Snažilky Na koníka

lucianas
14. únor 2009

Všechny zdravím a vítám v dalším pokračování úspěšného tématu !!!

Pevně věřím, že už nám snažilkám ta SEDMIČKA přinese štěstí a že budeme mít svá vysněná miminka u sebe, nebo alespoň v bříšku.

Snažilkám přeji, aby se co nejdříve zadařilo!!!

Těhulkám pohodové a bezproblémové porody!!!

Maminkám hodná a spokojená dítka, a kdo ví, možná další těhulkování!!!

zajdla
27. říj 2009

Tanu má ho v nosíku.Má po ránu vždycky ucpaný nos.Tak kapeme pamycon.měla ho ve stěru na 2 ++.

Chris tak vidíš.malá přibírá a to stačí.
Na Lindu už nezabírá ani medvídek.Ach jo. ☹

kremrolka01
27. říj 2009

chris Karolínka má úplně stejně jako Kuba 😀
oni teď už moc přibírat nebudou, to je normálka
Kuba přibýval hodně do 5. měsíce a od tý doby jede 20-30 dkg za měsíc, co dřív přibýval za týden

přijela tchýně, teď jsou s Kubou venku, tak jdu trochu pouklízet a dáchnout si
i když noc mě překvapila, jak Kuba usnul v půl šestý, tak se vzbudil až v jednu v noci, no zřejmě si myslel, že už je ráno, začal blbnout v posteli, ale pak asi za půl hodiny jsem ho ještě přemluvila a usnul se mnou v posteli u prsa a spali jsme až do sedmi 😀 na to že byl bez večeře, bez koupání, luxus 😉

christla
27. říj 2009

Holky jo jo, pro mě je důležitý, že přibírá a že nehubne.
Chtěla jsem se vás ještě zeptat.... Doktorka dneska říkala, že mám začít dávat v poledne přesnídávku, v poledne zeleninu nebo polévku a večer kaši. Jaké polévky jsou nejlepší do začátku? Vůbec nemám přehled. Kaši večer zatím dělám tak, že dám jen dvě odměrky do mléka. Jen mlíčko zahustím a malé to zatím stačí, takže je asi zatím zbytečné dělat kaši jako kaši, co?
A tu přesnídávku mám dávat třeba i jako odpolední sváču?

Zajdli a říkala jsi to doktorce, co Lindu trápí?

christla
27. říj 2009

A mám ještě jedno dilema...
Vzhledem k tomu, že bych chtěla zkusit dávat Káje oěpt Nutrilon, musím to zkloubit i skaší, že? Ta mléčná kaše by měla být se stejným mlíčkem, jaké pije, že je to tak.... Tak to ty kaše od Nutrilonu jsou ale nic moc. Nestlé má daleko větší výběr kašía to by znamenalo zůstat u Beby..... To je oříšek.... 😅

zajdla
27. říj 2009

Chris říkala,poradila mi to mlíčko nutrilon comfort a to nechce vůbec.Já bych ho taky nepila smrdí už na dálku. ☹ V pondělí jdeme do poradny,tak uvidíme,kolik přibere a promluvím si o tom s ní.

zajdla
27. říj 2009

Ono se to zhoršilo při té rýmě.Od té doby se to táhne.Tak doufám,že se to zlepší. ☹

christla
27. říj 2009

Zajdli, nám ten Nutrilon Comfort taky nijak extra nepomohl..... Kakat po něm nezačala, to se upravilo až psotupem času samo. A jinak jí dáváš normální nutrilon? Je fakt, že Kája mi ještě hůř jí od té doby, co měla rýmu......

christla
27. říj 2009

Mě ten Comfort taky smrděl. Já z něj cítila vařená rajčata..... Ale Káje to nevadilo....

christla
27. říj 2009

Jo holky, musím se pochlubit, Kája se mi dneska přetočila na bříško!!! U doktorky jako machrovala, antahovala se tam pro nějakou hračku, tak byla už tak napůl na břiše a doma se jí to povedlo úplně. Ale občas jí musím ještě trošičku pomoct, ale je to pokrok!!!! 😀

valentynka
27. říj 2009

endy, juuuu,pěkná kukla 🙂
to nebude Julince nikam táhnout 🙂
a super,že jsi si užila tu jeskyni, snad to zanechá příznivý vlivy na Julince 😉

chris, vidíš, že to dobře dopadlo.
Zásoby má pěkný,když má 9,5kg 😀 to měl Filda na 10měsících.
tak ted prostě tráví a už přibírá málo

Rinty, my máme normálka klasiku, žádný čančuriny okolo, jako malůvky, vyřezávání a tak podobně. stála nějak 1000 a bez sundavacích bočnic. akorát tam jsou dvě šprycle vyndavací,že pak může lézt do postýlky sám.

valentynka
27. říj 2009

joo a matraci jsem koupial taky tu kokos pohanka,ale bohužel nevím z jaké strany je která noo 🙂

noo s těma kašema nevím.

