Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

svoja
14. říj 2009

No u nas to jsou omacky hodne, pak maso na ruzne zpusoby...hodne testoviny zapecene...ted i kvetak casto (placicky treba)...me nic nenapada.....

hypo
14. říj 2009

no ja vyvarela i kdyz jsem chodila do prace, nemela jsem nic jineho na praci 🙂 doma i s nakupem jsem byla v 5 a pak rychle neco uvarit a protoze neumim varit v malem tak se to jedlo min. 2 dny a co se dalo se zamrazilo a pod. jak jsem otehotnela a blila a blila tak jsem prakticky k plotne nesla 3 mesice tak se do toho zas dostavam ale prichodem amalky si myslim to zas nebudu moc stihat 🙂
jinak se u nas samozrejme toci stale stjena jidla, kdysi jsem vymetala net a sbirala recepty a pak experimentovala ted me to uz neba 🙂

prosteja
14. říj 2009

SVOJI no uvařím v sobotu a v neděli klasický oběd... polívku plus hlavní jídlo....... no a nevařím pro 2, uvařím toho krapet víc, takže pro mě většinou zbude až do středy... někdy se stane, že zbude jen na pondělí a úterý a ve středu mám jen polívku a třeba ten párek, jak jste tady psali..... a v tu středu si uvařím nějakou rychlovku, abych měla čtvrtek a pátek co na jídlo, taky to není pořád, občas si zajdeme na baštu, ale není to často.....

jinak já vařím ráda (a podle mě je to hodně rychlé) různé masové směsky.... třeba jako je čína nebo tak, toho mám hodně receptů různých... maso na nudličky a něco k tomu...... pak hodně vařím různá masa naprudko se šťávou.... a jak píše SVOJA máme rádi zapečený těstoviny, brambory, květák, brokolici...... no a pak ještě takový "blafy" jak já říkám, tzn. co dům dal 😀

svoja
14. říj 2009

Knedlo zelo vepro, zapecene testoviny na ruzne zpusoby, ruzne nalozene maso s prilohou, omacky - rostena, rajska, kure na paprice, gulas, jatrova...obcas jednoducha klasika-pecene kure, palacinky, sekana (i kdyz od te doby, co jsem se po ni poblila tak uz ne), kvetak....

prosteja
14. říj 2009

tak SVOJI nevím, co bys ještě chtěla vařit 😅 😀 ... to je víc jak deset jídel.... 😉

svoja
14. říj 2009

Joo, cinu taky muzem....nebo nejakou takovou smes....No ja treba hodne veci nejim, takze je varim jen pro manzela...Ja treba ani teply obed nepotrebuju...kdyz jsem doma..."obedvam" treba az ve ctyri...nejak to placam jak se da.

A co polivky? Pokazde poctive nebo i z pytliku treba?

Jinak teda kdyz varim, tak toho je taky vzdycky kotel....

svoja
14. říj 2009

Me prijde, ze to tak nejak flakam...mam proste takovej pocit...ja nevim. Ale zas nektery zensky nevarej vubec a vubec se nestaraj zejo....

hypo
14. říj 2009

ja mam receptu plny suplik, vytistenych z netu, darovanych od znamich a pod....... nakonec jsem plno jidel uvarila jen jednou 🙂
ja diky rychlosti tocim kure na milion zpusobu (nejrychlesi maso) 🙂 testoviny na plno zpusobu, dnes budu delat rizoto, omacky jen minimalne pac mi moc nejdou 🙂 manza ulitava na domacich hranolkach s domaci tatarkou takze se hodne jidel toci kolem toho, vzdy jen dodat nejake maso 🙂
driv jsem jeste hodne pekla ted nepecu uz skoro vubec....

prosteja
14. říj 2009

SVOJI když není zbytí tak i polívku z pytlíku dám 😅 ... ale většinou se snažím uvařit domácí, mám docela dost receptů a polívka je do hodiny hotová 😉 a podle mě vaříš fakt různorodě 😉

smoulinka.ciko
14. říj 2009

Tak ja vařím každý den, až na světlé vyjímky 😅 Ono ani nic nezbývá, když jsme 3 😀 Doufám... 😅

svoja
14. říj 2009

No asi sednu ke kucharce a udelam si hitparadu🙂

Ja taky delam domaci pizzu...to je dobry...

A co se tyka peceni, tak jsem loozer...porad dokola delam babovku🙂 Chichi...jinou buchtu jsem udelala snad dvakrat jenom nebo strudl (ten jsem jednou osolila a od te doby jsem ho nedelala) a nebo delam teda "strudl" naslano se salamem a syrem, to je taky dobry....jen se to teda vzdycky hnedka sezere🙂

hypo
14. říj 2009

tay nekdy pouziji pytlik 🙂a ne jen polivkovy, ted jak jsou ty ruzne zapikaci smesi tak sem tam vyuziji....

zuzka.o
14. říj 2009

BLAHU: manža to má těžký, to je jasný, ale musí přece držet s tebou, to jinak nejde! A ne každý to tak má vyřešené. Chlapi (někteří) chtějí mít klid a svatý pokoj a nejsou ani s jednou, to je zbabělý!!! Takže máš doma poklad! 😵

PROSTEJKO: teda, to si jako tchýňka myslí, že si jí domů přistěhuješ na měsíc a že ona ti bude kafrat do života? Pfffff....ani omylem, jak se starat o miminko tě najučí v porodnici a taky máš nějaký mateřský instinkty, takže ať si klíďo píďo zůstane doma!

