Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

amallie
24. lis 2009

cat: dostalas taky kaši v globusu?

svoja
24. lis 2009

AMAL coze 😲 jaky tahani za pupecni snuru...jaky rukou 😲 no toto....smarja 😖 ...jako presmiknou snuru, oddelaj dite a za druhej konec zatahaj a vytahnou placentu? no to je bozi predstava....mmch ta placenta me taky trochu mate...jak to vypada, co to je...doufam, ze na to neuvidim!!! a tom cruise to pry sezral, dobytek.

cat79
24. lis 2009

..mě přinese zítra ségruška vzorky papání pro mimi od Hippu, tak jsem zvědavá🙂 byla na školení na mimi výživu, tak vám pak poreferuju zajímavosti🙂)

Já jsem dřív hodně jedla kašičky a tak, ale teď na to ňák nemám chuť☹spíš na jogurtíky a mlíčko

...Carcu papa zítra, taky končím, jdu si udělat další čajdu a kouknout na odložené případy nebo co to dávají🙂)jééééé, to už je zase večer, bych si na to lenošení i zvykla🙂)a to jsem v neděli nadávala jak budu muset ležet🙂)))hihihihihhi

amallie
24. lis 2009

svoji: když máte porodku 10 minut pěšky, tak půjdete? a pak pěšky s malou domů? s kočárkem??? to bych brala 😉 aspoň zpět, že bysme mohli jít prochajdou............

jo a je to tak, buď placentu vytlačíš sama, spíš ale ti pomůžou, že za to zatáhnou....... pak se to dává na rozbor, z toho by se mohly poznat ještě nějaké vady miminka
je to takovej jako pytel, rudej se žilkama ...................

toma cruise jsem milovala, ale jak čekali tu surikatu, nebo jak se to dítě jmenuje, tak se mi úplně zhnusil, blééé a jestli sežral placentu, to snad ani není možné 😲 😲 😲 😲 fuuuj

a jako třeba anget psala, že jí měla 3 kg, no to by měl .................. pane bože

svoja
24. lis 2009

CAT no vidis, jaka je to doma pohoda 😉

AMAL tak to zkus, kdyztak to vyhodis a budes zkouset dal....jako ja koupila ten gravimilk, jak sjem tady driv psala a ja to zeru samotny...je to jak suseny mliko...to kdyz nekomu reknu, se kazdej divi....

amallie
24. lis 2009

jo a někdy placenta nejde ven, tak ve 3 případech ze 100, to pak musej tahat rukama v narkoze................obě ruce mudr strčí dovnitř a vytáhne jí..............

blahovka.cz
24. lis 2009

hoj zeny jdu se na vas jen mrknout,manza mel dneska dovcu,tak si to uzivame 🙂

nejake novinky,koukam,ze ammalce se nechce porad ven 😀

cat79
24. lis 2009

Svoji je to nechutný, tak se na to radši nekoukej☹

Mě mrzí, že tady nemůžem ani darovat tu pupečníkovou krev, ani si ji nechat uskladnit☹((tolik se o tom mluvilo a teď je to problém, nechápu...škoda☹((

Ta placenta by se měla odloučit sama, ne?čeká se max 45min a pak by se musela odoperovat, někdy bývá přirostlá, ale jen ojediněle....mám to v knížce o porodu.

Amal nedostala jsem kašičku v globusu.-(((a to jsem si tam byla v sobotu pro kartičku baby card a rozdávala tam letáčky...a tam jsem asi i nastydla☹((

amallie
24. lis 2009

svoji: jak jako žereš samotný? jako ten prášek????

cat: no já si byla pro tu kartičku, jak jsi mi poradila a dali mi tu kaši právě 😉 a jako stojí stovku, tak jsem potěšená, že jí můžeme zkusit

cat79
24. lis 2009

Amal aha🙂)bééé, tak to mi nedali🙂))

Tom Cruise je praštěnej fanatik🙂)
Amal prej Surikati🙂)hihihihi

svoja
24. lis 2009

To si delate prdel s tou placentou, takze budou dva porody jakoby?🙂 Obouma rukama??? jezisi 😖 ...tohle ale ja v porodnim planu nemam, u nas to vyjde hladce, ja o ni aninebudu vedet, nikdo me nebude za zadnou snuru tahat natoz do me strkat dve ruce jak lopaty...hlavne at to proboha nevidim, nebo omdlim....

No, prej to sezral psali...nekdo to i zakope na zahrade za barakem treba....

AMAL jojo, ten prasek....sem dobytek vid? skoro jako cruise 😀 😀 😀

No, ty kase jsou docela drahy no....jako ja jsem mela vzdycky krabici tak na trikrat a stala kolem 70kc i vic...ale zas to maly dite toho nespapa tolik jako rozezrana tehotna svoja, ze 😀

cat79
24. lis 2009

Svoji🙂))))

No prej je někde v Chorvatsku ňáká léčitelka a léčí ty nejlepší fotbalisty placentou, jako jim potírá urazy nebo co...blééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé, ale je to prej strašně účinný 😲 😲 😲 😲

amallie
24. lis 2009

svoji: moment! jen zatáhnou a ty to vytlačíš
kdyby měli strkat ruce obě, musej tě uspat, to je pak operace 😲 takže to určo neuvidíš a není to častol, ovšem stát se to může

jako jen ten prášek, no fůůůj 😀 😀 proč si to nezaleješ vodou???? to máš jak rozpustnou smetanu do kafe 😝

cat: no tak já si barvím vlasy barvou vyrobenou z placenty, no.............. ale jako to už je výrobek, že 😅 😅 😅 mám i šampon........... ale jako vypadá normálně 😅 😅 😅

jak se to dítě jmenuje, nějak surikata, nebo co, né? vžyť on je nějakej fanatik v nějaký sektě taky, ne? si prej domů pořídil utz a denně se na to dítě koukali, jako štěstí, že z toho nemá následky..........

