Sourozenci. Jak to máte Vy?

ponikmonik
28. pro 2019

Ahoj. Stelinka usnula a já ležím a nudím se. Vzpomínám jak byl brácha malý a jak jsme si spolu hráli. S bráchou jsem vždycky měla a mám dobrý vztah. A tak mě napadlo založit diskuzi a dozvědět se jak to máte vy. Mám 3 otázky.1. Kolik máte sourozenců? 2. Koho máte? Bráchu nebo ségru? 3. Mladší nebo starší? O kolik? Jen mě to zajímá. Já mám jen jednoho sourozence bráchu. Je o 13 let mladší než já.

verunkanatalka
28. pro 2019

Mám 2 sourozence... Bráchovi je 28 let, ségře je 23 let a mě je 41 let... Vztah máme super ...

ponikmonik
autor
28. pro 2019

Děkuji za příspěvek.

berenika39
28. pro 2019

Nevybírala jsi jméno pro budoucí miminko dnes?

ponikmonik
autor
28. pro 2019
alexovka
28. pro 2019

Odpovídám hlavně proto, že mám doma taky Stellinku 🙂

Sourozence mám 3 vlastní a jednoho nevlastního. Starší a má jediná sestra je o tři roky starší, brácha o dva, mladší brácha se narodil když mě byli čtyři. Máma na nás byla sama, táta moc nefungoval. Jsme skvělý parťáci a máme super vztah, rozumíme si, vídáme se, pořádáme společné rodinné oslavy. Naše děti se mají mezi sebou rády a blbnou spolu, tak jak to má být 🙂

Náš táta si na stará kolena pořídil ještě jednoho syna, brácha je o jedenáct let mladší a je to znát. I tedy to že jsme společně nevyrůstali dělá mezi námi propast. Ale jinak jsme v kontaktu, tak 3x do roka se vidíme, občas se ozve, když něco potřebuje 😀

petrasipkova1
28. pro 2019

Mám brachu přesně o 4 roky mladšího, v dětství jsme si vyhráli vyblbnuli, já ho opatrovala, pomáhala s úkoly. Teď jako dospěli máme skvělý vztah, bracha je teď můj ochránce, moc mi pomáhá, ještě nemá rodinu, trávíte spolu hodně času, pomáháme si, naše děti ho miluji. Shodou okolností mám také holčičku a pak chlapečka, takže se v nich vidíme 😍 bylo bY tak pohodlně mít jen jedno dítě, ale nechtěla jsem po zkušenosti se super bráchou dceru připravit o možnost mít v životě tak blízkého člověka jakým sourozenec je. Ps taky máme Stelinku ❤️

orisek56
28. pro 2019

Mam dva bratry, jsem prostredni, vzdalena od kazdeho 6 let. S obema velice spatne vztahy a jiz 8 let nulova kuomunikace. Rodice bohuzel podelali vychovu, predevsim matka naae manipulativni a histericka matka. .

loylii
28. pro 2019

@ponikmonik mě 41 skoro, bracha 39 a druhy 29. Neměnila bych😉 vztahy super...

lenulab
28. pro 2019

Mám 2 starší bratry. Jsou o 8 a o 6 let starší.

ponikmonik
autor
28. pro 2019

Děkuji za názor.

misicka1988
28. pro 2019

Mám dvě sestry, mladší 38 let, já za chvíli 41 let, a starší je 49 let. Máme skvělé sesterské vztahy, jsem šťastná že je mám. Můj muž je jedináček.

lovemusicsun
28. pro 2019

Mám jednoho bratra, mladšího o 17 měsíců. Náš vztah je jak na houpačce, teď zrovna špatný poslední rok a půl. Moc spolu neumíme komunikovat, každý jsme úplně jiný. Přála bych si, abychom měli super vztahy jako jsou v jiných rodinách, ale to nebudeme mít nikdy..

makronka222
28. pro 2019

1 segra, mladsi o rok a 8m. Pulku naseho vztahu jsme prohadaly. Ted se zase nevidame, segra nejak nechce nikam chodit. Bydlime od sebe 20min

sudylichozrout
28. pro 2019

@ponikmonik Mam jednoho sourozence, brachu. Je starsi o tri a ctvrt roku. Kdyz jsme byli mali, rvali jsme se jak kone, ale meli jsme se radi. Skutecnou cestu jsme k sobe nasli, kdyz mi skoncila puberta, byla jsem naprosto na zabiti do te doby. Od te doby jsme partaci, jsme v cilem kontaktu a chodime spolu radi na pivo. Bracha uz je starej koren, ja zacinam byt stara vetev 😀 Leti to...

