Snažíme se otěhotnět

mari90
2. čer 2017

Ahoj, tuto diskuzi zakladam pro nas, ktete se snazime aktualne o miminko. Je tu nekdo? 😀 Moc rada bych si zkratila cas aspon takto pri cekani na // 🙂

aklin
24. led 2019

@katkas75 dnes utz a dopadlo to presne tak jak jsem cekala. V pondeli folikul 12 mm a dnes 14 mm a druhy folikul 13 mm. V pondeli jdu na posledni utz. Zaroven mi rekla, ze bez hormonu se neobejdu, ale ja nechci hormony brat. Vsak mi do te doby fungovalo vse normalne.

katkas75
24. led 2019

@aklin jak to furt? A proč nechceš hormony? Jako chápu proč - úplně to člověka rozhodí po všem stránkách... Ale nějaká mírná podpora na tu ovu nejde? Ono se to asi už automaticky sekne, když o něco jde😒

aklin
24. led 2019

@katkas75 telo se zaseklo, coz mi hlava nebere. Uzivam prirodni hormony, ktere mi pomohly na ovulaci a celkove zlepsili cyklus, ale toto je nepochopitelne.

aklin
24. led 2019

@katkas75 mozna vim v cem je problem. Problem je v me hlave. Ano, chci druhe, preju si ho a byla bych stastna, ale me druhe ja mi napovida, ze ted kdyz je Eliska vetsi muzeme delat vse co jsme delali predtim, ze ted je to vse naprosto idealni. Proste to nemam v hlave srovnane. Jsi jedina komu jsem to napsala/rekla.

katkas75
25. led 2019

@aklin děkuju za důvěru... Já momentálně nemám vůbec sílu se snažit. Nemám chuť ani na sex. Mám to za tu dobu spojené akorát s "pokusem" o otěhotnění. Chtěla jsem tomu zabránit, ale bohužel. A s tím co je v hlavě - ono to je asi skutečně to zásadní. Vědecky neověřitelné, ale kolikrát jediné možné... Já už nevím, jak to má být ani se mnou. Děsí me jen můj věk, čas rychle běží...

aklin
25. led 2019

@katkas75 a mozna to je ten problem. Porad si rikas musim kvuli veku, protoze uz nejsem nejmladsi. Holka je ti snad 40? Jsou zeny, kterym je 40 let a teprve po 10 letem snazeni se jim zadari. Tim chci jen napsat, ze jsi porad mlada. A vykasli se na to kolik ti je. Blok vznikl kvuli tomuhle mysleni. Tim, ze se psychicky zhroutis, nicemu to nepomuze. Ver mi, pisu ti to z vlastni zkusenosti. Sdilis sve trapeni s partnerem? Docela je chybou mit sex jen za ucelem plozeni, akurat se tim dostavas do stresu z neuspechu a nasledne vznikne blokada. U me a manzela je situace jina oba delame na smeny, mnohdy se cely tyden nevidame. Narovinu ti napisu, klidne se na me muzes zlobit, vzchop se.

katkas75
25. led 2019

@aklin vůbec se nezlobím.. nemáme sex JEN za účelem plození... Ale nebusime denně či ob den, musíme tomu jít trochu naproti, z různých důvodů. Tak to logicky snažím nějak napasovat kol ovu. Ale není to na povel, když prostě není nálada, nelámem to přes koleno. Vím,že mi není 40 a že mám ještě pár let čas. Vím, že stresem ničemu neprispeju. Ale jak se toho zbavit? Tlaku, touhy, smutku, zklamání. Denně svadim psychicky boj hodit se do klidu s přijat to. Je to ale úmorné...
S manželem to řešíme, toužíme po rodině, chybí nám, on si drží zbytky optimismu. Kdybych měla už jedno dítě jako ty, třeba bych to snášela líp. Ale nevím, nejsem v té situaci.

aklin
25. led 2019

@katkas75 Chapu jak jak se citis, sama jsem to prozivala. Z toho duvodu ti chci aspon trosku pomoct se nad tim povznest, dodat optimismus. Ano mam uz jedno dite, ale vzdycky si vzpomenu jak to bylo tezke. Obzvlast je pro me narocne kdyz to prozivam znovu, nastesti mam svetlo meho zivota, ktere mi pomaha rozptylovat smutne myslenky.

aklin
5. únor 2019

@katkas75 ahojky. Jak se vede? U me je novinka jen ta, ze jsem byla minuly tyden v utery na IUI. Nakonec to vyslo, po vikendu jsem mela folikul 19 mm. Mozna pomohlo cervene vino, ktere jsem pila na plese. Ted uz jen cekam co bude. Priklanim se k moznosti, bude z toho prd 😀. V sobotu, pokud se neco nepodela, budu si delat test, a to jen proto, ze jdeme na ples.

