Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

cat79
20. lis 2009

..rak douklizeno...uf🙂
Zuzi, tééda ty jsi celá vzácná:´-)0- a ještě dvojčátka🙂)3xklepu na zoubjky ať je pořád všechno takhle v pohodičce.-)))

Já jdu ve 4 na kafíčko a na procházku s kámoškou s malym Samuelkem (1rok)
a večer musím péct bábovku pro holky a zítra pak něco uvařit na oběd, asi zapečené kuřecí kotletky s houbama a jedna kámoška je vegetariánka, tak asi cuscus se sojovym masem a zeleninkou..to bude dobré, ne?Nemáte některá recept na kuskus???
A co myslíte k tomu masu brambory nebo těstoviny nebo rýži???

prosteja
20. lis 2009

CAT já mám recept na dobrý kuskus 😉 ale nevím, jestli to z hlavy dám dohromady

luciebx
20. lis 2009

no my se taky mame dneska fajn... aji zaludek se zklidnuje ze dne na den takze doufam ze to nejhorsi mam uz za sebou.. no ale kdo vi hihi...
ja bych si dala nejaky dobry testovinky treba s brokkolici a syrovou omackou zapecene.. asi to vecer udelam...

prosteja
20. lis 2009

obecně vařím kuskus v zeleninovým vývaru.... pořád jsem ale nemohla dojít jak ho uvařit aby byl takovej vláčnej a sypal se pěkně..... až jsem jednou objevila na nějaké krabičce recept..... vím, že se rozmíchá ten kuskus se lžící olivového oleje, pak se to nasype do toho vývaru a povaří a pak se do toho zamíchá oříšek másla a zase povaří....... ale ty přesný časy bych ti musela napsat do IP z domu....... to se třeba 5 minut vaří v tom vývaru, pak se tam dá to máslo a pak se to zase třeba 3 minuty vaří..... než je to hotový... a ty časy si právě nepamatuju 😅

zuzka.o
20. lis 2009

PROSTEJ: a jak jí hlídali? Já o tom moc nevím..... 😅

luciebx
20. lis 2009

no tak kuskus mi nikdy moc nejel.. ble..

zuzka.o
20. lis 2009

Ahoj CAT.... díky za zaklepání na zoubky 😵
Já bych k tomu dala rýži.

prosteja
20. lis 2009

ZUZI no ona měla taky minus a manžel plus a bohužel v prvním těhotenství došlo k tomu, že dítě podědilo plusko po otci a těhu nedopadlo dobře, ty její protilátky ho zabili v 8. měsíci těhotenství.... prostě debil doktor a nepohlídal to... no a teď u druhýho chodila každej týden k doktorovi, fakt nekecám, poslouchali ozvi, brali jí krev a byla dokonce na nějakých vyšetřeních speciálních (jako vaginálních) kde hlídali ten plod a musela bez řečí na plodovku a tak 😔 no nic moc příjemnýho ☹

cat79
20. lis 2009

Prostějko ten způsob vaření vím, ale nevím co do něj všechno dát když je kočka vegetariánka, aby to měla chutný, pestrý, víš.-)))
Ale asi tam dám sojové masíčko, okurku kyselou, zeleninku a koření na kuskus...zkusím najít něco na netu🙂)

Jo a k těm kuřecím udělám i brambory i rýži, páč těstoviny budou k večeři🙂))

zuzka.o
20. lis 2009

PROSTEJ:.. no fuj! Úplně mi naskočila husina!!!!!!! Debil doktor, to se jinak ndá napsat! A druhé mimi se narodilo v pořádku?

prosteja
20. lis 2009

jo tak CAT..... no já do toho dávám jen zeleninku, někdy olivy (ale ty nemusí mít každý rád) a hodně dobrý je kuskus posypaný nivou.... ale to si teď musím odpouštět v těhu 🙄

cat79
20. lis 2009

..no ono s tim RH faktorem MINUS u matky je třeba to hlídat, Zuzi radši to pořád všude opakuj...ať se nic nezanedbá.
Já se ptala jestli jde zjistit te´d krevní skupina miminka a prej nejde až po porodu☹(ale věřím, že budete všichni 3 OK!!!!!!!

Luci kuskus když se dobře udělá..tak je to lahoda a na sladko..ňáááám🙂))

prosteja
20. lis 2009

ZUZI jj, kretén, kterej to nepohlídal..... prostě ona měla minus a on vůbec nehlídal, jestli manža má plus nebo minus.... ☹ a ona to samozřejmě nevěděla....... druhé mimi je naprosto v pořádku, právě proto ji hlídali a teď čeká další 😉 a taky je to zatím ok

luciebx
20. lis 2009

holky delate mi tu chute na neco dobryho.. ale zaludek jaksi nema hlad.. 😠 no uvidime jak me to chytne v tesku hihi mozna se stavim po ceste domu do nejake hospudky na neco dobryho..

cat79
20. lis 2009

Vidíš prostěj, to mě nenapadlo, sýr to vždycky všecjhno dochutí na jedničku, dám jí tam nivu..super a mr. zeleninku tu od findusu s máslovou příchutí, tu já miluju🙂)a je to vyřešený🙂)

