Stravujete se v restauracích? Jaké jídlo preferujete?

aponchie
10. led 2009

Stravujete se v restauracich?A jak a ktere preferujete?Priadne jidlo a jsou zde gurmani jako ja oboru znali?Co rikate na preplnene jidelnicky a nekvalitni potraviny ,nahrazky a jine kreatury? 😀 Ja i manzel jsme prof. kuchari s vl.restauraci a rada bych se podelila o Vase napady prani a poznatky v teto oblasti..s manzelem jsme hodne cestovali, varili v cizich zemich a posbirali hodne zkusenosti..v nasem jidelnicku preferujeme spise jednu nez 12stranek nabidky,ale zato se velmi casto meni..Kdyz jdete do restaurace vadi Vam velka neprehlednost v jidelnim listku a vlastne ta sama nabidka se opakujic?napr//10druhu jidla z kureciho masa ,ktere je na jedno brzo at jiz klasicke gordon,smes ..(nejlepe nazvana tajmestvi kuchare a pod) 😀 😝 nebo je pro Vas lakavejsi si pochutnat na kvalitnimjednoduchem jidle?

kristi
11. led 2009

jj, da se tady docela vybrat, asi tak 3 restaurace, kde opravdu vim, jak to maso bude chutnat. Ovsem ty ceny taky stoji za to

dia2006
11. led 2009

Kocky, tato tema ma nesmierne velmi zaujima a mohla by som velmi vela prispiet - z druhej strany pohladu, teraz nemam cas, ale vecer - velmi dufam, dostanem sa sem. Dufam, ze objasnim niektore veci, ktore zakaznik nevidi.

aponchie
autor
11. led 2009

ahoj dia jasne pod mezi nas 😎

dia2006
11. led 2009

Ahoj aponchie, ak som to dobre pochopila - vecer som to len tak prebehla, mate restiku. Ak je to tak, nezavidim Vam, iste vies, o com hovorim.

skuli
13. led 2009

aponchie-Tohle téma tady chybělo.Něco,kde se můžeme bavit o jídle a slintat na klávesnice 😀 Tak já kdysi taky dělala v kuchyních,takže vím jak to tam chodí a proto do žádné restaurace nechodím 😝 Vyjímečně si teda zajdeme,ale většinou do Pizzerie,protože holky pizzu milují.Ale věřím,že se najdou i restaurace,ve kterých se nesnaží za každou cenu co nejvíce ušetřit.Nejvíc mě může trefit šlak,když někde jsem a chci si pochutnat na dobré Vídeňské kávě a oni mi tam nastříkají tu hnusnou šlehačku ve spreji.Taky nesnáším,když celá restaurace jde cítit přepáleným olejem,to se hned otočím na podpatku a mizím.Kdybych si teď zašla na oběd,tak si asi dám nějaký kus masa hovězího s nějakou omáčkou přelitý,opečené brambůrky nebo krokety a kopu zeleniny.Mňam 😝

kristi
13. led 2009

ja jsem taky delala v restauraci v kuchyni a byl to obcas fakt des, ale ze by me to odradilo, to ne. Nedelala jsem v zadny spickovy restauraci, bylo to tak, ze tam jezdili lide na dovcu, tzn. ze se vetsinou nevraceli, tak nam to bylo chvilema i jedno...ale snazili jsme se, nemuzu rict, ze jsme to nejak sidili.

ja mam rada takovy extremy, obcas si zajit na nakou fakt jako mnamku a obcas na gulasek nebo na svickovou a obcas je taky super klobasa z Vaclavaku

titkovamiriam
13. led 2009

je tak aj ja rada chodim do restavracii-hlavne pizzerii,no aj klasickych a overenych od kamaratov.svagor je casnik tak vie a pozna celu blavu a okolie a dovolim si povedat ze oklie je omnoho lepsie ako prave centrum.take rusovce - mnam 😀