katkas75
5. únor 2019

@aklin ahoj🙂 tak to je super! Dnes je to teda týden? V sobotu už by mělo případně něco vidět. Moc držím palce! Zkus být optimistická 😉 u mě nic nového, čekám na ms, tak za týden. Pak dej vědět.

aklin
5. únor 2019

@katkas75 ja ti nevim. Dnes jsem zacala spinit, hlava me boli a bricho taky. Ms prijde v terminu nehlede na to, kdy byla ovulace.

katkas75
5. únor 2019

@aklin a kdy máš termín ms? To bys měla tak brzo PMS? Zatím nevíš, smutná můžeš být až pak,teď ještě ne, ok?😉

aklin
5. únor 2019

@katkas75 termin ms je zitra. Dneska jsem si pobrecela a jsem pripravena na druhe kolo. Jeste tolik pokusu bude, jeden z nich vyjde. 🙂 Vetsinou mivam PMS kratce po ovuli az do MS. Nejdrive me zacne pobolivat bricho, zhorsi se mi kvalita vlasu - vice se masti a jsou jemne, zvysi se chut na jidlo, a nejhorsi je ze jsem natekla vzducholod 😀.

aklin
5. únor 2019

@katkas75 ode dneska budu o sebe vice dbat. Po pyridoxinu jsem pribrala, zmena jidelnicku a cviceni me dostane do formy. Hlavne musim vydrzet.

katkas75
6. únor 2019

@aklin vydrž 🙂 přišla ms???😊 Já taky přibrala, ale to proto, že furt žeru... Manželovi to nevadí, tak nemám ani motivaci přestat 😂 ale pohyb mám denně dostatečný.

aklin
6. únor 2019

@katkas75 uz 1DC. Docela jsem rada, ze to takhle dopadlo. Asi nebyla vhodna doba 🙂, bylo to moc narychlo. Dnes jsem vyfasovala clostik. Ano, nejsem z neho nadsena, ani nejsem priznivcem umelych hormonu, ale kdyz to pomuze proc ne.

hermij
6. únor 2019

@aklin Nechápu důvod nasazení. Vždyť jsi tu psala, že folikuly rostou a ovuluješ 🙈 Neměříš si náhodou bazální teplotu? (jde to i se směnama, prostě se měří po probuzení a na papír se poznamená čas) Víš, kdy přesně ovu proběhla? Může být problém v té poovulační fázi, ne v samotném růstu folikulů a uvolňování vajíček.

aklin
6. únor 2019

@hermij dochazim do CAR, pravidelne chodim na folikulometrii. Mam za sebou prvni pokus iui. Bohuzel ovulace nastala az 21 dc a to jsem nemela nasazeny clostik, MS prisla tyden po iui. Je uplne jedno, kdy mam ovu, MS vzdy dorazi v terminu. Nechci, aby se to opakovalo. Chci , aby vajicko melo sanci se uhnizdit.

hermij
6. únor 2019

@aklin Nebudu tu mudrovat, pokud máš důvěru v postupy lékařů, tak ti ji nechci brát, to je půlka úspěchu. Jen doplním, že Clostil poškozuje játra (je to uvedeno i v příbalovém letáku a existuje na to pár vědeckých zahraničních studií), tak si zkus sehnat třeba ostropestřec nebo pampeliškový čaj, aspoň to. Tomuto jejich postupu moc nerozumím, ale chápu, že ses jim nyní svěřila a chceš jim věřit, tak snad zvolený postup zabere. Moc ti to přeju.

katkas75
6. únor 2019

@aklin to je mi líto... Drž se❤️

natlinka27
10. únor 2019

Ahoj holky dlouho sem tu nebyla měla sem moc práce a také nějaké snažení sem vypustila. Protože 20.1. Byl poslední sex a pak jsme dostali ATB protože přítel měl v moči chlamydie tak jsme museli brát na 10dni ATB takže sem to vypustila a bt sem merila tak jak sem vzpomněla a pak pár dní mě nebylo dobře jsem od dcery chytla nějakou chřipku tak sem ani nemerila včera nebo nejdéle měla přijít MS ale stále nic myslela sem ze udělám caj šalvěj aby se rozjela ale měla sem doma testy tak říkám že srandy zkusím tt ale to neklaplo protože ovu přesně nevím kdy byla a brali jsme ATB jenze se mě zdálo že tam něco vidím břicho mě bolelo středa a čtvrtek tak říkám super to přijde ms jenže od patka žádná bolest nic jen sem věcne unavená ale to si myslím že je spíše z té práce jak sem toho měla hodně přidávám testy i graf. A od středy mě pobolivaji prsa což je u mě normální že tak 3 dny před MS bolí a bt 2-3dny před MS klesne :nevim: jediné že by se stal nějaký zázrak :lol: Testy sem dělala Maxe a pepino

