Snažíme se o mimi. Příbuzný to vědí a "podporují" nás
Ahoj holky. S manželem se snažíme o mimčo 4-tý měsíc. Jsem hloupá, že jsem všem vyžvanila, že přestávám brát antikoncepci, protože při každý menstruaci mi všichni říkaj tuhle pitomou větu.
Jak na to mám nemyslet 😅
Jo a taky báječná věta je : Neboj, příště to vyjde (jsem se nebála, dokud mi to nezačali říkat!!!)
Jsou ještě nějaké věty, kterýma vás příbuzenstvo a známí "podporujou" ?
Stručné shrnutí
- Páry, kterým se nedaří otěhotnět, v diskuzi popisují běžné diagnostické kroky: spermiogram pro muže, krevní a gynekologická vyšetření pro ženu a následné možnosti léčby v CAR jako inseminace (IUI) nebo IVF/ICSI.
- Sdílení plánů na početí s širokým okolím obvykle vede k opakovaným dotazům a radám typu "hlavně na TO nemysli", proto někteří doporučují sdělení o snažení pouze nejbližším nebo odkládání veřejné informace; jiní uvádějí, že jasná diagnóza (např. protilátky proti spermiím) přinese klid a ukončí nevhodné komentáře.
- V diskuzi byly zmíněny konkrétní kliniky a finanční aspekty asistované reprodukce: kliniky jako Sanus v Jihlavě, Pronatal a nemocnice Homolka, a konkrétní částka za komerční službu uváděná jako 60 000,-; zároveň byla zmíněna částečná úhrada až tří pokusů pojišťovnou v některých případech.
Nejčastější otázky
Q: Jaké vyšetření by měl absolvovat partner, pokud se nedaří otěhotnět?
A: V diskuzi je doporučován spermiogram jako základní vyšetření muže; dále byly zmíněny protilátky proti spermiím jako konkrétní nález a léky nasazené muži v jedné rodině za 1 100,-.
Q: Kdy je vhodné obrátit se na CAR nebo kliniku asistované reprodukce?
A: V diskuzi páry popisují, že CAR začaly vyhledávat po cca roce až roce a půl neúspěšného snažení; v CAR se provádějí inseminace (IUI), IVF/ICSI a další diagnostika.
Q: Jaké jsou běžné metody asistované reprodukce zmíněné v diskuzi?
A: V diskuzi se opakovaně objevují inseminace (IUI), IVF, ICSI a použití dárce oocytů nebo spermatu; také byla zmíněna možnost konzultace a výběru dárce v katalozích (Sanus Jihlava).
Q: Kolik mohou stát komerční služby asistované reprodukce podle zkušeností v diskuzi?
A: Jako příklad byla v diskuzi uvedena částka 60 000,- zmíněná v souvislosti s Pronatal; zároveň diskutující uvádějí, že v některých případech jsou první pokusy částečně hrazené pojišťovnou.
Q: Co pomáhá snížit tlak okolí a nežádoucí komentáře typu "na to nemysli"?
A: V diskuzi doporučují sdělovat snažení jen nejbližším, používat "výmluvy" (např. hypotéka, odklad) nebo nahlásit, že probíhá vyšetření/terapie v CAR; také je v praxi uváděno, že oznámení konkrétní diagnózy často ukončí nevhodné komentáře.
Q: Jaké praktiky sledování cyklu zmiňovaly ženy v diskuzi?
A: Diskutující popisovaly měření bazální teploty (BT), sledování ovulace a časté domácí těhotenské testy jako běžné nástroje při snažení.
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina se shoduje, že fráze typu "hlavně na TO nemysli" je nereálná a neuklidní pár, který se snaží.
- Většina doporučuje nesdělovat snažení širokému okolí a sdílet informaci pouze s vybranými blízkými osobami.
- Klinická diagnostika (spermiogram, vyšetření v CAR) a následné postupy jako inseminace nebo IVF jsou vnímány jako konkrétní řešení.
Sporné názory
- Někteří doporučují mlčet a vymýšlet výmluvy (hypotéka, znovu užívání HA), zatímco jiní uvádějí, že otevřené sdílení s blízkými přineslo podporu a pomoc.
- Některé ženy uvádějí, že u nich pomohlo "nemyslet na to" (těhotenství při uvolněnějším přístupu), zatímco většina konstatuje, že "nemyslet na to" není možné a není reálné.
Otevřené otázky
- Proč někteří otěhotní ihned po vysazení antikoncepce a jiní potřebují lékařskou pomoc nebo asistovanou reprodukci?
- Jak optimálně informovat rodinu a přátele tak, aby tlak a nevhodné komentáře nepřetrvávaly?
