! 😖
Hihi.. no koukám, že malá fakt jí nějak víc. Ale já tam uváděla každý kojo.... kromě toho mého seznamu, malá už nic jiného nevypije. A myslím, že když je kojená, tak víc jak 80-100ml ze mě už nedostane. 😔
endy však to je jen dobře že kojíš. a Julča vypadá spokojeně a to je důležitý 😉
Mno, přes den zkouším už Sunar... abych měla trochu svobody. Páč dýl jak na 3 hodiny jsem se od ní už 8,5 měsíce nehla. Ale kojit ráno a večer chci minimálně do roka. Uvidím, jestli to půjde... už se cítím tak nějak vysátá 😅
jo jo prý je to kojení tak náročný jako práce dělníka v dole. něco na tom je, já jsem byla taky furt vysátá. 😕
Pavli vydrž.Ono se to už pomalu bude zlepšovat.
Beru já mám dlouhé své nehty.Když si na ně zvyklá,tak ti to vadit nebude.Jenv porodnici jsem měla krátké. 😀
Holky ty prďoši,to je hrůza.Malá se kroutí při pití mlíčka jak blázen. ☹ Už ani rozbalení moc nepomáhá.Ach jo.Mě asi trefí.Doufám,že už to přejde.
JInak rýma už je na ústupu.Odsávám jen ráno.Tak aspoň něco.
Včera jsem vyzkoušela Lucince zimní věci z loňska a moc nevyrůstla.nebo to měla loni o něco větší.Letos je jí to akorát.Tak jsem ráda.Tak nás čeká koupě jen zimních bot a zimní kombinézy,protože pojede s našima na hory.A chceme s ní o víkendech jezdit tady na místní sjezdovky. 😀
Linda má všechno po Lucince,tak tam taky ušetříme. 😀
ahoj holky,
Pavlí ☹ ty jo no pěkně se to rozjíždí, jak dlouho to tak má trvat asi?
endy no to mi povídej s tím kojením, já jsem teď zvědavá, jak jsem měla tu střevní chřipku a zvracela jsem, ani lžičku čaje jsem v sobě neudržela tak mám pocit že se mi to podepsalo i na mlíku ☹ takhle spláclý prsa jsem fakt ještě neměla a Kuba se celkem vzteká i v noci asi že mu to málo teče, tak jsem fakt zvědavá jestli to ještě rozkojíme
u nás je to horší že nemůžem ani blbej Sunar, bych se musela jít zeptat k doktorovi co mu mám dávat ☹
Zajdli.... prosím nezapomeň na mě s tím názvem tý mojí prapodivný rostliny 😉
Jasné,zaptám se.Myslím na t.Ještě jsem nebyla venku.Jak půjdu odpoledne pro Lucinku do školky,tak se u ní zastavím.Ráno vedla Lucku mamka.Něchtěla jsem Lindu tahat do toho hnusného počasí.
Tak jsem přestěhvala obyvák.Moc toho vykouzlit nejde,když je tady přebalovák a cestovní postýlka.v té si vegetí Linda.
Holky,kde máte dětičky přes den?Mám strach,aby malé nebylo zima od země.Ta cestovní postýlka je přeci jen nízko.Teď tam mám daný teploměr a uvidíme,kolik tam bude. 😕
Ahojky holky, tak se hlásím po víkendu.
Byli jsme u našich v Chomutově.
Počasí opravdu ošklivé, za deště jsem jeli tam a včera i zpět domů.
Malého jen chodítko jsme k mamce brala 🙂
Jinak mi usnínáme jak píše Jitkuška jako s flaškou a dudlíka vůbec už nechce.
Až usne, tak flašku vyplivne.
JInak už krásně taky řádíme v postýlce, položím ho a za chvíli hačá a hned se
chytne postýlky a už stojí.
Minulý týden jsme na vážení byli, máme 8,20kg 🙂
Dnes nevařím, mám od mamky kachnu,zelí a knedlíky.
Ted se jdu pustit do žehlení, borouček mi spinká, tak at to prádlo mám z krku.
Jinak u nás nic nového.
Včara jsem malému v lékárně koupila krásný kartáček malý a pastu ELMEX, no nechala jsem tak hned 150,-
V Globusu jsem mu včera vzala krásného plyšového hrošíka, který po zmáčknutí nožičky hraje a svítí,
byl v akci za 250,- a mašinku Tomáš, která teda krásně svítí a houká. Tak už jsme mu to dala
i když sváteček máme až tuto neděli 😀
Zajdi já měla malého v koši. Ten jsem měla na gauči. Na zem jsem ho nerada dávala, máme plovoučku a ta je dost studená, takže když pásl koníky, měl ty pěnový puzzle, na tom deku a na tom ještě na dvojako tu hrací deku.
Kremrolko díky.Tak to by mi mohla stačit ta cestovní postýlka.Je tam daná,ještě 1 matrace navíc a má tam ještě zavinku rozdělanou. 😀
To když Juli byla malá.. tak jsem jí měla na dece na zemi. Ale v baráčku byla dřevěná podlaha a kamna udělaly z obýváku saunu.
Teď máme plovoučku a když se po ní malá plazí, tak mám taky strach, jestli to není studené.. ale na koberci jí prostě neudržím 😅
Chjo chjo.. v 10 jsem dala Juli spát a s každým kýchnutím je vzhůru.. takže co 10 minut tam lítám a uspávám.. se picnu.. v noci jsem spala max. tak 2 hodiny.. zbytek noci jsem chlácholila, nebo poslouchala, jak malá chroptí. 🙄
Teď jsem jí přehodila přes postýlku plínečku s kapkami eukaliptu.. a i v obýváku mám aromalampu s eucaliptem.. tak snad to k něčemu pomůže. Pak začnu kapat ten nasivin. 😖
Holky, jak mám kombinovat odsávání a kapky??? Jsem jelito. 😅

noo nazdárek královno, to víš, že se nám stáskalo, furt jsme po tobě volali a ty nikde ☹
málem jsi přišla o kralování 🙂
puding ?? neznám
my jedem ráno samé kojení po dvou hodinkách a proložíme to dopolko umixovaným ovocem- třeba hrušku s banánem, nebo s broskví, nebo jabkem .
pak je obídek, po probuzení kojo a odpo lipánek nebo nějaký ovoce