Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

svoja
11. lis 2009

Tak jsem zas nechala 600 v drogerii...hrozny...ty jejich kuponky🙂 Zkusila jsem koupit ten gravimilk z dm...chutnala jsem ten prasek a ten me samotnej chutnal...uvidime jaky to bude, az to namicham s vodou 😅

Mam hotovej slavnostni obed a delam dort...manzel ma svatek...jen darek nejak nevim...asi si neco vybere sam...to sou furt reci, ze nic nechce....blablablaaa

Jinak ty latkovky- nekdo tady psal o tom nocniku....to je pravda, ze latkovany deti jdou driv a lip na nocnik, protoze ty plastovy pliny jsou tak vychytany, ze dite neciti vlhko a nenuti ho to se toho zbavit. kdezto v te latkovce precejen nejake to vlhko citi a nuti ho to se toho zbavit...zalezi na metode. Tak me to bylo receno...Jinak ekonomicky se to holky vazne vyplati zvlast, kdyz je pouzijete i na druhe nebo dalsi dite, protoze to potom mate jeho plenkove obdobi temer zadarmo(jen nejaky ty separacky a naklady na prani. Ale zase pokud mate tech plen dost, tak perete tak jednou za tri-ctyri dny treba...nevim, me to neprijde zas tak strasny. nehlede na to, ze ja taky nosim bavlneny kalhotky a ne umelohmotny...ale jak rikam, je to kazdeho vec a kazdeho volba. ja nekritizuju nikoho. Upozornuju, ze jsem latkovky NIKDY nechtela....az v tehu jsem se rozmyslela. Ale kazdopadne se nebranim tomu davat v nekterych pripadech papirovy-obcas. uvidime.

svoja
11. lis 2009

A mame chlupatou kombinezkuuuuu...sice nema usi, jak jsem chtela a je ruzova, ale je bozi....cherokee 😵

A dr me vazne uklidnil....me rikal ze proc vidim hned problemy a desim se co by mohlo byt, kdyz jsem naprosto v poradku...a jsem fakt klidnejsi 🙂

verled
11. lis 2009

jenom rachle kamarádka je v pohodě malej měl 52cm a 3800g🙂mam ho v albíčku a je krááásnej🙂

svoja
11. lis 2009

VER a v jakym tt rodila?

verled
11. lis 2009

40🙂

prosteja
11. lis 2009

tak potvrzuju to co říká SVOJA s tím nočníkem, taky jsem slyšela, že se pak lépe odvyká 😉

VER chlapeček náááááádhernej... a pěknej macík teda 😵

svoja
11. lis 2009

VER tak hezky, ze gratuluju 😵

prosteja
11. lis 2009

a SVOJI a máš vyfocenou kombinézku chlupatku? 😀

svoja
11. lis 2009

jaj, nemam....ale v nejblizsich dnech to asi udelam a nafotim celou vybavku🙂

jdu delat dortik

amallie
11. lis 2009

taky bych si dala dortík 😵 😵 😵

já jsem teď vyluxovala celý byt, umyla dvě koupelny a jeden záchod a jsem vyřízená, skoro se nemůžu hnout, funím jak čuně a ty bolesti v zádech............ měla jsem jet do Letňan něco koupit, ale nikam nejedu, potřebuju gauč. Je to náročný ten konec těhu, ty jo, takhle asi jsou na tom se silami babky............ to musí bejt děsný 😨 😨 😨 😨

prosteja
11. lis 2009

tak pak vyfoť SvOJI, ať se můžeme pokochat 😉

teda AMAL takhle se dřít, ty chceš Amálku dostat ven už nebo co? 😅

prosteja
11. lis 2009

tak holky, já se pro dnešek loučím, mějte se krásně a zítra páčko 😵

luciebx
11. lis 2009

tak sem zpet holky... byla sem na prochazce s psikem a ted sem doma opet na gauci a piji cajicek.. ach ten muj zaludek.. furt ho mam jak na vode.. ☹

verled
11. lis 2009

svoja:ty nemáš ještě celou výbavu??božínku🙂

svoja
11. lis 2009

Ja myslim, ze uz mame vsechno...krom tech kojo podprd.

