Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

eeefffaaa
9. lis 2009

svoji takovej porod by te ani nebavil,by to tak uteklo ze by si byla urcite zklamana 😀 😀 😀

vsak vite jak jsem byla kategoricky proti druhymu,ale ted bych sla rodit kldine zase,je to tak silnej a krasnej pocit,ze na to zly se brzy zapomene,horsi bylo pro me spis to po porodu,protoze jsem byla na vsechno sama,ale ten porod je uzasny zazitek a jeste ke vsemu kdyz tam mate drahou polovicku tak to se ani neda popsat to si kazdy musi zazit...ja jeste ted citim ten pocit jak malej ze me vyklouznul,jak jsem byla stastna a plna emoci,a porad jsem se na nej koukala kam ho nesou, co s nim delaji,...holky fakt se teste a niceho se nebojte

eeefffaaa
9. lis 2009

car to je pravda a moje svagrova nebyla ani pri jednom porodu nastrihnuta,to nevim jak toho docilila 😀

luciebx
9. lis 2009

no nic holky asi to pro dnesek zabalim je mi fakt divno blivno.. 🤐 takze se loucim a prijdu se podivat zase zitra rano.. papa

eeefffaaa
9. lis 2009

luci tak at ti je brzy lip 😉 mej se hezky ahojky

svoja
9. lis 2009

jdu taky, mejte se a smejte se...cao

cat79
9. lis 2009

jojo, v Anglii dávají rajskej plyn, takže jsou ty maminy takový vysmátý a připitomělý🙂))ale nedovedu si to představit.-))
My budeme mít na kurzu doktorku, asi za týden nebo dva a budem právě anestezii probírat, tak vám pak poreferuju.
Jinak tady je epidural zdarma, což je teda fajn.ale holky uvidím jaké to bude a pak budu moct říct jestli to chci nebo ne, ale takhle si to pořád představuju jako procházku růžovým sadem🙂)))

..taaaak holky kdopa dneska vypadne v superstar???tipuju Moniku bagárovou nebo Šmajdu, ale sama bych nikoho nechtěla vyhodit...

amallie
9. lis 2009

efi: no tak to jsem zvědavá, jestli budu taky říkat, že to byl krásnej zážitek 😖 to pochybuju, jsem toho nervní už teď 😖

i když, já taky porodím za hoďku dvě i s cestou, vyprdnu a je to 😀 😀

cat79
9. lis 2009

Amal určitě🙂nebooj!!
Hele ale budeš tam s manžílkem a bude to pro vás nezapomenutelný zážitek ikdyž to bude bolet..já myslím, že to prostě za tu bolest stojí, a kdysi se rodilo doma s klackem v puse nebo na poli..jasně děti byly menší, ale nebyla taková péče a příprava....já se zatim nebojim a snad mě to ani nepřepadne ten strach...ale to si spíš přeju🙂

cat79
9. lis 2009

holky jdu koukat na superstar, tak papa zítra!!!

carculka
9. lis 2009

tak paa luci a svoji..

hpolky ja chci taky rajskej plyn at sem vysmata 😀 😀

carculka
9. lis 2009

tak paa cat 😉

carculka
9. lis 2009

jooo amal nechas si uschovat pupec.krev?

carculka
9. lis 2009
amallie
9. lis 2009

já se tedy bojím

carcul: ne, něco jsem si o tom četla, ale rozhodla jsem, že ne

carculka
9. lis 2009

amal..doufam ze nic spatnyho?no snad neee.

amallie
9. lis 2009

špatnýho ne, ale jen, že to je na nic

carculka
9. lis 2009

amal..hmm takze vyhozenejch dvacet litru by to bylo 😖

amallie
9. lis 2009

no, si myslím 😖

angetha
9. lis 2009

Tak holky, porody se řeší o sto šest 🙂 🙂
jak říkám, pokud to půjde, tak chci rodit přirozeně 🙂 protože vidět hned čerstvý miminko, to se nedá zopakovat 😵
Mateřskou si nechám na tři roky..
Cat a ta tvoje kámoška je asi úplně pitomá ☹ ☹
a škoda, že vypadla Leona, zpívala hezky..

