Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

prosteja
24. črc 2009

ange tam šlo prostě jen o to, že těhule snad v sedmým měsíci chodila a chtěla se zaregistrovat v porodnici... všude jí řekli, že mají plno, jen ta Meda jí řekla, že jí to zařídí, ale za 30.000,- 😉 tak je to aspoň napsaný v tom článku.... a co vím, tak to předali ti redaktoři na Ministerstvo a to už se tím zabývá, konkrétně prý praktikama té Medy 😖 ........ a samozřejmě málokdo schrastí 30.000,- na porod, ale oni ti to prostě za tu částku zařídí 😉

prosteja
24. črc 2009

carcul ale ty gynekologa máš ne? a hlavně, pokud se registruješ v Bulovce teď, tak nic platit nebudeš.... 😉 to je jen pro pacientky, který se tam jdou registrovat v pozdním stádiu těhotenství a už pro ně nemají místo, tak Meda jim to místo zařídí, za ty prachy.... jinak mě by teda bohatě stačilo, že si berou 500,- za každou poradnu 😲

verled
24. črc 2009

holky holky, teď na obědě jsem cejtila zřetelně jak se mimino mele a otírá se stěnu.-DDD

to jen tak.-)první pohyby.-)

carculka
24. črc 2009

aha ,ja to pochopila ze ta meda ma i svy lekare,tak asi blbe....

carculka
24. črc 2009

verled..jeee supr..to musi byt hezky 😉

prosteja
24. črc 2009

verled paráda 😵

no carcul Meda má svý lékaře 😉

verled
24. črc 2009

carsulka🙂jeee to divný.-)) 😅 jako kdyby se ti otřeela bokem ryba zevnitř.-)
prostej:hurá🙂

carculka
24. črc 2009

verled,ale i tak 😀

carculka
24. črc 2009

holky musim..paa,mejte se hezky

verled
24. črc 2009

carcul:no to je jasný, je to krásnej pocit🙂

angetha
24. črc 2009

Verli to je nádhera... 😵 😵 asi mu chutnalo 😀

verled
24. črc 2009

ange.-)asi protože mě teda moc🙂měla jsem směs s hranclema byla taková piukantní, no dobrota.-)

prosteja
24. črc 2009

jinak já zase letím, už to máme zprovozněný tak musíme s kolegyní makat..... 😖

prosteja
24. črc 2009

a ještě musím teda dodat, jak mě v tom článku zarazilo, že jestli dítě nepřežije, tak ona ještě bude žalovat Podolí, kam ho převezli, tak to jsem trošku nepochopila 😅

cat79
24. črc 2009

Holky tak jsme to zvládli🙂 a má zelenou kartu🙂)jupíí🙂 snad jsem tam mimi moc nemučila...
Verled supeer, takže už taky 1. pohyby🙂)jako já🙂))
Jdu dneska na kafíčko s jednou těhu kámoškou a musím ještě zařídit trašně věcí, tak zase večer nakouknu, zatím nestíhám ani dočítat...
jo a porody doma teda neuznávám..pokud nemá ta žena doma total výbavu jako na sále, je to nebezpečné, nikdo neví co se může stát a jakákoliv komplikace se pak musí rychle řešit a na převoz není čas..hlavně když jde o miminečko!!!!!

angetha
24. črc 2009

Ahojky Cat..
Prostějko, je to její blbost, jí by měli žalovat..když už

prosteja
24. črc 2009

hmm, tak systém zase nejede 😀 se na to fakt už vy..... 😠

no holky, já jsem taky proti porodům doma... hlavně se mi líbí, jak tam ten odborník napsal, že dítě chudák se samo nemohlo rozhodnout, že tímto způsobem přijde na svět 😉 má pravdu, v dnešní době, kdy ženský šíleně zatracují potraty, že jde hlavně o dítě a to se samo nemůže rozhodnout, ale rozhoduje za něj ta matka a že to je nespravedlivý a tak a všechny bojují jen za práva dětí ještě nenarozených, tak se pak stane tohle....... tohle si to dítě taky vybrat nemohlo, nemohlo se ozvat, mámo jeď do porodnice, sami to nezvládneme.... je to podle mě děsně nezodpovědné od té matky 🙄