AMAL taky jsem vzdycky vyrizena, kdyz neco delam...a to jsem pozadu od tebe 😀

svoja
11. lis 2009

A dortik je krasnej...uz se na nej tesim, snad me kousek da 😀 😀

svoja
11. lis 2009

MONCICICI nasla jsem si ten porod tvuj...nic moc teda, ale zda se, ze uz to beres v pohode, to je dobre, jsi sikulka statecna 😉 a pridej nejaky fotecky Terinci...

amallie
11. lis 2009

jakej dortík???? jé, já bych papala............. jsem ale zvědavá, co se dozvím zítra na gyndě, podle mě nic moc........ zase budu tlustší a teda ten tlak, to se bojím, takže už jen z toho ho budu mít vyšší 😖

Nechci, aby mi museli vyvolávat porod, jsem četla, že když se to dělá, když nejsou připravený porodní cesty, tak je to docela masakr 😖

hehena
autor
11. lis 2009

ahoj ženy 🙂

AMALLI taky už se chvílema cítím neohrabaně... ale teda nejvíc mě poslední dny trápí ten můj žaludek, pálení žáhy a taky když se předehnu, tak mi jde všechno do krku :((( no nechutný.... a pálí mě žáha už i po CARu... 😖 😠

můj drahý má taky svátek... ještěže svátky neslavíme a na narozeniny si vyjíždíme někam na výlet a brej oběd 🙂

amallie
11. lis 2009

hehenko: mě to pálení žáhy trápilo hrozně, jsem měla pocit, že mám sežehnutej jícen................fuj
no, mudr mi říkal, že mi to zmizí po 36tt, neb pak klesá břicho a trochu se to uvolní.
jestli tě uklidním, tak mi to nezmizelo, jen jsem si zvykla, ale mám to stále, někdy se až rozkašlu, jak to pálí 😨 😨 takže asi taky až po porodu se toho zbavím..........

právě jsem smontovala skříňku ikea, to jsem zase vyřízená............ jsem se k tomu vůbec nemohla přes ten pupek dostat

hehena
autor
11. lis 2009

AMALLI mno jsem si myslela, že to jen tak nezmizne no... mě teda pálí žáha fakt od naprostýho začátku těhu, takže asi i nějaký hormony, kolem toho 15. týdne to bylo nejhorší, pak jsem si šla konečně koupit Rennie a taky se občas rozkašlu... no musíme vydržet že jo... nic jinýho nezbývá 🙂 😵

AMALLI kdy sis kupovala tu Malm komodu z Ikea? manža se mi zase cuká, že je na to ještě dost času... což jako má pravdu, ale já bych do toho ráda už ukládala věci, který prostě přibývaj a jen tak se tu válej 🙂)

cat79
11. lis 2009

Ahoj ženy🙂 tak se mi to zase protáhlo🙂
ale koupily jsme s mamkou AVENT dárkovou sadu i se sterilizátorem, je to bomba do mikrovlnky, odsávačku na mlíčko, odsávačku hlenů-tu jak se nasazuje na lux, je to opravdu bezpečné a strašně vychytané🙂 no a ještě rektální teploměr a zbytek věcí...zítra dorazí kojo polštářek a v pátek vanička🙂)
Už jen lékárna a je to🙂))hurááááááááááááááááááááááááá

Ver kamarádve gratulace!!
Svoji no a co??10,5 kg celkem ve 33tt je paráda, já mám12 a to jsem na začátku pořád nic a najednou mi to skáče ppoo 4 kg za měsíc, tak je ten tvůj ňákej divnej🙂)))))
Jinak máš ale malou otočenou, ne?
Já jsu až 18.11 na další natáčko a pak po 2 týdnech...ale on se ototčí🙂)

amallie
11. lis 2009

hehenko: tu jsem kupovala někdy v září na začátku, právě, abych si tam mohla ukládat ty věci, páč kam bych to cpala 😅

cat: ten sterilizátor avent mám taky 😉

svoja
11. lis 2009

Dort klasika, mela jsem koupeny korpus, tak jsem delala krem (bilej) a prokladala to ovocem...a navrchu ozdobila ovocem....neni nejak tezkej nebo hodne maslovej, to my nemusime moc...mnamka...jen nevim teda jak dlouho to budeme jist...asi dlouho🙂

Zaha me palila a pali jen obcas, nastesti...

