Snažíme se o miminko po vysazení antikoncepce

beaw
2. pro 2014

Dobrý den.
Otěhotnění po vysazeni antikoncepce.

brala jsem antikoncepci mirelle po preruseni tehotenstvi a uz několik mesicu vůbec neberu antikoncepci mirelle ale to poslední plato co sem nedobrala cele od te doby mam menzes hodne nepravidelny normalni je 28 dnu ale ja to mam takto menstruace po nedobrani prasku delka menstruačního krvaceni je 7 dnu.
ale délka ocekavane menstruace trva takto:

čekani do další od poslední menstruace trva 15 dnu.
cekani do další od posledni menstruace trva 16 dnu.
cekani do další od poslední menstruace trvá 35
dnu.
cekani do další od poslední menstruace trvá 40 dnu.
cekani do další od poslední menstruace trva 50 dnu.
a ted co mi prisla od cekani do tehle menstruace trvalo 54 dnu
1) chci se teda zeptat uz vůbec neberu antikoncepci a od poslední menstruace která skončila to davame dovnitř skoro každý den jak je mozne ze mi ted prisla menstruace? nechapu to muze za to antikoncepce kterou sem brala tech několik mesicu nebo to ze sem poslední plaato které sem mela dobrat sem nedobrala cele ? snažíme se ted o miminko poradíte dekuji

smirda
2. pro 2014

Je asi možné, že můžeš mít po užívání antikoncepce rozházené cykly bez ovulace, je otázka, jak dlouho jsi antikoncepci předtím brala. Přesně ti to může povědět asi jen gynekolog. Taky je možnost koupit si v lékárně ovulační testy. V té nepravidelnosti taky může hrát roli stres, sport, nebo pokud třeba držíš dietu.

jaenik
2. pro 2014

Ahoj, já brala antikoncepci v kuse přes 11 let. Teď na začátku července jsem dobrala poslední prášek, v polovině července jsme se začali snažit o miminko, a i přesto, že jsem měla rozházenou MS, po 3 týdnech snažení se mimi podařilo. Mně pomohlo pít 2x denně kontryhelový čaj. Nechtěla jsem, právě kvůli plánovanému miminku čekat, až mi MS sama dorazí, tak jsem si ji tímto čajem po 4 dnech zpoždění rozjela a hned na to se zadařilo 😉

beaw
autor
2. pro 2014

no první antikoncepci sem zacla brat 1 rijna 2013
jo troch ve stresu jsem

beaw
autor
2. pro 2014

jinak jedno mimi mam kluka 🙂 je mu rok a 9 mesicu ale ještě bych chtěla holčičku ale kdyby to byl kluk nic se nedeje hlavne aby to bylo zrdave jinak naopak ja nedrzim dietu jim jak vepr 🙂 . ja otěhotněla moc brzo po porodu takze asi bylo slabe ☹

smirda
2. pro 2014

@beaw Já se sice teda ještě úplně nesnažím, ale antikoncepci jsem brala od šestnácti do cca pětadvaceti. Pak jsem přestala, všechno v pohodě, cyklus pořád ukázkovej, 27 - 28 dní, jediný co, tak menstruace trochu zesílila, ale jinak tři roky OK. Pak jsem po dlouhý době nehýbání a jak píšeš, jezení jak vepř 🙂, začala běhat a upravila jsem jídelníček, ale nic drastickýho, přes STOB, upravený na mojí váhu no a cyklus nejdřív asi 35 dní, pak najednou asi 17, potom nějakou dobu 25. Teď jsem psala diplomku, tak se to zas šouplo na 21, no prostě blázinec, veškerá pravidelnost v tahu. Pokud se chcete snažit, zkusila bych ty ovulační testy, je to asi taková nejjednodušší metoda, pak se dá ještě měřit bazální teplota a zkoumat čípek, chvíli jsem tu teplotu zkoušela a vůbec mě to nebavilo a nešlo mi to 🙂. A nebo se při nejbližší prevenci zeptat gynekologa.