prosteja
24. črc 2009

já jsem třeba zastánce přirozenýho porodu, pokud to jde.... nevyvolávat porod, nejezdit zbytečně brzo do porodnice, kde si vás pak nechají třeba 2 dny na pozorování, protože vám nic není, nepíchat zbytečně žádný urychlovače nebo tišící prostředky...... ale pokud to je prostě nutný, ženská trpí několik hodin v bolestech a dál to nepostupuje, tak je potřeba aby lékaři prostě zakročili....... to je jako s tím nástřihem.... nesouhlasím s tím, že někde ho dělají automaticky, protože někdy opravdu potřeba není..... ale zase nesouhlasím s názorem, raději se natrhnout než nástřih, což se mimochodem taky probíralo v té diskuzi ke Krčské porodnici 😉

angetha
24. črc 2009

Prostějko mám úplně stejný názor 🙂

prosteja
24. črc 2009

ange v té diskuzi ke Krči byla jedna maminka, co rodila celkem nedávno a ta byla teda tvrdý zastánce přirozeného porodu a prý někde vyčetla, že když se natrhneš, ale ne úplně, ale jen trochu tak je to lepší než nástřih a lépe se to hojí 😅 no nevím no, kdysi dávno tohle podcenili u mé babičky a u druhého porodu ji nenastřihli a ona se roztrhla, říkala, že ne moc, že jen trochu, ale i tak.... že i prvního porodu byla nastřižená a vše ok a že to natrhnutí bylo stokrát horší......

no abych to zkrátila tak ta holčina z té diskuze chudina nakonec rodila, byla nastřižená jen trošku, ale potrhaná vevnitř včetně čípku 😖

prosteja
24. črc 2009

a to si třeba myslela, bůhví jak hladce neporodí..... měla připravený porodní plán, nechtěla žádné léky a nic a nakonec to do ní stejně museli narvat, asi Dolsin myslím nebo tak něco, protože jinak by to prý vůbec nevydržela.... 😉

angetha
24. črc 2009

Taky mi říkala jedna mladá maminka, poprvé nástřih a v pohodě, podruhé jí dr. nechala se natrhnout a má problémy už strašně dlouho ☹

prosteja
24. črc 2009

ange logicky, když si vezmu třeba látku, když ji roztříhneš a sešiješ, tak je to ok, stehy krásný, nikde se nic netřepí a vše je dobré....... když tu látku natrhneš násilím, tak už se ti bude i blbě sešívat, roztřepené konce a bůhvíco.... ale to je jen můj laickej názor a pohled na celou věc..... já tam v té diskuzi četla, že některý holčiny ani nastřižený být nemusely, ale nebudu do začátku tvrdit nástřih ne a pak se třeba potrhat.... brrrrr 😖

lillisek
24. črc 2009

ahojky všem 🙂

jen jsem nakoukla a chtěla pogratulovat Hehence - tak moc a moc gratuluju k mimču 🙂

verled
24. črc 2009

cat.no jo.-)
prostej, ange.brrr jenom se nenatrhnout:-/jinak holky uvažujete o nějakejch těch tišících??já o tom četla a už je tolik možností....že jsem nechápala....

prosteja
24. črc 2009

verled rozhodně se tomu nebráním....... třeba epiduralu nebo tak..... chtěla bych to zkusit bez, ale když to bude nesnesitelné, tak po tom ráda sáhnu 😉

verled
24. črc 2009

prostej.ono je to teď už i varianty co jsou bezpečný jak pro maminku tak miminko, tak taky nevim proč bych měla trpět víc než musim🙂

prosteja
24. črc 2009

jj, on sice popis píchání epidurálu, to je taky zážitek 😀 ale když to fakt hodně bolí a vypadá to na dlouhej porod, tak proč ne 😉

verled
24. črc 2009

prostej.jj