Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

prosteja
30. zář 2009

ZUZI tak jo..... super... já tě na to jen chtěla upozornit, že ta kámoška takhle "naletěla" 😉 jinak přímo u výrobce u toho mýho píšou, že se to může prát i s těma kuličkama, ale paní když mi ho prodávala, tak říkala, že to teda nedoporučuje, protože má zkušenost, že u prvního dítěte měla taky takovej a prala to v klidu v pračce a chybička se vloudila a kuličky měla všude, protože ten vnitřní povlak měl nějakou vadu a prdl v té pračce 😀 😀 😀 ony se ty kuličky hrozně lepí, tak bacha na to 😉

zuzka.o
30. zář 2009

Jejda....tak to teda musel bejt masakr!!! Ono stačilo, když mi manža jednou zapomněl v kapse papír.kapesník ..... bylo to naprosto všude! 😀 😀 😀
Já teď nevím, jestli stačí těch 170 nebo rovnou 210 - jsem přecejenom vyšší......

romik84
30. zář 2009

myslim, že je lepší s kuličkama, i porodní asistentka to říkala, mám doma z druhé ruky a je to pohodlíčko se o něj opřít

nuki
30. zář 2009

tak já běžím na obídek...zatím🙂

prosteja
30. zář 2009

ZUZI já měřím 162cm a ten 190 cm mi fakt vyhovuje... nedovedu si představit, že by byl menší.... jako když to rozbalila tak říkám, ježiš co to je za obludu 😀 😀 😀 ale teď jsem s ním fakt nadmíru spokojená.... když se o něj chci opřít zádama, tak je to pro mě tak akorát 😉

no ty kuličky v té pračce mohli být zajímavý..... nám stačilo, když jsme to vysypávali, abych mohla ten vnitřní povlak vyprat.... to bylo všude ZUZI 😀

romik84
30. zář 2009

jinak vim, že může jít přítel na mateřskou, ale nevim, jak bych pak byla vedená já, na úřadě práce za mě sociální a zdravotní platí cca jen půl roku, ne? takže by to vyšlo nastejno, tak si počkám na ten rodičák

svoja
30. zář 2009

ZUZI ahoj mamko🙂 co dvojcatka, nezlobi?

prosteja
30. zář 2009

ROMI, ale ty jako studentka máš nárok na ten rodičák od začátku 😉

prosteja
30. zář 2009

ROMI:

Jste-li studentkou nebo žačkou, máte v případě těhotenství a mateřství nárok na PPM, pokud splňujete určité podmínky. Za studentku nebo žačku jste považována, pokud studujete střední, vyšší odbornou školu, odborné učeliště nebo vysokou školu či jinou formu studia, která je pro účely důchodového pojištění považována za studium na střední nebo vysoké škole. Musí jít o studium řádné a denní. Výše PPM u studentek činí od 1.1.2008 254 Kč na kalendářní den.

PPM studentkám je poskytnuta po přerušení nebo ukončení studia, nejdříve však od počátku 6.týdne před očekávaným dnem porodu, jak jej určil lékař

prosteja
30. zář 2009

a pokud ti jde o to, že nejsi už studentka, tak pak je pro tebe řešení sociálka 😉 budou tě vést půl roku na pracáku a pak přejdeš pod sociálku.... ta za tebe zaplatí podle mě sociální a je to 😉 ........ a jinak, pokud už jsi školu ukončila, tak jak to řešíš teď? už musíš být někde nahlášená ne? 😉

hehena
autor
30. zář 2009

no to by vycházelo na 7600.- ... to by byla pro studentku lepší PPM než jakou budu mít já 🙂))))

prosteja
30. zář 2009

HEHE no ale tak to je, však EFI to tak myslím má 😉 až přijde, můžeš se jí zeptat...... a jinak HEHE pokud ti mateřská vychází hůř než těch 7600,- tak můžeš požádat rovnou o vyplácení rodičovské 😉

prosteja
30. zář 2009

jako oni ti tu mateřskou když budeš mít třeba 6000,- dorovnají do těch 7600,- 😉

hehena
autor
30. zář 2009

kdo co dorovná?

prosteja
30. zář 2009

HEHE ty jsi osoba samostatně výdělečně činná ne? platíš si sociální a zdravotní? máš nárok na mateřskou a tu ti bude vyplácet sociálka.... a pokud ti mateřská bude činit míň než těch 7600,- tak máš nárok na dorovnání....... prostě nejmíň těch 7600,-.... zádrhel je, že si o to musíš zase sama požádat... prostě si to pohlídat a žádat a žádat a žádat....... 😉 sami od sebe ti to nedají...

zuzka.o
30. zář 2009

Díky PROSTEJKO...tak to je jasný. Jdu do toho většího. Jsem si taky říkala, aby to nebyla mega obluda....ale kvůli pohodlíčku se i do pidi bytu vejdeme 😉

