Společné trvalé bydliště až po narození dítěte. Vadí to?

Ahoj, můžete mi poradit. Bydlíme s manželem v podnájmu. V záři se budeme stěhovat do svého nověho baráčku. Každý máme trvalé bydliště jinde, já 400 km odsud u rodičů. Trvalé si budeme dělat až v novém na podzim. Mimi se narodí v dubnu. Máte někdo zkušenost s tím že máte bydliště jinde?
Bude to vadit, kvuli miminku, uřady atd?diky za rady
haluskacz
6. led 2008
vendeto,

mimi bude mit trvale bydliste automaticky tam, co ty. Kdyz se prehlasite, nahlasis i dite na mistnim urade a oni to prevedou. S tim nejsou zadne problemy.
vendetaautor
6. led 2008
no mě šlo o to, že než se nastěhzjeme do vlastniho tak bude mit mimi bydlitě tam kde ja, tzn 400km daleko. Ajestli to nebude vadit když je to tak daleko, budu tam muset hned po porodu jet? Nevite někdo?
morusa
6. led 2008
Hned po porodu určitě nikam jezdit nemusíš, sice porodné si musíš vyřídit v místě trvalého bydliště, ale určitě se dá spoustu věcí zařídit díky plné moci, můžeš ji dát jednomu z rodičů a oni už to za tebe vyplní a podepíší. 😉
berunda
7. led 2008
ahoj, já mám podobný problém. Ale než se mimčo narodí tak chceme mít trvalé bydliště všichni tři stejné at pak nemusíme jezdit po uřádech daleko...
ticianka
7. led 2008
holky muzu se taky zeptat, jestli musim na pojistovnu, kdyz menim trvale bydliste, nebo to staci nahlasit na mestskem urade?prip. kde jeste se to ma oznamit (krome lekare)diky!

Začni psát odpověď...

Odešli