Snažilky Na koníka
Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!
Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.
Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!
Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!
Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!
Stručné shrnutí
- Clostíkem (Clostyl) se v diskusi uvádí jako běžná medikace pro podporu ovulace a ženy sledují ovulaci pomocí nástrojů jako FertilityFriend pro načasování snahy o početí.
- Při výskytu moučných molů v mouce doporučení zní: vyhodit napadené potraviny, vyčistit spíž (vysát, umýt) a v drogerii koupit lepivé pasti na moučné moly.
- Postup při pracovní neschopnosti delší než 14 dní zahrnuje: lékař vydá 3. a 4. díl neschopenky, zaměstnavatel/mzdová oddělení zašlou 4. díl se žádostí na sociálku a na 4. díle lze zvolit vyplacení na účet nebo složenkou; měsíčně je potřeba potvrzení o pokračující neschopnosti.
Q: Jak požádat o nemocenské při pracovní neschopnosti delší než 14 dní?
A: Lékař by měl vystavit 3. a 4. díl neschopenky; 3. díl se dává zaměstnavateli jako oznámení o počátku neschopnosti, po 14 dnech lékař vystaví potvrzení o trvání neschopnosti, které předáte mzdové, ta zašle 4. díl a žádost o nemocenské na příslušnou sociálku; na 4. díle vyplníte, zda chcete dávku zaslat na účet nebo složenkou a měsíčně je potřeba nové potvrzení o trvání neschopnosti.
Q: Co pomáhá proti broučkům/moučným molům v potravinách?
A: Doporučuje se vyhodit infikované zásoby, důkladně uklidit a vyluxovat spíž a koupit v drogerii lepivé papírky/pasti na moučné moly, které se lepí zevnitř na dveře spíže.
Q: Jaké medikace a nástroje se zmiňují pro podporu početí a sledování ovulace?
A: V diskusi se jmenuje Clostíkem/Clostyl jako medikace pro stimulaci ovulace a jako pomůcka pro sledování ovulace byla uvedena webová služba FertilityFriend.
Q: Kdy začít s příkrmy u miminka a které značky byly v diskusi uvedeny?
A: Názory se liší; někteří rodiče začali s příkrmy od 4. měsíce (např. zelenina, banánová Sunarka), jiní doporučují počkat do 6. měsíce; v příspěvcích se jmenovaly značky Hami, Nestlé, Sunar, Findus a Bonduelle (mražené zeleniny).
Q: Kde koupit levné dětské chodítko nebo lehátko a jaké ceny byly zmíněny?
A: Leták Penny Market (platný od 13.2.) uváděl chodítko za 699 Kč a lehátko (značka CHICCO) za 599 Kč.
Q: Jaké možnosti anestezie při císařském řezu byly v diskusi probírány a co rodičky preferují?
A: Diskuse uvádí epidurál/spinál jako preferovanou alternativu k celkové anestézii při císařském řezu; argumenty uvádějí, že u spinální/epidurální anestezie rodička dítě okamžitě vidí a slyší a kojení lze zahájit dříve, zatímco celková anestezie má opačné charakteristiky.
Závěry z diskuze
Shoda
- Vyčistit spíž a použít lepivé pasti z drogerie je doporučovaný postup při výskytu moučných molů.
- Epidurál nebo spinál jsou v diskusi uváděny jako výhodnější než celková anestezie při císařském řezu z pohledu okamžitého kontaktu s novorozencem.
- Clostíkem/Clostyl se běžně používá pro podporu ovulace a plánování početí spolu s ovulačním sledováním (např. FertilityFriend).
Sporné názory
- Zahájení příkrmů: jedna skupina rodičů začíná s příkrmy od 4. měsíce (zeleninka, kaše), druhá skupina doporučuje vyčkat do 6. měsíce.
- Porod doma vs porod v porodnici: někteří považují domácí porod za přijatelnou volbu za podmínek a s připraveným plánem, jiní zdůrazňují rizika a preferují nemocniční porod s možností rychlého převozu.
Otevřené otázky
- Jak závažné jsou nenormální nálezy typu "5 z 30" v genetickém screeningu a které doplňující testy přesně jsou indikovány?
- Jak dlouho běžně trvá, než stimulace Clostylem přinese těhotenství u různých párů?
- Jaký konkrétní režim nočního kojení je optimální pro to, aby dítě spalo delší úseky v noci (praktiky se v diskusi liší)?
