Stárnutí

14. pro 2020

Zdravím
Dávam to anonymně protože přeci jen sem chodí dost lidi co znam..
Takze k veci asi se pujdu lecit nebo nevim 🙈 prijdu si stara a ze muj zivot skoncil a ted s ditetem je to jeste horsi protoze vidim jak to leti 🙈
Je mi 23 let a vim ze pro nektere jsem mlada a cely zivot pred sebou ale me prijde ze muj zivot skoncil 🤷🏻‍♀️ Prakticky me nic neceka protoze se budu ted starat o moji lasku (mimi) a pak pujdu do prace a tam umru protoze to vypada ze ani snad duchod mit nebudu 😂( co ve vlade vymysleji )
A ted jak mam mimi tak to fakt leti vicemene je kazdy den stejny - na sebe cas nemam🙈neni to jako driv ze o volno jsem mohla cvicit 2 hodiny denne varit cist a mit klid
Nelituji toho ze mam mimi ale bylo to snazsi coz kazda mama vi ze jo 🙈
Jenze fakt co me ceka 🤷🏻‍♀️ Vyroste pujde do skolky ja do prace a tak to bude uz na furt proste asi pujdu k psychologovi nebo nevim ze mam takove depky ze muj zivot skoncil kazdy den je prakticky stejny 🙈 a nelibi se mi takovy zivot chybi mi muj stary zivot - kdybych mela treba aspon auto a mohla jet nekam jenze to se prodalo protoze bylo male a z kocarem se tam nevejdu takze musim i furt byt doma a nikam se bez pritele ani nehnu 🙄
A kdyz po nem chci aby me vzal do kramu tak mi rika honem honem at jsme zase doma takze se stejne na nic nepodivam 🙈

Dekuji ze jsem mohla sem dat takovy prispevek
A nesud te me moc tvrde a nevim co za radu by jste mi mohli dat nez jen ze se mam jit lecit 🙈

irmamala
14. pro 2020

Nemyslím, že je to na cvokaře. Život s miminem je ve většině případů nudný a stereotypní. Jak ale děti porostou, je s nimi větší a větší legrace, nové zážitky a i noví přátelé. Můžeš je dát na hlídání a mít taky zase svůj život. Mně je 33, myslím, že jsem žila celkem aktivně za svobodna, ale teď mám děti 5 a 7 let a nikdy jsem nežila tak naplno, s dětmi se zkrátka pořád něco děje. Baví mě, že musím pořád vymýšlet, co podnikneme, na víkend, na prázdniny, na Mikuláše, Vánoce, narozeniny..... Díky škole a školce jsem našla spoustu nových přátel, s kterými trávíme společné dovolené, jezdíme na výlety, navštěvujeme se. Mám kamarádky, s kterými chodíme pařit, cvičit, jezdíme na vodu, na wellnes víkendy. Mám dobrou práci, která mě baví, ale zároveň mi nijak nepřesahuje do soukromého života...... Zkrátka je to na tobě, samozřejmě jsou věci, které už opravdu nebudeš moct dělat, už jen proto, že nerozhoduješ jen sama za sebe. ale předpokládám, že když ji se rozhodla mít dítě, že si s tím počítala. Musíš hlavně mít kontakt se světem, najít si kamarádky, udržovat kontakt s těmi starými, zajistit si hlídání, mít rozhled, co všechno se dá podniknout s dětmi a nebýt líná něco naplánovat. Dnes je všechno baby friendly a těch možností jak trávit volný čas je nepřeberné množství. Takže buď v klidu, snaž se naplnit každý den, plánuj a těš se na malé věci.

