Spywary na koníkovi

lucisa
8. bře 2007

Holky, nemáte problém s kompíkem, když jste tady na koníkovi? My jsme s MM zjistili, že pokaždé, jak to tady rozkliknu a my potom spustíme hlídače, tak vždycky najde min. 3 spyware (což je takový skrytý prográmek, který tady můžou hackeři "nalepit" a my tím, že se zapojujeme, tak nám to přejde do PC) - pokud jsem to správně napsala, moc tomu nehovím.
Minulý týden (nebo dva zpět) se nám totiž přes tohohle spywara naboural někdo do kompíku a naštěstí nám to hlídač zablokoval tak, že kamkoli jsme se hlásili heslem, tak nám nedovolil přístup (banka, email, koník atd.).
Pak jsme hledali příčinu a projížděli všechny stránky, na kterých jsme za tu dobu byli a bohužel nám vychází koník.....
Musím to napsat i adminům, snad se někdo dostal přes nějaké zabezpečení. Bohužel tady teď pomalu nemůžu chodit, protože pokaždé pak MM musí projíždět a mazat. Jestli to admini nenajdou a nic neudělají, tak tady bohužel končím. ☹
Proto se ptám i vás, jestli někdo máte podobný problém.... ☹

katulka11
10. bře 2007

My máme Panda platinum.

novako
10. bře 2007

Již zmiňovaný adaware lze stáhnout zdarma z internetu. Jeho nevýhodu je, že nemá rezidentní štít.

teď jsem si našla jeden test freewarových antispyware programů a žádná sláva:

pořadí podle hodnocení v odstranění spyware:
39% Spybot - Search & Destroy 1.4
18% Spyware Terminator 1.3.00.599
18% Free Spyware Scanner 9.6
17% Windows Defender Beta 2 (1.1.1051.0)
16% Spyware Begone! 8.15
15% Lavasoft Ad-Aware SE Personal 1.06r1

Pořadí podle hodnocení v odstranění trojanů:
36% Spyware Terminator 1.3.00.599
8% Free Spyware Scanner 9.6
4% Spybot - Search & Destroy 1.4
2% Lavasoft Ad-Aware 1.06r1
2% Windows Defender Beta 2 (1.1.1051.0)

Doporučují kombinaci Spyware Terminator a Spybot - Search & Destroy

novako
10. bře 2007

Jen poznámka. Ten test je rok starý. Takže už to klidně může být jinak.

lucisa
autor
10. bře 2007

Takže holky, jsem zpět, můj manžel nainstaloval úplně novou verzi Internet Explorer, ten by měl blokovat "červíky". A proti spywarům máme Spyware Terminator a Hurricanesoft Internet Security. Dále novou verzi Ad-Aware a taky Spybot.
Tak uvidím, jestli to bude k něčemu dobré, pokud ne, budeme muset MK zablokovat nafurt 😝

erika153
17. bře 2007

ahojte. mne kolega kazal pouzivat len mozilu internetovy prehliadac explorer je vraj uz zamoreny virusmi a mozila este nie takze je bezpecnejsia. tak isto mi ad-adware ani spybot search-destroy nic nezaznamenali a spustam ich pravidelne aspon raz za mesiac! takze som to podala trochu laicky ale myslim ze to moze byt aj tym explorerom.. 😉

mickaaa
1. únor 2010

Spustila som si ten Spybot ale vypol mi notebook lebo sa prehrial tak si to musim dnes znova spustit, ale na liste mam nejaku ikonku a ked na nu ukazem mysov napise mi ta 169765 procesov na čiernej listine a 256999 known ratings available. To co je preboha? Ta cierna listina neznie dobre, to mam tolko vyrusov ci co?