aponchie
autor
14. led 2009

omlouvam se,ze nestiham reagovat dnes to snad napravim 😀 pridam tp na snidanku

v topinkovaci orestovat platky dobreho toastoveho chleba nebo nejakeho fakt kvalitniho domaciho chlebicku s kurkou rozpulit..na to udelat vajecinku ne vsak moc propecenou lehce osolenou na to natrhat male platky uzeneho lososa,kolecko rajcete,okurky a zakapat mirne olivacem a citronkem 😵 je to bozii chut na jazyku kdyz splyne kluzkej losusek s citronkem a olejickem 😵

vcera jsme meli rybi den na obed tunaka na veceri pstruha a dnes rano ryby pomazanka 😀 ale jedna vec je jista kdyz koupim za rohem v Polsku cerstve!vykuchane pstruhy morske za 45kc kilo!!tak je budu jist klidne denne a lososa file cerstve za 115kc kilo..se nemuzou divit ,ze to malokdo u nas ji kdyz je to tak drahe..kdo je pobliz polaku at si zajede na ryby v tom jsou neprekonatelni jako zeme s morem a vyber a cena uzasna takze doporucuji 😀

kristi
14. led 2009

Apiii, tak to zase zavidim ja tobe, ze mas tak levne ryby, my se sice snazime jednou tyden min. rybu jist, ale losos za 300 kg je nekdy fakt moc, no.

kristi
14. led 2009

porad s oliv. olejem? jaky je dobry, resp. nejlepsi? mame tu i stacirny, v takovejch tech reckejch shopech,ale ja nevim, po cem jit

aponchie
autor
14. led 2009

kristi co ja vim tak nejlepsi je opravdu za studena lisovany olej extra vergine olive oil psano..ja mam doma Borges znacku a jsem spokojena pac nektere mi smrdely a tento mi jde varim na nem i na studeno pouzivam,zkus zkouknout tohle:

http://www.gtq.cz/zbozi/3392/Extra-panensky-oli...
http://www.cefeob.cz/index.php?page=shop.produc...

http://www.vomfass.cz/produkty/oleje/olivove-ol... tento vypada dobre
http://www.kosherfoodonline.cz/sekce.php?ids=58
a jeden z tech bezne dostupnych v marketech teda a hojne u nas pouzivany je Carbonell

http://www.carbonell.cz/index.php?nid=2

kristi
14. led 2009

oooo, diky....ja prave je davam spise do salatu nebo si to liju na bagetku atd. mrknu se do Makra, tam mivaji i velka baleni 😉

kristi
14. led 2009

ovsem jestli priste pojedeme do Recka, tak si privezu, je stejne nejlepsi 😉

hupcza
14. led 2009

dobré téma ... 😉
mám dojem, že ve velké většině hspod se vaří blafy
ale na druhou stranu - kolik čechů je připraveno na něo lepšího než kraky kečupu a tatarky a hjnost pepře do čehokoli

nesnáším ty kulináře, co inovují kde co - vrchol inovace je sojovka u vitany - na mmb v receptch jsem dokonce četla, že ji nějaká dračice dávala do svíčkové!!!

tchýně totéž - klasiku umí fajn - jenže modernizuje - v jejím podání - kečup, sojovka, kari ....a všude ..brrrrrr

no to jsem trošku odbočila 🙂 ...jenže s tímsouvisí to, co je v hospodách, že

já mám oblbenou hospu, kde je jídelníček na české poměry "ubohý" - steaky v různých gramážích, awsi 4 pokormy z ryb, 2 vepřové - možno obměnitpřes dipy a omáčky .... a dobré vínka

dělá se mimdlo s lístků se seznamem na 10 stran a přitom je vše na jedno brdo, mražené a z polotovarů

aponchie
autor
14. led 2009

holky jdu do tehu kurzu v 8jsem doma a prectu si to ..hupsza mas pravdu je to tak a svickova je delikatesni prej i z prasku na menu 😝 😝 😝

kristi taky si vozim kdyz nekam jedu napsledy ital.vino zadne extra znacky spise obyc jejich vina za par susnu a to je koncert teda..luxusni chut pro me teda aroma vsecko a o tom to je proste nemusi to stat 50euro flaska aby byla dobra..

kristi
14. led 2009

Apiii, to mas pravdu, ze nemusi, minule jsme objevili vyborny cerveny vino v Tescu, sice stalo 229 Kc, ale furt jeste ta cena jde.