Zmíněné značky a firmy
CAR, Sanus (Jihlava), Pronatal, nemocnice Homolka, Děti a my, Greenpeace
Zmíněné produkty a metody
antikoncepce (HA), spermiogram, protilátky proti spermiím, inseminace (IUI), IVF, ICSI, dárce oocytů, měření bazální teploty (BT), domácí těhotenský test, injekce, léky (1 100,-)
Místa a osoby
Jihlava, Homolka, Pronatal, Sanus, Liberec
tak to máš pavdu,jdu do hajan tak se opatruj,odpočívej a doufám,že budou dobré zpravičky až se sem zas někdy dostanu pa pa a dobrou 😉 😉 😉
hani psala jsem,že jsme přes týden v plzni a na víkendy jezdíme k rožmitálu p.tř. do brdských lesů 😀
ahoj holky, no tak ja jsem na tom podobne. Snazime se o mimi asi 4 mesice, vsem nasim kamaradum se to podarilo na poprve. Kamarad mi rekl ze mi pujci trenyrky. Vtipalek.,A ostatni??Radsi nemluvit.
Teda holky, teď jsem si dočetla "příběh o strastiplném výstupu na Ještěd" od Baruš a fakt jsem se tu pobavila😀
Baruš - na Ještědu jsme byli letos na jaře. Představa, že s sebou někdy příště potáhnu i dítě, mi opravdu pomohla na těhotnění nemyslet 😀 😀
holky já lezla před měsícem pěšky na slovensku na Gerlach oproti tomu je ještěd krtečinka 😉 a pro můj línej zadek to teda byl velkej záhul
martasek26: tak to mi ještě nikdo neřekl, taky docela dobrý 😅
grej: kdyby jsme šli alespoň po silnici, ale mi se táhli pod lanama 😠
A já jsem to jsem napsala, protože jsem slyšela, že porod tělo vyčerpá, jako výstup na nějakou horu. A i přesto, že jsem ryla hubou zeměkouli, já rodit chci a chci 😀 😀 😅
No berus jsi teda frajerka. My jsme jeli lanovkou a stačil mi bohatě ten výstup od lanovky na vysílač 😀 Pak jsme šli teda pěšky až dolů a to taky moc sranda nebyla.
Jsi fakt dobrá!! I když nevím, jaký to je vylézt horu (i na Sněžku jsme se aspoň kousek na Růžovku svezli 😉), tak chci taky klíďo rodit 😀 Nebo právě proto?? 😵 😅 🤐
Ahoj holky, mohu se k vám přidat? nečetla jsem všechny příspěvky sem.
Když nám to s manželem nevyšlo minulý měsíc, tak jsem si řekla a dala za cíl, že tento měsíc bude mé chování úplně jiné, nebudu nic vypočítávat, nebudu kupovat testy, budeme se snažilkovat, jen když bude chuť atd a hlavně ... nebudu na to myslet. jenže mi to vydrželo pár dní, pak opět jsem počítala, kdy by měla přijít ovulace, opět jsem seděla u pc na těchto stránkách a hledala rady všude na netu :( ono to prostě nejde, dnes jsem si zase koupila do zásoby testy a opět si nejspíš začínám vsugerovávat příznaky :((
Ahojky x.j.x. Mně se to kecá, jsem ve stejný situaci, ale pokus se to překonat
Je to neskutečně těžký, ale já se zabavuju třeba myšlenkama na Vánoce 😉
ahoj berus, to já se zaměstnávám myšlenkama na vše možné, ale někde pod tím vším stejně tam ta touha na mimi je, že to překoná vše 😖
Rozhovor mezi Pepíčkem a maminkou:
P: Maminko, jak se dělají děti?
M: To se maminka s tatínkem májí rádi, jdou do ložnice a z toho jsou děti.
P: To nechápu.
M: Tatínek vloží mamince penis do vagíny a z toho je miminko.
P: Ale já včera viděl, jak ti tatínek vložil penis do pusy, co je z toho?
M: Nooo, třeba nový boty, prsten,... 😀
Trošku starý, ale docela dobrý 😅
Teda Berus,ty jsi vážně literární talent,tvůj výstup na Ještěd je opravdu skvěle popsaný,upřímně jsem se nasmála,jsem taky liberecká,tak si to umím živě představit, 😉
Jinak,abych přispěla do diskuze,jsem taky pro,to neříkat,nám trvalo rok,než jsem otěhotněla a taky jsem to všem vyslepičila hned na začátku snažení a celý rok jsem poslouchala,tak co,už?,apod,což mi brzo začalo lézt na nervy,naštěstí jsem nikdy nezažila tak netaktní připomínky,co jsem tady četla.Ale až budeme chtít s manželem druhý mimi,necháme si to pěkně pro sebe.A taky souhlasim s tim,že nemyslet na to nejde,jakmile jsme se jednou rozhodli,ze dítě chceme,bylo to ve mě a každý měsíc jsem čekala a pak byla zklamaná.
