Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

angetha
23. čer 2009

Vendulka včera tlačila, že jsem nevěděla jak ležet ale dnes je hodná 😉 asi ví, že zítra jdem na UTZ a jsme zvědaví, jak je velká

orchidei
23. čer 2009

Hehe já jsem za tu starou chaloupku moc ráda! Má svý kouzlo! A když jsme přežily tuhle zimu bez topení tak už hůř být nemůže! Teď by mi bodlo to mimčo, protože mi schodiště bude dělat strejda a jemu to vždycky dlouho trvá a musí se uhánět a kdyžby věděl že čekáme mimi tak by si určo pospíšil a já bych se nemusela stydět zvát si domů návštěvy! 😀 😀 😀

orchidei
23. čer 2009

Jé a budež mít fotečku? Vůbec si neumím představit jaké to citit jí tam jak se hýbe a kope! Jen když na to pomyslím tak mám hned slzy v očích! Jsem to ale tele 😀 !

hehena
autor
23. čer 2009

ORCHI já ho měla často s bývalým přítelem - byl to děééésnej kurvník 🙂))
možná je to trochu ze stresu to je fakt... jen mě trošku děsí, že to infekce a že to prostě tak blízko mimoušovi...

mno já fakt nechci panikařit, ale kdyby něco a stalo se fakt to, že by bylo miminko mimo dělohu, tak to moc sranda není.... no nic... musím si jít udělat caro...

prosteja
23. čer 2009

ahooooj všem 😵

zdravím hehe 😵 ten opar je asi pěkně nepříjemnej hehe 😖 já to nikdy neměla tak nevím, ale dokážu si představit, že nic příjemného to není 😖 a na tu gyndu je to tak akorát hehe, jak sis to plánovala 😉 a jestli chceš, tak na krev si můžeš zajít 😉 pro jistotu 😉

ahoooj Ange a Vendulko 😵

ahoooj orchi 😵

holky a já mám radost, teď mi volal manžílek, že nám dorazilo vyúčtování a budou nám vracet 5000,- huráááááááááááááááááá 😀 😵

prosteja
23. čer 2009

hehenko tak si kdyžtak kvůli tomu oparu zajdi na pohotovost... nebo určitě tvého gyndaře někdo zastupuje 😉 já vím, že to nechceš řešit s každým, ale pro klid duše... hmmmmm? 😉

orchidei
23. čer 2009

Ségra trpí hrozně na opary a myslim že je měla celé těhotenství a vše bylo ok tak se zbytečně nestresuj! A oni by tě nemohli v máčknout dřív abys mohla být klidná že je embrýsek tam kde má být? Jistota je jistota!

hehena
autor
23. čer 2009

PROSTEJKO ahoooj... paráááda... to bude pařba 🙂))

no když jsem měla gen. opat poprvý, tak jsem několik dní nemohla chodit - fakt hrůza, byla jsem kachna a slzela z každýho kroku, jaká to byla šííílená bolest... když se to objeví opětovně, tak už to není taková hrůza.... a už jsem ho pěkně dlouho neměla a když tak malinkej a do dvou dnů zmizel.... ale i tak, bolí vás z tý infekce spodek, tříšla i prdel... no teď je to krapet horší než běžně... takže jsem i spala s vatovým tamponkem napuštěným heřmánkem... 🙂)) no já jsem fakt koumes... zkusím gyndařovi zavolat, jestli na to mám aplikovat něco jinýho - sestra nevěděla... tak to prubnu...

hehena
autor
23. čer 2009

jo to víš, že mohli, ale zase k jinýmu dr.... jenže mě se nechce že jo, tenhle mě prostě zná... no domluvím se s tím mým, když se mu dovolám a kdyby mi doporučil ať jdu k jinýmu, tak půjdu.... 😉

angetha
23. čer 2009

Ahoj Prostějko, těhulko 😎
Orchi, s fotečkou nevím, miminka už jsou velká, tak by vyšla třeba fotka ručičky a to je na nic 😀

hehena
autor
23. čer 2009

ORCHI i na genitální????

hehena
autor
23. čer 2009

jsem právě vyčetla, že když je infekce před porodem, jde se na císaře...

prosteja
23. čer 2009

hehenko ahooooooj 😵 no nebude, pěkně to převedeme na spořící účet, na věci pro miminko 😀 ač se to nezdá, tak toho bude potřeba asi fakt dost a nechci ponechat nic náhodě.... nebudu se tady ani znovu bavit o tom, jak pak klesnou příjmy naší domácnosti, až půjdu na mateřskou....

jo jinak hehe, jak jsi včera říkala, že půjdeš na ty 2 roky, tak jsem si vzpomněla, víš, že tam je to omezený? že na ty dva roky může jít jen někdo? je to omezený platem.... musíš mít určitou výši hrubého výdělku 😉

hehena
autor
23. čer 2009

žjo PROSTEJ? a nevíš kolik??? a jak dlouho před porodem??? to by byla čára přes rozpočet...

prosteja
23. čer 2009

hehenko to nemusí být taky pravda s tou infekcí 😉 oni to jen hlídají a při porodu ti napíchnou antibiotika...... 😉 aby to nechytlo to miminko 😉

angetha
23. čer 2009

Myslím že to je 16800 Kč hrubého

prosteja
23. čer 2009

jj je to tak nějak jak píše anget hehe 😉 ale jak dlouho před porodem..... počkej, mám tu takový chytrý stránky, zkusím to tam vyčíst 😀

hehena
autor
23. čer 2009

jj PROSTEJ, záleží asi na tom, jak silná ta infekce právě je.... našla jsem přímo odpověď od porodníka .) 😵

angetha
23. čer 2009

Před porodem musíš mít odpracováno 270 dní abys měla mateřskou..ale jak je to s tímhle nevím

prosteja
23. čer 2009

hehenko tohle je k mateřské:

"Nárok na pobírání peněžité podpory v mateřství

mají ženy, které byly v posledních 2 letech před zahájením výplaty této dávky alespoň po dobu 270 dnů účastny nemocenského pojištění. To je součástí sociálního pojištění, které za zaměstnance odvádí zaměstnavatel.