hupcza: ja to delim, restaurace a hospoda neni to same- teda dle me. Do hospy jdu, dam si pivo a klidne plnenej bramborak nebo kureci smes a je mi to fuk, ale u restaurace cekam neco vic. Nejradsi mam ty sezonni veci jako zverinu,nebo chrest....

hupcza
14. led 2009

kristi: hospoda říkám všemu, kde ti předloží jídelní lístek 🙂

ale ruku na srdce - ony ty bramboráky nebo nakládaný sýr v čtyřce jsou mnohdy lepš než jídla v jakoby lepších restauracích

krembonzur
14. led 2009

aponchie-tak my cekame a cekame a slintame 🙂 a nebo jsi to myslela, ze to zverejnis az pristi tyden a to znamena, ze jeste budu tyden cekat a slintat a tesit se??? 😀
v pondeli mi donesl otec kure z kfc-teda uz asi 3 hodiny-byl v praci, takze nez dojel, tak to bylo-nejedle...hranolky jsem vyhodila, otec teda, ze si je vezme,ja ho varovala, ze jsem je kdysi takhle snedla a ze jsem myslela, ze umru- on na to, ze si je ohreje v mikrosce-ja ji nemam, a ze to urco bude OK-no v zaveru je teda vyhodil, pac to bylo desne...a kure taky nic moc...ale to se dalo cekat...i kdyz za ty prachy si myslim,ze by se to dalo i po 2 hodinach od udelani jist, ne??no ne... 😀 😝

aponchie
autor
14. led 2009

cekejte cekejte 😀 tento tyden to prej nebude bo hygiena ma delat nejake HASAP se to jmenuje proste projekt kde co ma bejt spravne abychom pak nedostali flastra takze tak jak je to rozestavene to nejde tudiz se musi znova volat vodotopoplyn a predelat drezy a sporak jinak 😝 no a to vcera teprve dojeli dealeri z novaca a mc cainu takze smlouvame o nejake fritacky a mrazacku jeste diky hygiene to je presunute na na pristi patek otviracka,ale uz se tesim,tento patek bude ofiko jidelak vytistenej a hlavne uz by to melo bejt v cajku..jako fakt je to des pac to co tam pred nama mely ty cinske ludry to byl humac na entou a u nas je to krasne nove bile a furt remcaji jak kde co a jak..si pamatuju jak spolumajitel nas otviral svou prvni restiku..samej nerez vybaveni za mega proste tam nemeli co najit a volal jim pred oteviranim at prijdou to kontrolovat kdyby neco at to opravi a oni prej ne ,ze si prijdou az budou chtit no pak dosli a tamto je spatne udelane predelat..ale nemohli smejdi prijit driv kdyz to dotahoval do konce museli dojit potom az uz to bylo aby to musel prekopavat a tudiz existuje tohle HASAP za nejake tisice 😝 kde ti vypracuji plan at jses pripravenej..holt bohuzel,,ale jeste jsem nezazila otevirani na cas teda zvlast pokud delnici maji delat pres svatky reknou,ze jo a nikde ani noha 😀

womenne
14. led 2009

My sme pred narodenim chlapcov navštevovali reštauracie pomerne často,mame jednu vybranu kde je skvela a rychla obsluha,mila a hlavne kdetom,maju tam detske stoličky,detsky kutik s kopec hračkami.Boli sme tam aj snašimi drobcami a tytam riadne namrveli,občas im spadol rezanec a hranolka na zem a oni v pohode,usmievali sa ked som to cchela pozbierat ma upozornili nech to necham že oni to daju do poriadku,boli uplne super,jedlo maju skvele ale najviac zaleži na tej obsluhe ked je vyborna aj jedlo chuti 😉 Už 5rokov chodime vylučne do tejto reštiky,škodalen že teraz to bude obmedzene kedže sme sa prestahovali 🤐 ale určite tam ešte zajdeme ked prideme na Slovensko 😎

kristi
15. led 2009

hupcza: jo tak, no tak to potom jo. Ja mam terminologii rest. zarizeni proste jinou. Ale takovej smazak, to je lahudka