prosteja
10. lis 2009

dobré ránko všem 😵

tak jsem mrkala na Terezku od MONCI, ta je kráááááásná 😵 😵 😵 doufám, že jsou obě dvě v pořádku a mají se hezky 😉

bavily jste se o porodu, tak určo chce tady snad každá rodit přirozeně, ten císař je prostě jen východisko z nouze, když to jinak nejde...... já bych třeba asi nešla do přirozeného porodu koncem pánevním 😖 ..... a s tím epiduralem, určo je dobře, že je na světě 😀 a nebráním se ničemu, do porodky určitě nepůjdu s tím, že už ode dveří budu řvát, že chci epidural, ale podle situace jak se to bude vyvíjet a tak se mu v žádném případě nebráním 😉

rodičák zatím vůbec nevím, chtěla bych raději na 3 roky, mám strach, že po 2 letech nebudu mít prcka kam dát a co pak 😖 ale ještě na to máme čas, takže pořád váháme

CAT četla jsem o kámošce, no k tomu není fakt co říct..... 😖

a k té pupečníkové krvi, taky jsem četla, že je to vlastně na nic a navíc snad pořád mají ten stopstav pro uchování pro jednotlivce nebo jak to je...... jsem to nějak před pár měsíci slyšela ve zprávách, že nemocnice nemůžou tu krev skladovat přímo pro potřeby té rodiny, že na to nejsou certifikovaní nebo co..... jediné o čem jsem uvažovala bylo dárcovství, ale nevím jestli do toho jít nebo ne..... miminko nedávají na bříško, tatínek nemůže prý stříhat pupeční šnůru (a co kdyby náhodou chtěl že 😀 )......

cat79
10. lis 2009

Dobré ranko všeeem!!!
Tady pupečníkovou krev neodebírají, není to kde skladovat a prej se teď ještě řeší jestli to není obchodování s orgánama, že to lékařská komise označila za orgán, ale do konce roku se to má vyřešit..ale to už mi budeme asi na světě🙂))ale darovala bych ji ráda, kdyby to šlo.

Celou noc se mi zdálo o té kámošce, snad mi to už zmizí z hlavy, fakt strašný, jaký některý lidi jsou....no coment
Prostěj Monča už tu má fotečky, jo?????jdu to omrknout🙂

prosteja
10. lis 2009

jo a ještě jsem si vzpomněla, že jsem mrkala na profi foto HYPO..... o téhle paní už jsem slyšela a byla mi doporučena, tak jsem nad ní uvažovala a HYPO má fotečky fakt krásný 😵

angetha
10. lis 2009

Dobré ránko 🙂
No já jsem ani nechválila Terezku, přitom je tak krásňoučká 😵 😵
My jsme tu krev darovali, máme z toho dobrý pocit alespoň 😉

prosteja
10. lis 2009

ahoooj ANGE 😵 a můžeš mi napsat jak to probíhalo?

angetha
10. lis 2009

No ...tak Vendulku zvedli, odnesli jí změřit, měli tam už připravené náčiní na odběr, takže jehlou napíchli pupečník, placentu jsem měla ještě v sobě, brali snad dvě zkumavky..někde na netu to bylo dobře popsaný..

prosteja
10. lis 2009

takže ti ji ANGE nedali hned po porodu na bříško, jak ji vytáhli, tak ji hned odnesli ju? 😉

angetha
10. lis 2009

Přesně tak...ale já jsem byla v takovém rozpoložení, že mi to v ten moment ani nijak nepřišlo..tak snad příště budu mít miminko hned u sebe 🙂

prosteja
10. lis 2009

no ale oni stejně jen odebrali tu krev a pak ti malou přinesli ne?

angetha
10. lis 2009

http://www.bpk.cz/2/17/odber-pupecnikove-krve.html

jo ještě Vendulku osušili, zvážili, zabalili do zavinovačky a dali tatínkovi, který seděl vedle mě 🙂

cat79
10. lis 2009

Ange tys rodila kde?V Praze?
Taky mooooc chválim Terezku od Monči, je to andíleček, malinkatá🙂)a taak krásná!!!

Já bych taky chtěla darovat, ale tady u nás v porodnici na to asi nemají ani personál, nemají kdo by to pak převezl do Prahy, to je ten problém☹((ale já ještě na té exkurzi všechno zjistím...

Za hodinku jdeme na těhu cvíčo, už se strašně těšim, že si protáhneme záda, pak máme obídek s těhulema a večer ruštinu, musím se ještě odpoledne učit.-)))