tak já dostala kaši zdarma, fakt, jenže vydrží jen do 5/10 a je od ukončeného 6. měsíce

ty vogo, to jídlo dětský je teda drahý!!!

amallie
24. lis 2009

musela jsem podepsat, že:
1) komplikace v I. době - CS
2) komlikace v II. době - kleště nebo vakuumextraktor
3) komlikace ve III. době - odstranění dělohy

jako podepisujte to, že 😖

svoja
24. lis 2009

No me chutna i rozpustna smetana do kavy totiz 😅

Jmenuje se Suri a nekde psali, ze to ma teda dost nelichotivy preklady...chudak dite....a jak porad nosi podpatky a tak....no fanatik to prej je radnej...

svoja
24. lis 2009

AMAL 😖 😖 😖 ...maj to pro sichr pro sebe...

vendelinka1
24. lis 2009

UFFFF teda holky, dneska jste se nějak rozpovídaly 😀 ...vás dočíst je docela fuška.

Ahojky 🙂

jak se vede?
Letím ještě na moment s hafošema a vrátím se, k porodu do vody jsem si hodně zjšťovala, beru to i jako alternativu pro sebe, pokud bude vše ok, tak bych se docela zapojila 🙂

tak zatím 🙂

luciebx
24. lis 2009

holky ja videla porod do vody v telce v nejakym programu o porodech a docela jako ok... no uvidime no...

taky tam zadny hovina teda nebyli no a ta placenta tam ji pak ukazovali na hadre pry to nejak posilaji na rozbory ci co.. teda nevim kvuli cemu ale je to takova placka jako kdyby velka cervena krvava palacinka..

cat79
24. lis 2009

Amal my ty papíry dostali když jsme byli v porodce na exkurzi, máme si to pročíst, podepsat a donést to s sebou do porodky v tašce spolu s ostatníma věcma.
No a jestli tam někdy někdo dopsat třeba to podvázání vaječníku u cigánej, myslím že při kontrakcích to podepsaly ani nevěděly, co.....
Ale je to stejné jako reverz když podepisuješ nebo když skáčeě bungee jump nebo když si necháváš dělat plastiku...prostě musíš vědět že můžou nastat komplikace a potřebujou být krytý..ale je to teda divný, že jo....

amallie
24. lis 2009

Svoji: ty žereš i smetanu do kávy??? jako fakt?
v prášku já si teda vzpomínám, jak jsme lízali vitacit, když jsme byly děti 😀 😀

no, holky, jako vím, je to jako že jsi s tím sruzměná, ale teda příjemný mi to nebylo to číst a podpisovat.......... manžel se taky zarazil
řekl mi teda jako advokát, že je to pro ně k ničemu, neb to nemá žádnej případnej dopad, ale jako když tam pak člověk jde, má z toho blbej pocit teda.............

cat79
24. lis 2009

Holky tak ten porod do vody některá zkuste, ať máme jeden živej názor né jen z 2. ruky🙂)))

Placenta obsahuje kmenové buňky, jsou to nejčistší a nejzdravější buňky, dá se s nima vyléčit spousta nemocí, v bříšku roste s miminkem, miminko z ní dostává živiny a tak, a po porodu už ji nepotřebuje, nevím z čeho se na začátku vytvoří, ale je to taky zázrak teda...škoda že to využití není tak moc vychytané a tady se to snad musí i vyhodit, není to jak převést třeba do Plzně, tam se myslím skladují i v Praze jsou na to banky jako na krev...

luciebx
24. lis 2009

cat.. no ja pokud pujde vse ok tak do toho pujdu.. je tu forum o porodu do vody tak sem tam asi nektere zeptam.. uz sem tam cetla.. rikali ze ok a ze to bylo prijemne.. tak nevim no..

amallie
24. lis 2009

tak suri se tedy jmenuje, no, to je podné jako surikata 😀

amallie
24. lis 2009

já bych tu pupečníkovou krev darovat mohla, dali mi i leták, ale jak tu psala anget, hned nedají miminko nebo co, to já nechci

cat79
24. lis 2009

Luci tak zkus, za to nic nedáš, názorů je na všechno plno a v ničem se nikdy neshodnou všichni, takže asi tak🙂

Suri, ale je rozkošná🙂
Surikatu australský je mé nejoblíbenější zvířátko v ZOO, jsou mega srandovní🙂))

luciebx
24. lis 2009

no uvidime jak vse dopadne .. tam fakt musi byt super zdravotni stav .. .zadny rizika a tak podobne... no uvidime jak se mimi vyvine a jakym zpusobem se mu bude chtit na svet...

taky je tu v uk moznost rodit doma.. no to nevim teda.. do toho bych urcite nesla.. stejne tu v porodkach se lezi jen jednu noc a druhy den valis domu a k tobe domu chodi ty porodni baby na kontrolu zda mimi je ok...

amallie
24. lis 2009

cat: je to taková větší myška, že jo? taky se mi líbí...........

nuki
24. lis 2009

Tak jsem přišla jen nakouknout, jestli není u Amal nějaká změna a vidím, že nic, ale teda témata máte, jen co je pravda..tahání placenty, jezení placenty atd....🙂)) to jsou vyhlídky..🙂)

o darování pupečníkové krve přemýšlím..🙂))

tak já jdu zase pracovat..papa🙂))

nuki
24. lis 2009

a Surikata je nádherné zvíře, to máte pravdu..🙂)

amallie
24. lis 2009

nuki: zas pro tebe žádná novinka, ne? znáš ze školy.............. ale pro nás, to je věda teda

jo a máme tu i surikaty 😀