Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

orchidei
11. lis 2009

Jo neteř o víkendu oslavila první narozeniny! Je strašně šikovná! Povídá, poznává zvířátka a umí tu kojeneckou znakovku! Hlavně slovíčko ještě, když chce baštit něco co normálně nedostává 🙂🙂🙂
Musím Vás sem hodim fotečku jak jí to strašně slušelo, vůbec se mi od našich nechtělo odject!

orchidei
11. lis 2009

No prostej ale mám pocit že mi musí prasknout! 😀 😀 😀

prosteja
11. lis 2009

ORCHI a jaký máte kočárek teda?

a proč by mělo prasknout, nebooooj, ono se ještě zvětší 😀 😀 😀

orchidei
11. lis 2009

no večer když jsem na baštěná tak mi hrozně pne ta kůže až to trochu bolí! Vždycky pod žebrama!
Kočárek máme ten bebe confort high trek!
Vy už máte kočárek vybraný?

orchidei
11. lis 2009

tak jsem neteř hodila do albíčka na koníkovi tak jukněte! 🙂

prosteja
11. lis 2009

ORCHI aha, tak to neznám takový pnutí kůže..... 😉 to věřím, že může být nepříjemný.....

kočárek ještě vybraný nemáme, teď o víkendu se jedeme podívat na nějaké do Benešova a do konce roku chceme mít kočárek objednaný, takže si budeme muset taky pohnout 😅

prosteja
11. lis 2009

jéééé to je číslo 😀 😀 fakt úžasná.... a dortík mňam, bych si hned dala 😀 😅

prosteja
11. lis 2009

mrkala jsem ORCHI, že máte už i slušnou výbavičku, tak to můžeš za chvíli rodit člověče 😀

orchidei
11. lis 2009

jojo my ho právě chtěli koupit k Vánocům. Chtěla jsem se ject mrknout na ceny do německa ale když jsme narazili na tenhle tak jsme ho vzali. Vypadá fakt jako novej, má snad jen malou oděrku na přední vydlici ale to věří že když bych koupila nový tak jí tam mám do týdne taky, než se sním naučím manipulovat!

prosteja
11. lis 2009

a jsem zvědavá na dojmy a zážitky z toho 3D utz, doufám, že nám přijdeš povyprávět a že přihodíš nějaké fotečky 😉 ..... jinak jak jsi psala, jestli je to brzo nebo ne, já myslím, že snad neeee...... já jsem se radila s doktorem a on říkal, že jestli chceme fakt už detaily obličeje, tak raději později a já jak půjdu, tak budu 26tt+0 tzn. poslední den 26. týdne a počítám to podle nejpřesnějšího screeningu.... tak jsem právě zvědavá... doktor říkal, že když pak mimi nechce spolupracovat, tak je to úplně jedno.... 😅 tak doufám, že nám ty prťousci spolupracovat budou..... 😵

orchidei
11. lis 2009

jojo výbavička už je skoro celá. Ale moc jsem neakupovala, skoro všechno jsem si přivezla od ségry, měla ten základ neutrální a pak mi sem do práce vozí věci kolegyně co je namateřský a prodává mi to po 30,40 korunách, bodíčka třeba za 15 tak toho jsem si taky docela dost vzala! Sama jsem udělala jen tři nákupy! Jdnou v tesku, to jsem tam měla rozfocený, potom na aukru asi 12 kousků ale fakt moc pěkných a pak když nám řekli co čekáme tak jsme s manžou koupily jednu pěknou soupravičku! Až budu mít chvilku tak ještě něco nakoupím!

cat79
11. lis 2009

Ahooj holky, dobré ranko!!!
Orchi ahooj🙂)
Neteřinka je krásná!Z čeho jí učíte tu znakovku?Já bych taky chtěikovnej a pořád holýho znakovku a aby byl prostě šikovnej a pořád ho něco učit🙂)hihihihi
Jinak bebe confort je taky super kocík, líbí se mi v té bílé🙂))
Jéé a vy už jdete na 3D,jooo??Hned bych šla zase🙂))

blahovka.cz
11. lis 2009

Ahoj holky,pardon vcera jsem mela nabitej program.

