Srovná se vystouplá brada srovnáním zubů fix. rovnátky?

veronika546
20. říj 2016
Je tu někdo, kdo má s tímto zkušenost? Ale asi bych chtěla moc velké zázraky 🙂
lv
20. říj 2016
Zkušenosti nemam, nevím, jak srovnání zubů může pomoci tvaru čelisti..možná se dozvím něco nového..
berynka
20. říj 2016
@veronika546 mohla by 😉 , ta čelist je poměrně tvárná. Při nasazení fixních rovnátek se tam dají upevnit takové háčky (nahoře i dole) a pomocí gumiček na noc se ta čelist přitahuje. A cca za půl roku pravidelného nasazování si zvykne, že je posunutá.

Jinak operace čelisti dělávali pravidelně na ortodoncii v Kateřinské ulici v Praze.
sisinka74
20. říj 2016
Moje kamarádka měla docela hodně vystrčenou bradu. Když byla mladá, moc ji to trápilo a musela by prý podstoupit operaci. Pak jsme se nějakou dobu neviděly, cca 10 let a narazily na sebe na benzíně. Měla rovnátka a bradu téměř srovnanou. Jestli chceš, můžu se ji zeptat. Teď už jsme zase pravidelně v kontaktu.
veronika546
autor
21. říj 2016
@sisinka74 Tak to by si byla moc hodná, kdyby ses zeptala, jestli je to fakt těma rovnátkama
sisinka74
21. říj 2016
@veronika546 Teď jsem s ní dotelefonovala. Takže, ona měla tzv. zákus, bradu napřed 1 cm. Nabízeli ji dvě varianty. Operace, čili osekání, kterou teda odmítla, protože její kamarádka na tom byla a měsíc měla zdrátovanou hubu a bolesti a rovnátkům se nakonec stejně nevyhnula a ta druhá varianta byly jen rovnátka, ale výsledek nebyl vůbec předem jasný, jak to dopadne. Šla do rovnátek. Našla si ale opravdu odborníka z ortodoncie, na tom se staví víc jak polovina úspěchu a jenom rok nosila rovnátka. A ty nejlevnější. Výsledek stojí za to. Z každé strany ji to stáhli o půl cm, takže to má srovnáno. Kdybys prý ještě chtěla něco vědět, klidně ti zodpoví další otázky.
radka8888
21. říj 2016
@sisinka74 to vubec nejde takhle zobecnovat, Kazda vada je jina,jinak se i resi. V jinem veku. Kdyz ma zakus jako mala, tak se to vyresi behem chvili, kdyz v dosplosti resi se operativne. Zadne osekani, ale posun celistii. Tazatelka musi jit nekam, kde ji udelaji orto vysereni, otisky, cele to zmeri. Taky jestli se to bude rovnat do skusu nebo jen tak na oko. Tech faktoru je milion a patri do rukou lekare.
sisinka74
21. říj 2016
@radka8888 prosim tě, co já tady zobecňuji. Jen jsem ji odvyprávěla příběh. Rovnátka měla ve 30 letech a má to srovnané. A pokud jsi to dočetla až dokonce, tak odborníka na ortodoncií ji kamarádka dala prioritou.
Naopak si myslím, že věta, kopíruji: Kdyz ma zakus jako mala, tak se to vyresi behem chvili, kdyz v dosplosti resi se operativne ....Tak tomuhle já říkám zobecňování 😃
radka8888
21. říj 2016
@sisinka74 jenže to je pravda. Zakus u dítěte se vyresi jedním rovnatem a u dospělého je to průšvih. Zakus je jedna vada, ale ted vad je tisíc. Vy jste to napsala tak, že čím lepší ortodontista, tím menší pravděpodobnost operace. Navíc vystouplá brada, jak píše tazatelka je úplně něco jiného než zakus. Respektive může byt. Jen jako aby jste tazatelku neprivedla na léčebné a myšlenkové scesti. 🙂))
veronika546
autor
21. říj 2016
já se poptám ortodonisty a uvidím 🙂
veronika546
autor
21. říj 2016
@sisinka74 děkuji moc 🙂
sisinka74
21. říj 2016
@radka8888 cože? Já jsem nic takového nenapsala. Já jsem jen, do háje, napsala, že moje kamarádka, která ho měla, tak se ji to ve 30 podařilo srovnat rovnátkama. Ani o nějaké operaci jsem nenapsala, že díky lepšímu ordodontistovi se ji vyhne. Bože ženská, vy si zajděte k očnímu DDD

Sem začni psát odpověď...

Odešli