Zmíněné značky a firmy
Medical Center Laser (ul. Žernovská Praha 10 Strašnice), FertilityFriend, Penny Market, CHICCO, Mimishop / Superbaby, Findus, Bonduelle, Nivea Baby, Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunar, IDOS, Globus, Tesco, Kaufland, Modrý koník, Blesk
Zmíněné produkty a metody
Clostíkem (Clostyl), FertilityFriend (ovuální sledování), genetický screening, UTZ (ultrazvuk), lepivé pasti na moučné moly (drogérie), 3. a 4. díl neschopenky (postup pro nemocenské), chodítko za 699 Kč (Penny), lehátko CHICCO za 599 Kč (Penny), Nutrilon, Sunar, Hami, Findus mražená zelenina, Bonduelle, těhotenská masáž, epidurál, spinál, celková anestezie, porod doma, příkrmy (rýžová kaše, zeleninová pyré), ovulační testy
Místa a osoby
Praha 10 Strašnice (ulice Žernovská), Hustopeče, Rakvice, Malá Morávka, Jeseníky, Turnov, Jičín, Václavské náměstí, Tesco (Národní), Penny Market
chris, určo dej fusak !
já až ted půjdem s fildou ven,tak mu ho už taky dám.
aspon jim netáhne na tělíčko zespodu kočáru a deka je málo
vždyt je tam už kolem 8 st, jenom a vítr
Chris tchýni neposlouchej.Udělej si to podle sebe.Vždyť v zimě bývá těch 8 st.a nikdo se nepozastavuje nad tím,jestli máš v kočáře fusak nebo ne.Všichni to berou automaticky,že je zima,tak tam patří.
No my ještě fusak nemáme... malá má v kočáře tu podložku. Ale zato dneska k doktorce jela už v kombinéze 😉, přikrytá tlustou flísovkou a navrch fusak na kočár 😉
Ale holky, venku nám chumelí jak na vánoce.... to je MAZZEEEEEC!!!!!!!!!!!!!!!!!... Fusak dávám do pohotovosti
Jen nevím, jak dělat to... že malá zatím sama nesedí a když jí dam fusak, tak tam nebude mít ty popruhy co jí drží na místě, když mám polohu nastavenou do takovýho toho polosedu 😖
Holky no já jí ho do kočárku dám, ať si tchýně říká co chce!!!! Kdyby byla třeba v korbičce, tak možná ještě, ale jelikož je ve sporťáku, tak jí ho určitě dám, protože by jí prostě byla zima. No, zítra už budeme muset asi vylézt.....
Endy, já mám ty popruky co jsou jakoby přes ramínka sundané a mám jen ty co jsou dole přes bříško, protože ona se malá v tom nemůže hýbat a tyhle jí zatím stačí, jen aby mi z toho kočáru nesjela.
Jinak myteda už máme kompletní zimní výbavu, kombineézy, fusak, kulicha, rukavice.... 😀
čau kočky, tak já teda se snažím poctivě dočítat a taky mi uniklo Věrušky srdíčko 😕 to psala SMS nebo po Skype ne? No jdu očíhnout album 😕 😅
čau holky, věruško velikááá gratulace k srdíčku 😵 😵 😵
teda dneska bylo fakt nechutný počasí, vyšly jsme ven a samozřejmě se hned spustila největší fujavice s deštěm 😠 no tak jsem aspoň jezdila s kočárem tady pod takovým podloubím, Kuba byl z toho teda celej auf, je zvyklej koukat na auta, lidi, ... 😀 a zima, snad 5 stupňů, ještě jsem fusak nedávala, ale zítra ho vytáhnu, akorát teda jsem taky přemýšlela jak ho tam budu pásat, asi nijak, máme klasickýho beránka a tam fakt ďoury pro pásy dělat nebudu 😀 že by vypad to strach nemám, ve fusaku a ještě nánožník, spíš že se tam bude přetáčet a dělat kraviny
já používám jen ty spodní pásy jako chris, tamty horní ho omezujou v pohybu a to Jakoubek nemá rád 😝
endy ad to mlíko, mně to taky přijde kravina, hlavně mléčný kaše jí normálně dáváš už jakou dobu, ne? takže i kdyby tím doktorka myslela alergii na kravský mlíko, tak by se to už dávno projevilo na těch kaších
u nás to mlíko taky žádná sláva, včera jsem si koupila homeo, tak uvidíme, ale nevim jestli ještě v tomhle stadiu kojení pomůžou
zdárek tak jsme po O vyrazili do města a to byl mazec venku jak v prosinci fusak už jsme měli včera máme zatím takovej slabej od tchýně nechala ušít je to dole na packy a na ruce a na hlavu taková kapuca no něco jako do autosedaček aby se dal připásat ale my zatím nepásáme vůbec jak je ve fusaku tak se ani nehne a ještě nánožník na kočár a ja chudák jak sněhulák 😎
U nás bylo ráno 5 st. a odpoledne 8.Žádná sláva.Linda měla jen fusak a nánožník.měla teplé nožičky,tak si myslím,že jí to zatím stačí.Až bude větší sibérie,dám jí tam ještě deku.Ale počasí mohlo ještě aspoň měsíc vydržet. ☹
Malá měla zase večer boleníčko.Dala jsem jí kapičky a asi za 10 min dostala teprve mlíčko.To v pohodě vypila.Tak doufám,že se to už obrátilo k lepšímu. ☹
Teď si hraje pod hrazdičkou.