Rano tu byla kamoska na pokec a odpoledne tu spala mamka,v pondeli dopoledne totiz umrel deda a ja opravdu nechtela,aby byla sama doma,protoze tatka odjel,dokonce to navrhnul manza,ze by mela spat u nas,to me prekvapil

. . . no a to tchanovci vcera chteli strasne moc jet kondolovat mi - to jsem manzovi odmitla,ze se to ani nehodi vuci mame (shodly jsme se uz driv s mamkou,ze to je na umrti to nejhorsi,kondolovani) a pak mi prislo,ze me jako vnucce je to zbytecny,ze je to uz treti koleno a shodli jsme se s mamkou a manzou,ze za tim bylo jen umysl k navsteve aby videli malyho

no musim rtict,ze se mamaka drzi dobre a dokonce se s nama i vcera nasmala 🙂 pohreb mit nebudou,jen rozlouceni,ale tam my s manzou nejedeme,bylo by to slozity s malym

tak to na uvod a jdu vas krapet docist

orchidei
11. lis 2009

No mě právě doktoroka minulý týden říkala že tak za měsíc a volala hned tomu doktorovi že mě chce objednat a jsem 22 týden a on mě objednal hned na 23 tak doufám že nebudem moc malinký! Nebuj po obědě hned dorazím a pochlubím se! Taky jsem strašně zvědavá! Dneska se mi o tom i zdálo! 😀

orchidei
11. lis 2009

Ahoj Cat a blahuš!
na zankovku si koupila jen to CD ty znaky tam ukazuje takovej plyšovej medvídek a pak to poněm opakujou kreslený miminka! Malá to opravdu žere. Segra říká že kdykoliv to pustí tak si dřepne před televizi a jen spokojeně kouká a culí se u toho! její kamarádka byla na nějaky tom kurzu pro maminky a říkala že je to úlně zbytečný! Základ prý je necpat do nich toho moc najednou vybrat si třeba tři znaky a pořád jim je ukazovat a oni pak začnou sami! Mála umý světýlko, dost, ještě, motýlka, pejska, čepičku, bolí a sama si vymyslela kolotoč. Když se houpe a chce zatočit tak si sama ukáže! Fakt je to bezvadný, pak si asi od ségry ty materiály půjčím a taky se budem učit jen doma.

orchidei
11. lis 2009

Blahuš dědečka mi je moc líto, ale v jeho stavu už to bylo asi vysvobození! Tak se držte a maminka taky, snad to brzy přebolí a budete jen v dobrém vzpomínat co jste sním zažili za krásný chvíle!

cat79
11. lis 2009

Orchi super, tak mi pak písni jak se to CD jmenuje, určo si to pošídíme🙂))

Ahoj Blahu!!S dědečkem mě to mooc mrzí☹((((((((((((((((((((((((
Hele Blahu tys měla plánovanej císař že jo??Kvůli poloze nebo kvůli Chronovi?
A bylas s Chronem na rizikovim?Se ptám kvůli jedné holce.

orchidei
11. lis 2009

Cat možná by to šlo i přepálit a poslat kdybys to nemohla sehnat! Určitě ti písnu jak se to jmenuje! Ségra se určitě zachvíli objeví na skypu!

prosteja
11. lis 2009

ORCHI tak to máš super s výbavičkou 😉 😵 a na utz já myslím, že malí nebudete.... 😉

ahooj BLAHU 😵 jsem si myslela, že děda umřel, když jsi tu nebyla 😔 tak upřímnou soustrast a hlavně, že to berete takhle, děda se aspoň dlouho netrápil 😔

holky do té znakovky jsem taky chtěla jít, dokud jsem nečetla jeden kritickej článek, že pak dítě nechce vůbec mluvit ☹ to mě na tom docela odradilo.... že dělali nějakej průzkum a zjistili, že obecně ty děti, co umí tu znakovku, tak pak nechtějí vůbec mluvit a pořád jen ukazují 😅

prosteja
11. lis 2009

ale zase mi to přijde jako dobrý dorozumění s tím malým cvrčkem, tak nevím 😅 asi se nesmí nic přehánět 😉

blahovka.cz
11. lis 2009

orchi to urcite,bylo to vysvobozeni

holky ja jsem hotova,ted rano me v plne parade nasrala nelca,steka uplne na kazdyho kdo je na chodbe a absolutne me neposloucha ,dala jsem ji na balkon,to se vzdycky uklidnila,ale sotva jsem ji pustila domu zaclo to na novo - kdyz dostane na prdel taky neposloucha,nakonec jsem ji zkusila trochu vosp,louchnout vodou aby ser vzpamatovala,ale uz toho mam dost,proste ja,mimco a ona to nejde dohromady,ja snad reknu manzovi,jestli ji nenabidnem jednim z rodicu . . . ja se z ni zblaznim,uplne jsem se rozcilila

