Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

prosteja
23. čer 2009

ahoooj monci a Terezko 😵

hehe nemáš zač 😉

hehena
autor
23. čer 2009

tož to je peklo tohle... jako nechápu, proč je to omezený příjmem.. tak já chci prostě rychlý čerpání a pak stát nebudu otravovat, dostanu vlastně to stejný, jako ten, co chce na tři roky, ale mám peška jo?
ať si trhnout ploutví.... mě nezničej, já to nějak vymyslím 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hehena
autor
23. čer 2009

MONCI ahoooooooooooj 🙂 😵 😵 😵

angetha
23. čer 2009

Ahoj Monci a Terezko 🙂

prosteja
23. čer 2009

hehenko jj, to nějak vymyslíš 😉 jen jsem si na to vzpomněla, že jsi o tom včera mluvila, že chceš jít na ty 2 roky a vím, že už jsem se na to kdysi dívala a že je to tím příjmem omezený 😉 tak jsem chtěla, abys to věděla a pak nebyla překvapená, až by to na tebe vybalili na úřadě 😀 ... holky jdu se nasnídat, ještě jsem nic neposlala do břuška 😀

angetha
23. čer 2009

Prostějko tak šup na snídani 😉

eeefffaaa
23. čer 2009

ahoj holky!!!

koukam ze se tu bavite o PPMce to jsem byla zarizovat vcera a ani mi o tom nemluvte 😖 ty zensky na uradech vedi velky kulovy,to i ja diky ty skole co jsem ted ukoncila toho vim vic,jsou totalne neschopnya porad vas jen nekam posilaji,takze se na PPMku asi vykaslu protoze by me to dalo stejne asi min jak rodicovskej prispevek a to se nevyplati

a jak se holky mate??co miminka??tehuleni??nejaky novinky??

eeefffaaa
23. čer 2009

jo a ta PPMka se pocita tak ze musite spocitat denni vymerovaci zaklad zarozhodny obdobi (celej rocni prijem),pak to vydelit dny jak jste pracovali,ale musite odecist vylouceny dny (coz jsou veskery davky,treba dovca se tam nepocita) a spocitat denni vymerovaci zaklad...pak ho musite zredukovat podle redukcnich hranic a udelat z ty celkovy castky 70% a vyjde vam PPM na den

orchidei
23. čer 2009

Ahůůůk eff a Monči!

Teď mám pocit že se tu bavíte španělsky! Tomuhle já vůbec nerozim! Ještě že vás mám až to bud potřbovat tak mi budete muset pomoct!

orchidei
23. čer 2009

Effi u nás nic nového s vendelinkou jsme po ovu tak teď nás čeká dloooooooooooooooouhá čekaci doba než se vyvrbí jestli se zadařilo nebo ne!

angetha
23. čer 2009

Ahoj Efi a Davídku... 😀

prosteja
23. čer 2009

tak jsem se nasnídala 😵 mňam.. zatím jsem při chuti 😀

ahooj efi a Davídku 😵 s tou mateřskou je to divný......... hehe budiž ti útěchou že prý tady v Praze jsou na to nachystaný a co si tu zatím v mým okolí žádaly ženský, tak žádná ještě neměla problém 😉 takže snad tomu tady rozumí 😖

prosteja
23. čer 2009

efi a fakt to vzdáš? i kdyby ti to dělalo míň, tak to je jedno, aspoň něco dostaneš ne? 😖

prosteja
23. čer 2009

efi a teď je ještě otázka jestli se to počítá za kalendářní rok anebo za 12 měsíců 😀

eeefffaaa
23. čer 2009

ahoj orchi...no ja myslela ze mi pomuzou na urade,ale spletla jsem se,fakt totalne neschopny zensky a aby se s tebou nemuseli zabyvat,protoze u me je to trochu slozitejsi kdyz jsem bya do ted studentka,tak te posilaji porad nekam jinam a nikdo to s tebou nevyresi...fakt me vcera nastvali..doufam,ze ty pak budes mit vetsi stesti jak ja

prosteja
23. čer 2009

efi já bych se nedala...... 😉 na to stejně vyplňuješ formulář ne? tak ať se pak starají....... na mateřskou máš nárok, takže bych to fakt nevzdala... 😉

sacvi
23. čer 2009

Ahoj holky a miminka 🙂 , teda já se taky v té mateřské a v tom potom nevyznám 😔 .. Já nemám odpracováno 270dnů. Sem byla na pracáku a pak chodila necelý 4měsíce do práce (a to eště na pol. úvazek kvůli škole tak si dovedete představit kolik sem vydělala ) a pak sem otěhu a musela být doma..No su zvědavá jak to se mnou bude.. 😒

prosteja
23. čer 2009

podle tohohle by to tak těžký být nemělo efi 😉 :