ty chceš kupovat nemléčné a dávat dotoho bebu ??
už budeš kupovat nromálka mléčné, myslím,ež by to nemělo nijak vadit,že přes den dáváš nutrilon třeb a avečer kaši mléčnou už koupenou a nedělanou z nutroše.
jiank nutrilon má ty kaše doost drahý, ono až pak najedeš na klasický dávky, tak ti bude krabice stačit na 4 dny, takež já chodím kupovat akše vždy kdžy je akce kolem té 50,-

jinak ovoce by se mělo dávat dopoledne, v poledne jako jídlo polévku.
ty jsi už najela na jaké příkrmy ? a budeš vařit nebo chceš kupovat ??

zajdla
27. říj 2009

Chris dávám normální nutrilon a přidávám tam nutriton na zahuštění.Protože je Linduš blinkací typ jak Lucinka.

zajdla
27. říj 2009

Ona Linduš kaká normálně 1-2x denně.Já to chtěla na to bříško.Tak uvidíme.Možná ji zlobí i ty zoubky.už jsou pěkně vidět jen se prořezat.

zajdla
27. říj 2009

JJ ona má ještě pořád trošku rýmu.A ta ji může zlobit v bříšku.Prý je špatně stravitelná a proto dělá paskudu.Teď večer už papala líp,tak snad to nezakřiknu.Já ji dávala kapičky před jídlem,tak zkusím dát sab do mlíčka.Na pár dní vysadím babycalm a uvidíme.jestli jí to ještě víc nedráždilo bříško,když jsem jí to dávala těsně před jídlem.

zajdla
27. říj 2009

Tak vidíš jaká je Kája šikulka.Ono to cvičení už nese první ovoce. 😉

zirafik
27. říj 2009

Endy, co můžu dělat... já jen kojím a takto mi přibírá 😕 😕 . Manža měl v roce 15kg, já 12... prostě základ pro tu budoucí výšku nooo 😲

Týnuš, my máme taky kokos pohanka 😉

kremrolka01
27. říj 2009

chris já taky s kašema moc neporadím, my UM neměli ještě nikdy a kaše jí nemléčný s ovocem
jináč ovoce dávám jak kdy, někdy dopo někdy odpo, jak to vyjde, k obědu máš nejlepší dávaz zeleninu, nejdřív začít jedndruhovou kašičkou (mrkev, brokolice), pak postupně přidávat k mrkvi třeba brambor, no když to bude dobře snášet tak podle fantazie, Kubovi nejvíc takhle ze začátku chutnala ze zahrádky mrkev+petržel+brambor zhruba ve stejným poměru, uvařený ve vodě s trochou olivovýho oleje a rozmixovaný
jinak tady jsou dobrý recepty pro ty začátky i pro pozdější až budeš přidávat maso:
http://www.maminkam.cz/recepty-pro-deti/

rinty postýlku máme od scarlettu tuto http://www.detskyraj.cz/zbozi/936-kacper-buk-ne... a velká spokojenost
asi je lepší buk než borovice, je to pevnější dřevo a víc vydrží
koupili jsme teda bez bočnice a vůbec mi nechybí, mám jí na postýlce u našich a stejně byla pořád vytažená, aby nevypadnul, stejně akorát když pak usnul tak jsem ho s tím vytahováním vzbudila, teď máme rošt úplně dole a krásně dolů dosáhnu i když ho spícího přenášim, ale třeba pro maminky menšího vrůstu je to věc dobrá nevim
jo a co se šuplíků dole týče tak kamarádka na to dost nadávala, většina je totiž bez poklopu, takže když máš rošt nahoře akorát se do toho stejnak práší

kremrolka01
27. říj 2009

Pavlí uvidíš ono se to teď spomalí jak se začne víc hýbat, přatáčet, plazit,... 😀

Kája je šikula, že už se přetočí 😉

kremrolka01
27. říj 2009

jo a matraci máme myslim polokokos (uprostřed molitan a vnější vrstvy z kokosu)
k našim jsme kupovali jen tu obyč molitanovou a je oprvadu dost měkká, tyhle kokosový mi přijdou lepší

zirafik
27. říj 2009

Chris, gratulačka k přetočení 😵

Zajdi, vám už se prořezávají zoubky?? U nás ani památky 😕

beruskaveruska
27. říj 2009

holky přeji dobrou noc 🙂

endlessblue
27. říj 2009

Nazdárečekkkk.

Jen v rychlosti nakukuju.