apple_tree
10. únor 2019

@katkas75
@aklin Ahoj holky, jak se mate? Me vcera pustili z nemocnice. Nakonec jsem na sale byla skoro 4,5 hodin, doktor byl dost v soku, kdyz me otevrel, co vsechno mam endometriozou prolezle. NIcmene vysledek je takovy, ze mne museli odstranit oba dva vejcovody, takze prirozene uz nikdy neotehotnim :( Takze hned, jak se zahojim, jdeme do dalsiho ivf. A k tomu jako bonus, diky rozsahle operaci, tak pokud otehotnim, tak budu muset rodit cisarem. Ten cisar me stve asi mnohem vic nez to ivf. Ale co uz, hlavne, at uz se nam zadari 🙂

katkas75
11. únor 2019

@apple_tree ahoj zlato... Je mi to moc líto 😞 buď silná! Věřím, že si jednou pochovas svoje miminko. ..
Já mám opět MS, nějak stagnujeme co se nějakého postupu týče. Oběma nám asi už chybí motivace. Možná až se ojari, bude i větší optimismus.
Hlavně se děj zdravotně do pořádku, ať jsi připravená na IVF. Drž se!🍀

apple_tree
11. únor 2019

@katkas75 Dekuju za podporu, docela to zvladam 🙂 Presne tak, at uz je jaro, hned bude vsechno lepsi 🙂 Tento rok bude fakt nabity, dalsi ivf, stehovani, do toho to nase silene stene... Urcite bude vsechno dobre 🙂

kacenka0705
16. únor 2019

Ahojky devcata co myslite blbnu uz ?

katy2929
16. únor 2019

Krásný večer 🙂 Jsem tu nová a ráda bych se přidala. Je mi pomalu 28, s manželem toužíme po našem prvním mimču, začali jsme se "aktivně snažit" začátkem tohoto roku. Předtím jsem pár cyklů měřila bt, abych zjistila aspoň orientačně, kdy mám ovulaci, a díky tomu jsem zjistila, že mám poovulační fázi dlouhou 10-11 dní. Ms mám celkem pravidelnou (28-29 dní). Momentálně beru pouze kyselinu listovou, ale přemýšlím nad kapkami Gynex, četla jsem o nich velmi příznivé recenze. Aktuálně jsem 4 DPO, tak se modlím, aby to vyšlo co nejdříve 🙏

katy2929
16. únor 2019

@kacenka0705 to je těhu test? Vidím krásnou druhou růžovou čárku 🙂 Potichu gratuluji a přeji ať sílí 😘🍀

kacenka0705
17. únor 2019

@katy2929 ano tehu test 🙂 moc dekuju

hermij
17. únor 2019

@katy2929 Začátkem roku? A už se modlíš? 🙏 Káťo, moc ti to přeju, třeba se zadaří velice rychle a nechci přivolávat žádné dlouhodobé "snažení", ale možná na to zbytečně moc myslíš hned ze začátku. Takhle tu začínaj holky "počítat" dny po ovu až po delší době. Do nedávna byli tvoje mysl i tvé tělo nastaveno v režimu "nechci dítě". Studuju, začínám v práci, s tímhle ne... bez odsuzování a škatulkování jen dávám příklady. Máme to tak v sobě všichni. "Počkej" "Ty máš ještě času dost"... a najednou se v manželství přepínáme do stavu "chceme dítě" a chceme ho často hrozně rychle. Bohužel/Naštěstí zrovna početí je tak zázračná událost, že si ji nevymodlíme, ani nevyčarujeme ❤ Hodně štěstí a zdaru, jen zkus změnit nastavení na "víc cool", na biologické hodiny a touhu se vyprdni, ono tam to mimčo někde čeká 🙂
Gynex na krátkou LF ne. Je dobrý třeba po vysazení hormonálky, anebo při problematické menstruaci, ale ne na prodloužení luteální fáze. K té potřebuješ podpořit funkci progesteronu, bylinky v Gynexu podporují estrogeny. Na prodloužení LF vit. B6, hořčík, Sarapis Plus+ (pokud nejsi alergická na včelí produkty), příp. namísto SP+ pupalka dvouletá (kapsle nebo olej na lžičku, pozor, musí být v tmavé lahvi a skladovaný v chladnu, tak poznáš kvalitu). Stejně tak je třeba sehnat kvalitní listovku, jakou bereš? Koukej, aby to byl methylfolát, třeba Fertiprona, tak kdyžtak obsahuje i B6 a Dčko, to je taky hodně důležité pro harmonizaci hormonálního systému, tak si vychutnávej i sluníčka "na živo" 🙂

katkas75
22. únor 2019

@apple_tree @aklin ahoj holky, odcházím odtud. Mám pořád častější depky, už z nich vlastně ani nevychazim. Musím se zkusit dát dohromady. A smířit se s neplodnosti. Mějte se hezky, držte se, přeju vám jen dobré 🍀