Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

carculka
24. lis 2009

cat...presne tak 😀 ..ten pas pokud neni cisar by mel byt v pohode a hlavne si myslim ze to bude mit i lepsi ucinek co nejdriv..a po zahojeni koupit ete stahujici kalhotky 😀

hehena
autor
24. lis 2009

PROSTEJ musíš ho pít třeba celej den... pár loků mi nikdy nepomohlo... člověk nemůže čekat úlevu hned no...

svoja
24. lis 2009

V tom satku to dite nesedi zeny!!! Jezisi!!!
Ten odkaz co jsem sem davala- to je moje kamaradka, co se tim zabyva- ma krasnou zdravou holcicku, ktera byla nosena od malicka a ted chlapecka, kterej se nosi taky. Nevim teda jestli uplne od cerstvyho mimi, to bych kecala, ale chlapecek se narodil nekdy v zari a jak je ted v satku spokojenej!

hehena
autor
24. lis 2009

holky prosím poradíte mi s tou MATEŘSKOU PROSÍM?

svoja
24. lis 2009

Vyborny je jeste na noseni BECO nebo MANDUCA.

cat79
24. lis 2009

hele Car a koupíš si velikost S nebo M???????
Jo a v tom odkazu teda píšou že už to nemají, jdu to hledat🙂)hihihi

carculka
24. lis 2009

svoji..jojo s tim rucnikem je to pry dobry

hehena
autor
24. lis 2009

SVOJI i mě to rozčiluje... to je samá domněnka a SAC to zbytečně odradí..........

sacvi
24. lis 2009

svoji si mně teda pomohla 😀 Já chtěla slyšet opak 😀

Já právě psala několika holkám co vím že děti nosí a prý jim to mudři schválili snad ale kdo ví..já se zkusím teda taky té mojí zeptat..v Brně se dělají i kurzy na vázání šátku tak bych tam šla se to "naučit" 😀 No ale já teda nevím..Mám ten babyvak ale má malá už skoro 7kilo a je ten vak jen přes jedno rameno tak to rameno mně pak brzo dost bolí a navíc ji tam už s 66cm nacpat to je docela náročné 😅

hehena
autor
24. lis 2009

na MANDUCU jsem slyšela taky samý dobrý ohlasy...

prosteja
24. lis 2009

CAT a to tě trápí takhle pořád jo? já právě pálení žáhy měla, to jo, ale ne takhle... to děs, jestli to bude trvat delší dobu 😠 .... fakt to bolí.......

HEHE jak to, že nejdete na 3D? 😉 já jsem na zítřek zvědavá, doufám, že se prťous ukáže 😉

s těma nosítkama, to prej pro malé mimi určitě ne, to je prej děs na páteř ☹ ale jak jste tu psaly, to jsou zase 2 tábory odborníků a každej tvrdí něco jinýho 😅 se pak v tom má člověk vyznat 😀

HEHE jj, díky za tip s tím čajem, zkusím si ho udělat teď tady v práci a pak si koupím i domů 😉 uvidíme, snad to zabere aspoň na tu noc, abych se vyspala 😉

a HEHE s tou mateřskou, no musíš si myslím požádat do určitého věku dítěte 😉 nebo jak to je.. čkej, zkusím najít odkaz 😉

svoja
24. lis 2009

Presne jak pise HEHE...satek je prirozenej, dite tam je v prirozeny poloze!!! Do krosny bych dala dite az kdyz bezpecne sedi a neni "gumovy"...a osobne me ty krosny nejsou ani sympaticke. To uz radsi ta manduca. Ale rikam jen svuj nazor, overeny u te kamaradky...nehadam se, nevyvracim.

prosteja
24. lis 2009

taky se přidávám k dobrým ohlasům na MANDUCU 😉 SAC a Janička už není miminko, než si ještě pozjišťuješ info a nějakej šátek koupíš, malá bude mít 4 měsíce, tak to už by mělo být ok 😉

cat79
24. lis 2009

Sac tak si najdi co nejvíc článků a rozhodni se sama, já jsem si o tom zatím nic nehledala a nechci tě odrazovat:.)

Hehe mateřská----na gyndě ti sami dají papír co odevzdáš vypkněnej u zaměstnavatele, mě ho dala myslím ve 32tt, no a zaměstnavatek ti to vyřídí, většinou datum nástupu na MD vyplňuje gynekolog, takže ty to jen podepíšeš.

A až ti vyprší skoro těch 28tt, tak se pak žádá o ty 2 nebo 3 roky a to ti poradí Petulka, ta si to včera byla akorát vyřizovat..nevím kde a co, ale určitě na sociálce v místě trvalého bydliště🙂)))

svoja
24. lis 2009

SAC ja te odrazovat nebudu, sama jsem tomu naklonena...pokud se to vaze spravne, je to podle me vyborna vec 😉 satek, potazmo manduca!...i kdyz teda to krapet leze do penez....ale zas se to da prodat...mrkni na ty stranky, jak jsem davala odkaz, to je maminka nosicka, vi o tom celkem dost.

prosteja
24. lis 2009

já včera viděla maminku s miminkem v hypernově, no mohlo být prckovi tak 3 měsíce a v takové té krosničce a přišlo mi, že jí v tom hrozně "bloncá" chudák, nebo jak to nazvat 😅 furt se jí z toho to miminko vyvracelo, nepřišlo mi to, že je v tom spokojený.... ale třeba je opak pravdou.... do těch krosniček a tak bych šla, až má dítě opravdu oporu ve své vlastní páteři 😉 ale taky je to jen můj názor 😉

hehena
autor
24. lis 2009

PROSTEJ no mě by zajímalo, co mám teď papírově zařizovat.... jeslti teda něco, nebo jestli to za mě má jako udělat zaměstnavatel... 😅 😅 😅 jako v tomhle informovanost nulová...