CAT koukala jsem na ten kocik...tento jsem nevidela, potkala jsem trojkolky, jak jsem psala...ale jak rikam, vypadaji moc dobre!!! a hlavne ho nema kazdy 😉
Jinak ta vaha...me to taky celkove neprijde nejak hodne, jako ten pocet kil (i kdyz bych samozrejme nejradsi nenabrala nic 😅), zvlast, kdyz ted nemam nejak extra chute, spis jim jen kdyz mam hlad. Ale rikal, ze se hodne zadrzuje voda, tak at tolik nepiju...tak teda nevim, porad se rika tekutiny tekutiny....No ale velka si pripadam, to jo...uz je to pekne cejtit ty kila, zvlast po prochazce nebo pri prevalovani v posteli a dalsich cinnostech. A ano, mala je otocena.

Jinak AMAL jsi me docela vyresila muj ""problem"" jak me mala lezi....jsem nad tim premyslela a osahavala se a ji...a ona ma asi fakt zadicka a prdku nalevo a nozky napravo...je to logicky, tak dik 😉

HEHE brzo? vsak kupte ji ted, kam budes davat veci??? jeeezis...me taky manzel rikal, ze koupime kombi az bude na svete a budem vedet jak je velka....a dneska velkej nakup v tescu, tak jsem se sla nenapadne, ze se jako podivame...sem mu ji ukazala a rikal "jee, ta je hezka"...a sup a byla nase...bud rychla a uderna 😉

svoja
11. lis 2009

...jo a jeste me dr rikal k tomu zavodnovani, ze bacha na ovoce a polevky....

amallie
11. lis 2009

svoji: tak to má tu nejlepší polohu!!!! nejjednodušší k porodu, bude se otáčet jen o 45st.
to amálka je opačně, tak se bude točit o 135 😖

ten dort............mňam

jo a ovoce a polívky žeru ve velký míře 😨
ono se nemá ani solené jídlo, no............ jenže co mám jíst???

cat79
11. lis 2009

Holky mě se bude otáčet o 360+ - hihihiihiihihiihii
No doopravdy by potřeboval být přesně naopak jak je te´d ale hlavou dolů🙂

Hehe jasně, prostě se komoda koupí a je to..já taky nediskutuju ale oznamuju a nemá šanci odporovat🙂))
Zavodněná nevím, ale asi určitě budeme všechny trochu zavodněné, páč v těhu ty ledviny jedou na 150%i za mimíska a ta lymfa je na tom taky bídně..ale teda že by ovoce, jo??Já si akorát dávám sušenky s kakaem.-)))

svoja
11. lis 2009

No ona se jeste muze klidne otocit, takze zatim to beru s rezervou tu polohu 😎 ...a Amalka se taky jeste muze otocit.... 😉

No vidis to, tak zadrzujes vodu...i kdyz u tebe je to myslim jasny, ze to je to zavodneni (ne jako ta nemoc, to ne), protoze z fotek teda na sva kg nevypadas. Spis se divim, ze to s tebou treba dr neresil driv nebo tak....mluvilas tady o te sestre jen, ze koukala, ale jsou i leky proti zavodnovani...sem to nekde cetla...tehule je zacala brat a vaha sla dolu, aniz by to ohrozilo mimi, protoze to byla jen voda.

svoja
11. lis 2009

No, me rikal, ze tehotny se strasne zavodnujou a zadrzujou vodu, at tolik nepiju, neprejidam se ovocem, polivkama a tak....ze to je vsechno z toho. Tak nevim, co si z toho mam vzit....asi na tom neco bude, i kdyz se rika, jak jsou tekutiny dulezity, asi plati vseho s mirou....ja se teda v tehu nehlidam v nicem ani v jidle ani k piti...jim kdyz mam chut nebo hlad a co chci....

cat79
11. lis 2009

Tak se na to poptáme, ale teda prstíky mi už trošku otékají, radši jsem prstýnky sundala....
Ty jo te´D dávají vezprávách o agresorech a domácím násilí...to je strašný!!!!