A ovocný salátek udělám, to má rád každý a mě tu skoro hnije ovoce..hihihihi

sacvi
20. lis 2009

sem zmizela pře malá se vzbudila a měla hlad a pak na mně usla a teď už je vzhůru..sem ani nestihla odeslat ten příspěvek tak pošlu teď..pozdě ale přece 😀

prostejko já právě četla že aby nebylo dítě příliš fixované na maminku je dobré dávat dítě pochovat nebo pohlídat třeba i babičce apod. (třeba jen na chvilku) aby bylo zvyklé i na jiné lidi a pak že tolik na mamince nelpí ale nevím co je na tom pravdy..

prosteji já bych to sama doma nedala 😖 Bylo mně zle..takovej strašnej pocit u žaludku sem měla a pomalu jíst nemohla a skoro pořád brečela a strašnej strach o malou..no bylo to vážně strašný a jak mamka odjížděla tak sem úplně brečla že tam budu s malou "sama". Tchyně s tchánem bydlí s nama v baráku ale taky se mnou tchýně nebyla 24h.v kuse že jo..no sem ráda že už to mám za sebou pře to byla fakt hrůza. A jaksi psala pomáhaly mi s domácností a když malá brečela tak sme špekulovaly proč a co zkusit a tak no..

prosteja
20. lis 2009

souhlas s CAT, kuskus je úúúžasnej 😀

luciebx
20. lis 2009

teda holky ja vam tu jen slintam.. ja su dost lenoch si varit.. pac pritel taky vse neji ...

sacvi
20. lis 2009

jééé já mam taky hlad jak to čtu 😀

cat79
20. lis 2009

Ale teda moje mamka má A- a obě ségry dvojčata B+ a mamka teda do poslední chvíle nevěděla že čeká dvojčata, ale naštěstí vše dobře dopadlo a já mám A+ a taťka B+....

luciebx
20. lis 2009

no nic jdu se oblict a padime do teska chudak i psik uz nema skoro co jist.. musime koupit i ji.. hodim jeji fotecku do albicka se muzete mrknout o jake mimi se staram ted.. hihi

prosteja
20. lis 2009

SAC taky jsem to vyčetla v chytrých knihách 😀 ..... že i dát dítě do kočárku na procházku a udělat si volnou chvilku 😉 to mě právě mrzí, že nebudu mít rodinu blízko, kvůli tomuhle 😔

a vůbec nevím, co bych dělala, kdybych měla takový stavy jako ty, asi by musela přijet mamča 😔

zuzka.o
20. lis 2009

PROSTEJ: tak snad bude vše v pořádku i u toho dalšího miminka. Ale je to strašný přijít o mimi na konci těhu..... ani nemyslet 😔

CAT: já už jsem se na to ptala u sestřičky a prý si nemám dělat starosti, že to hlídají. Tak příště se na to vše v poradne vyptám.

Jéééé....ovocný salátek...mňááááám, si ho asi o víkendíku udělám.

Zítra jedu na srazík ze školy, jen pár holek.... tak se těším. Uvidíme ještě jednu 2v1, má termín 5.12., tak se na ní těším. Máme pro ní krásný fotoalbum a foto metr s hlavičkou kočičky...nádhera 😵 Vše v růžové.... prý to bude Adélka 😵 A holkám zítra prozradím, že jsem těhule 🙂

sacvi
20. lis 2009

No to prostejko jo..kdybys to měla jak já..to člověk prostě jen tak nezvládne.. 😔

cat79
20. lis 2009

Zuzi to budou kočky koukat🙂)jéééééééééééééééééé🙂))

Prostějko to je škoda že máš rodinu tak daleko☹((a sac ty to máš taky tak?

zuzka.o
20. lis 2009

CAT: jj, včera jsem to oznamovala osobně dvěma kamarádkám, byly tady na návštěvičce..... a byly teda dooooost překvapené. Bylo to hezký jim to říct. Ještě to neví některé kamarádky, uvidíme se v prosinci, tak to bude překvápko 🙂

sacvi
20. lis 2009

cat já bydlím v baráku s tchýni a tchánem a moji rodiče jsou od nás tak 25km.

Jdu si hrát s malou..ahoj holky

prosteja
20. lis 2009

ZUZI snad to bude všechno ok i teď, je hlídaná, tak by mělo být 😉

CAT no jo no, bohužel jsem odešla za manžou do Prahy a to znamenalo opustit rodinu na MOravě.... ale já z toho nedělám žádnou tragédii, voláme si a těch 200 km není zas až tak hrozných..... ještě by mohli opravit pořádně dálnici a bude to super 😀

tak se mějte krásně holky, já běžím na víkend.... a v pondělí nebudu, jdu na ten cukr, tak na mě myslete 😉 papa 😵

svoja
20. lis 2009

Tak jsem zpet🙂

CAT k tomu masiku ryzi nebo brambory bych si dala....a moje segra je taky vegetarianka, mamka ji casto dela "šmakouna"-sezenes normalne v krame, chutna to uplne jako kureci maso a pritom je to z bilku. takze tam, kde my ostatni mame maso, ona ma smakouna.

SAC obcas me napada, ze to u me bude podobne jakou tebe treba, nekdy mam proste takove stavy, ze nevim, jestli to zvladnu a ze s ni nebudu umet byt sama a tak....tak jsem zvedava. jsi ale zarny priklad toho, ze to jde zvladnout. je to povzbuzujici...kdyztak, kdyz me nebude stacit manzel, tak zavolam mamku a bude 😉

ZUZIKU ale u tebe uz bude vsechno ok, tak nevymysĺej🙂 😀 my si te pohlidame 😀

svoja
20. lis 2009

Dnes budu delat strudl, jsem nejaka cinna, ze by me CAT nakazila aspon trochu?🙂