SAVOJI: já chodím do práce a na velký vyvařování během týdne nemám moc čas. Taky se snažím toho uvařit víc a pak si beru do práce a dojídáme zbytky. A teda občas mi fantazie nepracuje a nevím, co vařit 😒 Takže jestli máte nějaké rychlé a dobré receptíky, sem s nima 😀 😉

p.e.t.u.l.k.a
14. říj 2009

Holky ahojky

U nás dneska sněží 😵

Jdeme dneska na kyčlíky tak na nás myslete 😉

prosteja
14. říj 2009

ZUZI no nevím co si tchýně myslí 😅 😅 😅 toť otázka.... ale manža už to rozhodl, říkal, že kdyby náhodou měla cukání po porodu na pár dní přijet nám do toho kafrat, tak jí řekne, že už je tady moje mamka 😀 😀 😀

ahoooj PETUL 😵 tak držím na kyčlíky palec 😉

hehena
autor
14. říj 2009

šmarjá to je stran 😲 😲 😲

ahooooj všem 🙂

díky za tip k těhu podprdě, asi pořídím... i tak nosím pořád jen bez kostic a bez vycpávek (vždycky mě to strašně tlačilo do žeber a ty vycpávky překážejí), ale ta těhu asi bude ještě o něco pohodlnější 🙂 minimálně vyzkouším 🙂

prosteja
14. říj 2009

ahoooj HEHE 😵

zuzka.o
14. říj 2009

Hm...tak domácí pizzu dělám moc dobrou...ale je teda s tím hrozně práce! A zrovna včera jsem dělala slaný štrůdlík..... a dneska už není ani kousek 😅
A buchty a sladké se snažím minimálně, není to zdravé a tloustne se u toho, takže omezuju...ale mám děsně rychlou na plech, je to ňamka a nikdy se to nepřejí

zuzka.o
14. říj 2009

PROSTEJKO: super chlap! Chválím ...teda koukám, že všechny jsme se tady báječně vdaly 😵

PETULKO: moc na vás budeme s kyčlíkama myslet.

Ahoj HEHENKO 😵

prosteja
14. říj 2009

jj pizzu dělám taky, ale je to náročnější, takže ne tak často... slaný štrůdl bezva věc, ale souhlas s vámi, to je hned sežraný holky 😀 😲 a peču většinou o víkendu 😉

hehena
autor
14. říj 2009

já vařím teď minimálně... k obědu si nejčastěji dáváme čínu, jindy zajdeme na hotovku do hospody a taky do Ikea, bo tam mají levný jídla.. teď tam jsou třeba ještě o půlku slevněný, takže máte velkej oběd za pár kaček a ještě bezednou skleničku...

no a k večeři si občas něco vyrobíme, ale častěji jíme pečivo s pomatlánkovým máslem a nějakou zeleninkou, nebo salátky... a nebo mi rupne v kouli a rvu do sebe sladkej závin 🙂))

a domácí pizza je fáááájn... mlask...

hehena
autor
14. říj 2009

mno a když už jsme u vaření, zrovna jdu vařit 🙂)) 😀

prosteja
14. říj 2009

ZUZI no naštěstí jsme v tomhle s manželem za jedno..... 😉

prosteja
14. říj 2009

HEHE tak pak pošli vzorek 😀

smoulinka.ciko
14. říj 2009

Heleno, a co děláš dneska dobrýho?

svoja
14. říj 2009

Tak to ja se priznam, ze teda pytliky pouzivam taky....a ty smesi na zapekani jsou fakt dobry...mnamka....ale mam vzdycky takovej pocit, ze podvadim🙂 Vubec nevim, kde se to ve me bere🙂 Mamka kdyz jsme byli mali, tak varila o vikendu, ve vsedni den obcas teple vecere, ale vsichni jsme chodili na obedy, takze ani nebylo potreba. Ja mam porad takovej pocit, ze musim porad varit...nevim proc. Kdyz to reknu manzelovi, tak rika, ze jsem prdla, ze prece nemusim varit kazdy den, ze nemusi byt porad navareno...

ZUZI tak tu pizzu delam naprosto jednoduchou...mouka, drozdi, voda, olej, sul, trochu cukru....nechat odstat, pak na plech, ozdobit a do trouby...ani nevim, kolik ceho, proste od oka🙂 😅

Holky me s tou podprdou matete....ja mam na doma bavlnenou s kostici Bellindu a mezi lidi normalni svoji vycpanou...coz teda nebyva moc casto ted...

zuzka.o
14. říj 2009

Hm....on i sladkej štrůdlík by nebyl k zahození....možná se do něj v nejbližší době pustím 😉
Jo tak manžílek na zeleninkový salátky moc není 😒

Teď volala tchýně.... a nezapomněla se zeptat, jestli bleju!!!!!! A když jsem jí řekla, že mi je krásně, jako kdyby ne...tak že to je teda divný, že ona blila od 3.dne a pak že byla od 4.měsíce zavřená v nemocnici...že mi to závidí 😖 😀

hehena
autor
14. říj 2009

tak jdu ženy... musím rychle vařit a pak je stejně hora práce a počítač zas zlobí, ráno jsme ho vůbec nespustili. manža už se naštěstí umí připojit z druhýho počítače k disku, takže ho nějako opravil a teď to frčí, takže ještě musím zálohovat, vypalovat a tak...

a vařit budu nevím co 🙂)) je tam kuřecí maso a zelenina, takže nějakou zeleninvou směs s kuřecím masem... 🙂 ono to nějak vyjde.

hehena
autor
14. říj 2009

tak zatím... odpo se snad ukážu...

svoja
14. říj 2009

ZUZKO ta je zabavna ta tchyne 😀 😀 😀 😀