Sousedův pes v noci usilovně vyje

liska01
21. čer 2016

Ahoj, jsem nevyspalá, naštvaná, totálně bez nalády. Sousedův jorkšír v noci vyje, ale ukrutně. V tom se nedá spát. Buď mě budí dítě nebo vyje pes. Už jsem to se sousedem řešila jednou před rokem, ale to se vyřešilo samo, protože přestal v noci odjíždět a přes den je to sice na palici, když sousedův pes táhle skučí, ale dá se to přežít. Jenže teď soused začal pracovat zase v noci a nechává ho chudáka samotného. Většinou vyje, když někde v okolí hárá fenka, ale to znamená, že vyje hodně často, pořád někde nějaká fena hárá... Když si stěžju manželovi, tak jen krčí rameny, jeho totiž nevzbudí ani když mu u ucha palakala naše dcera. Jsem z toho nešťastná. Dnes ve čtvrt na pět už jsme psala sms sousedovi, ať příště až půjde na noční odveze psa k matce. Odpověď samozřejmě žádná. Nevím, jak jinak to řešit, ucpávky mám a přes hlavu ještě polštář a je mi to k prdu. Já chci spáááááááát! 😢 ☹
Já sama psa mám a nikdy bych ho nenechala obtěžovat sousedy, tak jsem taková bezradná...

kika_21
21. čer 2016

Jestli nemáš fenu, která hárá, vezmi si sousedova psa k vám-vyje nejspíš, protože je závislák. Je to nejrychlejší metoda-předělat ho by trvalo mnohem déle a Ty se chceš vyspat už zítra. 😀

liska01
autor
21. čer 2016

Fena zrovna nehárá, ale jeden pes v posteli mi stačí bohatě. Už jsme ho na noc měli a děs běs. Jeden chce být pod peřinou, druhý nad. To jsem se taky nevyspala. Já bych ho nechala vykastrovat, ale to prý by mu nemohl udělat, to ho raději nechat trápit, tak on to poslouchat nemusí, že... 😠 Neexistují nějaké prášky, aby to pes tak neprožívat?

liska01
autor
21. čer 2016

Aha, tak mi soused napsal, že si mám dát do uší špunty. Je to blbec. Mě kdyby fena celou noc provyla, tak se sklopenýma ušima obejdu sousedy a všem se omluvím.

no_title
21. čer 2016

Možnosti jsou dvě, buď si stěžovat na rušení nočního klidu (policii nebo okresní hygienické stanici) nebo poukázat veterinární správě na týrání zvířete. Spíše bych ale šla do první varianty, druhá je totiž těžko prokazatelná.
Viz: http://hobby.idnes.cz/co-lze-delat-s-obtezujici...

kika_21
21. čer 2016

@liska01 Existují, ale být sousedem, řešila bych to postupným uvykáním závisláka na to, že mohu být kdykoliv doma nepřítomná-nemyslím celý den-už vzhledem k potřebě zvířete někdy se také vyčůrat atd.To ale vyžaduje udělat si nejprve na zvíře čas-třeba 2 měsíce před tím, než opustím domov kvůli práci-zvláště, pokud jde o popisovaný případ-zvíře bylo zvyklé být doma s majitelem. No a po krátkých časových úsecích za pomocí povelu, který používám při běžném odložení-např.zůstaŇ, opouštím domácnost-nejlépe tedy večer-udělám si takové noční bojovky sám pro sebe. Když vím, že budu pracovat v noci. Nejsem si jistá, že touží -li soused po podobných radách. Jako jakákoliv péče o zvířata -i děti-je to poměrně náročné na čas.Efekt se dostavuje za dlouhou dobu-čím déle bylo zvíře závislák, tím déle trvá náprava.Druhý pes, puštěné rádio, žravému psovi navrtaná kost s náplní paštiky-to jsou další, dle mého méně účinné až neúčinné metody. Chápu Tě, když jsem nevyspalá, funguju velmi špatně. 😠 Přeju Ti, aby soused psa převychoval, ale nerozčil ho před tím -spíš se snaž si ho naklonit příznivě, aby byl přístupný domluvě-to totiž není týrání psa a nepodaří se to prokázat. Maximálně obtěžování sousedů a to by musel vědět nějaký právník-tomu nerozumím ani trošku.

liska01
autor
21. čer 2016

Já si myslela, že jsme přátelé, psa jsem mu hlídala i když přišel večer před tím než ho chtěl pohlídat. S malou už se mi dva psi venčí a hlídají špatně a přijde mi, že se soused urazil. Chtěl po mě abych ho hlídala týden, když jsem se vrátila z porodnice a to jsem odmítla a on se urazil... Teď mi od něj přišla odpověď, že si laskavě mám dát ucpávky do uší a neotravovat ho, že on si taky nestěžoval, když v noci brečela malá a on to slyšel. A to prosím, malá občas pláče, ale tak 3min, než jí utiším. Nikdy neplakala byť jen 15min v kuse, když měla jako prcek koliky, hned byla u mě na prsu nebo jsem si dávala pochoďáky po bytě! Docela jsem zklamaná, aspoň omluvu jsem čekala. Docela smutné... ☹