na 3D bych se musela objednat teď a nevím, jestli už není pozdě... no manžovi se to moc nelíbí, viděl video od kamarádky a její holčička tam byla opřená o dělohu a nic pěknýho na tom čoveče nebylo.... další známej byl objednanej, ale jejich dítě spalo a nemohlo ani běhání po nemocnici... tak nevím, jestli se na to nevybodnout no...
ale tak samozřejmě zvažuju, jestli nebudu litovat viď......

holky všechny jste tu byli na 3D a líbilo se vám to?

svoja
24. lis 2009

BECO je i pro maly nesedici!!!!!! a odpadne ti vazani....

hehena
autor
24. lis 2009

ahááá CAT díky!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 takže mi dají papír na gyndě, super, já nevěděla, jestli sama nemám letět na úřad...

prosteja
24. lis 2009

jo a s tou mateřskou jak jste se tu bavily, tak mě napadlo... holky, chtěla jste jít některá dřív než 6 týdnů před porodem? já jsem se bavila s říďou a mě to vychází, že bych šla jen pár dnů v novém roce do práce, kdybych šla těch 6 týdnů a že by bylo pro obě strany lepší, abych šla dřív, těch 8.... tak jsem zjišťovala na netu v nějakých poradnách a prý by to jít mělo, je to prý vyloženě na ženě, jestli chce jít 6 týdnů (to prý musí nastoupit) anebo dřív... nevíte o tom někdo něco už z praxe? 😉

hehena
autor
24. lis 2009

hm hm, to mě též zajímá s těmi 8 a 6 týdny před porodem... 😵

sacvi
24. lis 2009

já to právě svoji četla..a Janička má 4měsíce za 14dní a to i kdybych chtěla tak ani tak rychle nekoupím takže kdybych ji nosila tak to vidím až tak mezi 4-5měsícem..Já asi počkám eště na tu mudru..jdem začátkem prosince a mezitím se přihlásím na kurz vázání a třeba zjistím že to v životě neuvážu a bude 😀 A nebo než ho koupím tak bude i malá sedět 😀 Pořád totliž zvedá hlavičku jak kdyby už sedět chtěla 😀 😵

Každopádně holky díky za rady 😵

prosteja
24. lis 2009

HEHE já ten odkaz nemůžu jak na potvoru najít.... ale jak píše CAT, dají ti papír u gyndaře s vyplněným nástupem na mateřskou a ty to předáš zaměstnavateli.... to je v tvým případě ale manža ne? takže si to budeš oběhávat sama.... předává se to asi na sociálku, či co já vím... ale ten odkaz ještě pohledám 😉

amallie
24. lis 2009

carcul, cat: máte odkaz na nějakej ten pás? by mě zajímalo k čemu to je...........

kaťata nechci, budu ráda, když navleču nějaký bavlněný bombarďáky 🙂 já nakonec koupila i ty prací síťovaný, jsou celkem příjemný, natahujou se a nikde nešktrtěj

svoja
24. lis 2009

pro nas byl 4D/3D uzasnej zazitek...

cat79
24. lis 2009

Prostěj těch 8 ti musí napsat doktor ze zdr. důvodů nebo gynekolog.Těch 6 je automaticky a 8 ze zdravotních důvodů.

Hehe jojo, papír ti dá gynekolog
A co se 3D týče, my z toho byli dojatí, je to nídhera, byli jsme celkem 3x a ještě bychom klíďo šli, Hehe budeš litovat když nepůjdeš, jasně že mimi sí nebo tak, ale je to tak úžasný, a vidíš ten dokonalej ksichtíček a bušit srdíčko a mimi jiné se tam měří orgány a délka a tak a může to předejít vrozeným vadám..být tebou tak JDU a vůbec se nerozmejšlim🙂))fakt

amallie
24. lis 2009

prostej: ten nástup na MD si můžeš vybrat, jediné omezení je, že to NESMÍ být víc jak 8 týdnů před a NESMÍ být míň jak 6 týdnů před. Můžeš jít i 7, když budeš chtít............

prosteja
24. lis 2009

HEHE no já to četla v nějaké poradně, že je to na domluvě lékaře a pacientky a že má právo na to jít každá 8 týdnů před porodem nejdřív a nejpozději musí nastoupit 6 týdnů před porodem... zítra budu mít dotaz na sestřičku... 😀 tak dám kdyžtak vědět...

s tím 3D, my taky váhali HEHE, manža chtěl moc jít a holky jsou tu z toho nadšený, tak jsem řekla jo.... ono se chodí na dotáčení toho videa, když není nic moc vidět, tak si tě pozvou třeba za týden znovu.... 😉 no já ti poreferuju zítra 😉

amallie
24. lis 2009

našla zde: http://www.e-maminka.cz/product/stahovaci-pas-p...

a s tím nástupem na MD mi můžete věřit, to vím jistě 😉

prosteja
24. lis 2009

CAT no já právě četla to co říká AMAL 😅 jakože mi nikdo nemůže zbraňovat v tom jít 8 týdnů... podle mě by to mělo být jedno, však se mi to bude vyplácet stejnak jen 28 týdnů a je jen na mě, jestli půjdu dřív nebo později ne?...... mě to právě vychází blbě skrz vánoce... nejdřív bych měla být 14 dnů přes svátky doma, pak asi 6 dnů do práce a pak nástup na mateřskou 😠