Stěhování do Anglie s dětmi 3 a 1 rok - co potřebuji vyřídit?

minniemouse38
1. únor 2019

Zdravim mam dve deti 3roky a 1rok a chtela bych se prestehovat do anglie za pritelem tak se ptam nejake rady a hlavne budu tam mit narok na rodicovsky prispevek, Potrebujeme k tomu vizum? Moc Dekuji za jakoukoliv rada a pokud mate neco Co potrebuji vedet nebo tak jen piste budu rada za jakoukoliv informaci 🙂

luciebx
1. únor 2019

@minniemouse38 já tu žijí a moje děti jsou Britové takže přídavky na ne mám. Nevím jak to je když se sem prestehujes. Teď s tím brexitem atd ti asi těžko něco dá. A kor když děti vlastně nemají z Anglii nic společného. A přítel je Čech nebo brit. A je to jen přítel nebo manzel

zelenaesmolda
1. únor 2019

@minniemouse38 narok na rodicak mate pouze v pripade pobytu v cr,vizum neni treba ale s malymi detmi bych vam to nedoporucovala.kde chcete bydlet?byt vam nikdo bez predchozi pracovni a bankovni historie nepronajme a na share housu s detma byt nemuzete

luciebx
1. únor 2019

@minniemouse38 já tu žijí a moje děti jsou Britové takže přídavky na ne mám. Nevím jak to je když se sem prestehujes. Teď s tím brexitem atd ti asi těžko něco dá. A kor když děti vlastně nemají z Anglii nic společného. A přítel je Čech nebo brit. A je to jen přítel nebo manzel

luciebx
1. únor 2019

@zelenaesmolda ale můžeš být na share housu s dětmi. Ale je to o hubu. S cizími dělit se o koupelnu atd. Známa rak žila. Ale Pakoš pronajmul ten cely dům čecho Slovákům tak se to dalo

minniemouse38
autor
1. únor 2019

Pritel tam zije a pracuje uz pres 2roky manzel to neni to by k necemu pomohlo? Chceme se vzit jen jsme si porad nerekli jasny den 🙂 takze tam nemohu pocitat s zadnou pomoci?

minniemouse38
autor
1. únor 2019

Jinak on si tam prave akorat vyrizuje pronajmuti baracku..

zelenaesmolda
1. únor 2019

@luciebx s dvema detma tezko budou zit v jedne mistnosti a hlavne tezko budou hledat share kde jim to vubec umozni.taky by na ne mohla vlitnout socialka

@minniemouse38 je uplne jedno jestli jste nebo nejste manzele.na zadne pridavky nebudes mit narok protoze nemas odpracovane.co dela pritel a v jake casti uk chcete zit?

luciebx
2. únor 2019

@zelenaesmolda mám dvě kamarádky co jsou v share housu i s dětmi. Pákistánec - majitel domu - ho nezajímá hlavně ze má nájem. Takže záleží kde a na koho narazis. Já bych tak bydlet nemohla.

luciebx
2. únor 2019

@minniemouse38 no nevím zda v tom je rozdíl zda je manzel nebo přítel. Ale určitě necekej od státu žádné dávky. Ty si tu Anglii taky nic nedala takže jen proto ze sem chceš jít bydlet musíš mít nasetreno abys vyšla. Levně tu není. Musíš si vyřídit papíry abys dostala povolení pracovat. Čekací doba je tak dva měsíce. Vyřídit si national insurance number. Car trva a vše stojí peníze. A teď brexit kdoví jak to vše bude

tulikiss
2. únor 2019

a asi jeste otazka ktera tu nezaznela... a pritel je otec deti?

barchen
2. únor 2019

@luciebx A přídavky na deti už Anglie cizincům, kteří tam vychovávají děti už nedává? Nebo alespoň krácenou částku? V AT se to měnilo ale o UK zatím nevím, že by to zrušili úplně. S Brexitem se to asi změní ale kdoví, co a jak bude.
@minniemouse38 Český rodičák můžeš čerpat i v zahraničí za určitých podmínek. Kolik ti zbývá ještě čerpat?

luciebx
2. únor 2019

@barchen cece nevím jak to je určitě něco dostane ake vyřízení trva měsíce. A na dvě děti je to v přepočtu měsíčně 4 litry. Takže žádná sláva. Mateřská není. Takže žena do práce nebo sedí doma zadarmo a chlap živí.

zelenaesmolda
2. únor 2019

@luciebx pracovni povoleni nepotrebuje,staci NIN a ucet v bance.materska je 9 mesicu takze neni pravda,ze materska neni vubec,nesir zavadejici informace

barchen
2. únor 2019

@luciebx V CR vyrizeni urednich veci v techto zalezitostech pro cizince z EU trva taky mesice, to je ten nejmensi problem. Zakladem je mit bydleni a zdravotni pojisteni. Pokud partner rodinu uzivi, tak zatim praci ani skolky nebo hlidani resit nemusi.

zelenaesmolda
2. únor 2019

@luciebx zase je v UK narozdil do cr daleko vetsi sance ziskat part time treba na 16h tydne takze by do prace jit mohla kdyz se zvladnou s chlapem stridat

luciebx
2. únor 2019

@zelenaesmolda teď už není home office potřeba ? Ještě loni známy musel. Jinak když na děti tak tu mateřskou snad už nedostane když je to jen na 9 měsíců. A ano. Part time je nej volba ale zase kam děti ? Do školky? Když cena co dá za školku ji možná pokryje ten part time což se asi moc nevyplatí

luciebx
2. únor 2019

@zelenaesmolda si ne nepochopila s tou mateřskou. Jakoze ona ji už nedostane přeci. Ne ze tu vůbec není. Já to psala k její situaci ze není v jejím případě ne ze vůbec všeobecně není

zelenaesmolda
3. únor 2019

@luciebx home office uz neni potreba nekolik let.materskou v UK nedostane protoze tam nema odpracovano.Do skolky deti asi neda protoze ta stoji tisic liber a vic,teda aspon v londyne.
Podle me se to nevyplati pokud tam chlap nema opravdu dobrou praci,ze by je v pohode uzivil

luciebx
3. únor 2019

@zelenaesmolda taky si myslím ze bude mít lepší žít v ČR.

zelenaesmolda
4. únor 2019

@luciebx ja si to taky myslim,aspon dokud jsou deti v tomhle veku,ze potrebuji hlidani.

minniemouse38
autor
5. únor 2019

Moc vam Dekuji za rady

zelenaesmolda
5. únor 2019

@minniemouse38 a jak ses teda rozhodla?