Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

prosteja
16. zář 2009

no MONCI už se chystám..... 😀 holky užila jsem si to 10x víc jak ten screening... já jsem myslela, že mi pan doktor ukáže jen mimi a my jsme dělali velkej kompletní utz, počítali prstíky, ukazovali jsme, kde co má.... no paráááááááda 😵 😵 😵

prosteja
16. zář 2009

miminko na začátku spinkalo, jednu ručičku mělo pod hlavičkou, jednu ručičku pod zadečkem a chrupkalo..... tak jsme se dívali na nožičky, měřili stehenní kost a počítali prstíky na nožičkách, pan doktor nám všechno ukazoval, i pupečník, srdíčko nám krásně ukazoval, plnej močák a tak...... no a pak chtěl počítat prstíky na ručičkách, tak jsme miminko budili 😀 pod hlavičkou šli prstíky krásně vidět, pěkně jsme je spočítali a pak se konečně mimi probralo a dalo i tu ručičku zpod zadečku nad hlavičku a počítali se i druhá ručka.... jinak nám ukazoval očička, měřil hlavičku, dívali jsme se na páteř, no holky, co vám mám povídat...... toto byl snad můj první opravdovej pořádnej zážitek u doktora, kdy mimi vypadá jako malej človíček 😵 😵 😵 a já si to náležitě užila... smáli jsme se všichni 3, jaký tam miminko dělalo akrobatický kousky.... nakonec jsme se ho snažili natočit na nějaký pěkný foto a vyšlo z toho, že má hlavu dole, zadeček nahoru a kope se nožičkou do čela.... 😀 😵

prosteja
16. zář 2009

no a teď taková ta nezajímavá část 😀 tlak 130 na 80, takže ukázkovej, byla jsem pochválená 😀 moč ok a váha..... holky já zhubla 😀 měla jsem od začátku 58,3 a dneska 57,7..... 😀 sestřička mě hned uklidňovala ať se neděsím, že to nic neznamená, že kdybych zhubla 10 kilo, tak by to problém byl, ale takhle že ta váha trošku kolísá a že je to dobře, že na nabírání ještě dojde 😀

prosteja
16. zář 2009

a dostali jsme i Prenatal box, ale nevím ani co v něm je, byl docela těžkej a já ho neměla kam dát, tak ho vzal manža pod křídlo do práce a uvidím ho až odpolko 😉 no a jinak ještě mám ve zprávě nějaký měření, na to mrknu.... 😉 a fotečku samozřejmě vložím, s tím akrobatem se musím pochlubit, ale až odpoledne, až mi to manža naskenuje 😉

prosteja
16. zář 2009

jo a jinak pan doktor dokonce jak kontroloval ty nožičky, tak tak pořád natáčel hlavu a říká, kdyby jste chtěli vědět, co to je, já tam teď krásně vidím a když si to ještě natočím, tak bych vám to tak na 85% řekl...... ale pak hned dodal, vy jste nechtěli co? a my jsme kroutili hlavou, že neeee a doktor na to, tak jdeme rychle na hlavičku 😀 😀 😀

prosteja
16. zář 2009

jo a ještě jsem si vzpomněla, že krásně odpovídáme tomu, co minule, takže jsme opravdu podle měření 16tt+0 😉

prosteja
16. zář 2009

a teď ty rozměry:

obvod bříška máme 104, příčný průměr hlavičky 31 a délka stehenní kosti 19... no a ve zprávě máme napsáno, že vývoj plodu je přiměřený a odpovídající a je bez VVV 😵 😵 😵

prosteja
16. zář 2009

no a já tu dokonale trpím samomluvou 😀 😀 😀

moncicak3
16. zář 2009

téééda Prostejko to je paráda 😵 😵 😵 to je dobře, že jste si to takhle užili 😉

prosteja
16. zář 2009

MONCI no fakt strašně.... já myslela, že nejvíc si užiju ten screening a prdlajs... ten screening byl podle tohoto o ničem 😀 😀 😀

jo a jinak příště už mě vyšetřovat i vaginálně, upozornil mě na to a když jsem se ho ptala na ten velký utz, tak ten on si dělá sám, do nemocnice nemusím, bude to na příští kontrole v říjnu a budeme kontrolovat všechny orgány a tak 😉

angetha
16. zář 2009

Prostějko gratuluju, tygr řve tak já běžím

prosteja
16. zář 2009

ANGE zdravím a mooooooc děkujuuuu 😵 😵

moncicak3
16. zář 2009

Prostej i vaginálně? mě dr říkal, že se vyšetření vaginálně se dělá pak už jen vyjímečně, jako třeba při tvrdnutí břicha a kontrole čípku....ale asi záleží na dr..... gratulace velikáááááá 😉 😵 😵 😵
já jsem si právě užila nejvíc ten screening, celkem jsem byla na 3 utz, akorát ze začátku mi dělal utz každých 14 dní kvůli tomu hematomu, jinak jsem pak byla 2x v Gennetu a 1x u svýho dr na utz, teď už na žádný nepůjdu 😒 ale zase půjdu na ten monitor, už snad příští týden, se taaaaak těším 😵 😵 😵

prosteja
16. zář 2009

tak zas tu mám něco pracovního, tak se na chvíli odmlčím...

