Snažíme se otěhotnět

mari90
2. čer 2017

Ahoj, tuto diskuzi zakladam pro nas, ktete se snazime aktualne o miminko. Je tu nekdo? 😀 Moc rada bych si zkratila cas aspon takto pri cekani na // 🙂

1306
8. čer 2017

@pajuska17 Tak to máš ještě spoustu času 🙂

krispyna
8. čer 2017

Ahoj 🙂 Zrovna jsem začala s medrolem, tento měsíc se určitě nezadaří, ale můžu doufat zase v příští a příští.. Máme čas do podzimu pak mě pošlou na laparku. Pořád doufám v přirozené otěhotnění, pan doktor tvrdí, že mám doma chovného plemeníka, tak snad :D Jinak v okolí to mám to samé jako @pavkova28 Je mi 28 a i sestra přítele o 5 let mladší už má prcka.. Nejhorší je to v rodině, když z vaší mamky začne někdo jiný dělat babičku... Začátky jejího těhotenství jsem k nim jezdila na neurolu a přiznám se, že mi vztah k malému dokázali značně zkomplikovat..

nikola_w
8. čer 2017

Ahoj holky muzu se přidat? Je mi 25 let a mam 2leteho syna. Snažíme se o druhe asi pul roku no a dnes začínám brat clostik prvního syna mam taky diky němu tak snad to vyjde i tentokrat. Beru mamavit uz od vanoc a při ms kontryhel ..

nikola_w
8. čer 2017

@1306 js bCh se toho nebala, pokud uz jsi po zdravotní stránce Ok vis dávkování tak bych ho začala brat tak jak MUDr rekl.. popřípadě mu treba zavolej 🙂

lucy0511
8. čer 2017

@krispyna jo tak mám to podobné sestra mého přítele je těhotná a celý můj vztah k jejímu těhotenství stopla moje budoucí tchýně když po mé operaci po mimoděložní jediné co ji zajímalo bylo jestli sem se ptala kdy to mužem zkusit znovu a fakt vůbec jejím opravdu empatickým přístupem k naší situaci

janajens
8. čer 2017

@nikola_w Jeep ahojky

deli_lah
8. čer 2017

@1306 já pila na podzim jen ten kontryhel a tenhle cyklus kontryhel i maliník a v úterý jsem právě chvilkově zašpinila, dokonce jsem měla trochu bolesti jak kdyby přicházela ms a nic.. tak jen čekám jestli dorazí už nebo co to zase blbne 😀 Kdyby to byla jen slabá ms brala bych to, to že to tak rychle přešlo mě právě trochu vyděsilo.. a zaujalo.

krispyna
8. čer 2017

@lucy0511 Myslím, že jsou všichni stejní.. Naši taktně mlčí protože to berou jako naši věc, zatímco druhá strana ,,rodiny,, mě drtí co to jde.. Mám silné migrény a brala jsem v tu dobu antiepileptika a najednou sedím na oslavě narození sestry prcka a otec přítele začne vést monolog o tom, že se rozhodli, že by chtěli vozit dva kočárky a jak to jako mám s prášky ,,na hlavu,,...... Od 18 let vím, že budu mít s otěhotněním problémy a chtěla jsem přítele nechat až bude chtít i on kvůli absolvování vyšetření a všeho nepříjemného a tohle mi vzalo dech, řeč i chuť na cokoliv s nimi... Je pravda, že to ovlivní opravdu všechno, i když za to to malé nemůže nemám k ní ten cit co by tam jinak byl..

1306
8. čer 2017

@nikola_w Jenže problém je v tom, že mi ho nasadil v době, kdy já vlastně už byla těhotná a on si tedy myslel, že prostě ovulaci nemám, protože na ulz nebylo nic vidět, takže ovulaci asi mám v pořádku, jen ji od toho mimoděložního vůbec necítím, tak jak jsem jí citíla předtím, to jsem vždy veděla, kdy jí mám a ted nevím...takže se bojím, že to s prášky nějak pokazím...Jsem objednaná na červenec, tak uvidíme 🙂

lucy0511
8. čer 2017

@krispyna jo tak to je přesné my máme teď v rodině půl ročního chlapečka od neteře a to sem úplně v pohodě a moje rodina prostě takticky mlčí max se zeptaj jestli to bude doktorka nějak řešit ale tchýně si to prostě zazářila už na začátku a to ji jen tak neodpustím 😒

lovemusicsun
8. čer 2017

Ahoj holky, taky s k Vám přidám. S manželem se snažíme 3 měsíce. Je mi 34 let, tak nepředpokládám, že to půjde hned. HA neberu už více jak 7 let. Poslední měsíc piju Kontryhel a teď jsem koupila Kotvičník a Gynex, tak zkusím. Ovulační testy jsem si dělala jeden cyklus každý den a nikdy nevyšly nijak výrazné, tak jsem to vzdala. Dám tomu ještě červen a když se nezadaří, tak se objednám k doktorovi, stejně tam musím na preventivku. Tak nám všem držím palce!