Rinti Věrka to psala Val a ta to tady tlumočila. 😀 😀 😀 😵 😵 😵
zajdi tak snad to boleníčko brzo přestane, do těch 3 MĚSÍCŮ ŘÍKAJÍ ŽE JE TO NEJHORŠÍ caps pardon
u nás už se spí od sedmi, on se tak utahá přes den že fakt teď s usínáním nejsou prolémy, ale já teda taky padám na hubu 😝 jdu si udělat caro, možná kouknu na kus ordinace a jdu taky do hajan
Mno.. a moje dítě je nejveselejší za celý den.... nechce se jí spát a v noci jí bude budit kašel.. chjooo... jak já bych spala. 🙄
u nás už se hajá od 20h 😎 no endy to tě naprosto chápu ty děti jsou jak malá torpéda člověk padá na hubu a oni maj energie že by mohli rozdávat a ještě když maroděj tok vůbec přes den se to dá ale noce to je nářes když je budí ucpanej nos nebo kašel 😒
jinak zítra jdeme prvně do Želvičky na cvíčo tak jsem zvědavá jaké to bude a ještě se k nám přidá kámoška z borodnice co s náma byla na pokoji tak se těším ....no jsem zvědavá na Mišutku snad bude v poho zrovna je to v hodině kdy rád spí dopoledne ale chci jít s kočárem tak snad se půl hoďky vyspí v něm no uvidíme 😉 😎
to vám tak závidím ty aktivitky.Já nestíhám vůbec nic,většinou dělám od 10:00-14:00 a to je takovej nešikovnej čas, že ráno nestihnu nic a odpoledne jsem ráda,že jsem ráda 😝
jé jitu, taky máte kámošku z porodnice, my taky 🙂
Markét a jak spinkáte? já když blbě, tak se potřebuju natáhnout při jejím odpoledním spinkání, nebo fakt padám vyčerpáním ☹
Dora spává dopoledne kolem 9:30-11:00 a odpolene kolem 13:30-15:00,ale v poslední době je to s tím odpoledním spaním slabota a někdy třeba nespí od 13:00 až do 19:00 😝 😝
tak nakonec mi to nedalo a ještě jsem šla žehlit
Jituško tak si zítra cvíčo užijte, my ho máme taky dopoledne když je malej zvyklej dávat si dvacet
minule před ním vůbec nespal, ale celkem jsme to zvládli, protivnej byl až ke konci, ale pak se šlo na balóny a to se mu zas už líbilo, pak jsem ho po cvíču nakojila a v kočáře usnul jak pařez 🙂
já se snažim s malým dospat dopoledne když je blbá noc, většinou spí od 10-11/11,30, pak spí ještě odpo v kočárku kolem druhý, to je tak slabá hodinka, spíš půl
no jo utíká to 🙂 taky jsem zvědavá co plánujete Peti
a ledňáčkové teď budou mít 9ti měsíčniny, už budou víc venku než v břichu 😀
a já jdu do pelechu 😀
U nás noc naprd...odsávání, plakání... kašlání...jsem KO 🙄 ... ale bude líp 🙂
jéééé, to je teda sranda Endy.... hodiny.... nikde nikdo a pak se strefíme na minutu přesně 😀 😀
Dala jsem foto z plavča 😀 😀 😀
Ahojky!
Taky my byly asi na 1/2 hoďky venku. Dítě nezahmouřilo ok a teď uý je docela protivná. Dostala hruškovou přesnídávku a ve 12 bude mít mléko a půjde chrupat.
Jinak včera se mi udělalao opět zle, úplně jsem se bála usnout. dneska jedu odpoledne k doktorce, ať se mnou něco dělá, protože ani teď se necítím nejlíp a já potřebuju fungovat kvůli malé a ne se bát byť je trochu ohnout, protože se mi strašně točí hlava a mám pocit, že sebou seknu. ☹
Je to opravdu strašný. 😢
Pavlí, moc hezké fotečky, jak Týnka plave! 🙂
ahoj holky!
tak sme se vrátily od naší paní doktorky, dnes se vrátila z dovči, měli sme mít prevenci a očkování a nakonec se z thoo vyvrbilo něco jinýho...potvrdilo se moje podezření - bohužel má cyrilek bronchitidu, teda má chycenou jen jednu průdušku, ale i to stačí...antibiotika mu zatim nedala, vyfásli sme sumetrolin, což je jako biseptol, pro jistotu aby se ta infekce krla, sem ráda, aby se mu to zase netáhlo tak dlouho, pak lontermin, což je nějakej lék kt. je proti otoku dýchacích cest a antialergikum, bude dál užívat hedelix a odsávat budu dle potřeby, i když odsávat moc nejde...kontrola za týden, ale snad se i lepší, dnes poprvé neměl teplotu a poprvé v noci nebyl zpocenej, ale i tak mě to mrzí, všecko je to moje chyba... kdybych jela večer v sobotu domu nebo kdybych si aspoň vzala odsávačku..sem hrozná máma...příště radši budu za hysterku, i kdybych s ním měla odjet v noci v jednu jako teď když mu to začalo... 😖 ☹

Zajdli, do mě hučí furt tchýně, ať jí ho tam ještě nedávám, že do čeho jí budu dávat v zimě, ale prostě aby ležela jen na dece mi příjde blbost, to jí bude zima a teď opravdu nepotřebuju aby nastydla ještě víc....