"Jste-li studentkou nebo žačkou, máte v případě těhotenství a mateřství nárok na PPM, pokud splňujete určité podmínky. Za studentku nebo žačku jste považována, pokud studujete střední, vyšší odbornou školu, odborné učeliště nebo vysokou školu či jinou formu studia, která je pro účely důchodového pojištění považována za studium na střední nebo vysoké škole. Musí jít o studium řádné a denní. Výše PPM u studentek činí od 1.1.2008 254 Kč na kalendářní den."

ahoooj sac a mimi
😵

angetha
23. čer 2009

Prostějko ona Efi a Sacvi ( zdravím), dostanou rovnou ten rodičovský příspěvek, nejspíš na 4 roky, jak jsi sem dávala ty informace tak tam to je

prosteja
23. čer 2009

efi pak nechápu kde je problém...... podle toho, co jsem našla máš regulérní nárok na 254,- za den a neříkám že to je kdovíco... ale na ulici je taky nenajdeš 😉 takže bych se tam s těma babama hádala 😀

eeefffaaa
23. čer 2009

no prostej asi jo,protoze PPM se bere do 21 tydnu veku ditete a to uz bych mohla brat rodicovsky prispevek kterej bude 7600kc a jestli PPM bude mensi tak mi to za to nestoji,to bych akorat tratila...prostej je to za rozhodny obdobi a to je doba kdy jsi pracovala takze se tam vzdycky dava 365 dni a pokud jsi treba 20 dni pobirala nemocenskou tak od 365 dni odectes 20 takze dny za rozhodny obdobi budou 345...a jestli jsi mela treba rocni prijem ted placnu 150 tisic tak udelas 150tisic deleno 345 a vyjde ti denni vymerovaci zaklad ktery musis jeste zredukovat

orchi tak to drzim pesti jak muzu aby se zadarilo 😉 😵

hehena
autor
23. čer 2009

taaaaaaak holky... prý si mám koupit v lékárně mastičku Herpesin a potírat 5x denně! a ta KO je prý OK... dřív by toho prý moc neviděl....

mno MONCI jsem se chtěla zeptat, nedávno jsi mi tu něco doporučovala na zácpu - já to někamnapsala, ale nemůžu to najít... :(((

prosteja
23. čer 2009

anget jj, ale mají nárok určo i na mateřskou 😉 teda efi určitě podle toho, co jsem sem teď kopírovala 😉 ..... rodičovskou ti začnou vyplácet až od určitýho věku dítěte 😉

jj efi, to chápu s tím vyměřovacím základem.... ale pořád nechápu to s tou tvou mateřskou a rodičovskou 😀 mě to dneska nemyslí... já myslela, že rodičovskou ti nikdo od teď vyplácet nebude....... rodičovská se může vyplácet až od toho 21 týdne věku dítěte ne? nebo se pletu a je to rovnou od teď? 😲

eeefffaaa
23. čer 2009

prostej ja vim ze mam narok,ja tam i s papirem byla na OSSZ,ale nikdo nevedel co s tim a pak me poslali na OSSZ do PArdubic protoze jsem tam studovala takze pry musim tam a to me meli rict teda hned..a tam jsem jeste nebyla,jdu tam ve cvtrtek uvidim co me reknou a pak se rozhodnu,ale pokud me to vyjde min jak rodicovsky prispevek tak na to hazu bobana

angetha
23. čer 2009

Hehenko nalačno vypij teplou vodu s citronem...nebo sněz půlku melounu s pecičkama jako já tuhle nedávno 😎

prosteja
23. čer 2009

hehe jj, mě to sestřička říkala včera taky, že můžu přijít toho 2.7. ale že nemůžou slíbit, že tam něco extra uvidí.... ale prý pro klid duše mi vyloučí mimoděložní a tak 😉

a napíšeš nám tu kontrolu do tabulky hehe? 😵

hehena
autor
23. čer 2009

takže i kdyby mi zvýšil manža příjem teď dejme tomu na 25 hrubýho, tak se to asi vyplatí co? vyčetl na netu, že bych pak měla PPM 17 tisíc... normálně by za mě platil ty odvody, ale plat by mi nedával... což by firmu zatížilo myslím jen o nějaký 4 tisíce navíc od toho platu co mám teď...

hehena
autor
23. čer 2009

mno jooooo vidíš PROSTEJKO 🙂))) jdu na to 🙂)) 😀

prosteja
23. čer 2009

efi takže když na to hodíš teď boba, tak do 21. týdne života malýho nebudeš nic pobírat? 😲

eeefffaaa
23. čer 2009

prostej pokud pobiras PPMku tak rodicovskej je vyplacenej od 22 tydne veku ditete ale pokud nemas narok na PPMku tak dnem porodu ti vznika pravo na rodicak...a kdyz se prcek narodi treba 29. dne v mesici mas narok na rodicak za celej mesic