nikola_w
8. čer 2017

@1306 jo takhle.. tak treba zkus ovu testiky 😊
@janajens ahooooj 😘

lucy0511
8. čer 2017

@1306 mě doktorka taky tvrdila že těhotná být nemůžu že mám nízký progesteron a nasadila mi dvojitou dávku a nejlepší bylo že ani žádný UZ nedělala jestli se nějaký foliuly vubec tvoří prostě tady máte berte zo protože prostě neovulujete

lenatko91
8. čer 2017

Ahojte, taky se přidám. 🙂 Je mi 26, příští měsíc svatba. Mám PCO, takže přirozeně otěhotnět bez jakékoliv podpory by byl asi zázrak. Asi rok jsem brala gynex, což mi srovnalo cyklus a z nějakých 100 dní, ne-li víc, jsem se dostala na průměr kolem 30-40 dní 🙂 s přítelem tomu necháváme volný průběh, já si dávám pomalu dohromady tělo i mysl, takže věřím, že se to brzo podaří 🙂 V pondělí jdu na gyndu na utz ve 14 DC, tak aspoň uvidíme, na čem jsem, prej dostanu nějaký hormon. A když vidím všude chválu na kontryhel, pořídím si ho při nejbližší příležitosti 🙂

katkas75
8. čer 2017

Na me teda měl kontryhel účinek takový,že se mi zkrátilo špinění před MS- dřív i 4 dny- i MS samotná - místo 6 dní tak 4.... Já zase silim z věty " to chce prestat na to myslet". Vím že je míněná dobře a určitě pravdivá,ale jak to dopr....mám asi udělat!...

1306
8. čer 2017

@nikola_w A ty beres clostík protože nemáš ovulaci? Já se jen bojím jestli bych si neuškodila..

pavkova28
8. čer 2017

@katkas75 moje řeč, na to nejde přestat myslet lousknutím prstu jak si všichni myslí

brrbrr
8. čer 2017

@lenatko91 Ahoj ja mam taky PCO a kontryhel mi vubec nepomaha,spis naopak.Dokonce pokazdy kdyz jsem ho pila (2x14dni s pulrocni mezerou) tak v ty mesice vyradil i funkci hormonu co mi doktori davaji.Doktor tvdri ze to tim asi neni,ale nevim cim jinym by to bylo kdyz jindy hormony zabrali.A navic ji jeste snizil delozni sliznici....ale je mozne ze tak na nej reaguji jen ja.Dost holkam pomohl.Kazdopadne bych uz nekombinovala bylinky s hormonalni lecbou.

pajuska17
8. čer 2017

@1306 Jo to mám 🙂 ale od revize se to všechno nějak se*e a mimčo chci čím dál tím víc. Dnes sem skončila na gyndě kvůli nesnesitelný bolesti a zase budu čekat, co z toho bude. Už sem tam víc jak doma 😔 😀

mari90
autor
8. čer 2017

Holky, vy co berete kontryhel, asi ho mate z lekarny, ze? Ja mam moznost si ho nasbirat u tchyne, roste ho tam mraky, ale uz kdysi jsem ho mela sbirany a tehdy jsem misto MS jen spinila, tak se docela bojim, aby nebyl moc silnej a spis neuskodil...

brrbrr
8. čer 2017

Jinak ahoj vsem.V lete mi bude 29 a antikoncepci neberu uz 2,5roku (predtim v kuse 11let HA). Po tom co jsem vysadila jsem nedostala MS a gynekolozka zjistila ze mam PCO a poslala nas na reprodukcni kliniku.Tam uz jsme leceni vice nez rok.Zatim s Clostilbegytem,a nasledne pregnylem na vyvolani ovulace.Ultrazvuk nekolikrat do mesice. V rijnu 2016 jsem byla i na laparoskopii po ktere jsem 1mesic sama ovulovala a od te doby nic a nyni je PCO jeste horsi nez pred laparoskopii.U me je problem hlavne v tom,ze kdyz zabere Clostik a Pregnyl a je ovulace tak zase Clostik snizuje delozni sliznici a embryo se nema kam zavrtat....takze jsme se po velkym presvedcovani doktoru(ze jine vychodisko neni) rozhodli ze od cervence zacnu stimulaci na IVF(umele oplodneni). Sleduji Vas tu a doufam ze nam brzy vsem uz konecne zadari 🙂

katkas75
8. čer 2017

@mari90 já ho mám že zdravé výživy...sypaný a sáčky

pavkova28
8. čer 2017

Holky snažilky, mějte se krásně, já se jedu s přítelem rekreovat do Tater 😊 až přijedu chci vidět hodně dvojčarek od Vás 😊

nikola_w
8. čer 2017

@1306 no brala jsmw ho přes prvním synem po vysazeni HA a roce snažení.. ted jsme se snažili pul roku tak jsme šla k MUDr driv a rikal ze nemusi probíhat jak ma.. navíc jeste kojim ale cyklus mam docela pravidelný.. tak beru 5-9dc

katkas75
8. čer 2017

@pavkova28 právě! Já si dala alespoň za úkol zvelebit zahrádku,tak se trochu zaměstnávám tím. Nějaké speciální vyšetření jsem nepodstupovala a podle běžné kontroly je vše v pořádku,ovu probíhá normálně,není důvod neotehotnet. A loni to bylo doslova na první pokus.

1306
8. čer 2017

@nikola_w Tak já uvazuji o tom, ze si ho pristi mesic taky naordinuju. Vim, ze sem ho mela brat od 3.dne 5 dni jeden rano a jeden vecer, treba se taky zadari...🙂

kacenla1991
8. čer 2017

Ahoj všem přidávám se k Vám pokud mohu jsem po 1IVF teď mám přes sebou KET tak doufám ze se zadári...

trilien
8. čer 2017

@deli_lah nie, nikdy sa mi nestalo, že by som špinila pri pití kontryhelu

lenatko91
9. čer 2017

@brrbrr vidíš, to jsem si neuvědomila, že kombinace bylinka-hormon nemusí být dobrá.. Počkám do pondělí a uvidím, jak vůbec dopadne utz a co mi doktorka řekne.. Ty 3 dny čekání na ortel přežiju :D

mari90
autor
9. čer 2017

Vidite neco?