cat79
11. lis 2009

Myslíš prostěj?Já bych tomu nevěřila, Děti jsou rády když se slyší, je to vývojová etapa, stejné jako s chozením...
Orchi budu ráda když ,i napíšeš jak se to jmenuje, snad to seženu, kdyby ne tak bys byla zlatá kdybys mi to vypálila🙂))jsi užasná🙂)
Jinak my byli na UTZ ve 24 a jsou to nejhezčí fotečky, ty jde už jsmeb 30tt tam už toho tolok vidět není, páč už je velikej, ale ten 23-24tt je supeer, tak se těště, i ten 26 prostěj bude parádní🙂))

blahovka.cz
11. lis 2009

orchui pekne brisko koukla jsem na rajce

holky me se nechceee docitat bylo vcera neco dulezityho??

ahojky cat,takze na rizikovy jsem nechctela,mela jsem na nej pravo,ale mela jsem lehkou praci a nechtela jsem drepet doma,cisar byl planovanej a nutnej kvuli crohnovi a pistelum,kdyby me nastrihli,byl by z toho spatnyho hojeni treti pistel a to by uz neslo 😉

holky vsem dekuju,ale jsem tak nejak v pohode,nebyla to zadna necekana smrt a taky byla vysvobozeni

prosteja
11. lis 2009

BLAHU takže pořád válčíte s pejskem...... ach jo..... 😖 docela tě obdivuju, já bych na tohle neměla nervy asi 😔 😅

cat79
11. lis 2009

Jojo, pejsek a mimnko, to je radost blahu☹
já si říkám ještě že jsme počkali, já pořád chtěla toho jack russela, to bych se asi pak zbláznila...no na baráček pejsek půjde, ale až budou děti trošku schopné se o něj starat🙂))

blahovka.cz
11. lis 2009

prostejko taky ty nervy ztracim a stres je zase zivna puda pro crohna,no manzovi se to mluvi,kdyz je v praci a vidi ji jen vecer,vlastne i nasim . . . porad ji zkousi omluvit,ale dohromady s malym to nejde,aby treba stekala kdyz usina

prosteja
11. lis 2009

CAT no já o tom jen četla.... je teda fakt, že od manži sestřenka holčičku tu znakovku učila docela dost, až bych řekla, že to možná přeháněli a mluví teda strašně, spíš takový zvuky, pořád jen ukazuje a nesnaží se vůbec mluvit 😅 ale tak to může být náhoda.... spíš jsem si z toho článku vzala ponaučení, ano něco dítě naučit, takový ty praktický věci, ale nepřehánět to, aby pak jen nemlelo rukama 😀

a na ten utz se fakt těším, obecně udávají doktoři 22-27 týden, takže jdeme s orchi v normě 😀 věřím, že ve 30. týdnu už byl Denísek velkej 😉

orchidei
11. lis 2009

Blahuš mě ta naše psí slečna taky hodně vytáčí, to jsem na tom podobně. Nedávno jsem s ní byla u veterináře a už jsem měla i strach abych něco malýmu neudělala, jak jsem byla na prášky!

Prostej málá naopak mluví docela dobře. Právě se kolikrát i ktěm zankům snaží říct to slovo! Asi je to o dítěti! Malý je rok a mluví krásně i těžký slova krtek nebo Jiřík umí krásně a kamárdky malímu jsou dva a neřekne ani máma, táta! Každý dítě je prostě jiný, jednomu stačí prstík a nenaučíš ho ani mluvit aani znaky a druhý se naučí všechno!

cat79
11. lis 2009

Blahu co je pistel???
A císař byl OK?Mě se malej zatim neotočil, tak si radši zjišťuju co kdyby....jak to prbíhá a jak se vlastně zvolí datum KDY???

prosteja
11. lis 2009

BLAHu já si to právě nedokážu vůbec představit s pejskem, kterej pak takhle neposlouchá..... 😖 věřím, že to je o nervy 😔

ORCHI asi jo, je to individuální....... jak říkám, ze začátku jsem byla z té znakovky dost nadšená, pak jsem četla ten článek a docela to nadšení opadlo, ale zkusit to chci taky 😉

CAT malej se pořád ještě neotočil? kdy jsi byla na kontrole? ještě má teda čas, tak mu domlouvej 😉