liska01
autor
21. čer 2016

@no_title Mě se to takto řešit moc nechce, ale je to teda hrozné a jeho reakce velmi smutná. Když mě ho vždycky bylo líto. Je sám, v podstatě nemá přátele, měl nás, ale podle mě začal žárlit na dcerku. Hodně se kamarádil s manžel a po narození dcery mě začal u muže pomlouvat, ale úplně zbytečně, že nezavírám páčku u dveří. Když jsem chtěla projet s kočárem, tak totiž musím otevřít obě křídla a spodní páčka jde dobře a ta horní, když byla velká zima nešla, ale dveře se vždy sami krásně zaklaply, nebyl to žádný problém, nikdy jsme nenechala otevřeno jako většina sousedů! Nakonec úplně nesmyslně řekl muži, že jsem tu páčku rozbila já, tak se na něj manžel rozlobil a já souseda ještě omlouvala. Když měl svátek, tak jsme mu pekla muffiny a protože je mrňavej, tak jsme mu několikrát zkracovala kalhoty, nebo spravovala mikinu. Absolutně nechápu, čím jsem si takové chování zasloužila a ještě jsem tak blbá, že je mi to líto. Ale žalovat úřadům je mi nějak proti srti, ale vyspat se potřebuji nutně, dcerka je přes den docela náročná a já potřebuji být pohotová a pořád něco vymýšlet za zábavu jinak bude vzteklá... ☹

kika_21
21. čer 2016

@liska01 Ano, je to smutné. Lidé na to, jak se ostatní mohou cítit, většinou bohužel nemyslí. 😕

liska01
autor
21. čer 2016

@kika_21 No já jsme si teda dala!! Teď se ze mě očividně stal hromosvod nějaké jeho nahromaděné frustrace. Dozvěděla jsem se o sobě spoustu zajímavých věcí. Třeba, že jsem hrozná ožrala, co dělá po baráku bordel. 😀 Už před otěhotněním jsem preventivně nepila ani kapku a teď si dám výjimečně po uspání dcerky s manželem napůl jednu desítku a jdu spát. Uf, raději se smířím s tím vytím, psal něco o tom, že jestli chci mít válku tak jí mám mít. Mě málem vypadly oči na ten mobil, když jsme tu sms viděla! Jakou válku pro boha? Vždyť jsem nic tak hrozného nenapsala, jen jsem napsala, že pes vyje a jestli se s tím nedá něco dělat. Nic neslušného, nic drzého, byla jsem slušná.

kika_21
21. čer 2016

@liska01 On nebude normální, špatné je, že policie asi přijede, až ho najdou ráno doma, tak mu domluví, ale dokud mu nic nedokážou-snad kdybyste si to vytí nahráli. Ale potom vedle něj nevydržíte žít-bude se mstít.

liska01
autor
21. čer 2016

@kika_21 Já si taky myslím! Nechám to být, ale už pro něj nehnu ani prstem. A psa je mi líto, mám ho ráda. Je to fakt chudák, je mu moc smutno. Ještě jsem si říkala, že za ním pošlu manžela. Ať sám za sebe řekne, že ho to taky budí. Manžel má dvě práce. Vstává v půl páté a vrací se kolem 20h, snad má nárok se v noci vyspat. Já si myslím, že když to řekne sám za sebe a mě do toho vůbec nezatáhne, tak si soused posype hlavu popelem. Maximálně se manžel dozví s jakou krávou žije už 14 let...

bruxa1985
21. čer 2016

Já bych to dělala jinak,on ve dne potřebuje spát,protože v noci chodí do práce.Tak bych přes den stále klepala řízky,zapla mixér atd.Aby byl přes den hluk a on nemohl spát,aby byl fit na noční.A až by přišel,tak bych mu řekla,no vidíš a já nemůžu spát v noci,to je paradox vid.A práskla bych m dveřma před nosem 🙂 🙂 🙂

jackjacek
21. čer 2016

Tak já měla stejný problém,poradím ti 😉 budeš prostě muset zajít na policii a říct to tam oni udělají zápis na rušení nočního klidu,kdyby remcali klidně bych je zavolala i v noci 😉určitě zajdou za majitelem psa a budou domlouvat. A když domluva na policii nepomůže půjdeš si stěžovat na městský úřad a on může dostat,až pět tisíc pokutu z omezování osobní svodoby 😉 s tou pokutou by mu to měla říct i policie aby věděl co mu hrozí. No a my měli rázem pokoj 😀

liska01
autor
21. čer 2016

@jackjacek Drsné! Já fakt doufám, že to tak daleko nedojde, já pořád čekám, že mu dojde, že se ten pes trápí, vždyť ho má rád!! ☹

liska01
autor
21. čer 2016

@jackjacek Ale dík za info. V nejhorším aspoň vím jak dál...

liska01
autor
21. čer 2016

@bruxa1985 Tolik řízků bychom snad ani nesnědli! 😀

jackjacek
21. čer 2016

@liska01 no my už fakt nevěděli jak dál,oni jak měli noční já uspala v osm děti oni odešli v devět a pes začal štěkat a štěkat...děti vzhůru a já teda vstek že bych praskla. Byl to labrador dovedeš si představit ten mazec. Děti nespali tak.sme je pokaždé stěhovali do obýváku,tam to bylo míň slyšet a já vsteky spát taky nemohla.

liska01
autor
21. čer 2016

@jackjacek Pfff, tak to by mě taky trefilo! ☹

bruxa1985
22. čer 2016

@liska01 No to bylo myšleno,že si vezmeš jenom prkno a paličku a budeš mlátit 🙂