kridav
14. pro 2020

Mě je už 43 mám 3 děti ( 19,17,6). A nikdy jsem se s nimy nenudila, nemám ani řidičák abych s nimy někam sama vyjela, tak jsem vždy dělala výlety po okolí, nebo vlakem, busem. Teď už mi odrůsta i ten nejmladší, když mu byl 3/4 roku, tak jsem se naučila hačkovat a moc mě to stále baví, letos jsem se naučila šít. Do toho si doma cvičím jógu. A mám práci, která mě moc baví, takže tam chodím moc ráda. A ano můj život je stereotypní, a proto mám koníčky, které mě baví a přijde mi ten život zábavnější. Kolikrát ani nic nestíhám a nevím kdy to mám vše dělat 😊. Ale vím, že jsem měla období, že mě nic nebavilo, nic jsem nedělala a kdybych neměla děti tak by byl hodně nudný.
Teď jsem moc spokojená, a na období kdy byly děti malé moc ráda vzpomínám, protože jsem si to s nima umělá užívat 😊

kridav
14. pro 2020

Jo a stará si fakt nepřijdu 😊

atisak
14. pro 2020

No to opravdu vypadá jako počatek nějaké deprese. Měla jsem to taky tak nějak. Jíš dostatek vitamínů? Důležitý je hořčík a B6. Nevím, jak staré máš miminko, asi ještě dost malé. Ono se to bude zlepšovat, jak bude větší, bude s ním více zábava, bude to parťák. Je potřeba žít přítomným okamžikem. Najít si na každém dni něco, co tě bude bavit, udělá ti radost, něco jinak než obvykle, aby tě to vytrhlo z rutiny. Máš nějaké koníčky? Určitě půjde něco dělat tak jako dřív. Pokud ne teď, časem určitě. Navíc další věc, mateřství té možná dost změní, budeš mít třeba jiné priority, zájmy než jako bezdětná. To je naprosto v pořádku. Věř mi, že tvůj život s dítětem teprve začíná. Mít dítě rodiče hrozně obohatí. Takto to vnímám já matka tříletého syna.

atisak
14. pro 2020

Ale rozhodně nečekej, že tě to miminko náplní. Někdo to tak má, někdo ne a vyčítá si to. Pokud tě miminko zcela nenaplňuje, určitě si najdi nějaký koníček, do kterého budeš hodně zažraná. Až bude dítě starší, třeba to chytne i jej. Např. manžel hrozně rád jezdí na kole a syna už to teď taky hodně baví. Prostě děti vše obkoukavaji od nás. A to je právě úžasné, že můžeme formovat celý jejich svět jen tím, jak žijeme my ♥️

g_m
14. pro 2020

Jak je staré mimišo?
Co kámošky s miminama?
Je přítel schopný se postarat o mimino sám aspoň na hoďku dvě?

vitezove
14. pro 2020

Já bych teda taky řekla, že to je na psychologa. Protože tohle vypadá jako deprese - možná ještě i nějaká poporodní. Člověka hlavně napadne, proč si teda měla dítě tak brzy? Žena si prostě musí trochu užít, mít i nějakou svobodu. A tobě to teď chybí. Ale zas to můžeš brát tak, že to budeš mít brzy zpět. Ve třiceti - až ostatní kamarádky budou zakládat rodiny, tak ty už budeš mít školáka, o kterého se nebudeš muset tolik starat. Budeš mít svobodu chodit pařit a cestovat atp. A můžeš všechno dohnat. Rozhodně život nekončí.

jednaholkaa
14. pro 2020

Ja te uplne chapu, jsi mlada, jeste sis moc neuzila, svobody, cestovani atd. V tvem veku bych se doma s ditetem citila uplne stejne...

atisak
14. pro 2020

@vitezove Taková otázka, proč si dítě pořizovala tak brzy, ji moc nepomůže. Já jsem měla dítě v 25 a jsem za to ráda. Teď je mi o tři roky víc a další se nedaří. Už mám nějaké zdravotní problémy a začínám plně chápat, že biologicky je nejlepší mít dítě kolem 20. Bude mladá, až bude dítě starší a bude si moct užívat s ním nebo jej dát na hlídání a užívat si bez něj.

michaela666
14. pro 2020

Čeká tě toho v životě ještě spousta, jen jsi z toho kolotoče kolem maličkého unavená...Uvidíš, že se to zlepší až trochu vyroste. Budeš mít víc času na koníčky, kamarádky,...Třeba najdeš časem lepší práci, která tě bude naplňovat. Budeš mít spoustu krásných zážitků s dítětem a partnerem. Za 20 let se můžeš těšit z vnoučat, cestovat po světě. Cokoliv co si budeš přát, jen za tím musíš jít. Hlavu vzhůru 🌷