Kremrol... bezvadný recepty. Já myslím, že Juli už nebaví jíst pořád dokola kuřecí, krůtí a králíka s bramborem, rýži a mixem zeleniny. Ale to, že už můžu dávat hovězí.. jsem nevěděla. Ani těstoviny ještě malá nikdy neměla. Tak jí od příštího týdne ten jídelníček trochu zpestřím 🙂

Holky, je lepší... když mimča nabíraj víc, než když se maminy stresujou, že maj doma hubeňoury. 😉

Holky, zítra odjíždíme na dofču do Českýho ráje na chalupu. Bude nás tam celkem 8, včetně jednoho dalšího mimča, tak se těším!!!! Budem kočárkovat po lesích.. tak snad se Juli ten kašel zlepší. No a od příštího týdne budu pravidelnou návštěvnicí solné jeskyně. Ale leze to do peněz, to teda jo... 1 návštěva 130Kč. Když si koupím pernamentku na 10 vstupů, tak mi dají 3 vstupy zdarma 🙂

Tak se tu mějte krásně.

Těhulky opatrujte se!!!!!!!!! Beruš...nezlobit, odpočívat!!!!! 😉

zajdla
27. říj 2009

Zatím neprořezávají,ale prosvítají. 😉 😀 Dole jedničky obě. 😀 😀

Holky malá te´d vypila vlašku ani nemrkla. 😀 😵 😵 😵 Já mám takovou radost.Dala jsem jí ten sab do mlíčka a až te´d začíná prďákovat.U jídla se vůbec nekroutila.Tak uvidíme v noci.zase jí to tam kápnu a bude to. 😀

tanuki
27. říj 2009

Endy, to jsem ráda, že se Vám tam líbilo, pak napiš jaká je kukla, hlavně teda okolo bradičky, jestli to není moc volné..já teď taky po nich pokukuju, sloní čepice- biobavlnu nepořebuju..to se mi zdají 400moc, za vlnu bych to dala, ale ty merino nejsou na dotek příkejmné :-/

Chris, možná bych tu kaší zkusila, kvůli tomu spaní..teď zpětně si říkám, že někdy Verunka spala špatně díky hladu a i dnes, když se nenapucne, spí mnohem hůř. a gratulujeme k přetáčení 😵

Rinti, to jo, to se musí natvrdo, to my sem tam ukážeme Verče výplod v záchodě, aby chápala 😀 určo tu bočnici nebo alespoň 2šprušle vyndavací. My postýlku podědili, žádné možnosti nemá..a už jsme jí rozmontovali, dítě v ní bylo hrozně nešťastné. teď má jen matraci na zemi pohanka-kokos. Holky, zkoušela jsem si na ní lehnout a taky bych jí brala, je úžasná, mně to hrozně vyhovuje.

Val, mňam, recept podobný tomu mému, co jsem dělala narozeninový dort. Ale když se tam dají "luxusnější" ingredience, tak to chutná jak z Louveru 😉 konkrétně třtinový cukr a co nejvíc% hořká čoko.. pěkně se to prodraží a je to zbytečně sladké..tak jsem si to trochu upravila, ale tady je originál recept http://www.apetitonline.cz/recepty/1458-nejleps...

tanuki
27. říj 2009

zajdi, tak držím palce, ať už máte s prdíkama pokoj!

rintintyna
27. říj 2009

holky díky moc za reakce, takže madrace každopádně kokos-pohanka a jinak postýlku taky nebudeme brát nobles robles. Jedna kočka z březnovek dala bezy odkaz na ebutik.cz tam asi nakoupím příslušenství k postýlce, jsou tam fajn ceny. Zatím dobrou noc. Jo a byla jsem dnes na srazíku se dvěma březnovkama a jsou to moc fajn baby. Jinak Miloš je dnes s kolegama v Mikulově, takže jsem první noc s v Praze sama, tak snad to zvládnu 😉 😲

kremrolka01
27. říj 2009

endy jj recepty jsou tam dobrý
já hovězí občas dám a těstoviny přímo miluje, je to jeho nejoblíbenější jídlo, koupila jsem takový pidi flíčky, ani mu to nijak nemixuju a krásně to zbaští
včera mi zas vyjedl z hovězí polívky všechny nudle, bylo to srandovní jak to vcucával jak žížalu 😀
taky má rád třeba kombinaci rýže, brokolice, jabko
mám radost že už nemusíme mixovat, mixuju jen něco a vyjímečně, jen šťouchám a krásně to zvládá bez zubů
to je asi Lindička bude mít dřív než Kuba 😀
dobrou holky 😲

tanuki
27. říj 2009

hehe,u nás byly špagety, taky je dítě nadšeně souká 😀

endlessblue
27. říj 2009

Týjo.. tak já s Juli jedu pořád jen v pyré.. ze zeleniny a masa. No tak já od příštího týdne taky začnu 😀 Jsem zvědavá, páč jakákoliv hrudka v jídle jí doposud vadila... uvidíme. A to těstoviny jako samotný??? a jak rozmačkat hovězí?? To se musí vařit hodiny, ne????

Kremrol a to ti Kubík už jí sám?? Že "vyjedl z polívky nudle"?... 😀

endlessblue
27. říj 2009

Joo, jakej kus kravičky mám teda Juli koupit??? Aby to užvejkala 😀