Tak vám všem snažilkám přeju,ať se brzo zadaří a tuhle diskuzi pro odreagování ve snažení už brzo nepotřebujete 🙂 😉
Viono a vám se to podařilo přirozeně po tom roce? Myslím jako jestli jste měli nějaký problém, který se pomocí doktorů řešil, nebo jste tomu nechali volný průběh a prostě to po roce přišlo?
Ahoj kolegyně 🙂
Teda věta hlavně na to nemysli je opravdu neuvěřitelně hloupá,mě to teda aspoň nejde 😖 Myslíte,že se to někdy změní?Třeba po půl roce snažení? 😨
Grej,nechali jsme tomu volný průběh,já do tý doby byla dost v práci a asi jsem byla i přetažená,návíc jsem měla dost dlouhý cykly,tak jsemsi už po tom roce začínala myslet,že budu mít asi nějaký problém a chtěla jsem se objednat k Dr,aby mě vyšetřil,no,ale pak jsem si v září vzala 14 dní dovču a otěhotněla jsem,takže jsme to nakonec zmákli přirozeně.Já vím,měli jsme štěstí,že to vyšlo,když tady čtu nějaký diskuze,příjde mi to občas jako malý zázrak a jsem za to moc ráda,kéž by to takhle vyšlo vám všem 😉
Díky Viono. Moc gratuluji🙂
Ony ty dovolené prý dělají dobře, ale nám už nepomohlo ani to🙂
Snad se taky brzy dočkáme! 😉
Grej,za gratulace moc děkuju,ale já mluvila o loňským září,letos by to bylo ještě dost brzo na druhý mimčo,malýmu jsou teprve tři měsíce 😝 😀
tak to jo,tak až se někdy za rok,nebo za dva přidám sem ke snažilkám,tak ať ty už pro změnu diskutuješ nejlépe na kojencích 😉
Budu se snažit🙂 Kdyby se nám zadařilo extra brzy, tak už třeba zas budu na snažilkách🙂
jojo vejšky a lezení... 😉
s chlapem, kterýmu ze srandy říkají jeho kamarádi šerpa..s tím mým ...co všechno lehce vyběhne...si i já ač od dětství chodič po horách...připadám jak důchodce 😀 mě povídejte 🙂
grej...já myslím..že nám to vyjde..já to cejtím v kostech 😉 sice nevím kdy...ale můj šestej smysl mě neklame...budeme pupkatá papkající prasátka s veeelikými bříšky 🙂
se těším 🙂
co se týká porodu...já klidně porodím...ale oni mě asi stejně nenechaj a půjdu císařem 😀
Ahoj snažilenky. Jdu se k vám vyplakat 😢 Založila jsem téma Hlavně na to nemyslet, ale jak to mám kurňa udělat, když se to okolo mě hemží těhulema?!
Dnes za mnou byla neteř expřítele (pořád se kamarádíme) a oznámila mi, že je v 5. měsíci. Nejen, že se to dozvěděla teprve před 14 dny 😕 , ale je jí necelých 20 a mimčo dává k adopci.
A pak, že existuje spravedlnost ☹ 😠
berus: njn, tak o téhle nespravedlnosti jsem mluvila. to je tak nespravedlivý 😢
vždyt mi bychom mimi milovali, dělali pro ně vše a nedaří se a někdo to nemá v plánu a zrovna se "zadaří" ☹
Holky, ja dnes zjistila, ze muj exmanzel ceka mimino a otehotneli hned mesic po svatbe! Tak ktera me trumfne? 😎
A pry je velmi pysny na to, jaky je chlapak...
Ja jsem teda moc rada, protoze jsem ho opustila kvuli jinemu a ex kvuli tomu dost trpel a ja mela spatne svedomi. Takze kdyz jsem zjistila, ze se ozenil, mela jsem pocit, ze je zase stastny a ted je stastny dvojnasobne.
Ahoj holky,držím vám pěstičky ať se vám co nejdříve zadaří.Já sama jsem případ,který sem patří.Celý rok jsme se snažili,prošli různá vyšetření a zadařilo se až když jsem změnila práci a vůbec na to nemyslela.Vžycky mi říkali,že chci až moc ať na to nemyslím,ale teď byla příležitost vypnout a ono se povedlo.Tak holky hodně síly do dalšího boje 😉
Většinou jsem optimistka, ale dneska mě ta zpráva nějak rozladila 😖
Hlavně už týden mám pocit, že mám permanentní kocovinu, bolí mě hlava a žaludek mám jak na vodě. Vím, že těhu nejsem, ale opět - stačí se zmínit, že je mi blbě a hned slyšim, jestli se to náhodou nechytlo. Se picnu 😠

madlenko rozloučím se pujdu do peří,tak zas někdy tady pa pa a dobrou