gracey24
28. pro 2019

Naši měli společně 4 děti - mě,dvě starší ségry a mladšího bráchu. Pak se rozvedli a oba mají z nového manželství ještě jedno dítě - mamka kluka o 12 let mladšího než já (s tím jsme vyrůstali,tak toho nerozlišuju od vlastních),taťka holčičku,o 23 let mladší,ale vzhledem k tomu,že je podobně stará jako moje děti,tak jí beru spíš jako neteř. Navíc mají partneři rodičů každý dvě další děti. Se sourozenci máme výborné vztahy,zůstali jsme všichni v jednom městě,takže se vidíme docela často,navíc máme (až na nejmladšího bráchu) podobně staré děti,což je skvělý🙂

cherris
28. pro 2019

Mám o rok a půl starší ségru a jsme každá jiná, přesto, nebo právě proto, máme super vztah. Odpovídám proto, že se zrovna taky nudím 😋

alilali
28. pro 2019

@ponikmonik Ahoj, mám 8 sourozenců- nejstarší (brácha 40, brácha 37 (po smrti), ségra 43, brácha 45, brácha 31, ségra 27, ségra 27 a moje dvojče-bracha 24) Vlastní jich je 6 - měli jsme spolu super dětství a i teď v dospělosti máme fajn vztahy. Jen jsme "rozhazeni" po světě, tak se tak často nevidime, ale v kontaktu jsme téměř denně. Já mám nejlepší vrat s bráchou 40let a samozřejmě s dvojčetem-to je mě druhé já :D

loylii
28. pro 2019

@alilali jsi z dvojčat a ještě mate jedny dvojcata segry?😉 to je fajn😉

leymea
28. pro 2019

Mám bráchu o 6 let staršího. Vztah mame normální, jen se moc nevidíme, protože se odstěhoval daleko 🙂 ale jako maly děti jsme si hráli, pak už měl jiný zájmy a od 13 se ze mě stal skoro jedinacek (šel na školu a odstěhoval se). 🙂

madbetka
28. pro 2019

Jsem nejstarší z pěti dětí, mám 3 sestry a 1 bráchu. První tři jsme po roce, další ségra je za dva roky a nejmladší pak za pět let (mně je teď 25, nejmladší ségře 16). Vztahy máme všichni super, i když v různých obdobích jsme měli (a máme) blíž k jinému sourozenci, ale protože je nás tolik, vždycky jsme k sobě každý měl parťáka. Dodnes je u nás hodně veselo, když se u našich všichni sejdeme. Máme se rádi, ale k tomu nás rodiče vedli už od malička 🙂

adel_si
28. pro 2019

Já mám 4 sourozence.. 2 vlastní a 2 jenom od otce.. Brácha o 5 let starší (34), ségra o 15 let mladší (14) 🙂 a od otce ještě dalšího bráchu 10 let a ségru 8 let.. 🙂
Všichni bydlí v Praze a blízkém okolo, takže se vídáme sporadicky.. Se vlastníma sourozencema si občas napíšeme.. Ty od otce vidím tak 2x do roka u babičky.

mrav
29. pro 2019

Mám dva bratry - staršího o dva roky, mladšího o osm let.

alilali
29. pro 2019

@loylii Ano, přesně 🙂 mamča čekala 2x dvojčata po sobě 🙂

loylii
29. pro 2019

@alilali mám dvojcata jedny a před tvoji mamkou klobouk dolu😀🤭

alilali
29. pro 2019

@loylii Jéé, já si taky vždycky moc přála dvojčata. 🙂

codal
29. pro 2019

Ségru, o šest let starší a máme úžasný vztah ❤️!

jaja01k
29. pro 2019

Mám bráchu, je o rok a měsíc mladší než já. Vyrůstali jsme vlastně jako dvojčata, bylo to super. I proto jsem sama chtěla mít děti brzy po sobě a jsem moc ráda, že to vyšlo 🙂

loylii
29. pro 2019

@alilali my je v rodině vůbec nemáme a mám je já😉 nechapu😉 prý starším rodickam, se občas uvolní vic vajíček. Bylo mi 38 když se takto zadarilo. Dvojvajecny. A prý se to dědí v ženské linii a ob generaci nejvíc.

ponikmonik
autor
29. pro 2019

Jsem moc ráda za tolik příspěvků. Když jsem se dozvěděla, že budu mít sourozence, tak jsem byla štěstím bez sebe. Mě je 24 a bráchovi 11, ale i přes to, že je mezi námi velký věkový rozdíl, máme super vztah. Nevím proč, ale vždycky jsem si přála bráchu a ségru ne. Rodiče mi nechtěli prozradit koho budu mít, a o to víc jsem se těšila na sourozence. Pamatuju si ten první okamžik ,když jsme s taťkou přijeli do porodnice za mamkou. A taky ten okamžik, kdy jsem uviděla miminko v modrém oblečení u mamky v náručích. Byla jsem tak pyšná na bráchu. Jsem strašně šťastná, že ho mám.

ponikmonik
autor
30. pro 2019

Další?