hupcza
15. led 2009

kristi: smažák moc nemusím
ale jednou nám na slovensku udělali známí smažák z čerstvého ovšího sýra - a to bylo něco - ne takov ty gunové žoužele - tenhle chutnal i mě

aponchie
autor
15. led 2009

ja taky rozdeluju restaurace na podnik kde ocekavam kvalitni jidlo a obsluhu a urcity standard a pak hospa kde si dam tocenou kofcu a tvaruzky 😀 smazak miluju teda,ale ne 4x obalenej naducanej strouhankou 😀

prasiatko30
15. led 2009

necitala som celu diskusiu tak dufam ze sa nebudem opakovat 😝 ja milujem spanielsku kuchynu a potom niekedy nejaku thajsku alebo japonsku - ale u nas v meste ludia moc neholduju experimentovaniu najradsej maju staru znamu tradicionalnu kuchynu alebo tak najvacsiu exotiku cinsku kuchynu/restauraciu - ale neviem tej nemozem prist nejako na chut lebo je fakt pravda ze cinania v kazdom state kde sa usadia adaptuju kuchynu na chute danej krajiny a tu im neviem prist na chut 😖

ja mam najradsej takzvane - tapeo - to znaci, ze ideme niekam do baru alebo aj do restauracie a pytame viacero jedal/tanierov a vsetci ochutnavaju zo vsetkeho - cize nepozeras zavistlivo do taniera susedovi s tym ze by si si dala radsej jeho jedlo ako to co mas ty na tanieri - pripadne je z jedneho jedla take mnozstvo ze to nevladzes zjest - takto vyskusas viacero veci a nemusis sa uplne prejest - tento system mi vyhovuje uplne najviac. v poslednom case som si oblubila take moderne restauracie kde ti daju na tanier tie take moderne kreacie co mas tanier ako svet a v prostriedku nejake dve bodky 😀 - ale raz za cas potesi k tomu pohar dobreho vinka a prijemy vecer za nami.

a este k hodinam obsluhy - uz som sa naucila chodit na vecere o pol desiatej v noci a koncit okolo jednej po polnoci a ked sme na sk tak moj drahy nikdy nevie pochopit preco musime ist na veceru tak skoro a skoncit jedlo do pol hodiny lebo sa na nas mrzko divaju ze im brzdime business 😀 😝

natalien
15. led 2009

Ahojky,

taky se přidám, protože jsem z oboru, tak jsem tak trochu vybíravá. Horší je mm, protože se stále pohybuje v těchto zařízeních, je též kuchař, tak ten teda by se asi v našem městě jen tak někde nenajedl a když už, tak by to stejně nebylo ono 😀 Mě je jedno, když je jídelní lístek o 20ti strankách, hlavní je, že tam najdu, to co chci a na co mám chuť, v tomto se s mm naše názory rozdělují, takže pokud někam vyrazíme, tak je u nás svátek 😀
Měli jsme oblíbenou Krčmu v Dejvicích, tak tam jsme si pošmákli oba 😀

Z dlouhé chvíle jsem si Api prohlížela časopisy MM - Minutku a nestačím se divit, už jsi ho viděla Ap???

aponchie
autor
15. led 2009

ne nevidela jeste hod link 🙂

natalien
15. led 2009

doporučuju str. 23 😝

jdu to najít na netu 😉

aponchie
autor
15. led 2009

pockam..hod link prectu a jdu chrnet na chvilku bo su utahana jak pes..ja teda mam pripominky porad k necemu v restauraci tudle nevyzehlenej ubrus,jezdim prstem jestli neni nekde prach kontroluju wc,chutnam jak kdybych byla z Coiky proste deformace jak hrom 😀

natalien
15. led 2009

adr. je normal. www.minutka.cz

naprosto mě dostala stránka 22-23 s názvem: I zdravé sladkosti můžou chutnat - z projektu jak chutná svět:

Segedínský tvarohový moučník 😝 , kde je základem bábovka v prášku od Vitany 😝

natalien
15. led 2009

Top Gastro - 3.gastronomický veletrh je 5-8.2.2009 je na Výstavišti Incheba Expo Praha - Holešovice, jedete juknout???