moncicak3
16. zář 2009

tak když mám dneska k dispozici notebook s netem, tak tu nikdo nejní ☹ tak já jdu teda něco nachystat k obědu no.....

nuki
16. zář 2009

Prostej. to je nádhra to takhle poslouchat..🙂)) už se moc těším, až to budu taky zažívat...snad se brzy dočkám..🙂 gratuluji, že je vše v poho..🙂))

blahovka.cz
16. zář 2009

Je tak tu docitam utz prostejky,tak to je parada a kdy bude vyfocenej domecek toho rostaka??????

my jsme sli odpocivat,pak jsme si hrali,nabastili se,poradne se po..... a ted malej lezi v postylce,tak mam chvili cas na vas

nuki
16. zář 2009

moncicak: Ahojky...teda ty jsi už skvěle připravená a vybavená..🙂

blahovka.cz
16. zář 2009

MOnci to je dobre,ze uz mas vse a k tem ocickum,nejlepsi je omyt ocicka zinkou a vodou,tak zachyti ospalky skvele a jinak moc se ocicka nemaji cistit,stejne jako ouska,to nam rekli v porodnici 😉

moncicak3
16. zář 2009

Nuki neboj, taky tě to brzo čeká 😉 skoč na manžu a uvidíš 😉 😵

Blahu a borovou vodou se čistit očička nemají?

nuki
16. zář 2009

blahu: Ahojky, no teda Vy jste toho stihli..🙂

baeszinka
16. zář 2009

Zdravím Prvosenky 😉
Jéé Prostej,to jste si tedy ultrazvuk náležitě užili to je parááda 😵 😵 😵

No mě teda už taky pořádně bolí ty kopance,Verled,užívej si,v tom 25 TT je to pořád "jen takový lechtání" 🙂

Jinak v pátek jdu do porodky,jen mi tam natočí ozvy,udělají ten hmat a pokud z toho hned nezačnu rodit 😅 😀 ,pustí mě domů 😉

Monči,já slyšela,že borová voda se vůbec nesmí používat 😕

nuki
16. zář 2009

moncicak: neboj to udělám...🙂))

sacvi
16. zář 2009

Ahoj holky,
teda prostejko to máš krásný zážitek to je super že sis to tak užila 😵

My byly dneska v poradně a před 14dny malá měla 4.25kg a dnes má už 4,75 a 58cm takže je už velká holka 😵 A jinak vše v pořádku a hlavičku taky krásně zvedá takže sme dostaly moc pochval a utíkaly dom 😀

Bae nesmí používat borovka? Já s ní malé občas očíčka otírám.. 😕
Jinak Ti na pátek mooooc držím pěstičky a žádný že půjdeš domů!! Hezky tam zůstaneš dyž už tam budeš a šup Kryštůfka ven 😉 😀 😵

moncicak3
16. zář 2009

Bae, tý jo, tak to teda fakt vypadá, že o víkendu tu máme další mímo viď 😉 😵 já nevím, proč mám pořád vsugerovanou tu borovou vodu, ona ji používala ségra, ale to už je skoro 6 let.....tak nic, budu očička omývat jen vodou 😉 🙂 dám na vaše rady ženy 🙂 🙂 🙂

nuki
16. zář 2009

bae: určitě to všechno proběhne v pohodě a Kryštůfek bude venku..🙂))

moncicak3
16. zář 2009

holky mě od včerejška tak strašně tvrdne břicho, je to fakt nepříjemný, doufám, že tam Terez ještě ten měsíc vydrží....piju magnesii, ale už mi to stejnak nepomáhá, tak se snažím co nejvíc odpočívat.....

baeszinka
16. zář 2009

No uvidíme s tím víkendovým miminkem,ale už bychom moc chtěli 😵 😵 😵

Naše dětská doktorka nedoporučuje používat borovku,ale nevím proč,slyšela jsme to od těch mým kamarádek,co tam s prckama chodí..

baeszinka
16. zář 2009

Monči a nejsou to poslíčci?? 😉 😅

moncicak3
16. zář 2009

Bae já nevím, já to nepoznám 😅 dvakrát to včera zabolelo sice nijak výrazně, ale jinak ne, spíš se musím vždycky zastavit nebo si sednout, protože nemůžu udělat ani krok...tak nevím jestli je to ono nebo ne 😉