Ahoj SVOJI..... je mi celkem fajn, dvojčátka zlobí jenom v noci, mám divoký sny a moc mi nenechají vyspat...lítám i 3x čůrat!!! Ale už se moc těším, až je uvidím příští pátek na kontrole na UTZ.

hehena
autor
30. zář 2009

já mám teď PROSTEJ ten nejnižší příjem... prostě jako firma jsme chtěli ušetřit. takže firma za mě platí soc., zdr., nemoc. ale manža mi vlastně nic nevyplácí, bo by jsme prostě s firemním účtem nevyšli. pořád to prostě nevydělává no... v tom tvým článku, je tam propočet na 15 tisíc hrubýho... já mám 10800.- takže když tam vidím ty propočty, tam moje mateřská bude max. těch 6 tisíc...

no a když si vezmu rovnou rodičák, tak zas nebudu na "mateřský" celý ty tři roky ne?

prosteja
30. zář 2009

ZUZI obluda to bude 😀 na to se připrav, že ti to tak ze začátku přijde.... ale jak si na něj jednou lehneš tak už ti to tak nepřipadne 😉

hehena
autor
30. zář 2009

PROSTEJ já jsem zaměstnanec.. ne OSVč..

prosteja
30. zář 2009

HEHE důležitý je toto:
Pokud pracujete jako OSVČ, je navíc potřeba, abyste se účastnila nemocenského pojištění OSVČ alespoň po dobu 180 dnů v období jednoho roku před porodem a abyste zaplatila pojistné za celou dobu účasti na nemocenském pojištění včetně kalendářního měsíce předcházejícího nástupu na mateřskou dovolenou.

splňuješ to? 😉

prosteja
30. zář 2009

ahááááá HEHE... tím líp 😀

prosteja
30. zář 2009

prostě manžel je tvůj zaměstnavatel a odvádí za tebe sociální a zdravotní ju? 😉 tak tím líp..... vypočítá ti mateřskou a ta když ti vyjde míň jak 7600,- tak sociálka ti to doplatí, jen si o to musíš požádat na takovým zvláštním formuláři... prostě se nesmíš dát a na sociálku si zajít a říct jim to, že máš mateřskou menší než je rodičovská (těch 7600,-) a oni ti to dorovnají 😉

hehena
autor
30. zář 2009

no když jsem byla OSVč vydělala jsem si daleko víc... :( holt ta firma byl asi krok špatným směrem, ale jak z toho teď ven viď.. na našich účtech nic není, takže kdyby jsme firmu rušili, tak si musíme odkoupit počítače a to se asi nedá prodat za symbolickou jednu korunu, nebo možná jo, to je asi na poradu s účetním no. každopádně teď před odchodem na mateřskou už je to stejně pase, rušit firmu. musíme už zkusit to nějak udržet...

hehena
autor
30. zář 2009

aha... tak to je fajn! to jsem samozřejmě vůbec nevěděla!!!!! děkuju moc za info!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

prosteja
30. zář 2009

však HEHE jo, proč by jste to rušili........ to je blbost...... důležitý je, že za tebe odvádí sociální a zdravotní.... to je základ 🙂 ...... a od toho se odvíjí ten zbytek...... tím, že za tebe odvádí sociální pojištění, tak máš nárok na PPM a pokud je PPM menší než 7600,- tak se není o čem bavit...... sociálka ti to doplatí 😉

prosteja
30. zář 2009

HEHE:

Maminek s příjmem méně než zhruba 11 000 korun hrubého měsíčně se snížení mateřské opravdu nemusí příliš dotknout. Pokud totiž dostanou mateřskou nižší než 7600 korun, mohou požádat o rodičovský příspěvek a ten jim dorovná mateřskou právě do 7600 korun měsíčně. Musejí o to ale požádat.

prosteja
30. zář 2009

HEHE nemáš zač 😀 hlavně, že jsme se pochopili... 😀

hehena
autor
30. zář 2009

no zavřít s.r.o. bo nevydělává.... ta rovnice je celkem jednoduchá. jenže když si zase zvykneš na tenhle živnostní styl, tak se těžko opouští. přeci jen nájem jde z firmy, telefony, leasing, benál většina taky... takže člověk vlastně ani vyšší plat nepotřebuje.. jen kdyby mi chodilo aspoň těch 8 tisíc, nebo kolik čistýho na účet, abych mohla aspoň něco málo našetřit...

prosteja
30. zář 2009

HEHE důležitý je, že máte z čeho žít ne? a to máte zatím.... pak si myslím, že se ti to nevyplatí, protože jak říkáš, všechno si odečteš z daní a je to.... to je výhoda... a co by jste šli dělat, kdybyste to zavřeli? shánět dneska práci je docela horor 😖

hehena
autor
30. zář 2009

no právě PROSTEJ... je dost věcí co mluví proti zavírání... hlavně ta práce.... a já už bych teď ani žádnou nesehnala 🙂)))