Pokud pracujete jako OSVČ, je navíc potřeba, abyste se účastnila nemocenského pojištění OSVČ alespoň po dobu 180 dnů v období jednoho roku před porodem a abyste zaplatila pojistné za celou dobu účasti na nemocenském pojištění včetně kalendářního měsíce předcházejícího nástupu na mateřskou dovolenou."

a teď jdu hledat tu rodičovskou

😉

angetha
23. čer 2009

Hehe ty jsi OSVČ viď?

hehena
autor
23. čer 2009

nene, jsem sama sobě zaměstnancem... ale mám minimální plat...

prosteja
23. čer 2009

a tohle je ta rodičovská hehe:

Od 1.1.2008 si rodiče většiny dětí mohou vybrat jeden ze tří modelů vícerychlostního vyplácení rodičovského příspěvku. Výjimky viz níže.

Nárok na rodičovský příspěvek má rodič, který po celý kalendářní měsíc osobně, celodenně a řádně pečuje o dítě, které je NEJMLADŠÍ v rodině – toto dítě zakládá nárok na rodičovský příspěvek a u něj se sleduje splnění podmínek pro přidělení rodičovského příspěvku.

Jednou učiněné rozhodnutí o délce čerpání rodičovského příspěvku bude nezměnitelné – a to i v případě, že dojde ke střídání rodičů na rodičovské dovolené – které je i nadále možné.

1. Rychlejší čerpání

Rodič, který se předem rozhodne, že zůstane s dítětem na rodičovské dovolené jen do jeho dvou let, bude po ukončení PPM měsíčně dostávat 11 400 korun. Pro tuto variantu se musí zažádat v kalendářním měsíci následujícím po měsíci, ve kterém dítě dosáhne 22 týdnů života. O tuto variantu čerpání, ale může zažádat pouze rodič, který má nárok na PPM ve výši alespoň 380 Kč na kalendářní den (tj. maminka pobírala mateřskou min.11 400Kč)

2. Klasické čerpání

po ukončení PPM do 3 let věku dítěte měsíčně 7600Kč. O tuto formu čerpání si může zažádat rodič, který měl nárok na čerpání PPM a nebo na nemocenskou poskytovanou v souvislosti s porodem. A žádá se nejpozději v kalendářním měsíci, kdy dítě dosáhne 21. měsíce věku.

3. Pomalejší čerpání

Rodiče, kteří budou chtít zůstat s dítětem doma do jeho čtyř let, budou od ukončení mateřské dovolené do 21 měsíců dítěte pobírat 7600 korun a pak bude dávka snížena na 3800 korun. Tato varianta se týká i rodičů, kteří neměli nárok na pobírání PPM. V jejich případě je částka 7 600 vyplácena od porodu do 21 měsíců a pak se snižuje na 3800.

Vybraná možnost čerpání příspěvku bude nezměnitelná a zpětně ji nebude možné vymáhat, a to ani při střídání rodičů v pobírání rodičovského příspěvku.

Pokud si rodiče nezažádají o rychlejší, či klasické čerpání rodičovské dovolené (a to v daném termínu) a nebo nesplňují podmínky pro tyto varianty čerpání, bude po 21. měsíci věku vyplácena automaticky pomalejší verze čerpání, která počítá s rodičovskou dovolenou do 4 let.

prosteja
23. čer 2009

hehe a tu mateřskou 11.400, která je podmínkou pro to rychlejší čerpání máš, když máš hrubý plat mezi 15.000 a 20.000 😉

moncicak3
23. čer 2009

zdar a sílu děvčátka 🙂 jdu vás dočítat.....

prosteja
23. čer 2009

http://www.miminko.estranky.cz/stranka/materska...

tady na těchto stránkách jsem to vyčetla 😉

hehena
autor
23. čer 2009

tož to jo... takže mám vynásobit 380x21 + 31% ??? nebo jak se dopočítám? 😕

orchidei
23. čer 2009

Aha hehe já myslela že máš normální! Tak to nevím ale takhle na začátku by to asi nemělo vadit a 9 měsíců ho snad mít nebudeš! Vím že ségra měla před porodem toho streptokoka tak jí akorát těsně před píchli nějaký anitibiotika aby to mála při cestě na svtět nechytla tak to asi bude s oparem podobně! Radši si tam zavolej!

hehena
autor
23. čer 2009

díky PROSTEJKOooooooooo!!!!!!!!! 😵 😵 😵

prosteja
23. čer 2009

hehenko tak to nevím, jak se dopočítáš... každopádně doporučuju hrubou mzdu mezi 15.000 a 20.000 spíš k té dvacítce, aby to šlo a pak ti to vyjde bez problémů.... ale teď je otázka jak dlouho to musíš mít ten hrubej plat tak vysokej..... asi minimálně těch 270 dnů před porodem 😉